trawa

Autor Wątek: Amerykański Wampir  (Przeczytany 54299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 21, 2017, 09:08:50 pm »
nie wiem, który raz to powtarzam: seria jest martwa. autorzy nie są zainteresowani. ukazało się wszystko, co mogło się ukazać (nie ma tylko drugiej antologii zeszytowej, do której zaangażowano gościnnie innych twórców). z amerykańskiego amazonu zniknął nawet preorder na tom dziewiąty.
Tu jest preorder nadal https://www.amazon.co.uk/American-Vampire-HC-Vol-9/dp/1401259650 w innych miejscach też można znaleźć  :smile: Poza drugą antologią jest jeszcze Annual który będzie w tym dziewiątym tomie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 22, 2017, 12:23:22 am »
dlatego napisałem "amerykańskim". poza tym ten annual się nie ukazał.

ogólnie - chcecie się łudzić, proszę bardzo. tytuł jest w limbo - ostatni zeszyt ukazał się w 2015 roku, a w udzielonym przy okazji jego premiery wywiadzie snyder zdradził, że serię chciałby zamknąć w dwóch kolejnych rozdziałach, rozpisanych na mniej więcej dziewiętnaście odcinków.

od tego czasu cisza.

mój post był odpowiedzią na to, co już któryś raz napisał antari twierdząc, że "seria cały czas wychodzi" i że w związku z tym, egmont ma wobec czytelników pewne zobowiązania.

JanT

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 22, 2017, 05:45:02 am »
Antari też pisze że wszystko powinno wychodzić w HC  :smile: A że na kontynuacje Wampira małe szanse wiadomo już od dawna.

Offline Antari

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 23, 2017, 11:19:32 am »
Takie uszczypliwości niepotrzebne JanT. Na dodatek błędne, bo nie uważam, że wszystko powinno wychodzić w HC. W odróżnieniu do opozycji, która optuje za wszystkim w SC i jak najtaniej, kosztem wszystkiego (to wam nie przeszkadza).

Dyskusja rozgrywała się na przestrzeni kilku miesięcy. W styczniu wydany został Amerykański Wampir tom 8 przez Egmont w Polsce. Na tej postawie stwierdziłem i stwierdzam, że seria "cały czas wychodzi". Ponadto na większości zagranicznych serwisów nadal widnieje pre-order z datą 11 Jul 2017 wydania tomu 9 czyli American Vampire Anthology #2 + Annual (144 strony tak jak zwykle). Więc jak najbardziej jest "coś" do wydania. To wy wyciągacie jakieś poronione wnioski na podstawie tego, że preorder na tom 9 zniknął z amerykańskiego amazona (z jakiegoś powodu). Seria ma status ongoing i możecie sobie zaklinać rzeczywistość pisząc bzdurki, że "seria jest martwa" ile chcecie, ale żaden z twórców nie postawił ostatecznie kropki nad i.

Tom 9 wyjdzie w Polsce jak tylko ukaże się za granicą.

JanT

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 23, 2017, 11:25:23 am »
wszystko powinno wychodzić w HC.
Dokładnie tak napisałeś  :smile: Nie chcę mi się teraz szukać gdzie dokładnie.

A wracając jeszcze do Wampira to Egmontowi tego dodruku pierwszego tomu mogło się sprzedać bardzo mało i dlatego też nie robi dwójki.

Offline Antari

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 23, 2017, 11:38:22 am »
Dokładnie tak napisałeś  :smile: Nie chcę mi się teraz szukać gdzie dokładnie.

Zdania wyrwane z kontekstu. Osobiście zbieram większość rzeczy w HC/OHC/Omni/LE a rzeczy, które nie wyszły w tych formatach doczytuję w wersjach elektronicznych. Ale to nie ma związku. Wydawnictwa nie publikują tylko pode mnie więc daleki jestem od narzucania swojej drogi. Jest zapotrzebowanie na SC w Polsce to jak najbardziej niech wydają. Początkowo chciałem tylko aby zachowali ciągłość przy Rebirth wydając w HC ale po zapowiedziach DC jestem w stanie odpuścić i przyznać Ci rację, niech w Polsce wychodzą w SC. Mniej inwestycji w kraju  :cool:

mgnesium

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 23, 2017, 12:03:32 pm »
ehe. takie manhattan projects również ma status ongoing.

no ale okej, skoro tak bardzo chcesz mieć rację, znajdź mi proszę zapowiedź annuala niezbędnego do skompletowania zawartości tomu numer dziewięć, koniecznie z datą premiery.

ogólnie nie mam nic do dodania ponad to, co skrobnąłem powyżej. jeżeli musisz cyklicznie produkować swoje "bzdurki" i wnioski wyciągać z wnętrza własnej głowy - nie moja sprawa. nie jesteś ani pierwszą, ani ostatnią osobą która się tak zachowuje, zwłaszcza na tym forum.

