trawa

Autor Wątek: AMV  (Przeczytany 285876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maszkov

Odp: AMV
« Odpowiedź #375 dnia: Grudzień 28, 2008, 03:08:10 pm »




I na ch*j się gapisz...

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #376 dnia: Grudzień 28, 2008, 03:13:22 pm »
ZNam i mam...jedno z tych nielicznych AMV z Naruto które trzymają poziom...
Nielicznych dlatego iż w zawale ilości ogólnej wszystkich teledysków z Naruta one stanowią dość mały procent :).

A tu następne spokojne bardzo dobre AMV

Megamom - FOTOGRAFIA LA SOLEDAD
YT-steam
ORG-download

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: AMV
« Odpowiedź #377 dnia: Grudzień 28, 2008, 05:00:12 pm »
Wszystko ładnie i pięknie, ale autor chyba za bardzo wpadł w zachwyt i zapomniało mu się o bardzo ważnej rzeczy - tekst do piosenki po angielsku... Dałby chociaż link do drugiej wersji z napisami jeżeli komuś to przeszkadza, albo po prostu napisy do ściągnięcia, bo cały przekaz poszedł w tej chwili się walić. Wykonanie może być przepiękne i dopasowane słów do piosenki może być idealne, ale co z tego jak mogą go zrozumieć nieliczni. To tak bezcelowe jest dla mnie jak robienie AMV z piosenkami japońskimi bez napisów.

Oczywiście ta reguła nie tyczy się m.in tego typu AMV:

Strawberri - Visualized Nightmare Studios

HQ AMV.ORG

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #378 dnia: Grudzień 28, 2008, 06:21:04 pm »
:D Błąd... piosenka była bynajmniej japońska... hiszpańska bodajże :P
Po za tym mylisz się bo w komentarzu do teledysku na ORG'u masz ładne angielskie tłumaczenie :).
W mojej opinii zupełnie to wystarcza... to jakby np czepiać się polskich twórców iż nie dają angielskich subów do polskich AMV z polskimi utworami :)

A jeżeli mowa już o truskawkach mam dla was małe ciasteczko:

Mini Strawberry Pie
YT-steam
ORG- download

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: AMV
« Odpowiedź #379 dnia: Grudzień 28, 2008, 06:42:39 pm »
:D Błąd... piosenka była bynajmniej japońska... hiszpańska bodajże :P
Ja nie mówiłam o języku piosenki podanej przez Ciebie tylko podałam przykład czytaj uważniej a nie po łebkach _-_

Po za tym mylisz się bo w komentarzu do teledysku na ORG'u masz ładne angielskie tłumaczenie :).
A na poważnie myślisz że każdy analizuje klatka po klatce jak się odnosi tekst do danego momentu w klipie? Bo tak by to wyglądało. Zapewniam Cię że nikomu się tego nie chce robić, chyba że fanatykom, albo ludziom którym się naprawdę bardzo nudzi.

W mojej opinii zupełnie to wystarcza... to jakby np czepiać się polskich twórców iż nie dają angielskich subów do polskich AMV z polskimi utworami :)
A powinni.
Zresztą kto powiedział że polscy twórcy to jakiś rzetelny przykład?

Offline Hunter Killer

Odp: AMV
« Odpowiedź #380 dnia: Grudzień 28, 2008, 06:57:01 pm »
A ja rzadko czytam jeśli jest jakiekolwiek tłumaczenie dołączone. Powód? Bo nie mam zamiaru czytac i słuchać, albo później "aha, to ten kokoloko, to coś tam, czy to to tamto".
Jeśli AMV jest dobrze zrobiony z dobra muzyczką to samemu można dojść o co biega. A przynajmniej pojąć ogólne założenie.
Po za tym całkowite zrozumienie AMV, ma właściwie tylko sens w przypadku tych for fun, czyli AMVHell, czy MEPa. 
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #381 dnia: Grudzień 28, 2008, 06:58:46 pm »
Zresztą kto powiedział że polscy twórcy to jakiś rzetelny przykład?
Akurat nie przekłąmie mówiąc iż paru polskich twórców prezentuje się całkiem dobrze na tle wszystkich twóców AMV z całego świata... :)
Choćby taki Arczi którego jeden z klipów przez jakiś czas był w 1szej dziesiątce na ORGu.
Zresztą nie tylko on bo zarówno Include jak i Ejs są raczej znani :)

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #382 dnia: Grudzień 30, 2008, 11:25:49 am »
Jeśli ktoś polubił anime Nanoha w tym przypadku II sezon to bardzo mu się spodoba to AMV.
Dla wyjaśnienia to nie jest żaden amatorski śmieć jakich 90% w internecie. Tylko profesjonalne AMV z DVD.
"Wspomnienia z Magical Girl Lyrical Nanoha A`s".
http://rapidshare.com/files/178110503/AMV_II_sezon_Nanoha.mkv.html

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #383 dnia: Grudzień 30, 2008, 11:43:22 am »
Nie było złe ale fakt jest taki iż znam dużo sporo lepszych "Amatroskich" AMV ;).
Na samym początku temu by się za lipflapy oberwało :D. No ale jeszcze można wybaczyć zważywszy na tytuł

