trawa

Autor Wątek: AMV  (Przeczytany 285883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #795 dnia: Maj 07, 2011, 02:23:19 pm »
Ace, nie marnuj czasu.
A ja dodam.
Ace nie ośmieszaj się.

Ja podsumuje to tak na dowolnej stronie o AMV Anfan zostałby nieźle wyśmiany a potem zbanowany za trolowanie i tyle ;)
Raczej Sir_Ace by został zbanowany. Bo jeśli ktoś pisze takie bajki na temat świetnego AMV...

Przecież angielska  muzyka to najgorszy shit do AMV.

Offline Sir_Ace

Odp: AMV
« Odpowiedź #796 dnia: Maj 07, 2011, 02:26:11 pm »
Słuchaj, anfan, trollowanie i wyzywanie się od trolli zostawmy na innym forum, ok? Ja tylko wyraziłem swoją opinię, jak to często bywa - inną od twojej. Tak bez podtekstów, a ty mnie zaraz od trolli wyzywasz. IMO trochę nie w porządku. Nietwoja opinia =/= trollowanie.


Ładne sceny i ładna muzyka z prostymi przejściami - każdy może sobie coś takiego zrobić. Żeby jeszcze to tworzyło jakąś historię, ale nie. Możesz powrzucać sceny w dowolnej kolejności, zważając jedynie na tempo (szybciej - wolniej). Tak samo tworzą swoje 'dzieła' fani Naruto. No, w tym wypadku postarano się jeszcze o obraz bez napisów.

Cytuj
Wystarczy zrobić AMV z fajnego anime (wybrać najlepsze sceny) plus ładna piosenka i będzie rewelacyjne
To jak nazwiesz ludzi pokroju Nostromo albo kogokolwiek, który za pomocą zaawansowanych programów graficznych i edycyjnych robią prawdziwe cuda, ingerując w animację, czasem nawet pojedyncze klatki? Godzina vs miesiące roboty. Jeśli pierwsze jest doskonałe, to brakuje mi przymiotnika na opisanie drugiego.
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #797 dnia: Maj 07, 2011, 02:27:37 pm »
Przecież angielska  muzyka to najgorszy shit do AMV.
Własnie dlatego 90% AMV które wygrywają różnorakie konkursy posiada Angielskie piosenki... tak to by się zgadzało :smile:

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #798 dnia: Maj 07, 2011, 02:41:44 pm »
Ja tylko wyraziłem swoją opinię, jak to często bywa - inną od twojej.
Oczywiście, że inna od mojej, ale napisana w taki sposób że uznaję ją za trollowanie (nie chodzi o inne zdanie).
Ładne sceny i ładna muzyka z prostymi przejściami - każdy może sobie coś takiego zrobić.
Każdy dla ciebie czyli w rzeczywistości prawie nikt. Napiszesz coś wreszcie zgodnego z prawdą albo chociażby podasz dowody na to co piszesz.
Żeby jeszcze to tworzyło jakąś historię, ale nie.
Anime tworzy historię. AMV ma tylko pokazać najlepsze sceny ze świetną piosenką.
Możesz powrzucać sceny w dowolnej kolejności, zważając jedynie na tempo (szybciej - wolniej).
Sceny w tym AMV były w odpowiedniej kolejności, a poza tym muzyka była odpowiednio dopasowana.
To jak nazwiesz ludzi pokroju Nostromo albo kogokolwiek, który za pomocą zaawansowanych programów graficznych i edycyjnych robią prawdziwe cuda, ingerując w animację, czasem nawet pojedyncze klatki? Godzina vs miesiące roboty. Jeśli pierwsze jest doskonałe, to brakuje mi przymiotnika na opisanie drugiego.
Nie widziałem więc nie oceniam. Pisałem ci żebyś podał kilka przykładów (jak z Naruto nie znasz to może być ludzi pokroju Nostromo). Zresztą nie ma powodu żeby uznać ingerencję w animację za jakiś plus AMV (oczywiście może być, ale nie musi).
Własnie dlatego 90% AMV które wygrywają różnorakie konkursy posiada Angielskie piosenki... tak to by się zgadzało :smile:
A których AMV jest znacznie więcej ?
Zresztą mam kilka świetnych AMV z angielską muzyką (i podobały mi się), ale ja piszę o większości.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 02:46:15 pm wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #799 dnia: Maj 07, 2011, 02:55:18 pm »
 :lol:
A których AMV jest znacznie więcej ?
No własnie bym powiedział że tych angielskich :smile: .
Z AMV to jest tak że cały świat tworzy w większości do angielsko języcznych utworów, a czasami do innych w tym do japońskiego, natomiast Japończycy w większości tworzą MAD'y do japońskich utworów a czasami do angielskojęzycznych. Powiedział bym że dobrych twórców AMV poza japonia jest więcej niż w samej japonii więc kalkulacja nasuwa się sama.
Wiem o czym mówie  bo posiadam na dysku ponad 1000 AMV  z czego może 100 jest do japońskich utworów.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 02:58:45 pm wysłana przez wyspa »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: AMV
« Odpowiedź #800 dnia: Maj 07, 2011, 03:05:27 pm »
Ja zawsze ceniłem ludzi umiejących zrobić AMV do mangi : )
[10K: MMV] Heroes

