trawa

Autor Wątek: AMV  (Przeczytany 285883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: AMV
« Odpowiedź #900 dnia: Wrzesień 13, 2011, 05:24:23 am »
Np:
 Devil's Game

To wymiata - wczoraj się tym zasłuchiwałem.

A to już kiedyś było ale jest takie fajne że warto przypomnieć :smile:
"Out of Control" - AMV
Takie są zazwyczaj po prostu ciekawsze i bardziej "chwytne", ale przyznasz chyba że są wyjątki (patrz "Out of Control")

To też dobre, ale to przesterowanie dźwięku mnie ciągle drażni, choć daje fajny efekt.


A tu coś co mnie osobiście rzuciło na kolana wykonaniem:
Pure Thrust
dla mnie jedna z najlepszych rzeczy jakie widziałem.

No i Bakemonogatari jest dobrym materiałem do teledysków. Zresztą ma też szczęście do amv'ek:
Futuristic Lover

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #901 dnia: Wrzesień 13, 2011, 10:47:02 am »
Owszem bakemoniec ma pełno fajnych AMV ale niestety ma to swoje minusy... po prostu z czasem jak je człowiek ogląda to robi się to wtórne, dotyczy to zresztą każdej mocno "eksploatowanej" serii dlatego twórcy muza się coraz bardziej starać żeby się wyróżnić :wink:

Co do przesterowania dźwięku strasznie lubię ten zabieg bo w połączeniu z obrazem można na prawdę ciekawy efekt uzyskać... ot następny przykład:
「A N A R C H Y」

PS.
Miałem kilka lepszych przykładów ale ostatnio taki mam bałagan w AMV na dysku że o ile nie pamiętam tytułu to nawet nie biorę się za szukanie gdyż moja baza AMV przekroczyła już 1400 pozycji i znalezienie czegoś tam graniczy z cudem :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 10:51:51 am wysłana przez wyspa »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: AMV
« Odpowiedź #902 dnia: Wrzesień 13, 2011, 01:50:22 pm »
Starczyło, że oglądnąłem z 50 amv'ek to już rzuciły mi się w oczy często wykorzystywane ujęcia i teraz niektóre ujęcia po prostu mniej mi się podobają a nawet męczą. Z Twoim stażem to uczucie musi być nagminne : )

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #903 dnia: Wrzesień 13, 2011, 02:13:38 pm »
Starczyło, że oglądnąłem z 50 amv'ek to już rzuciły mi się w oczy często wykorzystywane ujęcia i teraz niektóre ujęcia po prostu mniej mi się podobają a nawet męczą. Z Twoim stażem to uczucie musi być nagminne : )
Powiem szczerze że jest to rpoblem co w szczególności widać w moim obecnym podejściu do AMV.
Kiedyś przeglądałem przynajmniej 3-4 serwisy o AMV w tej chwili własciwie zaglądam tylko na AMVnews.ru i tam ściągam to co zapodają w newsach bo przynajmniej robią jakąs selekcję.
Na grzebanie w AMV.org'u i innych serwisach i filtrowanie AMV samemu po prostu nie mam już siły.
Ale bardzo ratuje mnie jeszcze YT gdyż jest tam dużo twórców którzy nawet nie zaglądają na tego typu serwisy i mimo że często technicznie mają duże braki, to ratują się ciekawymi pomysłami.
Ot nawet dochodzi do sytuacji gdzie od dobrze technicznie wykonanej AMV bawi mnie bardziej cos takiego :smile:
【らき☆すた】バルサ・オブ・ミコス【柊つかさ】

Po prostu ostatnimi czasy brak mi świeżości w AMV, nie jest trudno dorwać klipu technicznie wykonanego prawidłowo ale sporo z nich jest do siebie bardzo podobnych.
Nie wiem nawet czy powodem nie jest właśnie to całe coraz większe zwracanie uwagi na techniki wykonania, po prostu twórcy rzadko kiedy się wyłamują i łamią pewne zasady odnośnie składania materiału bo są krytykowani na forach (w szczególności młodzi AMVmakerzy, starszym i bardziej znanym to jeszcze uchodzi...), za niestosowanie się do pewnych standardów.
Natomiast stosując ciągle te same techniki mamy armie klonów...
Dlatego lubię jak twórcy właśnie wyłamują się i próbują czegoś nowego :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 02:18:08 pm wysłana przez wyspa »

