Autor Wątek: AMV  (Przeczytany 285873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #1125 dnia: Październik 15, 2012, 01:17:53 am »

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #1126 dnia: Październik 29, 2012, 11:47:14 am »
Oto i następny przykład AMv gdzie utwór mi może i nie odpowiada ale w połączeniu z obrazem wypada fajnie :)

[WarlikeSwans] Crazy, Maybe AMV

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #1127 dnia: Listopad 05, 2012, 11:04:14 am »
I jeszcze jedno... podobnie jak z tym powyżej... muzyka niespecjalna ale połączenie fajne :smile:
√Bestamvsofalltime ▪ Shawty Star AMV


EDIT:
Tak oglądając ten klip zdałem sobie sprawę iż mimo że za jakiegoś AMV makera się nie umarzam (ledwo udział w 2 mepach i 2 ukończone własne AMV) to jakby nie patrzeć rozpocząłem trend wykorzystywania klipów z Yogurting (które to są klipami z gry mmo a nie anime) w AMV
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 11:12:30 am wysłana przez wyspa »

Offline Hunter Killer

Odp: AMV
« Odpowiedź #1128 dnia: Listopad 05, 2012, 12:52:21 pm »
Cóż sam nie jestem AMVmakerem, czy tam jakimś krytykiem, ale widziałem już kilkanaście AMVek gdzie były użyte pojedyncze sceny czy nawet całe AMV w tym Yogurcie.
Osobiście od jakiegoś czasu zauważyłem też, że coraz częściej w AMVkach można znaleźć sceny CG, czy to z gry, czy tam czegoś innego, tak jakby brakowało anime do scen. Nie twierdzę iż jest to złe, niby powinno się iść z duchem czasu. Ale AMV zawsze kojarzyło mi się tylko z anime.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #1129 dnia: Listopad 06, 2012, 11:41:36 am »
Cóż sam nie jestem AMVmakerem, czy tam jakimś krytykiem, ale widziałem już kilkanaście AMVek gdzie były użyte pojedyncze sceny czy nawet całe AMV w tym Yogurcie.
Osobiście od jakiegoś czasu zauważyłem też, że coraz częściej w AMVkach można znaleźć sceny CG, czy to z gry, czy tam czegoś innego, tak jakby brakowało anime do scen. Nie twierdzę iż jest to złe, niby powinno się iść z duchem czasu. Ale AMV zawsze kojarzyło mi się tylko z anime.
Czy ja wiem... o ile dobrze złożone to IMHO działa. Tu taki lepszy przykład przemieszania materiałów od Slovy (polski AMV maker)
Combat

Moim zdaniem to wszytsko zależy własnie od dopasowania... weź pod uwagę iż twórca AMV często szuka konkretnego typu sceny a nei zawsze jest tak iż takie znajdziemy w Anime.
Sam miałem taki problem przy Mankind (link)

stąd kilka scen musiałem ostro przerobić jak w przykłądzie:
Mankind (preview)

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #1130 dnia: Listopad 06, 2012, 07:16:11 pm »
ZNALAZŁEM!!!!!!!!!!!!! XDXDXDXDXDXDXDXD (aż muszę nowy post walnąć)
Klip który miałem w ulubionych od 2008 roku póki mi faszyści z YT go nie usunęli a ja nie pamiętałem ni tytułu ni autora!
Boże szukanie to była mordęga... najpierw przeszukiwanie postów tu na forum coby znaleźć link do usuniętego klipu (boć wcześniej go postowałem), później wyszukiwanie w googlach po ID klipu co poprowadziło do różnych japońskich stron i forów aby na jednym z nich znaleźć informacje o autorze... a później już z górki xD

Uprzedzam że klip technicznie słaby ale sam pomysł na niego jest MEGA klimatyczny (głównie przez użyty utwór i sam wstępniak bez muzyki) ... nawet myślałem czy ei zrobić remake'u tyle że z dobrym synchrem ;]
COWBOY BEBOP フェイ・バレンタイン

Offline Hunter Killer

Odp: AMV
« Odpowiedź #1131 dnia: Listopad 06, 2012, 09:45:10 pm »
Moim zdaniem to wszytsko zależy własnie od dopasowania... weź pod uwagę iż twórca AMV często szuka konkretnego typu sceny a nei zawsze jest tak iż takie znajdziemy w Anime.