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #801 dnia: Maj 07, 2011, 03:06:36 pm »
Z AMV to jest tak że cały świat tworzy w większości do angielsko języcznych utworów, a czasami do innych w tym do japońskiego, natomiast Japończycy w większości tworzą MAD'y do japońskich utworów a czasami do angielskojęzycznych. Powiedział bym że dobrych twórców AMV poza japonia jest więcej niż w samej japonii więc kalkulacja nasuwa się sama.
Wiem o czym mówie  bo posiadam na dysku ponad 1000 AMV  z czego może 100 jest do japońskich utworów.
No właśnie jest ich znacznie mniej, ale te japońskie AMV w większości przypadków są o wiele lepsze (w słuchaniu szczególnie) niż te AMV gdzie piosenką jest jakaś zachodnia (głównie angielska) przeciętna piosenka. Nie wiem jak się może podobać jakaś zwykła angielska muza połączona ze scenami z fajnego anime ? Co innego jakaś wyjątkowo fajna (lub oryginalna)  piosenka, ale to wyjątki.
Prawie wszystko co widziałem było kompletnie odpychające. Są to zazwyczaj piękne (choć nie zawsze) sceny z fajnych anime, a do tego niepasująca muzyka które jedynie je wypacza.

Oryginalna japońska muzyka jest tworzona często do danego anime (lub innych) i pasuje zazwyczaj rewelacyjnie. Zresztą japońskie piosenki są znacznie przyjemniejsze w odbiorze.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 03:23:15 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: AMV
« Odpowiedź #802 dnia: Maj 07, 2011, 03:10:42 pm »
Pełen szacunek - coś się nie podoba (a podoba się ogromowi ludzi) to jest to shit : D Anfan style lol

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #803 dnia: Maj 07, 2011, 03:18:12 pm »
Wilku, ale ja tylko piszę o moich odczuciach na podstawie tego co oglądałem/słuchałem. Zresztą ta sama piosenka może być fajna, ale już w połączeniu ze scenami  z anime może mi się nie podobać. Zresztą zapewne jest wiele świetnych AMV z zachodnimi piosenkami, których nie widziałem. Tylko jakoś nikt ich nie chce zamieścić na forum.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: AMV
« Odpowiedź #804 dnia: Maj 07, 2011, 03:20:12 pm »
Sam zawsze nam powtarzałeś, że jak nam coś się nie podoba, to nie powinniśmy tego obrażać. Weź że sobie to też do serca, a może wszystkim nam wtedy będzie się łatwiej rozmawiać.

Offline Dagu

Odp: AMV
« Odpowiedź #805 dnia: Maj 11, 2011, 10:30:08 pm »
Neon Genesis Evangelion - Matplaneta
To jest AMV, kurczę, a nie...
(Pewnie już było, ale wrzucam to z głęboką ostentacją jako dobry przykład. Brzuch mnie boli ze śmiechu za każdym razem, gdy to widzę :D)




Classic is fantastic. Yeah.

Offline CoraX

Odp: AMV
« Odpowiedź #806 dnia: Maj 11, 2011, 10:47:39 pm »
Genialne  :biggrin: Aż mi się czasy dziewicze przypomniały  :eek:

Offline Ganossa

Odp: AMV
« Odpowiedź #807 dnia: Maj 11, 2011, 10:52:38 pm »
TO JEST EPICKIE!

A z Sigmą i Pi człowiek naprawdę chciał się uczyć matematyki.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #808 dnia: Maj 11, 2011, 11:00:04 pm »
Parodia. Nie mogę ocenić tego inaczej niż jako beznadziejne AMV. To ma być śmieszne ? Nawet trochę nie jest.

Nie można zrobić śmiesznego AMV z anime, które nie było śmieszne. Można jedynie zrobić żałosne AMV.


Offline Dagu

Odp: AMV
« Odpowiedź #809 dnia: Maj 11, 2011, 11:20:31 pm »
"Głupie to! Głupie, bo nie rozumiem!" :D
Btw. ile osób wyczaiło statek Matplanetarian w tle za pierwszym obejrzeniem?




Classic is fantastic. Yeah.