trawa

Autor Wątek: Rycerz Ciernistego Krzewu  (Przeczytany 92957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 01, 2013, 09:18:29 am »
komiks się sprzeda. Bo nie ma opcji, żeby nie sprzedało się coś za 19,90. Ale potem posypią się raczej negatywne recenzje (to moje subiektywne zdanie). Ciekaw jestem, czy autorzy znowu będą to tłumaczyć "komiksową kliką" i złośliwością "starych wyjadaczy którzy nie chcą wpuścić młodych".

Ja jak większość również jestem zniesmaczony buńczucznymi wypowiedziami i oskarżeniami niektórych z twórców. na fejsie na stronie Rycerza pasuje istna cenzura. Kilka osób prosiło w komentarzach o konkretne przykłady podkładania nogi młodym. Oprócz pyskówek nic nie dostali. Ba! wątki/pytania zostały przed admionistratorów fanpejdża skasowane.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Gilbaert

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 01, 2013, 09:52:57 am »
bardzo łatwo jest rzucać oskarżeniami i krytykować wszystkich dookoła (zwłaszcza jak się samemu jeszcze niewiele zrobiło). Ale jak chłopcy zostali wywołani do tablicy to już nie byli tacy twardzi, a i argumenty na poparcie tez o klikach też się jakoś nie znalazły. Liczę, że spokornieją, im więcej będą robić tym ich wypowiedzi będą bardziej wyważone. A ci którzy się obrażą za krytykę, będą nadal bredzić zę to przez kliki, i przestaną robić komiksy... to nie ma się co nimi przejmować. Odsianie ziarna od plew ;)

Offline Julek_

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 06, 2013, 10:01:03 am »
A bo to pierwsza tego typu akcja? Pierwszy raz "młodzi i niepokornie" deklaruja, jak to chcą zrobic porzadek z komiksowem o potem słuch o nich ginie? Tak było jest i będzie

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 11, 2013, 07:09:38 am »
z fb RCK, pojawiło się dziś:

Cytuj
RCK (prezentacja na KFK)
premiera już za 4 dni.
   aby nie psuć zabawy tuż przed premierą...strony Gosi Stępień (str 39 i   40) zostały wycięte z prezentacji aby zakończenie komiksu było do samego   końca niewiadomą (za co ją z góry przepraszam, oraz Szymona Łopatkę za   błąd słowotwórczy, który się wkradł w pisowni jego imienia;).
 W zasadzie odkryliśmy wszystkie karty na stół (oprócz "asa" w rękawie jakim są końcowe plansze).
 Założeniem komiksu było, że będzie to darmowa rozrywka dla ludzi a dla nas twórców fajna zabawa...
 
 My zrobiliśmy swoje a pewnie za miej więcej tydzień okaże się czy było warto się męczyć:)

https://www.facebook.com/photo.php?v=262659140546587&set=vb.179174148895087&type=2&theater
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 15, 2013, 07:34:14 pm »
Jarosław, jak tam ,,komiksowa uczta"? Nie masz wzdęć po RCK? :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 18, 2013, 09:38:07 pm »
Jarosław D zamieścił na swoim blogu reckę RCK http://jaroslawd.blogspot.com/2013/05/recenzja-rycerz-ciernistego-krzewu.html
Chociaż nie jestem do końca przekonany czy jest to recenzja.

Offline Rzenio

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 18, 2013, 10:39:50 pm »
Generalnie staram się nie zabierać głosu w tego typu dyskusjach, ale po przeczytaniu tekstu mam wrażenie podobne do Maximumcarnage'a. Bardzo ostrożna ta "recenzja".
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 18, 2013, 10:42:35 pm »
Bardzo ostrożna ta "recenzja".

Rozwiń proszę myśl.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 18, 2013, 11:14:19 pm »
To przecież proste. ,,Recka" jest dosyć mdła, w guście wcześniejszych wywiadów z twórcami. Niewiele się z niej dowiadujemy. Co najwyżej, że fabuła nie jest ważna. Ważne są jedynie rysunki. Piszesz, że jedni lubią to, inni to. Takie banały. Nie przedstawiasz własnego zdania, nie mówisz co sądzisz o komiksie. Natomiast dużo czasu poświęcasz wspominkom. Słodko i mało konkretnie. 

