Autor Wątek: AMV  (Przeczytany 285862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #390 dnia: Grudzień 30, 2008, 05:48:04 pm »
Wyspo ale dajesz się podpuszczać  ;-)

Nie wiem czy to podpadnie pod temat ale połączenie muzyki z klimatem serii w tym kawałku ujęło mnie.
kożystam z okazji rzeby temat rozruszać :D.

Co do teledysków z Mang to już nie taka nowość choć raczej wciąż rzadkość... ale są (ot choćby to co ostatnio zapodałem).

A tu technicznie niezbyt dobra AMV której nie znalazłem nigdzie indziej tylko na Tubie... na prawdę mam do nie sentyment i jak dla mnie zabija klimatem... jedyna przy której się wzruszyłem (choć raczej trzeba znać Cowboya Bebopa i historie Faye).
Faye Valentine

EDIT:
Na prawdę brak ci dystansu chłopie... zapraszam na AMV.com.pl ciekawe ile osób by poparło twoje słowa :).
Ja nic więcej do dodania nie mam. A lipflap to niesynchronizowanie ust z tekstem piosenki powszechnie uznawane za błąd w edycji.

To tak dla ciebie Anfanie bo mimo iż to u góry jest słabe technicznie to cholernie mi się podoba i to lubię... ty po prostu nie widzisz różnicy między "lubię" a "dobre"
I na tym zakończmy lepiej ten wątek :D

Offline Konował

Odp: AMV
« Odpowiedź #391 dnia: Grudzień 30, 2008, 05:54:12 pm »
Faye Valentine

przydałyby się angielskie hardsuby na początku :) ale amvka fajna.

shitów

Brakuje ci polskich słów czy za trudne na opisanie ?

 8) I to w jednym poście takie perełki można znaleźć.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Skrzydlaty

Odp: AMV
« Odpowiedź #392 dnia: Grudzień 30, 2008, 06:01:19 pm »
Kiedy ktoś go zbanuje? Psuje mi chłopak lekturę wątku.  :cry:

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: AMV
« Odpowiedź #393 dnia: Grudzień 30, 2008, 06:21:47 pm »
anfan wyraźnie cierpi na nadmiar wolnego czasu i niedobór anime :) kto wie, może sie dam podpuścić...

btw, wyspo, uważam, żę świetnie czuwasz nad tematem, dzięki Tobie wróciłąm do teledysków :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hunter Killer

Odp: AMV
« Odpowiedź #394 dnia: Grudzień 30, 2008, 06:31:29 pm »
wyspa przestań takie bzdury może bredzić.
Wyspa, się nie znasz, ja też nie, ba my wszyscy się nie znamy, bośmy nie obeznani w temacie. Po za tym jak możesz Wyspa, przecież to, że samemu tworzysz AMV i to, że na mokonie Arczi z Ace-manem sami Cię poprosili o kilka słów dla początkujących, jak i doświadczonych to sie nie liczy. A to, że tych dwóch ostatnich panów robi AMV samemu to są do kitu i w ogóle bee...
Bo wszystko co powstanie w zaciszu domowym jest nie warte, nawet to co zdobyło 1 miejsce na festiwalu AMV w Japonii. Oj, sam festiwal jest do bani, bo propaguje AMATORSKIE AMV, a nie profesjonalne.
A jeśli coś wyszło z profesjonalnego studia nieważne jak udane, może to być nawet jedno wielkie
gówniane
AMV to i tak ono jest The Best (oj sorki, miało być po polsku), jest najlepszym AMV jakie zostało wydane.
A to, że my, "ludzie małej wiary", uważamy, że AMV powinno oceniać się na podstawie całości, jak i porównać do innych tego typu produkcji, to w ogóle najlepiej do kamieniołomów, bo nie mamy wyczucia artystycznego.

