trawa

Autor Wątek: Rycerz Ciernistego Krzewu  (Przeczytany 93848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gilbaert

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwiec 18, 2013, 08:24:35 am »
z Nawimarem nie chce mi się gadać bo kręci, unika odpowiedzi i manipuluje.

Cytuj
I wolałbym, żeby komiks RCK i wszystko co z nim związane jednak nie promował komiksu polskiego.
Jacek, daj spokój. Większość rysowników RCK jest absolutnie niewinna i bierze po uszach za wybryki kolegów. Niech robią komiksy tak długo jak mają ochotę i tak dobrze jak potrafią.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwiec 18, 2013, 08:30:51 am »
Wymiana zdań miała miejsce w zupełnie innym miejscu sieci i do tej pory nie mam pojęcia w jakim celu naszło Was by drążyć wątek również tutaj.
z bardzo prozaicznej przyczyny. Administratorzy profilu RCK wywalają mnóstwo komentarzy które im w jakiś sposób nie podchodzą. Bawią się w swoistą cenzurę. Więc jaki jest sens pisania o czymś, przedstawiania konkretnych argumentów, skoro za moment ktoś je wyrzuci "bo tak". Więc trzeba znaleźć dla tego inne miejsce które nie zostanie wyczyszczone bo ktoś stwierdzi "a, to mi się nie podobna, stawia nas w złym świetle - wyrzucę".

Marudzenie to raczej domena innych osób (podobnie jak mentorstwo). A w komiksach - także polskich - staram się dostrzec przede wszystkim ich dobre strony.
serio? z Twoich recenzji mogę powiedzieć, że mocno wybiórczo to robisz.

Tradycyjnie wybaczam. Masz prawo do swojego zdania.
jesteś zbyt łaskawy

I wolałbym, żeby komiks RCK i wszystko co z nim związane jednak nie promował komiksu polskiego.
Jacek, daj spokój. Większość rysowników RCK jest absolutnie niewinna i bierze po uszach za wybryki kolegów. Niech robią komiksy tak długo jak mają ochotę i tak dobrze jak potrafią.

fakt, tutaj deko przesadziłem. Nie chodziło mi dosłownie o to. Chodziło mi raczej o zachowanie administratorów portalu, oraz o scenariusz. Przepraszam rysowników (nie wszystkich), że z automatu zdarza mi się wrzucać ich do jednego worka.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Nawimar

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwiec 18, 2013, 08:34:05 am »
Przeceniasz mnie Gilbaercie; za cienki jestem na manipulowanie kimkolwiek :wink: Miast tego pogadasz sobie ze swoim kolegą Jackiem gdy już spotkacie się na piwie przy okazji kolejnego konwentu.
 
Chociaż wyjątkowo z Twoim ostatnim zdaniem (o czym zresztą już wcześniej była mowa) chętnie się zgodzę. I może w tym właśnie kierunku wypadałoby kontynuować ten wątek...

Offline bowman007

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwiec 19, 2013, 08:39:55 am »
Abstrahując od kłótni powyżej, którą nie chciało mi się już czytać, więc nawet nie wiem o co chodzi. Może wypowiem się na temat samego komiksu.
Kupiłem i żałuje.
Bardzo bardzo słaby.


Wszystko co było poniżej poleciało.
To już jest niesmaczne. Kogo to obchodzi co się pisze lub wycina na tamtym blogu.
Ten temat jest do ustosunkowania się do samego komiksu "RCK",  a nie jego autorów.
graves
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2013, 01:17:00 pm wysłana przez graves »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 01, 2014, 06:45:35 pm »
Pozwalam sobie odświeżyć (nie, nie po to aby reklamować ;) )z racji tego, że nie przepadam za dyskusją na FB, a z tego co widzę to dzieje się tam i to sporo.

Pomijając wszelkie personalne wycieczki, które są niesmaczne, ale nie moja sprawa, zastanawiam się nad jedną rzeczą. Co jest w RCK takiego, że aż tyle osób zdecydowało się o nim wypowiedzieć? Jest to chyba jeden z najczęściej recenzowanych polskich albumów ubiegłego roku. Albumy, któe były uznawane za dobre/bardzo dobre nie wywołały tak dużo emocji jak RCK...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 01, 2014, 06:54:51 pm »
Jak coś jest słabe, to trzeba jechać na kontrowersji. Proste.

Jarosław, skoro Wchodziłeś na fejsa RCK, to skąd to pytanie? Wystarczy poczytać wpisy zamieszczane przez niektórych twórców RCK.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 01, 2014, 07:00:46 pm »
Jak coś jest słabe, to trzeba jechać na kontrowersji. Proste.