Offline Rzenio

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 18, 2013, 11:17:14 pm »
Maximum... mnie wyprzedził ale się napisałem to opublikuję:
Czytając tekst mam wrażenie jakbyś cały czas się asekurował: podoba mi się, ale wam nie musi, rysunki są spójne, ale jeden nie (dlaczego? wybija się in plus, in minus? unikasz zdecydowanej odpowiedzi). Piszesz generalnie in plus na temat komiksu, ale mam wrażenie jakbyś nie za bardzo był tego pewien. Generalnie po przeczytaniu recenzji powinienem być zachęcony (lub nie) do kupienia komiksu, a po przeczytaniu tej recenzji dalej nie wiem. Tzn. wiem, że dopóki nie zobaczę i nie wezmę do ręki to się nie zdecyduję. A jeżeli kupię, to nie dzięki tej recenzji. Nie dowiedziałem się z niej tak naprawdę nic nowego, po za tym, że tobie się podoba, ale mnie nie musi. Tak się nie pisze recenzji. Ktoś kto ją przeczyta ma być przekonany, że ma dany komiks kupić lub nie. Jeśli chcesz być opiniotwórczy nie możesz pisać: sami sobie zobaczcie.
No i tak mi się przypomniało: a co z zakończeniem - czy faktycznie te wycięte strony Gosi Stępięn są zaskoczeniem? Nie mówię, żebyś spoilerował w recenzji, ale można by ten fakt potwierdzić lub zanegować.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2013, 11:21:23 pm wysłana przez Rzenio »
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 18, 2013, 11:36:48 pm »
Maximum... mnie wyprzedził ale się napisałem to opublikuję:
Czytając tekst mam wrażenie jakbyś cały czas się asekurował: podoba mi się, ale wam nie musi, rysunki są spójne, ale jeden nie (dlaczego? wybija się in plus, in minus? unikasz zdecydowanej odpowiedzi). Piszesz generalnie in plus na temat komiksu, ale mam wrażenie jakbyś nie za bardzo był tego pewien. Generalnie po przeczytaniu recenzji powinienem być zachęcony (lub nie) do kupienia komiksu, a po przeczytaniu tej recenzji dalej nie wiem. Tzn. wiem, że dopóki nie zobaczę i nie wezmę do ręki to się nie zdecyduję. A jeżeli kupię, to nie dzięki tej recenzji. Nie dowiedziałem się z niej tak naprawdę nic nowego, po za tym, że tobie się podoba, ale mnie nie musi. Tak się nie pisze recenzji. Ktoś kto ją przeczyta ma być przekonany, że ma dany komiks kupić lub nie. Jeśli chcesz być opiniotwórczy nie możesz pisać: sami sobie zobaczcie.

Dzięki za wpis.

Wiesz, może właśnie jest dokładnie tak jak to odebrałeś :smile: W zasadzie podsumowałeś całkiem zgrabnie moje myśli po lekturze tego komiksu.

Ja wyraziłem swoje zdanie, choćby w podsumowaniu. Nie żałuje wydanych pieniędzy, mi się podobało, ale nie każdemu podpasuje. Jest to projekt specyficzny. Są nowi rysownicy, którzy nie są jeszcze mistrzami w swoim fachu. Część z kolei wyróżniła się bardzo pozytywnie. Dla czytelników, którzy siedzą w komiksie od wielu, wielu lat może się nie spodobać twórczość "nowych i niedoświadczonych". Nie jest to też może dzieło, które porwie tłumy, ale z drugiej strony jest na tyle ciekawe, że warto poświęcić swoje pieniądze, żeby zobaczyć jak sobie poradzili, a może i ktoś się spodoba jakoś szczególnie. Warto choćby dlatego, że wiele kadrów jest naprawdę świetnych warto je zobaczyć.

rysunki są spójne, ale jeden nie (dlaczego? wybija się in plus, in minus? unikasz zdecydowanej odpowiedzi).

nie daję jasnej odpowiedzi, bo takiej nie ma. Nie wybija się na plus czy na minus, ale jest zupełnie inny od pozostałych. Kwestia techniczna rysunku, który jest zupełnie inny od reszty. Ciężko było mi to wyjaśnić (N.N. pewnie zrobiłby to idealnie) to chyba trzeba po prostu zobaczyć.

Nie dowiedziałem się z niej tak naprawdę nic nowego, po za tym, że tobie się podoba, ale mnie nie musi. Tak się nie pisze recenzji. Ktoś kto ją przeczyta ma być przekonany, że ma dany komiks kupić lub nie. Jeśli chcesz być opiniotwórczy nie możesz pisać: sami sobie zobaczcie.


Wiesz, nie sądziłem, że tak to będzie odebrane. W podsumowaniu bowiem napisałem, że warto zakupić, z pewnym zastrzeżeniem jednak.


No i tak mi się przypomniało: a co z zakończeniem - czy faktycznie te wycięte strony Gosi Stępięn są zaskoczeniem? Nie mówię, żebyś spoilerował w recenzji, ale można by ten fakt potwierdzić lub zanegować.