A teraz na poważnie.
Ja wolę oceniać podłóg innych AMv tego pokroju, bo nieraz jest tak że amatorskie AMV jest lepsze od tego wykonanego "profesjonalnie".
Zresztą skoro tak się znasz, kolego Anfanie, to wytłumacz mi czym się różni AMV, wykonane, przez amatora, mającego dostęp do studia nagrań, od ekipy pracującej w takim studiu (również z dostępem do studia nagrań, żeby nie było).
Bo jak dla mnie jedyna różnica w tym jest taka, że ten pierwszy nie dostanie kasy za to co zrobi.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #395 dnia: Grudzień 30, 2008, 07:32:24 pm »
THX
A specjalnie dla Szyszy za miłe słówko 2 teledyski, jeden "for fun" 2gi bardziej "serious" :P

Different Realities
YT-steam
ORG-download

Keep the Beat Up!
YT-steam
ORG-download


Offline Hunter Killer

Odp: AMV
« Odpowiedź #396 dnia: Grudzień 30, 2008, 07:55:56 pm »
Obejrzałem tą AMVkę z Fay...kurde jakie wspomnienia mi się zebrały ze starych lat, normalnie klimat wspomnień sam się wciska do głowy.
 
Co to tych AMV dla Szyski, pozwoliłem sobie zobaczyć i stwierdzam, że całkiem ciekawe.  :)

EDIT:
Nie pamiętam czy było dawane, ale:
http://pl.youtube.com/watch?v=tvOwjU_UXCE&feature=related

oraz ten znalazłem przed chwilą, może to nie jakies arcydzieło, ale podoba mi się  :D
http://pl.youtube.com/watch?v=ZVGPADIxkL0&feature=related
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 08:09:58 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #397 dnia: Grudzień 30, 2008, 08:29:10 pm »
Ja nic więcej do dodania nie mam. A lipflap to niesynchronizowanie ust z tekstem piosenki powszechnie uznawane za błąd w edycji.
To tak dla ciebie Anfanie bo mimo iż to u góry jest słabe technicznie to cholernie mi się podoba i to lubię... ty po prostu nie widzisz różnicy między "lubię" a "dobre"
Napewno to z Nanohy nie jest słabe pod żadnym względem.
Najlepiej możliwie zrobione AMV z tego anime z przepiękną piosenką.
A po g.... ma być synchronizacja ust z tą piosenką skoro one nie śpiewają, a klimat piosenki to klimat tego anime więc samo z siebie pasuje. A poza tym piosenka zmienia jednak rytm w zależności od scen i łatwo to zauważyć.
Jeśli wy najlepsze AMV nazywacie słabymi to najgorsze albo przeciętne nazywacie dobrymi.
A dlaczego ?
Wielokrotnie na różnych forach prosiłem o linki do najlepszych AMV, a większość to były nic nie warte śmiecie z jakimiś beznadziejnymi piosenkami NIE W KLIMACIE ANIME.
PS:
Nawet jakby ktoś się uparł to nie można temu AMV niczego zarzucić. On po prostu nie ma wad.
Oczywiście podstawowe warunki to trzeba lubić takie anime i takie piosenki.
I cały czas o AMV mówię w kontekście tego AMV Nanohy.

Offline Hunter Killer

Odp: AMV
« Odpowiedź #398 dnia: Grudzień 30, 2008, 08:57:30 pm »
Porównywać jedno AMV z danego anime do innego AMV z tego samego anime (co zresztą tu nawet drugiego nie ma drugiego AMV), to tak samo jakby porównywać VW Golfa5 do drugiego VW Golfa5. No i niby racja, ten ma zielony metalik, a ten czarny połysk, a ten ma czarny plastik na desce rozdzielczej i niespodzianka, drugi tez ma czarny plastik na desce rozdzielczej. A dlaczego, bo oba wozy są z tej samej taśmy, tylko że jeden pomalowali na zielono a drugi na czarno.
IMHO porównywanie AMV z innym tylko dlatego, że jest z tego samego anime, a pozostałe 99,999% pominąć bo są z innego anime jest mocno ograniczone. Prościej wystarczy napisać "To AMV jest super, bo jak tak uważam".
Prosto, zwięźle, nikt się nie czepi, a i klawiatura wytrzyma te kilka kliknięć dłużej.  ;-)

A wracając do tematu, znalazłem takie coś, anime nie widziałem, ale głosy są podłożone niesamowicie. I ta końcówka  :lol:
http://pl.youtube.com/watch?v=lOoLwqrrN9g&feature=related

aha, całość po rosyjsku, nic nie rozumiem, ale nadal jest miodnie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: AMV
« Odpowiedź #399 dnia: Grudzień 30, 2008, 09:05:52 pm »
Genialne.
I przydała się szczątkowa znajomość rosyjskiego wyniesiona z liceum.