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #904 dnia: Wrzesień 13, 2011, 02:38:25 pm »
To wymiata - wczoraj się tym zasłuchiwałem.
Nie sądziłem, że to powiem ale to AMV faktycznie jest dobre i ma pasującą piosenkę. Jednak chciałbym również zobaczyć jakieś AMV Madoki ze smutną piosenką gdyż anime takie właśnie było.

Zawsze jak sobie przypominam Madokę to smutno mi się robi. Łatwo się wzruszam przy takich wyciskaczach łez.

Offline Hunter Killer

Odp: AMV
« Odpowiedź #905 dnia: Wrzesień 13, 2011, 05:09:08 pm »
Ja nie mam na dysku półtora tysiaka..może z 300-400 AMVków, ale niektóre rzeczywiście są jakby robione na jedno kopyto.
No ale jak to opisał Wyspa, jak ktoś zrobi coś co łamie standardy z miejsca jest linczowany. Kiedyś jak się to rozwijało, to każdy chciał czym sie wybić i wychodziły nieraz niezłe kontrasty, a teraz jakoś tak nastawili się wszyscy na klonowanie.

Ps.
Wilku wyprzedził mnie z Futuristic Lover, też chciałem to dodać. :razz:

PS2.
Po AMVce Devil's Game właśnie postanowiłem poszukać wszystkich płytek Within Temptation, a ten konkretny utworek to demons fate, jakby ktoś chciał :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 05:12:43 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: AMV
« Odpowiedź #906 dnia: Wrzesień 13, 2011, 06:49:31 pm »
Co to są "MAD" ? Bo jednego znalazłem i bardzo m się spodobał : )
【アニメMAD】 - Madoka Magica x Steins;Gate

A tu coś jeszcze co wpadło mi w ucho i oko ; )
Memory Flash³ - Into The Mirror

EDIT:
Whaaa, znalazłem cały nowy świat amv'ek - jakieś przeróbki, jakieś trailery, jakieś cuda na kiju - ale bajer : D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 06:57:11 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: AMV
« Odpowiedź #907 dnia: Wrzesień 13, 2011, 06:54:05 pm »
Może zabrzmi to banalnie, ale jest jedna rzecz której nie wybaczam twórcom AMV: braku pomysłu na niego. Aha i pomysł p.t. "wrzucę tysiąc dynamicznych fragmentów do mojej ulubionej muzy przy okazji popisując się/trenując moje skillsy w edycji i montażu" dla mnie nie jest żadnym pomysłem na klip. Oczekuję przede wszystkim jakieś hmm, narracji przewodniej. (Nie)stety przy takim moim podejściu mam z głowy jakieś 95% AMVek. Może to i dobrze - bo przynajmniej nie zawracam nimi sobie czterech liter na co dzień tylko naprawdę od święta.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #908 dnia: Wrzesień 13, 2011, 07:00:03 pm »
MAD'y to ogólnie klipy japońskiego pochodzenia, nie koniecznie AMV nawet bo mogą być z Mang, Gier, Artów a nawet własnych animacji

Może zabrzmi to banalnie, ale jest jedna rzecz której nie wybaczam twórcom AMV: braku pomysłu na niego. Aha i pomysł p.t. "wrzucę tysiąc dynamicznych fragmentów do mojej ulubionej muzy przy okazji popisując się/trenując moje skillsy w edycji i montażu" dla mnie nie jest żadnym pomysłem na klip. Oczekuję przede wszystkim jakieś hmm, narracji przewodniej. (Nie)stety przy takim moim podejściu mam z głowy jakieś 95% AMVek. Może to i dobrze - bo przynajmniej nie zawracam nimi sobie czterech liter na co dzień tylko naprawdę od święta.

