trawa

Autor Wątek: Rycerz Ciernistego Krzewu  (Przeczytany 92961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 27, 2013, 09:00:56 pm »
Mnie zniesmaczyły nieco te wywiady na blogu Jarosława D.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 27, 2013, 09:29:26 pm »
Mnie tam kompletnie nie ruszają te wypowiedzi. To nie poziom artykułów o Madzi z Sosnowca, żebym się od razu zniesmaczał. Dzieło ma się bronić, nie twórca. Ale przyznaję, że "Rycerza..." to mam już zwyczajnie dość.
Na początku, kiedy pokazali pierwsze rysunki, pierwsze plansze, pomyślałem, że chcę to mieć, że świetna sprawa. Im więcej jednak odkrywają, tym mniej mnie ten komiks interesuje. Zwłaszcza udostępniony ostatnio fragment zniechęcił mocno do zakupu.

Myślę, że marketingowo lepiej by to zadziałało, gdyby autorzy nieco subtelniej podsycali niepewność i ciekawość niewielkimi informacjami, a nie walili po oczach całym komiksem, który wydaje się, że ostatecznie to może być dość słaby.

Żeby nie było, ja ciągle bardzo kibicuję temu projektowi. Super, że komuś się chciało bardziej niż mnie by się chciało. Super, że zebrało się tylu utalentowanych ludzi. Super, że jest wydawca. Oby cały nakład sprzedał się w tydzień. Ciągle kibicuję. Ale sam już chyba nie kupię. A w ciemno bym kupił.

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 27, 2013, 09:34:12 pm »


Myślę, że marketingowo lepiej by to zadziałało, gdyby autorzy nieco subtelniej podsycali niepewność i ciekawość niewielkimi informacjami, a nie walili po oczach całym komiksem, który wydaje się, że ostatecznie to może być dość słaby.



Mam podobne odczucia. Trochę za dużo szumu i niepotrzebnych słów. Rysunki nie są złe, ale jeśli chodzi o fabułę to mam duże obawy. Możliwe, że będzie to coś na kształt ,,Białego Orła".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 27, 2013, 09:50:28 pm »
Wywiadów jest siedem na stronie i tylko bodajże w dwóch są ewentualne kontrowersje. Warto więc skupić się na innych kwestiach.
Czy za dużo kadrów pokazano? Być może coś w tym jest, ale z drugiej strony dzięki temu nie kupujecie kota w worku.
Tak czy siak ja kupiłem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 27, 2013, 09:53:52 pm »
Wywiadów jest siedem na stronie i tylko bodajże w dwóch są ewentualne kontrowersje. Warto więc skupić się na innych kwestiach.


Największe kontrowersje dotyczą jednak wypowiedzi scenarzysty RCK. A skoro warto skupić się na innych kwestiach to po co były te wywiady?

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 27, 2013, 09:56:54 pm »
z drugiej strony dzięki temu nie kupujecie kota w worku.

Czasem lepiej kupić kota w worku. Za 15 zł to można się rozczarować, tak jak idąc na kiepski film do kina - No big deal. Poza tym działa tutaj mechanizm racjonalizacji, a dokładnie "słodkich cytryn" i komiks kupiony od razu wydaje się jakiś taki fajniejszy.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 27, 2013, 10:02:06 pm »
Cytuj
A skoro warto skupić się na innych kwestiach to po co były te wywiady?

W sensie innych kwestii poruszanych w tych wywiadach.

Szkoda, że zapamiętane zostaną one tylko i wyłącznie z tej jednej wypowiedzi. Nie to było moim celem. Chciałem nimi przybliżyć sylwetki twórców, pokazać jakie komiksy lubią, jak pracują nad rysunkami jak w ogóle dołączyli do załogi itp. itd.
Tymczasem jednak wszystko skupiło się na tym jednym fakcie.

Cytuj
komiks kupiony od razu wydaje się jakiś taki fajniejszy.

Oj tak z tym się zgadzam w zupełności.

Cytuj
Za 15 zł to można się rozczarować

Ja też tak myślę, ale jest pewnie grupa, która miałaby jeszcze bardziej za złe, jakby nie były one pokazane, a komiks nie spodobałby się. Tak mi się wydaje.

