trawa

Autor Wątek: AMV  (Przeczytany 285880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #705 dnia: Maj 14, 2010, 11:54:22 pm »
Ja powiem tylko tyle iż AMV to fanowskie prace w większość (poza nielicznymi wyjątkami). Oryginalne teledyski stworzone pod dany utwór się do nich nie zaliczają.
A co do takich bonusów to Anfanie skąd wiesz ile z nich to tak na prawdę praca fanów (podejrzewam że ta cześć byłaby trochę lepsza?) 
Ot nawet u nas był ostatnio konkurs w którym fani (Tu chce położyć nacisk na FANI) NGE mieli zrobić AMV do oryginalnych OST'ów z Rebuilda. I najlepsza z tych prac ma się pojawić właśnie na DVD wydawanym u nas w Polsce.  :badgrin:
Nie pomne już o przypadkach kiedy to FANOWSKIE AMV służyły oficjalnej promocji danych Japońskich zespołów czy Anime właśnie a takie przypadki oficjalnego zaakceptowania kilku prac się zdarzały bo twórcy japońscy w większości przypadków patrzą na AMV jak na darmowy advertising.

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #706 dnia: Maj 15, 2010, 12:32:22 am »
A co do takich bonusów to Anfanie skąd wiesz ile z nich to tak na prawdę praca fanów (podejrzewam że ta cześć byłaby trochę lepsza?)
Ja w to nie wnikam, a najzwyczajniej w świecie oceniam co mi się podoba, a co nie. Sam podawałem przykłady niektórych AMV ( i nie były to żadne bonusy z DVD), które uważam za świetne.

Offline Hollow

Odp: AMV
« Odpowiedź #707 dnia: Maj 15, 2010, 05:26:04 pm »

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: AMV
« Odpowiedź #708 dnia: Maj 16, 2010, 11:07:41 pm »
Nie przepadam za teledyskami z youtube'a, ale jest tam też dużo niedocenianych twórców:

TTGL Uwaga na spoilery

http://www.youtube.com/watch?v=Yvdy-miXx8o#

Offline Hollow

Odp: AMV
« Odpowiedź #709 dnia: Maj 17, 2010, 03:04:08 pm »
Fajne.

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #710 dnia: Maj 19, 2010, 03:17:59 pm »
Człowiek czasami sam nei wie bądz zapomina co ma na dysku.
Grzebałem sobie w co starszych AMV'kach które posiadam i znalazłem takie cus z '06.
Metro Production - True Ficion
You Tube link

Offline Hunter Killer

Odp: AMV
« Odpowiedź #711 dnia: Maj 19, 2010, 07:24:04 pm »
Zaciekawiło mnie bo były mechy i NGE i  utworek który mam gdzieś na kompie, ale jakoś mnie nie wciągnęło.
Końcówka z tymi wyskakującymi napisami była fajnym efektem, mimo to mnie nie wkręciło. :razz:

EDIT:

Nie wiem czy to w ogóle warte zaliczenia pod AMV, ale było w bodaj hellu 4. a tutaj jest pełna wersja utworu. Moim zdaniem utworek pasuje pod Chobitsy.

Chobits AMV I Love My Computer
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: AMV
« Odpowiedź #712 dnia: Maj 26, 2010, 12:08:05 am »

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #713 dnia: Maj 26, 2010, 09:36:34 am »
Dance + Pantsu raczej  :wink: . Ale fajne lubię takie...
Teraz coś ode mnie
Say WTF by Gauryaka Byaka
Czy już mówiłem że wprost kocham takie AMVK'ki?
Tak? to powtórzę jeszcze raz, Kocham je :biggrin:
SAY WTF -Shadow art AMV 【Big AMV Contest 2010 First Place】

Offline Hollow

Odp: AMV
« Odpowiedź #714 dnia: Maj 26, 2010, 10:13:43 am »
Świetna ta AMV-ka.

Offline Hunter Killer

Odp: AMV
« Odpowiedź #715 dnia: Maj 26, 2010, 11:17:45 am »
Fajne to, muszę stwierdzić, że coraz bardziej podobają mi się takie amvki.
Wyspo, wiesz co dobre. :D

A przy tym można się pobawić w odgadywanie postaci kto to i z jakiego anime.  :smile:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #716 dnia: Maj 26, 2010, 11:20:12 am »
Jak dla mnie to byle co. Najbardziej lubię bardzo ładne graficznie i muzycznie AMV. Poza tym wszystkie syfiaste zachodnie piosenki (no poza wyjątkami) nie nadają się do AMV. Najlepsze są piękne, delikatne japońskie piosenki chwytające za serce i śliczne kolorowe AMV z ładnymi dziewczynami.
Oczywiście komuś innemu widocznie się to podoba.

Offline Hunter Killer

Odp: AMV
« Odpowiedź #717 dnia: Maj 27, 2010, 11:33:08 am »
Nic wielkiego, ale jakoś przyciągnęło moją uwagę.

We Love Dance
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: AMV
« Odpowiedź #718 dnia: Czerwiec 18, 2010, 10:42:43 pm »
The Vampire Club


O wampirach z przymrożeniem oka.

Offline Sir_Ace

Odp: AMV
« Odpowiedź #719 dnia: Sierpień 01, 2010, 02:27:40 pm »
Dawno nic nie oglądałem, a tu Nostromo wydał nową AMVkę. Aż wstyd mi, że po ostatnim tworze po prostu w niego zwątpiłem...

Pure Thrust

Po Magic Padzie, Auridze i Running Manie nikt nie powie, że Nostromo nie jest specem od wszelkiej maści efektów. Teraz jednak facet poszedł w minimalizm. Dosyć energiczny kawałek (ponoć przez niego lekko podmiksowany) z Bakemonogatari w tle. Targających po oczach efektów brak. Przejścia, lipsync i inne formy synchronizacji.

Jak zwykle spory rozmiar - 200MB na 3,5 minuty. Znów 720p w 60fps, jednak tym razem AMVka nie powinna zapychać co starszych kompów, bo autor wszystko skodował w DivXsie... Przez co krawędzie bywają lekko nieostre, a gradienty zbyt widoczne. Jak dla mnie marnowanie bitrate'u. W x264 wszystko wyglądałoby ładniej, plik byłby mniejszy.

Tak czy siak - Bóg jest wielki, a Nostromo jest jego prorokiem!

;-)
I'd like to be a tree