Jarosław, skoro Wchodziłeś na fejsa RCK, to skąd to pytanie? Wystarczy poczytać wpisy zamieszczane przez niektórych twórców RCK.

Ale ja nie pytam o twórców. Chodzi mi o to, że RCK jest w pewnym sensie fenomenem. Każdy po nim jedzie, a mimo wszystko kupuje i recenzuje. Myślę bardziej o krytykach i recenzentach, któzy poświęcają czas na opisywanie tego tytułu. Nie każdy komiks (nawet słaby) otrzymał tyle miejsca na różnych łamach co RCK. I to jest rzecz, która mnie zastanawia. Skąd to się wzięło? Rozumiem, że miały na to wpływ wywiady, ale czy to chodzi o to, że Ci, którzy je przeczytali chcą się za nie w pewnym sensie odgryźć? Coś na zasadzie "byłeś taki pewny siebie, to ja Cię sprowadzę na ziemie"? Chciałbym być dobrze zrozumiany - nie jest moim celem wywołanie wojny, a chciałbym po prostu zrozumieć ten mechanizm...

Jak coś jest słabe, to trzeba jechać na kontrowersji. Proste.

Ja nieco inaczej oceniam ten tytuł, ale nie o to mi w tym momencie chodzi.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 01, 2014, 07:11:11 pm »


Ja nieco inaczej oceniam ten tytuł, ale nie o to mi w tym momencie chodzi.

I dlatego nie znalazł się w Twoim zestawieniu najlepszych polskich komiksów za ubiegły rok?

Moim zdaniem jego "popularność" to jedynie kwestia rzeczy, które dzieją się na fejsie (wyśmiewanie Szymona Holcmana, wywoływanie jakichś sztucznych wojenek z "komiksowem"). Po prostu twórcy chcą jechać na kontrowersjach związanych nie z samym komiksem, a z tematami okołokomiksowymi. Ale to do niczego nie prowadzi, bo ani nie sprawi że komiks będzie lepszy ani nie zwiększy jego sprzedaży (która jak widać po 8 miesiącach jest fatalna).

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 01, 2014, 07:30:04 pm »
I dlatego nie znalazł się w Twoim zestawieniu najlepszych polskich komiksów za ubiegły rok?


Między nie jest tragiczny, a powinien znaleźć się w pierwszej dziesiątce jest kolosalna różnica... Naprawde tego nie rozróżniasz?


Moim zdaniem jego "popularność" to jedynie kwestia rzeczy, które dzieją się na fejsie (wyśmiewanie Szymona Holcmana, wywoływanie jakichś sztucznych wojenek z "komiksowem"). Po prostu twórcy chcą jechać na kontrowersjach związanych nie z samym komiksem, a z tematami okołokomiksowymi.


No właśnie nie. Nie zgadzam się w ogóle. Czy autorzy w jakiś sposób zmuszają do pisania o tym komiksie? Pisania recenzji? Pomijam fakt, że przecież jeśli coś jest tak złe, a autorzy tacy jak opisano ich w recenzji, o którą trwa batalia na FB to czemu nie spuszczą krytycy zasłony milczenia na ten tytuł tylko kopią leżącego?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 01, 2014, 07:36:31 pm »
1)Między nie jest tragiczny, a powinien znaleźć się w pierwszej dziesiątce jest kolosalna różnica... Naprawde tego nie rozróżniasz?

2)No właśnie nie. Nie zgadzam się w ogóle. Czy autorzy w jakiś sposób zmuszają do pisania o tym komiksie? Pisania recenzji? Pomijam fakt, że przecież jeśli coś jest tak złe, a autorzy tacy jak opisano ich w recenzji, o którą trwa batalia na FB to czemu nie spuszczą krytycy zasłony milczenia na ten tytuł tylko kopią leżącego?

1) To zapytam inaczej. Ile polskich komiksów wydanych w 2013tym roku Przeczytałeś i na którym miejscu w Twoim rankingu jest RCK?

2) Z czym się nie Zgadzasz? Z tym że twórcy RCK chcą zdobyć popularność poprzez sztuczne wywoływanie kontrowersji? Przecież wystarczy przejrzeć wpisy i komentarze na fejsie.

Sugerujesz żeby nie pisać źle o komiksie, który jest słaby? Trochę dziwny postulat ze strony osoby prowadzącej blog z recenzjami komiksów.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 01, 2014, 07:50:53 pm »
Odnoszę wrażenie, że kompletnie nie starasz się zrozumieć o czym ja w ogóle pisze...