Stało się jak się stało i teraz kwestia kto zdecyduje się na zakup i jak zostanie przyjęty.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaszcząb

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 28, 2013, 10:21:34 am »
Tu chyba jedynie doszło do zachwiania proporcji trochę. Wywiady z ludźmi, którzy narysowali 2 strony komiksu wygląda
trochę jak przerost formy nad treścią. Ale w samej kwestii promowania się nie ma nic złego. Trzeba jakoś ludziom
zakomunikować, że powstał taki komiks, o czym jest itd. Niektóre ruchy są dla mnie niezrozumiałe, jak np. umieszczanie
na FB koszmarnej grafiki z nagimi paniami, bo to raczej nikogo nie zachęci.
Cały projekt jest ciekawy, ale też nie jakoś super nowatorski (co kilka razy było podkreślane), bo takie rzeczy działy się i dzieją i w Polsce i na świecie.
Tu ludzie tworzyli(Pieces 1) i tworzą(Pieces 2) całą opowieść rysując po jednym kadrze: http://www.piecesbooks.com/
A tu było prawie dokładnie to samo, co w RCK: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/sceny-z-zycia-murarza/1
z tym, że było mniej rysowników i każdy dostał trochę dłuższe fragmenty scenariusza do zilustrowania. Też jest jeden scenarzysta, jedna spójna historia i kilku rysowników.

Życzę powodzenia, na pewno kupię, choćby dla plansz Anny Heleny Szymborskiej, której jestem fanem.

Offline Koalar

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 28, 2013, 10:50:39 am »
Podoba mi się inicjatywa.
Nie podoba mi się zbyt duża pewność siebie scenarzysty-debiutanta i nadmierne zachwalanie własnej pracy (zwykle takie hurraoptymistyczne oceny własnej pracy są mniej lub bardziej oderwane od rzeczywistości).
Nie podoba mi się poziom niektórych rysunków. 2 strony to powinny być dopieszczone na maksa, nawet jeśli rysują debiutanci.
Nie podoba mi się kolorystyka. Czarno-białe plansze wyglądały często lepiej.

Ale chyba kupię, może się miło rozczaruję.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 28, 2013, 02:08:20 pm »
@jaszcząb czy do końca przerost? W końcu wywiady ukazały się na blogu anonimowego - dla większości czytelników - autora, a nie, dla przykładu, na komiksomania.pl ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 30, 2013, 09:11:44 pm »
Poniższy koncept RCK wydawał mi się dziwnie znajomy ilekroć na niego spoglądałem...



i w końcu dotarło do mnie co w nim znajomego...



Na szczęście RCK nosi zbroję i nie widać mu muskulatury, a jego lewa pięść jest trochę inaczej ustawiona niż u Savage Dragona więc plagiatu jako takiego nie ma.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 01:28:05 pm wysłana przez Anionorodnik »

Weak Inker

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 30, 2013, 09:35:06 pm »
Na szczęście RCK nosi zbroję i nie widać mu muskulatury, a jego lewa pięść jest trochę inaczej ustawiona niż u Savage Dragona więc plagiatu jako takiego nie ma.
Nawet gdyby poza była identyczna, potraktowałbym to jako twórczą inspirację a nie plagiat. ;)

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 30, 2013, 10:20:43 pm »
Poniży koncept RCK wydawał mi się dziwnie znajomy ilekroć na niego spoglądałem...

Może by jakiś wywiad z twórcami, albo nawet serię wywiadów na ten temat zrobić? (Taki żart niewinny, nie mogłem się powstrzymać. Jarosław_D nie bierz tego do siebie, proszę.)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 30, 2013, 10:51:41 pm »
Może by jakiś wywiad z twórcami, albo nawet serię wywiadów na ten temat zrobić? (Taki żart niewinny, nie mogłem się powstrzymać. Jarosław_D nie bierz tego do siebie, proszę.)

Nie wezmę, obiecuje. ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 30, 2013, 11:06:50 pm »
Szykuje się drugi ,,Biały Orzeł" (to nie jest komplement).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2013, 11:12:56 pm wysłana przez maximumcarnage »