trawa

Autor Wątek: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły  (Przeczytany 20743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nomad

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 31, 2009, 05:53:09 pm »
Krótko i zwięźle:
S-F, niedaleka przyszłość, zwykły robotnik traci rękę w wypadku, klonują mu nową, która ni z tego ni z owego rozrasta się bardziej niż powinna i czasem robi co jej się tam podoba :), jeśli mnie pamięć nie myli [a podejrzewam że jednak myli] to okładka była bardzo podobna do okładki którejś Wiecznej Wojny.

Offline Nakago

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 31, 2009, 08:24:58 pm »
Kojarzy mi się "Nekromanta" Gordona R. Dicksona, pierwsza chronologicznie z cyklu "Child", druga napisana (po "Dorsaj!"). Moja najmniej ulubiona książka z pierwszego pięcioksięgu :-?. Okładkę można sprawdzić w tej aukcji.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline vanswirr

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 22, 2009, 03:51:30 pm »
Świetny pomysł z tym wątkiem  :)   Ja tez czegoś szukam. Chodzi mi o opowiadanie, które czytałam jakieś 25 lat temu. Coś mi świta, że było zamieszczone w "Fantastyce". Niewiele z tego opowiadania pamiętam, ale wiem jak ogromne wrażenie wówczas na mnie zrobiło. Pewnie teraz wydałoby mi się całkiem inne, ale i tak chciałabym je przeczytać ponownie :)  No, ale do rzeczy - w opowieści chodziło z grubsza o to, że na Ziemi ( albo może na innej planecie? ) gasło światło, poczynając od zapałek, które nie chciały się zapalać a na gasnącym Słońcu kończąc. Chyba na koncu wszystko wrócilo do normy. Nie pamiętam więcej ;)  Czy ktoś z Was czytał coś takiego?
Andre carneiro ,, w ciemnościach''. I racja, było publikowane w fantastyce .
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline zorro

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 23, 2009, 01:17:43 pm »
Dzieci wchodzą w posiadanie tajemniczego urządzenia (pudełka, skrzynki), które przypomina aparat fotograficzny, jednak kiedy skieruje się aparat na jakiś przedmiot, to przedmiot ten znika, np. człowiek, dom, drzewo, itp.
Pierwszy tom "Kroków w nieznane" albo wyciąg z tegoż, wydany w serii z kolibrem "Bardzo dziwny świat". A opowiadanie o którym piszesz to chyba A. Lafferty - SIEDEM DNI STRACHU. Piszę "chyba", bo nie mam przed oczami, choć mam w domu obydwie antologie. Jeśli się pomyliłem - poprawię.

Dopisuję - antologie podałem poprawnie, tytuł utworu także  :D a sprzęt do znikania dzieciaki robiły z puszek po piwie i czerwonego kartonu ;)

Ryceros, z tego okresu zagraniczne antologie fantastyczne wydane po polsku to Rakietowe szlaki (dwutomowe), Wynalazca wieczności (przy czym to głównie wschodni autorzy, a nie zachodni), Wakacje cyborga (antologia francuska, z tym, że to koniec lat 60, nie 70), Kroki w nieznane i Kryształowy sześcian Wenus.
Jak widać, nie tylko ;) Były jeszcze "W stronę czwartego wymiaru", "W pogoni za wężem morskim", "Zagadka liliowej planety" (radzieckie)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2009, 06:32:40 pm wysłana przez zorro »

Offline Meg

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 28, 2009, 08:37:14 pm »
Andre carneiro ,, w ciemnościach''. I racja, było publikowane w fantastyce .

Wielkie dzięki!   Naprawdę wielkie :)

Offline reggaetown

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 30, 2009, 08:03:57 am »
Witam. Czy ktoś wie jak nazywała się seria książek, w których przy końcach rozdziału można było dokonać wyboru, co należy dalej zrobić?

Offline Nakago

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 30, 2009, 08:18:54 am »
Yyy... To były takie małe, srebrne książeczki, mój brat miał ich kilka... Kurczę, nie pamiętam. Ale jak nikt nie odpowie, a ja pojadę do Rodziców i one nadal tam będą, to odpowiem.


EDYCJA
Kojarzy mi się, że seria nazywała się "Wehikuł Czasu", ale nie mam pewności.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 08:38:22 am wysłana przez Nakago »
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline reggaetown

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 30, 2009, 10:04:44 am »
Dzięki Nakago. Właśnie to ta seria.