A widzisz tu się nie koniecznie zgodzę, dla mnie AMV ma być przede wszystkim ciekawa i bawić widza, zmyślny montaż i muzyka to połowa sukcesu... AMV nie musi mieć żadnej formy narracji... dlatego nazywa się tak a nie inaczej (Anime Music Video) dla mnie oryginalność AMV'ki wcale nie musi się łączyć z jakimś głębszym przesłaniem czy fabuła :smile:

W odpowiedzi zapodam dodatkowo:
http://www.youtube.com/watch?v=ul3SPNJt6tI
;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 07:03:22 pm wysłana przez wyspa »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: AMV
« Odpowiedź #909 dnia: Wrzesień 13, 2011, 07:05:42 pm »
Jest z pomysłem : P
My Bitches

Uśmiałem się jak norka : D

Offline Shirosama

Odp: AMV
« Odpowiedź #910 dnia: Wrzesień 13, 2011, 07:15:16 pm »
Bardzo dobre AMV musi mieć dwa elementy.

1. Miłą dla ucha piosenkę i co ważne rytmiczną, melodyjną.
2. Wybrane odpowiednie sceny z anime (czyli głównie najlepsze) i połączone w taki sposób żeby miało się wrażenie, że pasują (choćby częściowo) do muzyki.

Może się wydawać, że dużych wymagań nie mam, ale w rzeczywistości zaledwie kilka procent AMV mogę uznać za bardzo dobre.


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: AMV
« Odpowiedź #911 dnia: Wrzesień 13, 2011, 07:28:08 pm »
A widzisz tu się nie koniecznie zgodzę, dla mnie AMV ma być przede wszystkim ciekawa i bawić widza, zmyślny montaż i muzyka to połowa sukcesu... AMV nie musi mieć żadnej formy narracji... dlatego nazywa się tak a nie inaczej (Anime Music Video) dla mnie oryginalność AMV'ki wcale nie musi się łączyć z jakimś głębszym przesłaniem czy fabuła :smile:
Pomysł na AMV nie oznacza od razu głębokiego przesłania czy fabuły. Pomysł to po prostu pomysł. Komedia? Proszę bardzo choć radzę uważać, bo zrobić coś naprawdę śmiesznego dla widza (a nie tylko dla siebie) jest dużo trudniejsze niż się wydaje (każdy kabareciarz ci to powie :wink:

Cytuj
W odpowiedzi zapodam dodatkowo:
http://www.youtube.com/watch?v=ul3SPNJt6tI
O, bardzo fajny przykład. Już po 10 sekundach oglądania czegoś takiego wiem, że autor nie miał na to AMV żadnego pomysłu - tylko wylewa swoje żale do jakiegoś gostka na forum. W środku klasyczna młócka, montaż 10 scen na sekundę i zero sensu, słowem jeden wielki ŻAL.PL
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: AMV
« Odpowiedź #912 dnia: Wrzesień 13, 2011, 07:30:21 pm »
Evangelion - Hard Rock Hallelujah

Hardrock Alleluja, czyli Lordi + NGE! :)
RIP Gildio...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: AMV
« Odpowiedź #913 dnia: Wrzesień 13, 2011, 07:39:40 pm »
słowem jeden wielki ŻAL.PL

Go home and die :P

Btw. coraz bardziej lubię Nostromo:
Binary Overdrive

Offline Sir_Ace

Odp: AMV
« Odpowiedź #914 dnia: Wrzesień 13, 2011, 08:21:38 pm »
O, bardzo fajny przykład. Już po 10 sekundach oglądania czegoś takiego wiem, że autor nie miał na to AMV żadnego pomysłu - tylko wylewa swoje żale do jakiegoś gostka na forum. W środku klasyczna młócka, montaż 10 scen na sekundę i zero sensu, słowem jeden wielki ŻAL.PL





Trzęsienie ekranem i szybkie przejścia != AMV akcji.
I'd like to be a tree