trawa

Autor Wątek: Rycerz Ciernistego Krzewu  (Przeczytany 92926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 27, 2013, 02:15:34 pm »
Anonimowy Grzybiarz o RCK
Cytuj
  Niedzielne przedpołudnie upłynęło mi pod znakiem Rycerza Ciernistego Krzewu.   Jakoś tak wyszło, że udało mi się ściągnąć do Krakowa kilku twórców   tego eksperymentalnego w formie komiksu. A skoro ich zaprosiłem, to   czułem się w obowiązku, by otoczyć ich opieką. Zaczęliśmy więc dzień od   piwa, by przełamać lody i bardziej wczuć się w atmosferę komiksowego   festiwalu (bo co to za komiksowy festiwal bez piwa?). Po wyzerowaniu,   udaliśmy się na oficjalne otwarcie. Chwilę pokręciliśmy się po Artetece,   aż wybiła trzynasta, kiedy poszliśmy na piętro trzecie. Spotkanie z   autorami Rycerza Ciernistego Krzewu się rozpoczęło. W tle leciał filmik   przygotowany przez chłopaków, a ja miałem zadawać pytania. Miałem, bo   wszystkie które przygotowałem, w ciągu pierwszych minut spotkania zadała   niepokorna fanka Andrea Cz., w ogóle nie przejmując się tym, że na   pytania od publiczności będzie czas pod koniec spotkania. Siedziałem   więc cichutko, słuchając co mają do powiedzenia Twórcy (a mieli sporo i   ciekawie), gorączkowo starając się wymyślić nowe pytania i czując się   cokolwiek głupio. Na szczęście, z pomocą przyszedł Michał J., jak zawsze   ciekawy świata i nowych komiksów. Również samych Autorów nie trzeba   było zmuszać do mówienia, więc niektóre wątki poruszali z własnej woli.   Spotkanie muszę uznać za udane, choć miałem nadzieję, że mój debiut w   prowadzeniu tego typu eventów wypadnie lepiej. Dobrze, że dopisała   rządna wiedzy publika i Autorzy ochoczo opowiadający o swojej pracy. Nie   pozostaje nic innego, jak odliczać dni do premiery, bo - mimo   wcześniejszego sceptycyzmu, który targał mą duszę - projekt zapowiada   się ciekawie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2013, 12:30:51 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 29, 2013, 12:29:21 pm »
Projekt okładki. Jak Wam się podoba? Do mnie ta grafika z tytułem nie przemawia w ogóle.


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 29, 2013, 12:41:56 pm »
Nie jest jakoś mega tragicznie, ale jednak kiczowisko trwa.  :smile:

Offline vision2001

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 29, 2013, 12:49:19 pm »
RCK nie leży wcale tak daleko od PCK  :razz: :razz: :razz:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 29, 2013, 01:00:42 pm »
Nie jest jakoś mega tragicznie, ale jednak kiczowisko trwa.  :smile:

Co do grafiki, tzn rysunku to ja jestem na tak. Kompletnie nie przemawia za to do mnie kwestia tytułu. Za bardzo kontrastuje z rysunkiem, a i te biało-czerwone kolory średnio mi odpowiadają w takim połączeniu. Szkoda, bo rysunek jest naprawdę dobry dla mnie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 29, 2013, 02:30:03 pm »
Anonimowy Grzybiarz o RCK

Dzięki za cytowanie, ale fajnie, jakbyś podał źródło.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 29, 2013, 02:35:38 pm »
Dzięki za cytowanie, ale fajnie, jakbyś podał źródło.

Przepraszam. Przed edycją podałem link, ale zauważyłem, że w innym temacie go wkleiłeś dlatego zrobiłem edycję na sam tekst. Wypadł mi z głowy ten link. Jeszcze raz sorki.

