trawa

Autor Wątek: Hobbit: Niezwykła Podróż  (Przeczytany 45920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 27, 2013, 08:03:22 pm »
The Hobbit The Desolation of Smaug Trailer 2

Nie mogę się doczekać, co prawda Hobbit to nie jest LOTR, ale zmienia to faktu, że na części pierwszej Hobbita bawiłem się nieźle.
RIP Gildio...

Offline Mysterix

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 27, 2013, 07:40:05 pm »
Na ten film czekam już cały rok. Jak dobrze, że za równo miesiąc premiera. Jedynka była niezła, ale liczę, że jak w WP, kolejne części będą tylko lepsze;D Trailery są tak dobrane, że nie pozostaje dużo zagadek względem fabuły w dwójce. Przede wszystkim ciekaw jestem co się będzie działo w Dol Guldur...

Offline Kalisi

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 29, 2013, 01:19:18 pm »
Ciesze się że to już tylko miesiąc :smile: oglądałam pierwsza cześć i była niesamowita , teraz tez liczę na dawkę porządnych emocji. Wydaje mi się że ta cześć będzie bardziej mroczna.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 29, 2013, 01:33:59 pm »
Jedynka była niezła, ale liczę, że jak w WP, kolejne części będą tylko lepsze;D
Oj, we "Władcy Pierścieni" było raczej odwrotnie.

Offline maximumcarnage

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 29, 2013, 01:41:59 pm »
Oj, we "Władcy Pierścieni" było raczej odwrotnie.

Chyba jednak nie. Trzecia część zdecydowanie najlepsza. Druga najsłabsza.

Offline Dziex

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 29, 2013, 04:07:31 pm »
Zdecydowanie najlepsza była jedynka. Mam najwięcej postów więc będzie tak jak ja mówię.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 29, 2013, 09:17:31 pm »
Chyba jednak nie. Trzecia część zdecydowanie najlepsza. Druga najsłabsza.
W jedynce rządzą czarni jeźdźcy i Boromir, w dwójce jest ta cudowna scena, kiedy elfy przychodzą wesprzeć obrońców twierdzy... A co mamy w trójce? Fatalne efekty komputerowe...

Offline Ribald

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 30, 2013, 10:31:17 am »
Urok pierwszej opierał się chyba w dużej części na jednolitej narracji (bo drużyna była razem) i zawarciu w jej ramach przejścia między sielskim i anielskim Shire a PRZYGODĄ. Co, siłą rzeczy, było już nie do powtórzenia w kolejnych.
Natomiast sam najchętniej wracam do Dwóch Wież - mniej może do przygód Froda i Sama (doceniam ich wykonanie, ale w książce też nie skupiały mojej uwagi), ale cały wątek Rohanu jest fenomenalny, z kulminacją w Helmowym Jarze - dla mnie jednej z najlepszych sekwencji batalistycznych w historii kina.



Mam najwięcej postów więc będzie tak jak ja mówię.


 :razz:
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 30, 2013, 12:48:42 pm »
Cytuj
z kulminacją w Helmowym Jarze - dla mnie jednej z najlepszych sekwencji batalistycznych w historii kina.
Zgadzam się. :smile:
Osobiście bardzo lubię zarówno 1, 2, jak i 3 część trylogii (nie licząc tego, co się dzieje po zniszczeniu pierścienia...).
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2013, 01:31:34 pm wysłana przez TC »
RIP Gildio...

Offline Dziex

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 30, 2013, 02:25:24 pm »
Urok pierwszej opierał się chyba w dużej części na jednolitej narracji (bo drużyna była razem) i zawarciu w jej ramach przejścia między sielskim i anielskim Shire a PRZYGODĄ.
Jedynka po prostu w pełni wykorzystuje oferowany przez Tolkiena potencjał. Prolog, Hobbiton, NAZGULE, pościg do brodu, MORIA, pojedynek z Balrogiem - wszystkie elementy zostały przeniesione na ekran w perfekcyjny sposób. Przy okazji jest najwierniejsza książkowemu pierwowzorowi, ale obiecałem sobie, że nie będę tego argumentu podnosił w tego typu dyskusjach :(

I z perspektywy czasu stwierdzam, że największym grzechem kolejnych części nie są Elfy w Helmowym Jarze czy Faramir próbujący zagarnąć Pierścień, ale właśnie zmarnotrawienie ogromnego potencjału - TO WSZYSTKO MOŻNA BYŁO NAKRĘCIĆ LEPIEJ (zwłaszcza ROTK). Nie, że ja bym nakręcił jakby mnie posadzili na krześle reżysera, Jackson w Drużynie Pierścienia udowodnił, że potrafi nadążyć za tolkienowską wyobraźnia. Chwalone przez wszystkich sceny batalistyczne w Powrocie Króla są słabiutkie, za dużo CGI, zbyt dużo uproszczeń, zbyt dużo spartaczonych scen (Gandalf vs Czarnoksiężnik anyone?)


Offline Julek_

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 01, 2013, 11:14:34 am »
Ta dyskusja jest kompletnie pozbawiona sensu, bo udowadniać, że "Drużyna" nie jest najlepszym "Władcą", to jak udowadniać, że koło jest kwadratowe, Macierewicz ma słuszność albo, że "Atak Klonów" to kwintesencja "Gwiezdnych Wojen".

Offline Radan

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 01, 2013, 02:03:26 pm »
Ale... "Drużyna" nie jest najlepszym "Władcą". Najlepszy jest "Powrót króla". Poza tym, koło w pewnych metrykach może być kwadratowe, Maciarewicz na pewno kiedyś miał słuszność, a "Atak Klonów" był spoko.

Offline maximumcarnage

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 01, 2013, 03:43:55 pm »
Najlepszy jest "Powrót króla".

Potwierdzam.

Offline Dziex

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 01, 2013, 07:14:05 pm »
Najlepszy jest "Powrót króla"
Jesteś jedną z tych osób, które w komentarzach na YT piszą, że szarża Rohirrimów to najlepsza scena w historii kinematografii?
Cytuj
Poza tym, koło w pewnych metrykach może być kwadratowe, Maciarewicz na pewno kiedyś miał słuszność,
No to tak samo TTT i ROTK momentami nawet dorównują poziomem FOTR.
Niestety oceniamy filmy jako całość, a FOTR:
a) jako jedyna wyciska z dostępnego materiału wszystkie soki
b) jest najbardziej wyważona, żadnych wygłupów Gimliego, żadnych wygibasów Legolasa, nawet Arwena nie wkurza, ba obie sceny z jej udziałem są zajebiste
c) jeśli Jackson wprowadza coś od siebie, to w większości wypadków wychodzi to filmowi na dobre
d) w jedynce nawet Mordor wygląda lepiej, chociaż widzimy go przez kilkanaście sekund, a w trójce rozgrywa się tam połowa filmu:
Isildur's Bane LOTR 1.02 [HD 1080p]


so f**king awesome

Powrót Króla wygrywa chyba tylko jeśli chodzi o liczbę orków i wybuchów.

Cytuj
a "Atak Klonów" był spoko.
wyloguj się
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2013, 07:29:15 pm wysłana przez Dziex »

Offline Julek_

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 01, 2013, 08:29:33 pm »
a "Atak Klonów" był spoko.

Wyloguj się