1) To zapytam inaczej. Ile polskich komiksów wydanych w 2013tym roku Przeczytałeś i na którym miejscu w Twoim rankingu jest RCK?

Nie ma go w pierwszej dziesiątce. Dziś zagłosowałem w plebiscycie więc możesz rzucić okiem na moją top listę.

Pisałem już chyba kiedyś odnośnie RCK, ale powtórzę się. Nie jestem obiektywny w tym temacie przez wzgląd na moje zaangażowanie medialne i słabość do tego projektu. Uważam, że jest to komiks średni, z jednej strony nie można go przesadnie chwalić, ale z drugiej nie zasługuje na tak ogromną krytykę. Mam wrażenie, że większość recenzentów zapomniała, że spora część autorów to amatorzy, a RCK był ich debiutem. Natomiast nie o to mi chodzi, żeby być tu adwokatem diabła, bo od początku chodzi mi zupełnie o inną rzecz.


2) Z czym się nie Zgadzasz? Z tym że twórcy RCK chcą zdobyć popularność poprzez sztuczne wywoływanie kontrowersji? Przecież wystarczy przejrzeć wpisy i komentarze na fejsie.


Tak nie zgadzam się z tym, że autorzy chcą zdobyć popularność poprzez kontrowersje. Zasadniczo to widzę, że tylko jedna osoba wypowiada się nazwijmy to kontrowersyjnie, a czasami nawet wulgarnie. Nie o to mi też jednak chodzi.

Chodzi mi o to czemu recenzenci nie przemilczeli tego tytułu jak sporą część innych, które nie znalazły tyle miejsca na łamach różnych portali i czasopism.


Sugerujesz żeby nie pisać źle o komiksie, który jest słaby? Trochę dziwny postulat ze strony osoby prowadzącej blog z recenzjami komiksów.


Zielonego pojęcia nie mam skąd wyciągnąłeś taki wniosek  :shock:

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 01, 2014, 07:58:26 pm »
Odnoszę wrażenie, że kompletnie nie starasz się zrozumieć o czym ja w ogóle pisze...

Nie ma go w pierwszej dziesiątce. Dziś zagłosowałem w plebiscycie więc możesz rzucić okiem na moją top listę.


Przecież rzuciłem. Nie o to pytałem. Gdybyś sporządził kompletną listę, a nie 10 pozycji to na którym miejscu byłby RCK? Dlatego byłem za podawaniem większej ilości tytułów w głosowaniu, a przyznawaniem punktów tylko za max 10.

A co do recenzowania komiksu, to wyciągnąłem taki wniosek na podstawie Twojej wypowiedzi o "spuszczeniu zasłony milczenia". Moim zdaniem to nie jest żadne rozwiązanie.

Weak Inker

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 01, 2014, 08:04:06 pm »
Cytat: maximumcarnage
Sugerujesz żeby nie pisać źle o komiksie, który jest słaby? Trochę dziwny postulat ze strony osoby prowadzącej blog z recenzjami komiksów.
A czy Ty odróżniasz konstruktywną krytykę od szydery na każdym kroku? Uczepiliście się jednej wypowiedzi scenarzysty i zamiast zbyć ją śmiechem postawiliście sobie za punkt honoru zgnoić przeciwnika za wszelką cenę, choć dobrze zdajecie sobie sprawę, że ów przeciwnik nie jest dla was żadnym przeciwnikiem (w końcu to nikomu wcześniej nie znany debiutant). Doprawdy nadal nie wiem o co macie nieustający ból tylnej części ciała. Bo za chwilę naprawdę uwierzę że bronicie tej mitycznej nieistniejącej "sitwy". :D

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 01, 2014, 08:10:03 pm »
Przecież rzuciłem. Nie o to pytałem. Gdybyś sporządził kompletną listę, a nie 10 pozycji to na którym miejscu byłby RCK?

W środku stawki.


A co do recenzowania komiksu, to wyciągnąłem taki wniosek na podstawie Twojej wypowiedzi o "spuszczeniu zasłony milczenia". Moim zdaniem to nie jest żadne rozwiązanie.

To fatalny wniosek wyciągnąłeś. ZASTANAWIA mnie czemu recenzenci nie pozostawili ciszy po tym tytule skoro jest tak słaby. Nie stwierdziłem nigdzie, że nie można pisać źle. ZASTANAWIAM SIĘ
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 01, 2014, 08:22:56 pm »
ZASTANAWIAM SIĘ

Sugerujesz jednak pewne rozwiązanie, nie tylko ZASTANAWIASZ SIĘ. A pytanie Powinieneś skierować do Tych recenzentów. Wtedy już nie Musiałbyś się "zastanawiać".

 

anything