trawa

Autor Wątek: Rycerz Ciernistego Krzewu  (Przeczytany 92927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2013, 04:30:07 pm »
Wydawnictwo Komiksowe - gildia.pl wyda ten komiks, jak poinformowano na fb. Myślę, że to dobre rozwiązanie. Ciekawe jak wyjdzie w praktyce.

Nakład wyniesie 500sztuk. A najlepsze jest to, na co pójdą pieniądze ze sprzedaży, czyli na schronisko.

Pieniądze ze sprzedaży RCK zostaną przeznaczone na...

 :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 06:26:27 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2013, 08:26:12 pm »
Trzy nowe rysunki i spis wszystkich wiadomości z mojego bloga odnośnie tego projektu:

Rycerz Ciernistego Krzewu na "Półce z Kulturą"



"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 19, 2013, 05:33:13 pm »
nowe rysunki:





Już nawet Bler i Biały Orzeł patrzą na to z zazdrością ;)



Bler i Biały Orzeł patrzą z zazdrością na Rycerza
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 09, 2013, 11:23:40 am »
Dawno nie było tu niczego nowego, czas nadrobić zaległości :)


Trzy ekskluzywne kadry z Rycerza, a także garść ploteczek ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2013, 07:50:48 am »
Jakie wrażenie po obejrzeniu kadrów, które wklejałem? Coś liche zainteresowanie tym projektem... Zastanawiam się co jest tego przyczyną? W sumie zawsze lubiłem rozmawiać sam ze sobą heh  :wink:


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 17, 2013, 07:55:29 am »
Ja sie przygladam :) ale sie nie wypowiadalem, bo w sumie nie mialem o czym :) Jakos na razie sie nie przekonalem do tego komiksu/projektu. W sumie to mam inne priorytety komiksowe.

BTW: Zastanawia mnie tylko czemu Wydawnictwo Komiksowe w sklep.gildia nie ma lepszych rabatow :) Skoro inne komiksy sa z 25% rabatem, a kupuja komiksy z marza 35%, to w przypadku swojego wlasnego wydawnictwa jakby dali 30% na start to by nie stracili, zwlaszcza, ze ceny maja raczej zblizone do tendencji rynkowych. A moze przez taki rych by bardziej zachecili ludzi do np. takich "Rycerzy..."
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2013, 07:59:46 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 17, 2013, 02:11:34 pm »
Jaki jest powód - jak można wiedzieć - twoich wątpliwości?

Co do ceny myślę, że już bardziej z ceny się zejść nie dało. 20 zł jak za zamkniętą całość, gdzie pracuje nad nią tylu artystów i nakład jest mocno limitowany (niecałe 500 sztuk) nie jest ceną wygórowaną według mnie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 17, 2013, 05:37:19 pm »
Jaki jest powód - jak można wiedzieć - twoich wątpliwości?

Co do ceny myślę, że już bardziej z ceny się zejść nie dało. 20 zł jak za zamkniętą całość, gdzie pracuje nad nią tylu artystów i nakład jest mocno limitowany (niecałe 500 sztuk) nie jest ceną wygórowaną według mnie.
Poki co moja jedna watpliwosc to fakt, ze ow komiks jest rysowany przez kilkunastu (lub kilku wiecej) rysownikow (rozumiem, ze po kilka plansz na rysownika). Takie rozwiazanie graficzne do mnie nie przemawia za bardzo. Ale do premiery jeszcze troche zostalo i sie zobaczy, byc moze bede robil w maju zakupy w sklepie.gildi (a pewnie bede robil bo Mucha ma Jezdzcow wydac), to moze Rycerz tez sie zalapie na zakup.

A co do ceny, to akurat nie chodzilo mi o konkretnie o ten tytul, a w ogole o Wydawnictwo Komiksowe. Cena Rycerza jest bardzo przystepna, zwlaszcza po rabacie 25%. Ale na pewno 30% na inne tytuly Wydawnictwa lepiej by psychologicznie dzialalo na potencjalnego klienta :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 17, 2013, 05:46:14 pm »
Poki co moja jedna watpliwosc to fakt, ze ow komiks jest rysowany przez kilkunastu (lub kilku wiecej) rysownikow (rozumiem, ze po kilka plansz na rysownika).

No tak, nie jest to rozwiązanie często spotykane. Tyle, że właśnie mnie to w jakiś sposób zachęciło do tego projektu. I chyba trzeba odbierać ten komiks bardziej pod kątem grafiki, choć liczę, że i scenariusz będzie interesujący. Niektóre nazwiska rysowników gwarantują - według mnie - wysoki poziom. Jak to wyjdzie w rzeczywistości to się okaże. Zastanawia mnie jak będzie z kwestią spójności poszczególnych stron.

