Autor Wątek: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły  (Przeczytany 20744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mr.maras

Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« dnia: Sierpień 05, 2003, 11:42:10 am »
Przed wieloma laty, w czasach gdy na chleb mówieł bem i skakałem z dywanu, wpadły mi w ręce numery "Przeglądu Technicznego" a w nich opowiadanko... Szukałem potem po czytelniech by przypomnieć sobie tytuł i autora, niestety nie znalazłem. Pamiętam za to klimat i szczątki fabuły. Facet biega i koczuje po jakiś opuszczonych budynkach i podgląda normalnych mieszkańców miasta. Chyba ma coś z wilkołaka lub wamipra (kanibala?) bo poluje na tych mieszczuchów w celach konsumpcyjnych. Ogólnie atmosfera dołująca, pisane (chyba?) w pierwszej osobie. Może ktoś to pamięta i przypomni mi bym mógł uspokoić swoje zwoje mózgowe?
Spalić po przeczytaniu.

Offline jotesx

Co to za utwór, tytuł, pismo(?) czyli skleroza czytelnicza
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2003, 01:01:44 pm »
Cóż... mogę jedynie współczuć trudnego dzieciństwa :)))))))

Offline mr.maras

bez jaj
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2003, 01:09:47 pm »
Tak źle ze mną nie było, ale jakimś dziwnym trafem to opowiadanko utkwiło mi w głowie, podobnie jak "Boja" Prostaka czy "Spacerując (chodząc) ulicami miasta" Simaka i setki innych czytanych we wczesnej modości. Z tym, że tego tytułu i autora nia pamiętam. Namierzałem "Zasadę wilkołaka" Simaka, "Być jak wilkołak" itp ale to nie może być to. Więc proszę "lewe" komentarze zachować dla siebie :) bo czekam na pomoc nie diagnozę.
Spalić po przeczytaniu.

Offline mr.maras

no nie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2003, 12:57:14 pm »
Ja naprawdę czekam na głos osoby, która pomogłaby mi wyjaśnić "tajemnicę z dzieciństwa" :). Nie czeka na komentarze, diagnozy i polecanki. Za te posty dziekuję. Zaraz pewnie pojawi się jakiś narwaniec który będzie mi polecał Kresa....  :lol:  8)  :D
Spalić po przeczytaniu.

Offline jotesx

Co to za utwór, tytuł, pismo(?) czyli skleroza czytelnicza
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2003, 01:02:45 pm »
A czytałeś Sapkowskiego? - polecam :)))))))))))

Offline Falcon

Co to za utwór, tytuł, pismo(?) czyli skleroza czytelnicza
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2003, 08:46:36 pm »
tylko nie narwaniec :wink:  :D
ttp://s10.bitefight.pl/c.php?uid=35130

http://r1.bloodwars.pl/r.php?r=38420

Offline mr.maras

sorki
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2003, 08:52:41 am »
Wybacz, bałem się, że pojawi się w tym temacie Noel.  8)  :D
Spalić po przeczytaniu.

Offline Petra Bootmann

Pytanie-zagadka. Co to za książka.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2003, 01:56:59 pm »
Witam.

Od dłuższego czasu chodzi za mną książka, którą czytałam jeszcze w podstawówce (gdy byłam piękna i młoda. Teraz jestem już tylko piękna). Niestety, nie pamiętam ani tytułu, ani autora. Autor prawdopodobnie anglojęzyczny.

Książka była w żółtej okładce, chyba z czarodziejem. Pierwsze opowiadanie było o czarodzieju, który w zastępstwie Mikołaja przynosił prezenty, któreś z kolei o tym, że rodziców porwało UFO (a może to rodzice byli UFO?). Wszystkie opowiadania w klimacie lekkiego horroru i niesamowitości.  

Jeżeli ktokolwiek ma pojęcie, co to mogła być za książka, albo zna coś w podobnym stylu proszę o informację.
zucam kamieniem.

Offline dune

Co to za utwór, tytuł, pismo(?) czyli skleroza czytelnicza
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2003, 06:39:11 pm »
Co prawda nie wiem o jaką książkę chodzi ale logo wycięte z grafiki Royo jest cool...

Offline mr.maras

Apel o pomoc w ustaleniu...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2004, 11:29:48 am »
Proszę Szanownych Forumowiczów (wazelinka  8) ) o pomoc w ustaleniu danych statystycznych (numeracji i dat) czasopisma(miesięcznika) "Problemy". Chodzi dokładnie o trzy numery zawierające opowiadania:  "Kwiaty dla Algernona" - Daniel Keyes; "Muzyka krwi" - Greg Bear; "Pucer" - John Varley. Przynajmniej dwa ostatnie pochodzą najparwdopodobniej z lat 80- tych. Informacje potrzebne mi są do pewnego opracowania i bardzo mi na nich zależy. W sieci brak danych. Z góry dziękuję za pomoc. mr.maras
Spalić po przeczytaniu.

Offline Vanin

Co to za utwór, tytuł, pismo(?) czyli skleroza czytelnicza
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2004, 01:05:11 pm »
Spróbuj tutaj: http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,1.html?group=pl.rec.fantastyka.sf-f

Niektóre z osób regularnie tam pisujących, oprócz niewątpliwego zamiłowania do kłótni ;), potrafią wygrzebać najróżniejsze rzeczy.

Offline magnez

poszukuje opwiadania
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2004, 11:17:41 am »
poszukuje tekstu opowiadania "Zapach szkła"  jesli ktos moze mi udzielic pomocy w mych poszukiwaniach bede dozgonnie wdzieczny :). Z gory dziekuje. Moj adres j.miech@wp.pl

Offline Rozbójnik

Co to za utwór, tytuł, pismo(?) czyli skleroza czytelnicza
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 18, 2004, 11:23:19 am »
A o czym to jest??
 Morowe powietrz - mruknął. - Jak to pięknie brzmi...A my umieramy od własnego gówna.

Deg

  • Gość
Co to za utwór, tytuł, pismo(?) czyli skleroza czytelnicza
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 18, 2004, 05:58:44 pm »
"Nowa Fantastyka" 10-12/2003. Popytaj wśród znajomych.

Offline Oti

Co to za utwór, tytuł, pismo(?) czyli skleroza czytelnicza
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2004, 11:58:41 am »
W najnowszej Esensji jest fragment tego opowiadania. Fabryka Slów wyda zbiór opowiadań "Zapach szkła" z tekstami Ziemianskiego

 

anything