Offline donTomaszek

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 23, 2017, 02:18:18 pm »
Zdania wyrwane z kontekstu.

Jestes pewny?

Wszystko powinno wychodzić w HC, tak jak u Muchy. Gnioty i pozycje wybitne. Jakoś Mucha potrafiła wprowadzić standard jako HC i nikt nie ma pretensji. Próba racjonalizacji wyższości SC nad HC bierze się z podświadomej tęsknoty za wydaniami ery TM-Semic.

A wiec? Powinno czy nie powinno?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Antari

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 23, 2017, 05:15:58 pm »
ehe. takie manhattan projects również ma status ongoing.

no ale okej, skoro tak bardzo chcesz mieć rację, znajdź mi proszę zapowiedź annuala niezbędnego do skompletowania zawartości tomu numer dziewięć, koniecznie z datą premiery.

ogólnie nie mam nic do dodania ponad to, co skrobnąłem powyżej. jeżeli musisz cyklicznie produkować swoje "bzdurki" i wnioski wyciągać z wnętrza własnej głowy - nie moja sprawa. nie jesteś ani pierwszą, ani ostatnią osobą która się tak zachowuje, zwłaszcza na tym forum.

Szkoda, że nie widzisz swoich wypowiedzi powtarzanych równie cyklicznie na temat tego, że "seria jest martwa". Czytam to już chyba 10 raz w różnych wątkach i co ciekawe pojawia się to pod dyskusjami o możliwości wznowienia tomu 2.

Jestes pewny?

A wiec? Powinno czy nie powinno?

Oczywiście, że powinno - gdybym był jedynym ich klientem. Ale potrzeby rynku są inne, więc trzeba na nie odpowiadać. Chcą SC i tańszych cen? Klient nasz pan. To chyba oczywiste.

mgnesium

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 23, 2017, 05:24:07 pm »
"dyskusjami", które sam inaugurujesz i napędzasz.

możesz sobie ignorować niewygodne dla siebie części wypowiedzi (znowu, żaden precedens), ale ponownie poproszę o jakiś link z datą premiery zeszytowego annuala.

edycja: zapowiedź tomu numer dziewięć zniknęła również z vertigocomics. nie wiem o czym jeszcze chcesz rozmawiać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2017, 07:56:20 pm wysłana przez mgnesium »

Offline donTomaszek

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 24, 2017, 11:42:59 am »
Oczywiście, że powinno
Powinno, nie powinno, przeczysz sam sobie.
 :roll:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline parsom

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 03, 2017, 04:57:08 pm »
Mam pytanie do kogoś kto czytał AW w oryginale - jaki tam jest angielski? Tzn. czy dużo slangu itd.?
Skoro Egmont nie chce moich pieniędzy, czas chyba sięgnąć po oryginał.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline LucasCorso

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 03, 2017, 05:20:28 pm »
Mam pytanie do kogoś kto czytał AW w oryginale - jaki tam jest angielski? Tzn. czy dużo slangu itd.?
Skoro Egmont nie chce moich pieniędzy, czas chyba sięgnąć po oryginał.

ło Matko Boska...
toż to o ile dobrze widzę to im jeden tom został do wydania tylko...
A poprzedni był 5 miesięcy temu wydany, a tu od razu "nie chce moich pieniędzy"...

opłaca się na jeden tom przestawiać na oryginały?


{zresztą i tak żadnego wydania zbiorczego w oryginale nie ma na razie}
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2017, 05:24:32 pm wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline parsom

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 03, 2017, 05:27:40 pm »
ło Matko Boska...
toż to o ile dobrze widzę to im jeden tom został do wydania tylko...
A poprzedni był 5 miesięcy temu wydany, a tu od razu "nie chce moich pieniędzy"...

opłaca się na jeden tom przestawiać na oryginały?


{zresztą i tak żadnego wydania zbiorczego w oryginale nie ma na razie}

Ech, co tu komentować... Znajdź mi 2 tom, Duchu Święty.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline LucasCorso

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 03, 2017, 05:45:49 pm »
aaaa... no chyba że drugi tom...

założyłem że jak przez tyle lat leżały i nikt nie kupował, to wszyscy co chcieli mają...

mój błąd...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...