trawa

Autor Wątek: Rycerz Ciernistego Krzewu  (Przeczytany 93903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #195 dnia: Maj 21, 2013, 09:23:14 pm »
Na forum zażarte dyskusje na temat Panów Kaczmarzyka, Kuca i Kijuca (wątek o "Jan Hardy"). Co to? Ulica Sezamkowa na literkę K?
Zawsze brakowało chętnych, tyle że do kupowania. Jeśli nie brakuje chętnych do kupowania, wtedy zawsze można ponarzekać na brak chętnych wydawców do robienia dodruków.
Przyznam, że nic nie zrozumiałem z Twojego posta, a chciałbym.

Offline Ralfi#

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #196 dnia: Maj 21, 2013, 11:56:52 pm »
Przyznam, że nic nie zrozumiałem z Twojego posta, a chciałbym.
. Tu chyba chodzi o dodruk Kaznodziei z Egmontu. Sam mam braki w tej serii.   ;-)

Offline wojtekzk

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #197 dnia: Maj 22, 2013, 12:05:56 am »
Krótko od wydawcy - cała dyskusja o świecie komiksowym w Polsce jest ciekawa i pewnie można z niej wyciągnąć bardzo różnorodne oraz skrajne wnioski, jednocześnie wydając RCK stawialiśmy na to, żeby właśnie pomóc twórcom ciekawego pomysłu na to, by nie musieli miesiącami się dobijać do wydawców. Dziwi mnie w tym kontekście sam pomysł, że tak trudno być wydanym. Myślę, że najtrudniej to zrobić ciekawy komiks. A RCK jest ciekawy choćby ze względu na przegląd twórczości wielu osób, no i wydany. Zatem o czym tu dyskutować? Dodam, że zdecydowanie odcinam się od wypowiedzi niektórych autorów i choć uważam, że pewna dyskusja na temat debiutów i rynku komiksu jest potrzebna, ale z pewnością nie na forach internetowych a publicznym. I do takiej zarówno twórców jak i komentatorów zachęcam.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Qwant

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #198 dnia: Maj 22, 2013, 09:16:20 am »
Przyznam, że nic nie zrozumiałem z Twojego posta, a chciałbym.
To była tylko taka ogólna refleksja na temat tego, że na forum zawsze znajdzie się powód do niezadowolenia. Nawet jeśli cieszymy się, że jest dużo chętnych do rysowania komiksów (wyraża to optymistyczna odpowiedź Nawimara "I oby tak dalej."), to zawsze znajdą się chętni do narzekania na małe nakłady (moje "brak chętnych do kupowania") lub wyczerpane nakłady.
Przepraszam za post nie wnoszący nic do dyskusji.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 01, 2013, 03:41:00 pm »
Tak z ciekawości zapytam. Czytał ktoś z Was ten zeszyt? Jak się podobał/nie podobał?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 01, 2013, 03:46:27 pm »
Tak z ciekawości zapytam. Czytał ktoś z Was ten zeszyt? Jak się podobał/nie podobał?

Za wcześnie na takie deklaracje. Odpowiem w przyszłym miesiącu. Wtedy komiks do mnie dotrze, wraz z innymi zamówionymi.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 12, 2013, 10:06:56 pm »
Polecam czytanie niektórych postów na profilu RCK na Fejsie. Np pod linkiem do recenzji tegoż komiksu na Ziniolu, pojawiła się ciekawa dyskusja w której prym wiedzie jeden z rysowników biorących udział w projekcie.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline horror

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 13, 2013, 09:08:25 am »
niezłe.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 13, 2013, 09:54:21 am »
A ja nie dostałem egzemplarza do recenzji tylko musiałem kupić... :doubt:

 :wink:

A na poważnie to trochę przesada... Ciekawe co czuje wydawca, czytając tego typu wpisy i czy nie żałuje.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Gilbaert