Wiem o co chodzi. W dobie komputerów dużo wygodniej jest tworzyć animacje niż na folii. Tak samo AMV makerzy szukając są nieraz zdani tylko na takie a nie inne animacje. Ale dla mnie animacja CG jest taka, jałowa, pusta, sterylna. Wali wręcz plastikiem (o ironio pisze to grafik...)
O ile jeszcze jestem w stanie strawić efekty specjalne dobrze wpasowane w styl i kreskę, o tyle animację w CG w pełni kompletnie nie przyjmuję.
Taki AppleSeed np. miejscami wręcz mnie odpychał przez swoją sztuczność w CG, za to Shrek raził mnie niemal cały czas, choć tutaj po prostu starałem się wyłączyć na to że to CG. Fakt, że w miarę dobrze dopasowany styl w Shreku trochę pomagał.
Sam osobiście korzystam z kompa przy rysowaniu ale staram się przynajmniej szkic wykonać ołówkiem. Bowiem w klasycznie rysowanym/malowanym obrazie widzę pewną głębie, niedoskonałość nadającą pełniejszy wyraz. Jak to niektórzy określają rysunek wykonany odręcznie posiada "duszę".
Coś co jest modelem w 3D i to jeszcze jedną połowę skopiowano i połączono w jeden element nie ma tego wyrazu.

Co do Combata by Grisznak/Slova (swoją drogą zacny duet) wszytko fajnie, ładnie. Ale mimo iż zdaje sobie sprawę iż nie ma tylu scen w anime z udziałem walk Niemiecko-Rosyjskich, to nadal sceny z gry wyglądają dla mnie jak wyrwane z laboratorium, albo niedokończone. Za każdym razem bijąc po oczach jak seria z MG42. No ale każdy ma swoje gusta. :wink:

Co zaś Fay i AMVki faktycznie pomysł ciekawy, ale w kilku miejscach ma się wrażenie lekkiego opóźnienia, lub zbyt szybkiej zmiany sceny. Dwa razy wydało mi się nawet iż scena kompletnie nie pasowała do muzyki. No ale ja tam jestem amatorem.
Chociaż będę dopingował byś przerobił i poprawił ten AMVek. :biggrin:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #1132 dnia: Listopad 07, 2012, 01:19:50 am »
Co zaś Fay i AMVki faktycznie pomysł ciekawy, ale w kilku miejscach ma się wrażenie lekkiego opóźnienia, lub zbyt szybkiej zmiany sceny. Dwa razy wydało mi się nawet iż scena kompletnie nie pasowała do muzyki. No ale ja tam jestem amatorem.
Chociaż będę dopingował byś przerobił i poprawił ten AMVek. :biggrin:
Jak pisałem ta AMV to dla mnie taki nieoszlifowany diament... widać że twórca miał pomysł ale nie bardzo umiał go porządnie zrealizować ;)

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #1133 dnia: Listopad 11, 2012, 12:21:21 pm »
Na prawdę zmuszacie mnei do pisania posta pod postem* a ja nie mogę przestać jak znajdę fajną AMV xD

√Bestamvsofalltime ▪ With Lightning Speed AMV

*Wiem wiem edit... ale kto to tam za uwarzy jak temat nie poleci do góry :wink:

Offline Ganossa

Odp: AMV
« Odpowiedź #1134 dnia: Listopad 11, 2012, 01:21:07 pm »
Początek zachęcający. Reszta dla fanów epilepsji.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: AMV
« Odpowiedź #1135 dnia: Listopad 11, 2012, 03:48:09 pm »
√Bestamvsofalltime ▪ Bloody Sister AMV

Ore no Imouto w wersji psycho  :badgrin:

Offline wyspa

Odp: AMV
« Odpowiedź #1136 dnia: Listopad 11, 2012, 06:30:09 pm »
hehe pamiętam bloody sister, fajne ujęcie dla fanów Yandere :).
A że AMV chodzą parami znalazłem jeszcze coś dzisiaj...
AMV - Weapon Of Choice » Black Rock Shooter

Offline Jackal

Odp: AMV
« Odpowiedź #1137 dnia: Listopad 11, 2012, 08:07:31 pm »
√Bestamvsofalltime ▪ Bloody Sister AMV

Ore no Imouto w wersji psycho  :badgrin:
Świetna muzyka, dobrze ukazane. Według mnie wszystko pasowało co efektem jest klimat stworzony przez to amv. Mam teraz nieodpartą chęć obejrzenia tego anime, ale czy klimat coś jest w ten deseń?

Offline Hunter Killer

Odp: AMV
« Odpowiedź #1138 dnia: Listopad 11, 2012, 08:10:38 pm »
Genialne...chyba przekonałem się by obejrzeć Black Rock Shootera.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: AMV
« Odpowiedź #1139 dnia: Listopad 11, 2012, 08:13:21 pm »
Mam teraz nieodpartą chęć obejrzenia tego anime, ale czy klimat coś jest w ten deseń?

W żadnym razie. Anime jest o bracie popychadle i jego pyskatej siostrze, która jedzie go na każdym kroku, a potem oczekuje od niego pomocy w jej życiowych problemach.

 

anything