Masz na myśli pokazany filmik z komiksem? Wiesz nie odniosłem się do niego, bo... po prostu go nie widziałem, stąd też zupełnie o tym zakończeniu nie pomyślałem. Rzeczywiście może to był błąd z mojej strony, że nie wspomniałem nic na ten temat.

W jakiś sposób byłem związany od początku z tym projektem - dla niektórych za bardzo - i nie chciałem żeby to była klasyczna recenzja - obrazki są takie i takie, scenariusz o tym i o tym, komiks fantastyczny/fatalny kupcie/nie kupujcie...

W założeniu miało to być połączenie recenzji z takimi wspominkami. Taki był plan na ten tekst i tak go zrealizowałem, w moim przekonaniu udało się takie połączenie stworzyć, ale widzę, że nie przypadło ono do gustu "szerszemu" gronu odbiorców co oczywiście szanuje.

Uważam jednak, że moje zdanie wyraziłem co zresztą sam zauważyłeś:


- Piszesz generalnie in plus na temat komiksu
- Nie dowiedziałem się z niej tak naprawdę nic nowego, po za tym, że tobie się podoba
- podoba mi się,
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2013, 11:40:58 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Rzenio

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 19, 2013, 12:06:17 am »

Masz na myśli pokazany filmik z komiksem? Wiesz nie odniosłem się do niego, bo... po prostu go nie widziałem, stąd też zupełnie o tym zakończeniu nie pomyślałem. Rzeczywiście może to był błąd z mojej strony, że nie wspomniałem nic na ten temat.
Cytuj

Nie. Sam podałeś tę informację za FB parę wpisów powyżej. Myślałem, że są w komiksie, który czytałeś.

"Wiesz, nie sądziłem, że tak to będzie odebrane. W podsumowaniu bowiem napisałem, że warto zakupić, z pewnym zastrzeżeniem jednak."

Przepraszam, w ogólnym wrażeniu całości jakoś mi umkło.

"W jakiś sposób byłem związany od początku z tym projektem - dla niektórych za bardzo - i nie chciałem żeby to była klasyczna recenzja"

Dokładnie takie miałem pierwsze wrażenie po przeczytaniu. Dlatego ta recenzja jest taka "nierecenzyjna".
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline turucorp

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 19, 2013, 12:24:46 am »
W jakiś sposób byłem związany od początku z tym projektem - dla niektórych za bardzo - i nie chciałem żeby to była klasyczna recenzja - obrazki są takie i takie, scenariusz o tym i o tym, komiks fantastyczny/fatalny kupcie/nie kupujcie...

ale zdajesz sobie sprawe, ze sam pomysl napisania "recenzji", w kontekscie "kampanii propagandowej", ktora urzadziles na blogu, jest kiepski?
gdybys napisal "hura-optymistyczna" recenzje, byloby to kompletnie niewiarygodne
gdybys napisal solidny, analityczny tekst, mialoby to sens
zamiast tego zdecydowales sie na napisanie dziwnego czegos, co nie jest ani recenzja, ani analiza.
i w sumie nie bardzo widomo co z tym zrobic.
fabula?
Twoim zdaniem pozostawia niedosyt, jest zbyt duzo niewiadomych i wlasciwie jest sprawa drugoplanowa (?!)
rysunki?
Twoim zdaniem niby jest OK, ale rownoczesnie co chwile zastrzegasz, ze "sa debiutanci", ze "z czasem sie wyrobia".
strasznie sie asekurujesz takim podejsciem, co w zderzeniu z deklaracjami autorow o "rewelacyjnym komiksie akcji" brzmi malo przekonywujaco.
BTW czy kilkukrotne podkreslenie "niewielkiej" ceny jest elementem "promocji" tego komiksu?

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 19, 2013, 12:38:53 am »
@turucorp
Te wszystkie rzeczy, o których piszesz mnie też rzuciły się w oczy podczas lektury wrażeń Jarosława_D. Ja odniosłem wrażenie, że autor, ze względu na zaangażowanie w projekt, zwyczajnie bronił się przed przyznaniem, że jest zawiedziony efektem końcowym i że w sumie to wolałby tego komiksu nie polecać. No, ale jak już narobił szumu, to trzeba jakoś z tego wybrnąć.
Mylę się?


Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 19, 2013, 12:47:16 am »
Teraz nasz Jarosław zaangażował się w projekt ,,Jan Hardy". Nie dość, że podlinkowuje i  wychwala, to ma go jeszcze w ,,ulubionych" na fejsie. Trudno później o rzeczową analizę, bo nie ma się odpowiedniego dystansu i wychodzą takie kwiatki jak w przypadku ,,recenzji" RCK.