A co do plansz to mniej więcej dwie strony na osobę wychodzi  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 17, 2013, 05:59:49 pm »
A co do plansz to mniej więcej dwie strony na osobę wychodzi  :wink:
Dzieki, bo wlasnie nie bylem pewien ile jest stron planownych :) no wlasnie obawiam sie, ze odbior postaci moze byc przez to znieksztalcony.
Z dystansem podchodze rowniez do tworczosci naszych polskich tworcow, co nie oznacza, ze nie ma perelek wsrod ich tworczosci. Z szacunku do autorow nie bede wymienial ktore albumy mi sie podobaly, a ktore nie. Mam wrazenie, ze z polskim komiksem jest tak jak z polskim kinem przedstawionym w tym filmiku :) Melbourne International Film Festival "Polish" Cinema - AdNews

BTW: Nie wiem czy pamietasz taki projekt jak PIECES http://www.piecesbooks.com/. Roznica bylo to, ze nie bylo zadnego scenariusza i historia byla tworzona na biezaco.

Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 17, 2013, 06:28:35 pm »
Całość liczy 40 stron, więc mniej - więcej tak wyjdzie ;)

Filmik obejrzę po wyjściu z pracy  :wink:

A co do projektu, to nie miałem okazji tego czytać, ale dzięki za link. Zapoznam się.


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 18, 2013, 05:13:50 pm »
Całość liczy 40 stron, więc mniej - więcej tak wyjdzie :wink:

Filmik obejrzę po wyjściu z pracy  :wink:

A co do projektu, to nie miałem okazji tego czytać, ale dzięki za link. Zapoznam się.
I jakie wrazeniapo obejrzeniu filmiku? Za kazdym raze jak go ogladam to padam ze smiechu :) i nie moge sie oprzec wrazeniu, ze istota polskiej kinematografii zostala bardzo dobrze w nim ujeta :) Rozumowanie przez analogie nie jest dobrym rozumowaniem, ale byc moze przeklada sie to w jakims sensie na nasz rynek komiksowy (?). Cos dzisja mam z tymi offtopami :) 
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 18, 2013, 05:34:41 pm »
 :lol: Koncówka mnie zabiła heh. Nie wiem czemu ale śmiechem reaguje na tego typu teksty.

Co do polskiej kinematografii to zgodzę się z Tobą całkowicie, papka, którą produkujemy w dużej mierze określa ten filmik.

Co do komiksu ciężko mi się odnieść do końca. Ja - może dlatego, że dokonuje selekcji zanim się zabiorę za czytanie - trafiam na raczej dobre rzeczy, dlatego mam o naszym komiksie dobre zdanie. Czy to weterani sceny jak Michalski, czy Ci bardziej świeży jak Rafał Szłapa. Mamy kilka perełek komiksowych, a projekt taki jak RCK ma szanse wypromować kolejnych. Jest to specyficzny komiks i trzeba też inaczej na niego spojrzeć. To taki mały almanach/przegląd nowych rysowników. I jako całość może się nie zawsze każdemu podobać tak poszczególni artyści może znajdą swoich fanów i pozwoli im to na rozpoczęcie prawdziwej kariery. Zresztą np. Anna Helena Szymborska czy Pumsmajer czy PeaceFulwarrior (Grzesiek Kaczmarczyk) już mają w planach kolejne projekty czy małe/większe sukcesy.

AH Szymborska rozpoczęła współpracę z twórcami Białego Orła, Pumsmajer został wyróżniony na devianart za poniższy rysunek:



Swoje plany ma też PeaceFulwarrior i scenarzysta RCK Dawid Kuca (który już pracuje nad nowym, jeszcze bardziej rozbudowanym,pod względem scenariusza, projektem).

Dlatego też tak aktywnie włączyłem się w promocje tego projektu. Myślę, że warto, dla samych rysunków i przeglądu młody polskich rysowników. Mam przy tym ogromną nadzieje, że całość będzie sprawiała frajdę podczas czytania.

Nie zmienia to jednak faktu, że wychodzą i marne rzeczy, od których staram się jednak trzymać z daleka, ale i przy okazji nie krytykować. Za dużo jadu jest na naszym ryneczku komiksowym mam wrażenie i nie chce dokładać do tego swojej cegiełki.

ps. dzięki za filmik. Japa mi się cieszy cały czas :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 18, 2013, 05:50:58 pm »
Co do komiksu ciężko mi się odnieść do końca. Ja - może dlatego, że dokonuje selekcji zanim się zabiorę za czytanie - trafiam na raczej dobre rzeczy, dlatego mam o naszym komiksie dobre zdanie.
Zgadzam sie calkowicie, rowniez ogolnie mam dosc dobre zdanie o naszych autorach i ich produkcjach, ale niestety mam wrazenie, ze tematyka niektorych komiksow (i czesto tych najbardziej wychwalanych) sprowadza sie troche do tego, co jest pokazane w tym filmiku :) (nic sie nie dzieje, dodajmy troche aury tajemniczosci i mamy gotowy "hicior") - oczywiscie to moje subiektywne zdanie.  Tytulow jak wczesniej pisalem, nie bede wymienial ze wzgledu na duzy szacunek do naszcyh tworcow, zwlaszcza rysownikow, ktorych warsztat bywa naprawde imponujacy. Jak to w innym watku bylo poruszane jednym z problemow naszego polskiego rynku jest pewnie fakt, ze komiks dla wiekszosci naszych autorow jest hobbystycznym zajeciem a nie zarobkowym i nie ma co liczyc z naszej strony, strony czytelnikow, na mnogosc fantastycznych i roznorodnych projektow.

Buk, Hodor i Dziczyzna