trawa

Autor Wątek: Rycerz Ciernistego Krzewu  (Przeczytany 93910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline horror

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwiec 16, 2013, 04:01:45 pm »
W podstawówce miałem zajomego, który twierdził, że NASA szpieguje go przez jego ZX Spectrum, namierzając i podsłuc**jąc jego życie. A to było najłagodniejsze z tego co wymyślał.

Kilka lat temu miałem ucznia, który prowadził bloga w którym opisywał swoje życie w GTA święcie wierząc, że wszystko to jest prawdą. Zresztą wcielanie się w hadlarza nartkotyków czy złodzieja samochodów po szkole to była jedna z wielu form jakie przybierała jego choroba.

Ja myślę sobie, że niektórzy chcą żyć w świecie fantazji bo jest im tak wygodniej, a zdrowy rozsądek traktują jak wroga , który powoduje, że trzeba się wybudzić z bajki.

im więcej się czasu poświęca takim osobom tym trudniej ochłonąć gorącej głowie.

Gilbaert

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 16, 2013, 08:19:04 pm »
takie pytanie do pozostałych Twórców RCK - nie macie zamiaru jakoś wpłynąć na Kolegę?
podłączam się pod pytanie

edit: zapytałem na facebooku
dostałem taką odpowiedź:
 zluzuj   , bo widzę że dzień bez RCK jest dla ciebie dniem straconym...   niepotrzebnie prowokujesz, płaci ci ktoś za to?/ zachowujesz się jak   zgwałcona prostytutka;). każdy z nas jest dorosły i sam odpowiada za   własne czyny...

fajne z was chłopaki cierniste krzewy
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2013, 07:55:12 am wysłana przez Gilbaert »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwiec 17, 2013, 08:40:24 am »
podłączam się pod pytanie

edit: zapytałem na facebooku
dostałem taką odpowiedź:
 zluzuj   , bo widzę że dzień bez RCK jest dla ciebie dniem straconym...   niepotrzebnie prowokujesz, płaci ci ktoś za to?/ zachowujesz się jak   zgwałcona prostytutka;). każdy z nas jest dorosły i sam odpowiada za   własne czyny...

fajne z was chłopaki cierniste krzewy


jako, że zaraz pewnie administrator strony wywali ten wpis, to pozwoliłem sobie zrobić screena. Przyznam, że mnie ta odpowiedź (a zwłaszcza porównanie do "zgwałconej prostytutki" mocno zaskoczyła)

världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

mxztplx

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 17, 2013, 08:55:08 am »
ciszej nad tą trumną...

Offline hans

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:09:52 am »
Do niedawna to był całkiem zabawny flame, ale teraz chyba obie strony niezdrowo się nakręciły.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:25:36 am »
Przykre to.

Najgorsze, że w projekcie brało udział circa 20osób. I nikt nie jest w stanie powstrzymać jednej czarnej owcy. Grzech zaniedbania - potem słowa jednego będą ciążyły na opinii o reszcie.

Offline Nawimar

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:27:48 am »
O ile niektóre osoby w tym sporze są "świeżakami" w komiksowym środowisku, o tyle przynajmniej od części aktywistów tzw. komiksowa wypadałoby spodziewać się nieco więcej dojrzałości. Ale nic to.

Bez względu na wszystko mam nadzieję, że uczestnicy projektu "RCK"  nie zrezygnują z dalszej twórczości. Komiks może nie zwala z nóg, ale też chyba nie takie było jego zadanie. Natomiast umieszczenie akcji w ciekawej epoce jak dla mnie rokuje na przyszłość.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:36:57 am »
O ile niektóre osoby w tym sporze są "świeżakami" w komiksowym środowisku, o tyle przynajmniej od części aktywistów tzw. komiksowa wypadałoby spodziewać się nieco więcej dojrzałości. Ale nic to.

ale co i konkretnie komu masz do zarzucenia?

uważasz, że Ci wspomnieni aktywiści powinni położyć po sobie ogony i przyjmować wszystkie złe słowa na klatę?

Bez względu na wszystko mam nadzieję, że uczestnicy projektu "RCK"  nie zrezygnują z dalszej twórczości. Komiks może nie zwala z nóg, ale też chyba nie takie było jego zadanie. Natomiast umieszczenie akcji w ciekawej epoce jak dla mnie rokuje na przyszłość.

tja, ja odniosłem wrażenie, że z Twojej recki wynika, że największym zadaniem (EDIT:/ i zaletą) tego komiksu jest promocja autorów (cytuje: "samo powstanie albumu cieszy zwłaszcza ze względu na prezentację dorobku świeżej generacji twórców")
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2013, 09:41:31 am wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Nawimar

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:53:55 am »
Ystadzie, uważam że wspomniani aktywiści mają możliwości by lepiej spożytkować swój czas (np. poprzez napisanie recenzji komiksu w ich przekonaniu wartego polecenia) niż napędzać w nieskończoność zbędny spór. Już i tak zbyt wiele zostało w tym temacie powiedziane/napisane. Zaczyna to przypominać wędrówkę schodami do nikąd z XVIII księgi wiekopomnego dzieła.
 
Promocja autorów jak najbardziej (chyba niemal każdy komiks m.in. temu służy) ale też możliwość rozwinięcia świata przedstawionego osadzonego w ciekawym momencie dziejowym. Jestem zdania, że projektowi warto dać szansę.

Gilbaert

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 17, 2013, 10:04:40 am »
ja zawsze myślałem, że zaletą/zadaniem komiksu powinna być przede wszystkim jego wysoka jakość a nie promocja twórców.
Jak się chcieli promować to sobie mogli wydać zbiorowe portfolio

Offline Nawimar

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwiec 17, 2013, 10:13:31 am »
I wydali. W postaci komiksu. Jak dla mnie trudno o lepsze portfolio komiksowego twórcy.

Gilbaert

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 17, 2013, 10:20:58 am »
nawet w postaci bardzo słabego komiksu? No nie wiem

Offline Nawimar

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 17, 2013, 10:27:36 am »
Przynajmniej część osób biorących udział w tym przedsięwzięciu ma potencjał. Nie zabrakło też nazwisk które już całkiem nieźle radzą sobie w naszych niełatwych realiach. Najgorszą opcją byłoby gdyby odpuścili sobie dalszy rozwój.

Gilbaert

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 17, 2013, 10:30:53 am »
zgoda, ale w momencie w którym słaby scenariusz nie pomaga a wręcz przeszkadza - nie mówię o jakości historii ale o sposobie narracji w komiksie, to ci rysownicy raczej pełni swoich możliwości nie zaprezentują. Zwłaszcza jak im scenarzysta źle dobierze fragmenty do zilustrowania - vide sceny dynamiczne dostają do rysowania nie radzący sobie z tym rysownicy, natomiast Kleszcz czy Szymborska, którzy by sobie z tym poradzili z palcem w nosie, dostali sceny gdzie bohaterowie stoją i gadają.

Offline Nawimar

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 17, 2013, 10:34:28 am »
Z tym większą ciekawością zapoznałbym się z kolejnymi epizodami, by sprawdzić czy również scenarzysta rusza do przodu.

 

anything