Offline pal

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 20, 2009, 10:15:47 pm »
Czytałem fragment książki w czasopiśmie, być może Fantastyce kilka lat temu.

Opowieść o kobiecie, która zaraża się chorobą powodującą pojawianie się plam (chyba zielonych) na ciele (być może tylko głowie). Istnieje szczepionka, do której mają dostęp nieliczni (bogaci/politycy) Zarażeni zyskują zdolność telepatycznej wymiany doświadczeń i nauki. Nielicznym to się już nie podoba. Kobieta otrzymuje doświadczenia agenta wywiadu i z jakiś powodów rozpoczyna ucieczkę.

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 10:49:50 pm wysłana przez pal »

Offline RossO

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 07, 2010, 09:06:09 pm »
a ja mam taki problem w filmie happy feet jest piosenka ze slowami : "pamiętam dobrze, słyszałem jak slyszal jak mowili z nim cos jest nie tak, mowili z nim cos nie tak, mowili podly typ, ten typ, lecz ja wiem nie byl zly juz do nas nie wroci to byl najlepszy z nas" Zna ktos moze ja?? za wszelka pomoc z gory dziekuje

Offline Ryceros

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 10, 2010, 04:36:30 pm »
Cytat: zorro
Pierwszy tom "Kroków w nieznane" albo wyciąg z tegoż, wydany w serii z kolibrem "Bardzo dziwny świat". A opowiadanie o którym piszesz to chyba A. Lafferty - SIEDEM DNI STRACHU. Piszę "chyba", bo nie mam przed oczami, choć mam w domu obydwie antologie. Jeśli się pomyliłem - poprawię.

Dopisuję - antologie podałem poprawnie, tytuł utworu także  :D a sprzęt do znikania dzieciaki robiły z puszek po piwie i czerwonego kartonu ;-)
Zorro, przepraszam że tak późno się odzywam.
Dokładnie o to mi chodziło.
Dziękuję Ci bardzo!

Offline pal

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 10, 2010, 07:03:14 pm »
Czytałem fragment książki w czasopiśmie, być może Fantastyce kilka lat temu.

Opowieść o kobiecie, która zaraża się chorobą powodującą pojawianie się plam (chyba zielonych) na ciele (być może tylko głowie). Istnieje szczepionka, do której mają dostęp nieliczni (bogaci/politycy) Zarażeni zyskują zdolność telepatycznej wymiany doświadczeń i nauki. Nielicznym to się już nie podoba. Kobieta otrzymuje doświadczenia agenta wywiadu i z jakiś powodów rozpoczyna ucieczkę.



Offline charles_b

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 09, 2010, 03:03:32 pm »
Witam!

Od jakiegoś czasu kołacze mnie się po głowie wspomnienie książki, którą czytałem baaardzo dawno temu. Fabuła:

Jest jakiś wielki gigantyczny statek, który się porusza w czasoprzestrzeni, ten statek został zbudowany przez ludzi i posłużył do zaludnienia galaktyki. On tak sobie podróżuje ale nie tylko w przestrzeni ale i w czasie. Obdarzony jest inteligencją  i od czasu do czasu zabiera pasażerów z planet które zasiedlił. Było na przykład, że on tak opisuje jedną planetę. że jest u szczytu rozwoju a później mówi, że szkoda wielka, że za kilkaset lat wszystko pierdyknie.

Sorki za chaotyczność wypowiedzi ale tylko tyle mi zostało w pamięci.

Dźwięcznym byłbym za podpowiedzi

Offline Mappo

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 16, 2010, 09:03:32 pm »
Witam

Czytałem kiedyś książkę (AFAIR połowa lat 90'tych) - tytuł chyba coś w rodzaju "Błękitny Mag". Akcja toczyła się w przyszłości (loty FTL itp) na planecie na której jako jedynej istniało niewolnictwo. Bohaterem był człowiek który na ochotnika został niewolnikiem w nadziei wygrania jakichś zawodów (WKKW?). Akcja rozwija się w momencie gdy ktoś próbuje go zabić i przez jakąś bramę trafia to innego świata gdzie istnieje magia. Udaje mu się ujeździć jednorożca, który potrafi zmieniać kształt i dowiaduje się że swiat jest podzielony na domeny magów nazwanych barwami (Biały, Czarny, Czerwony) a on jest spadkobiercą Błękitnego/Niebieskiego.
Byłbym wdzięczny za wskazówki ponieważ Google nie było w stanie pomóc...

Offline stof24

Odp: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 17, 2010, 11:03:02 am »
Cykl Adept 
Piers Anthony

 

anything