Pozdrawiam.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Caltex

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 01, 2013, 03:13:37 am »
komiksu jeszcze nie czytalem, zas co do okladki... od razu skojarzylo mi sie z (nie)slawnym Rob'em Liefeldem. reka trzymajaca miecz wydaje sie byc nieco zdeformowana, a sam miecz jakby posiadac wlasna niezalezna od reszty perspektywe (czyzby magiczny). i o co chodzi z jego nogami? :)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 01, 2013, 08:07:22 am »
Komiks się jeszcze nie ukazał...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:36:30 am »
Z dniem dzisiejszym zaczynam prezentować cykl wywiadów z twórcami RCK.   Są to eksluzywne rozmowy, na wyłączność "Półki", także zapraszam do   czytania:

Dawid Kuca - RCK to rewelacyjny komiks akcji...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 11, 2013, 08:51:08 am »
Drugi z serii wywiadów z artystami pracującymi nad RCK

Kamil Karpiński - Komiks sprzeda się dobrze, jest to coś nowego na rynku.

I próbka umiejętności


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 11, 2013, 06:17:59 pm »
to wszystko jest jakies dziwne
jakies takie strasznie bunczuczne wypowiedzi autorow,
ze "cos nowego, czego jeszcze nie bylo",
ze jak ktos odwazy sie skrytykowac po lekturze to nie bedzie to krytyka "komiksu, który miałem i chciałem zrobić, tylko ich wydumanego obrazu tego projektu niezgodnego z prawdą",
ze "komiks w Polsce tak na dobrą sprawę nie jest ciekawy",
ze rynek komiksowy w Polsce jest "mały i trochę zatęchły, trzeba go wyciągnąć za uszy do mainstreamu, rozgonić towarzystwa wzajemnej adoracji, które zabijają rozwój",
ze "komiks w Polsce tak na dobrą sprawę nie jest ciekawy"
zupelnie serio, tak jak cenie sobie bardzo prace czesci tworcow bioracych udzial w tym projekcie, tak coraz bardziej jestem zdruzgotany poziomem wypowiedzi w tych wywiadach, zupelnie jakbym czytal jakis raport Macierewicza czy inna alternatywna wersje rzeczywistosci :/



Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 11, 2013, 06:22:35 pm »
Moim zdaniem jest to bardziej chęć wypromowania produktu, niż przedstawienie rzeczywistej sytuacji. A tak w ogóle to jaki ma być nakład tego komiksu i czy nadal aktualne jest przeznaczenie części dochodów na cele charytatywne?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 11, 2013, 06:32:24 pm »
500 sztuk nakład.
Tak jest to ustalone na 100%, że kasa pójdzie na ten cel. Mówił nawet Dawid Kuca w wywiadzie ;)

Co do wypowiedzi, to dobrze, że twórcy są pewni tego co robią. Gorzej, gdyby "przepraszaliby" za to, że wydają RCK. Takie ja mam odczucia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 06:37:31 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 11, 2013, 06:46:17 pm »
500 sztuk nakład.
Tak jest to ustalone na 100%, że kasa pójdzie na ten cel. Mówił nawet Dawid Kuca w wywiadzie ;)
Co do wypowiedzi, to dobrze, że twórcy są pewni tego co robią. Gorzej, gdyby "przepraszaliby" za to, że wydają RCK. Takie ja mam odczucia.
Myślę, że porównanie do Macierewicza absolutnie nieuzasadnione w moim przekonaniu.


W kontekscie tresci cytowanych wypowiedzi, porownanie jak najbardziej uzasadnione.
500 egz. to jest tzw. "bezpieczny naklad", w ktorego przypadku nie moze byc mowy o jakiejs rewolucji czy zamieszaniu na rynku.
Powtorze, dla mnie jest to strasznie bunczuczne i niczym nie uzasadnione, bo tak jak rozumiem autopromocje, tak jazdy typu "rozganianie towarzystwa wzajemnej adroracji" to jakas kpina, szczegolnie jesli sa to wypowiedzi "na powaznie", a tak je odbieram.
I to milo, ze tworcy sa pewni tego co robia, tyle, ze mam wrazenie (oceniajac po tonie wypowiedzi), ze to nie tyle "pewnosc" co zadufanie (obym sie mylil), a zadufanie przy robieniu komiksow, to pierwszy gwozdz do trumny.