A tutaj króciutki Amatorski Masterpice:

I can haz marzipan
YT- steam
ORG- download
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 11:49:55 am wysłana przez wyspa »

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #384 dnia: Grudzień 30, 2008, 02:09:17 pm »
wyspa przestań takie bzdury może bredzić. Bo ja też ci mogę powiedzieć, że coś widziałem lecz to nie ma żadnego znaczenia.
Podaj przykład AMV z tego anime które uważasz za lepsze to wtedy dopiero możemy pogadać.
A chyba na tyle jesteś inteligentny że jeśli mowa o najlepszych AMV to jedynie chodzi o to anime.
Bo nie ma czegoś takiego jak ogólnie najlepszy AMV gdyż mowa o danym anime.
Ten AMV zawiera same spojlery tak w ogóle.

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #385 dnia: Grudzień 30, 2008, 02:26:09 pm »
Anfanie drogi... z danego Anime mogłoby nawet istnieć jedno AMV a i tak nie oceniałbym od razu jako najlepsze tylko dlatego iż jest jedyne... powiedziałem nie jest złe i tego się będę trzymał... ale znam dużo lepszych... nie nie lepszych z Nahony (choć może jakbym pogrzebał w tej górze AMV jaką mam tobym znalazł... może to zrobie ale nie teraz ;))... lepszych AMV... po prostu abstrahując od tego z jakich tytułów złożone. Gdyby oceniać AMV po tytułach jakie się w nich znajdują toby nie było żadnych konkursów rankingów itp chyba żeby było ich "tysiąć pińces sto dziwińset"

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #386 dnia: Grudzień 30, 2008, 02:57:00 pm »
Więc nie mów więcej o lepszych AMV jeśli masz na myśli inne anime. Bo z AMV Nanohy to jest najlepsze i jest to zarazem dodatek do DVD. Mam jeszcze jedno z I sezonu to może później je zamieszczę. Amatorskie AMV mało co mnie interesują bo większość ma gówniane piosenki.
Jak pisałem wcześniej jeśli nie oglądałeś i nie polubiłeś Nanohy to NIE oglądaj tego AMV. On zawiera najlepsze i najważniejsze sceny z II sezonu.
AMV się ocenia zarówno po obrazie, muzyce i co najważniejsze połączenia tych obu rzeczy. W przypadku produkcji profesjonalnej i oczywiście użycia oryginalnej piosenki z II sezonu nie można mieć żadnych zastrzeżeń do tych elementów.

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #387 dnia: Grudzień 30, 2008, 05:26:50 pm »
Anfanie jednym z takich błędów są już np wspomniane prze zemnie lipflapy... ale mówię jestem w stanie to wybaczyć... ehh
A piosenki... nieważne jakie są ważne byleby pasowało... i nie w twoim rozumieniu do fabuły czy klimatu anime (bo zawierzyłem iż tak właśnie rozumujesz)
aczkolwiek często tak jest ale dużo AMV z pewnymi piosenkami nie ma nic wspólnego i nie musi mieć nic wspólnego z tytułami z których wykorzystane są sceny... tworzą własną fabułę, własny klimat... i takie zazwyczaj są najlepsze...

Offline Ganossa

Odp: AMV
« Odpowiedź #388 dnia: Grudzień 30, 2008, 05:34:18 pm »
Wyspo ale dajesz się podpuszczać  ;-)

Nie wiem czy to podpadnie pod temat ale połączenie muzyki z klimatem serii w tym kawałku ujęło mnie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #389 dnia: Grudzień 30, 2008, 05:40:06 pm »
Anfanie jednym z takich błędów są już np wspomniane prze zemnie lipflapy... ale mówię jestem w stanie to wybaczyć... ehh
A piosenki... nieważne jakie są ważne byleby pasowało... i nie w twoim rozumieniu do fabuły czy klimatu anime (bo zawierzyłem iż tak właśnie rozumujesz)
aczkolwiek często tak jest ale dużo AMV z pewnymi piosenkami nie ma nic wspólnego i nie musi mieć nic wspólnego z tytułami z których wykorzystane są sceny... tworzą własną fabułę, własny klimat... i takie zazwyczaj są najlepsze...
Przestań używać takich głupich określeń jak lipflapy. Brakuje ci polskich słów czy za trudne na opisanie ?
Piosenki nie ważne jakie ? Teraz się pogrążyłeś całkowicie ? To jest bardzo ważne i prawie najważniejsze. Głównie piękna piosenka powoduje że to AMV jest najlepsze.
Piosenka ma pasować do fabuły czy klimatu anime bo inaczej AMV nadaje się do kosza.
Nie dałeś żadnego sensownego argumentu że ten AMV nie jest najlepszy. Widać na pierwszy rzut oka profesjonalne wykonanie no ale jeśli ty jesteś gorącym zwolennikiem amatorskich shitów AMV z byle jaką piosenką to twoja sprawa.