Ta z Tenchi Muyo też jest niezła.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 09:09:21 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #400 dnia: Grudzień 30, 2008, 09:15:27 pm »
To żeby było wszystko jasne. To AMV spodoba się każdemu komu się spodobało to anime. Tyczy się to praktycznie wszystkich AMV.
No chyba że ktoś bezmyślnie ogląda AMV w którym są anime których nie oglądał.
Bo samo wykonanie AMV perfekcyjne, a jak wielokrotnie pisałem mam bardzo wysokie wymagania co do AMV więc skoro to mi się bardzo spodobało to musi być bardzo dobre.
Przed oceną AMV najlepiej napisać co dana osoba sądzi o samym anime i dopiero wtedy się wypowiadać o AMV.

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #401 dnia: Grudzień 30, 2008, 10:26:19 pm »
To żeby było wszystko jasne. To AMV spodoba się każdemu komu się spodobało to anime. Tyczy się to praktycznie wszystkich AMV.
No chyba że ktoś bezmyślnie ogląda AMV w którym są anime których nie oglądał.
Bo samo wykonanie AMV perfekcyjne, a jak wielokrotnie pisałem mam bardzo wysokie wymagania co do AMV więc skoro to mi się bardzo spodobało to musi być bardzo dobre.
Przed oceną AMV najlepiej napisać co dana osoba sądzi o samym anime i dopiero wtedy się wypowiadać o AMV.

Ara Ara

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #402 dnia: Grudzień 30, 2008, 10:56:22 pm »
Bo ja nie przepadam za AMV tak jak za PRAWIE wszystkimi amatorskimi czyli beznadziejnymi rzeczami w anime, mandze jak np doujiny czy inne rzeczy robione przez fanów lub dla zabawy. Często robione scenek xxx z postaciami z anime w których one wcale nie występowały. Co innego oryginalna gra jak zawiera takie scenki. Wtedy to pasuje świetnie i nie psuje wcale wizerunku postaci choćby Fate Stay Night.
W 90% marnie to wychodzi.
Po co mi AMV ? Żebym nagromadził masę beznadziejnych angielskich piosenek nie pasujących do klimatu anime lub co gorsze wzięte z innych anime...
Oryginalne OP z gier anime są często doskonałe. Niektóre tu zamieściłem. Dużo lepsze niż te AMV, które sobie fani anime tworzą.

Offline Hunter Killer

Odp: AMV
« Odpowiedź #403 dnia: Grudzień 30, 2008, 11:41:23 pm »
Bo ja nie przepadam za AMV tak jak za PRAWIE wszystkimi amatorskimi czyli beznadziejnymi rzeczami w anime, mandze jak np doujiny czy inne rzeczy robione przez fanów lub dla zabawy. Często robione scenek xxx z postaciami z anime w których one wcale nie występowały. Co innego oryginalna gra jak zawiera takie scenki. Wtedy to pasuje świetnie i nie psuje wcale wizerunku postaci choćby Fate Stay Night.
W 90% marnie to wychodzi.
Po co mi AMV ? Żebym nagromadził masę beznadziejnych angielskich piosenek nie pasujących do klimatu anime lub co gorsze wzięte z innych anime...
Oryginalne OP z gier anime są często doskonałe. Niektóre tu zamieściłem. Dużo lepsze niż te AMV, które sobie fani anime tworzą.

Yada Yada
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #404 dnia: Grudzień 30, 2008, 11:49:42 pm »
Dobra za to że byliście (nie) grzeczni zamieszczam jeszcze jeden AMV lecz tym razem z I sezonu Nanohy.
Tak samo doskonały i bez wad jak ten wcześniejszy.

http://rapidshare.com/files/178301829/AMV_I_sezon_Nanoha.mkv.html