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 13, 2013, 10:12:05 am »
ale to jest właśnie Walduś. Który toczy internetowe wojny przeciw sitwie. To on jest tym anonimem, który się wypowiada pod wpisami na blogach, to koleś, który twierdzi że wszyscy wydawcy i redaktorzy zinów to złodzieje bo nie płacą, lub płacą za mało autorom.
Ten koleś jest kompletnym idiotą i to idiotą całkowicie odklejonym od rzeczywistości.
żeby było śmiesznie w linkowanej przez Jacka dyskusji próbował strollować własnego wydawcę

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwiec 13, 2013, 10:22:31 am »
żeby było śmiesznie w linkowanej przez Jacka dyskusji próbował strollować własnego wydawcę

ano.
tu screenik :>




A na poważnie to trochę przesada... Ciekawe co czuje wydawca, czytając tego typu wpisy i czy nie żałuje.

No, ale przecież to (tak jak wspomniał Daniel) jest jego normalne zachowanie. Dokładnie tak samo zachowywał się pod komentarzami na Twoim blogu, tam tego nie zauważyłeś?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2013, 10:26:52 am wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline peta18

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwiec 13, 2013, 10:30:50 am »
Ten koleś jest kompletnym idiotą i to idiotą całkowicie odklejonym od rzeczywistości.
żeby było śmiesznie w linkowanej przez Jacka dyskusji próbował strollować własnego wydawcę
Czytajac te wpisy na FB, w pewnym momencie sie pogubilem "kto i do kogo". A teraz juz wszystko jasne! Dzieki :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwiec 13, 2013, 11:02:22 am »

No, ale przecież to (tak jak wspomniał Daniel) jest jego normalne zachowanie. Dokładnie tak samo zachowywał się pod komentarzami na Twoim blogu, tam tego nie zauważyłeś?

Pamiętam i zauważyłem - jeśli dobrze kojarze to kłótnia była z Tobą? - wtedy pamiętam, że obydwoje grubo przesadzaliście i nie była to dyskusja, a totalna rzeź i wyzywanie się od najgorszych, wycieczki personalne. Wszystkie posty z tego względu zostały wtedy wywalone. Nie chce na stronie dzielić światka komiksowego, a robić coś pozytywnego i optymistycznego.
 
Ja bardzo projektowi kibicowałem zarówno przed wydaniem jak i już po ukazaniu się na rynku, ale niektóre rzeczy nie podobają mi się jak właśnie ta, o której teraz rozmawiamy. Każdy powinien mieć prawo do krytyki i jej wyrażania. Nie może być tak, że komuś się coś nie podoba i jest mieszany z błotem, nawet własny...wydawca  :neutral:  Bez względu na to czy jest to Śledziu czy Kuca, jak się komuś coś nei podoba to musi mieć możliwość wyrażenia swojego zdania.
 
Szkoda, że taka jest otoczka wokół tego komiksu...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 13, 2013, 11:09:58 am »
Pamiętam i zauważyłem - jeśli dobrze kojarze to kłótnia była z Tobą? - wtedy pamiętam, że obydwoje grubo przesadzaliście i nie była to dyskusja, a totalna rzeź i wyzywanie się od najgorszych, wycieczki personalne. Wszystkie posty z tego względu zostały wtedy wywalone. Nie chce na stronie dzielić światka komiksowego, a robić coś pozytywnego i optymistycznego.

Zabij mnie, nie pamiętam czy to ze mną czy nie. Ostatnimi czasy dałem się mu kilkukrotnie sprowokować, i nie pamiętam gdzie. Wiem, że na stówę na FB RCK (bo pamiętam, że poleciał).

Ale od czasu pewnej konfrontacji w której okazał się zwykłym komiksowym trollem internetowym nie prowadzę z nim żadnej dyskusji, ale jak najbardziej obserwuje.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 15, 2013, 10:10:59 am »
Wywiad z Wojciechem Szotem o RCK i kontrowersjach z nim związanych
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything