trawa

Autor Wątek: Rycerz Ciernistego Krzewu  (Przeczytany 93894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 01, 2014, 08:25:20 pm »
A pytanie Powinieneś skierować do Tych recenzentów. Wtedy już nie Musiałbyś się "zastanawiać".

Właśnie to zrobiłem w pierwszym poście...  :roll:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 01, 2014, 08:28:10 pm »
Właśnie to zrobiłem w pierwszym poście...  :roll:

Chyba jednak nie wszyscy recenzenci są członkami tego forum. Jeśli Chcesz zgłębić ten problem to nie wystarczy zadać pytanie w tym miejscu.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 01, 2014, 08:33:29 pm »
Chyba jednak nie wszyscy recenzenci są członkami tego forum. Jeśli Chcesz zgłębić ten problem to nie wystarczy zadać pytanie w tym miejscu.

Pozwalam sobie odświeżyć z racji tego, że nie przepadam za dyskusją na FB

Żeby chociaż część się wypowiedziała to będę zadowolony  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Julek_

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 01, 2014, 09:29:48 pm »
Ale ja nie pytam o twórców. Chodzi mi o to, że RCK jest w pewnym sensie fenomenem. Każdy po nim jedzie, a mimo wszystko kupuje i recenzuje. Myślę bardziej o krytykach i recenzentach, któzy poświęcają czas na opisywanie tego tytułu. Nie każdy komiks (nawet słaby) otrzymał tyle miejsca na różnych łamach co RCK. I to jest rzecz, która mnie zastanawia. Skąd to się wzięło? Rozumiem, że miały na to wpływ wywiady, ale czy to chodzi o to, że Ci, którzy je przeczytali chcą się za nie w pewnym sensie odgryźć? Coś na zasadzie "byłeś taki pewny siebie, to ja Cię sprowadzę na ziemie"? Chciałbym być dobrze zrozumiany - nie jest moim celem wywołanie wojny, a chciałbym po prostu zrozumieć ten mechanizm...

SPISEG!

(a przynajmniej to sugerujesz w tej wypowiedzi)


Zresztą, na fejsie z wypowiedzi Kaczmarczyka wynika, że jak się piwko pije z Holcmanem, Jastrzebskim i Pałką to łatwiej wydać komiks i odnieść sukces...


 :roll:
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2014, 09:36:10 pm wysłana przez Julek_ »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 01, 2014, 09:37:36 pm »
SPISEG!

(a przynajmniej to sugerujesz w tej wypowiedzi)

Mam chyba naprawdę problemy z wyrażaniem swoich myśli... Nie sugeruje, nie węsze spisku, nie bronie komiksu, nie zakazuje krytykować itp itd

Pytam - dlaczego jeśli ten komiks jest taki słaby, poświęca mu się tak dużo miejsca? Mam nadzieje, że teraz wyraziłem się jasno i czytelnie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 01, 2014, 09:39:00 pm »
Uczepiliście się jednej wypowiedzi scenarzysty i zamiast zbyć ją śmiechem postawiliście sobie za punkt honoru zgnoić przeciwnika za wszelką cenę, choć dobrze zdajecie sobie sprawę, że ów przeciwnik nie jest dla was żadnym przeciwnikiem (w końcu to nikomu wcześniej nie znany debiutant). Doprawdy nadal nie wiem o co macie nieustający ból tylnej części ciała. Bo za chwilę naprawdę uwierzę że bronicie tej mitycznej nieistniejącej "sitwy". :biggrin:
Jako jednen z kilku rozpoznawalnych z nazwiska dyskutantów obecnych na tym forum chciałbym zaprotestować przeciwko temu "Wy", użytemu w Twojej wypowiedzi.
Nigdy nie wypowiadałem się na temat tego komiksu, nie oceniałem jego zawartości, nie pisałem recenzji, nie wspominałem go nawet przy okazji wspominania o czymś innym. Nie boli mnie żadna część ciała, na fejsbuka nie zaglądam. Kiedy pada tytuł "Rycerz ciernistego krzewu", nie wiem, o czym mowa i dobrze mi z tą niewiedzą.
W temacie wypowiadam się, bo Jarosław D, apelował o odzew i nie chciałbym być wobec niego niegrzeczny. I już.

Offline Julek_

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 01, 2014, 09:44:32 pm »
Mam chyba naprawdę problemy z wyrażaniem swoich myśli... Nie sugeruje, nie węsze spisku, nie bronie komiksu, nie zakazuje krytykować itp itd

Pytam - dlaczego jeśli ten komiks jest taki słaby, poświęca mu się tak dużo miejsca? Mam nadzieje, że teraz wyraziłem się jasno i czytelnie.

Wybacz, ale wierzę bardziej w swoje umiejętności lekturowe, niż w Twoje zapewnienia.

A próbując odpowiedzieć na pytanie - zakładasz, że ktoś na kogoś się uwziął, że RCK poświęca się zbyt dużo miejsca. Moim zdaniem to bzdura. Moim zdaniem wcale tak nie jest, a wydaje Ci się, że tak jest, bo sam zaangażowałeś się w ten projekt. Tyle w temacie.


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 01, 2014, 09:57:13 pm »
Wybacz, ale wierzę bardziej w swoje umiejętności lekturowe, niż w Twoje zapewnienia.


Nie mam co wybaczać. Jeśli uważasz, że wiesz lepiej co autor miał na myśli to co ja mogę?


A próbując odpowiedzieć na pytanie - zakładasz, że ktoś na kogoś się uwziął, że RCK poświęca się zbyt dużo miejsca. Moim zdaniem to bzdura. Moim zdaniem wcale tak nie jest, a wydaje Ci się, że tak jest, bo sam zaangażowałeś się w ten projekt. Tyle w temacie.


Ja tam nie uważam, że ktoś się na kogoś uwziął. Daleki jestem od tego, żeby sugerować coś takiego. Tak jak napisałem w pierwszym dzisiejszym poście, zastanawia mnie "fenomen" RCK, polegający na tym, że nikomu się nie podoba, a każdy go recenzuje.

Nikomu i każdy proszę wziąć w duży cudzysłów - żeby nie było...

Zresztą mniejsza o to, bo i tak wychodzi na to, że prowadzę tu jakąś krucjatę na rzecz obrony Rycerza.

sam zaangażowałeś się w ten projekt.

To akurat żadna tajemnica.

Ok, zakończmy temat, bo minął się on całkowicie z tym w jakim celu go odświeżyłem.

Pozdrawiam
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Weak Inker

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 01, 2014, 10:08:22 pm »
Jako jednen z kilku rozpoznawalnych z nazwiska dyskutantów obecnych na tym forum chciałbym zaprotestować przeciwko temu "Wy", użytemu w Twojej wypowiedzi.
Nigdy nie wypowiadałem się na temat tego komiksu, nie oceniałem jego zawartości, nie pisałem recenzji, nie wspominałem go nawet przy okazji wspominania o czymś innym. Nie boli mnie żadna część ciała, na fejsbuka nie zaglądam. Kiedy pada tytuł "Rycerz ciernistego krzewu", nie wiem, o czym mowa i dobrze mi z tą niewiedzą.
W temacie wypowiadam się, bo Jarosław D, apelował o odzew i nie chciałbym być wobec niego niegrzeczny. I już.
Faktycznie powinienem był doprecyzować do kogo kierowałem swoje słowa. Pisałem je do użytkownika "maximumcarnage", bo poczuł się zobligowany do udzielenia odpowiedzi na pytanie postawione przez Jarosława. Jako że nie wiem kto kryje się pod owym nickiem, doszedłem (jak widać) do błędnego wniosku, że jest to ktoś z ruchu "oburzonych". Swój wpis kierowałem do osób które przy każdej nadarzającej się okazji, czy to na tym forum, czy na profilu "RCK" na FB starają się udowodnić że mityczna "sitwa" (które to określenie same wymyślili) nie istnieje. Nie wiem po co i komu chcą to udowodnić. W żadnym wypadku nie miałem na myśli Pana osoby, jeśli tak to zabrzmiało to przepraszam. Pisząc "Wy" miałem na myśli przede wszystkim użytkowników "Gilbaert" i "Ystad".
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2014, 11:28:21 pm wysłana przez Weak Inker »

Offline Julek_

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 01, 2014, 10:10:54 pm »
Może to jest cała tajemnica? Że każda akcja powoduje reakcję? Że jak Waldi napisze jakiegoś obraźliwego posta w kierunku, nie wiem, Holcmana, Pałki, Ystada to powinien spodziewać się reakcji? Że jak ktoś na forum ZNOWU będzie insynuował istnienie jakiejś sitwy, GTW, to ktoś pospieszy z wyjaśnieniami, że to bzdura albo wręcz przeciwnie - zignoruje to (tak jak się to teraz dzieje na forku)?

Offline misiokles

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 03, 2014, 07:57:33 am »
zastanawia mnie "fenomen" RCK, polegający na tym, że nikomu się nie podoba, a każdy go recenzuje.

Akurat to dla mnie proste. W Polsce jest ogromne zapotrzebowanie na taką komiksową tematykę. Czasy rycerstwa, szczypta fantasy i super-hero, w miarę realistyczna kreska + sugestywna okładka. Taki Thorgal, tylko nasz, polski, slasherujący w kraju na Wisłą. Więc kiedy się pojawił RCK, każdy chciał zobaczyć jak wyszło. Owszem, wielu czytało recenzje, ale wielu uważało, że to nie może być aż takie złe, jak piszą rozintelektualizowani poprzednicy, że sam klimat przeważy na fabułą, wiecie, demony, wielkie miecze i krew nie potrzebują filozoficznych rozkminek. I tym sposobem powstała kolejna recenzja i kolejna...

Offline Nawimar

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 03, 2014, 08:34:41 am »
Dodam od siebie, że pomimo wyraźnych niedociągnięć w realizacji "Rycerza..." sam projekt wydaje mi się pomysłem ze sporym potencjałem. Chociażby ze względu na osadzenie miejsca akcji w ciekawym momencie dziejowym. Wymaga jednak dopracowania czego - mam nadzieję - autorzy nie zaniechają. Najgorszą opcją byłoby porzucenie serii wokół której narosło jednak spore zainteresowanie (bez względu na ogólny kontekst).
 
A tzw. sitwą (czy jak tam lubi się ta w gruncie rzeczy niewielka grupa przyjaciół definiować) ani trochę bym się nie przejmował. Najzwyczajniej nie ma czym. Zamiast tego lepiej skupić się na ciągu dalszym z pominięciem wcześniej zaistniałych niedostatków scenariusza i warstwy wizualnej.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 03, 2014, 08:42:45 am »
Ale ja nie pytam o twórców. Chodzi mi o to, że RCK jest w pewnym sensie fenomenem. Każdy po nim jedzie, a mimo wszystko kupuje i recenzuje.
A Ty nie miałeś nigdy syndromu "Kac Wawa"? Każdy mówi o danym dziele tak źle, że aż na własnej skórze chcesz się przekonać, czy to prawda.

Odnoszę wrażenie, że kompletnie nie starasz się zrozumieć o czym ja w ogóle pisze...

Zielonego pojęcia nie mam skąd wyciągnąłeś taki wniosek  :shock:
To przecież maxie... każda okazja do próby zdyskontowania czyjejś opinii to dla niego woda na młyn.

Offline peacefulwarrior

Odp: Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 04, 2014, 06:41:30 pm »
a zapomniał bym... jeszcze coś apropo's W. Szota z Wydawnictwa Komiksowego (bo to też mi leży na wątrobie:): szkoda , że nasz wydawca obrał ten kierunek drogi i w gruncie rzeczy sam uczęszcza w paradach przeciwko RCK/ produktowi, który mu dostarczył kilka groszy i troszeczkę popodnosił statystyki sprzedaży w debiutanckim roku...

to chyba najlepszy dowód na to jak mocno odgórnie napiętnowano Ciernistego;)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Odp: Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 04, 2014, 06:47:36 pm »
a zapomniał bym... jeszcze coś apropo's W. Szota z Wydawnictwa Komiksowego (bo to też mi leży na wątrobie:): szkoda , że nasz wydawca obrał ten kierunek drogi i w gruncie rzeczy sam uczęszcza w paradach przeciwko RCK/ produktowi, który mu dostarczył kilka groszy i troszeczkę popodnosił statystyki sprzedaży w debiutanckim roku...

to chyba najlepszy dowód na to jak mocno odgórnie napiętnowano Ciernistego;)


może dlatego, że niektórzy autorzy PR'owo zastrzelili tę produkcję przed samą premierę komiksu i Wojtek nie miał już w końcu sił szyć to co rozpruliście.

Przy okazji w topiku Bicepsowym zadałem Ci pytanie. jakbyś mógł zerknąć i na nie odpowiedzieć.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

 

anything