trawa

Autor Wątek: MARVEL NOW! wasze opinie  (Przeczytany 10068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 20, 2014, 10:30:41 pm »
Mam bardzo podobne odczucia co do tego co sie dzieje ostatnio w Marvelu. W tym sie nie da polapac, ogarnac tego, a juz wylowic cos naprawde wartosciowego to jak szukanie igly w stogu siana. Ja osobiscie zlewam to wydawnictwo. No prawie, bo tylko Punishera kupuje. Jeszcze.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Julek_

Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2014, 09:07:16 am »
Don, pewnie już to wiele razy mówiłem i pewnie, ktoś tak dobrze zorientowany w tym, co w Marvelu się dzieje doskonale wie o tych tytułach, ale daj szansę "Hawkeye`owi" Fractiona i Aji, "Daredevilowi" Waida i Samnee i "Superior Foes of Spider-Man" Nicka Spencera. Mainstreamowa superbohaterszczyzna na dobrym poziomie. A poza tym - pełna zgoda - mnie jeszcze ciężej połapać się w continuity Nowej 52, gdzie mini-eventy mnożą się, jak króliki. To co Snyder robi z Batmanem to groza!

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2014, 11:00:21 am »
Z New 52 nie jest wg mnie tak źle, jeśli skupisz się na głównych seriach to jeszcze to jakoś wygląda, ale w Marvelu to jest już totalna porażka, bo jeśli brać pod uwagę Avengers to tam na dobra sprawę nie wiadomo, która z serii jest tą wiodącą wyznaczającą kierunek, w którym reszta serii ma podążać. Wg zapowiedzi głównym tytułem miało być Uncunny Avengers Remendera, który nijako miał integrować X-Men z Avengers i resztą uniwersum, tymczasem w praktyce tę rolę przejął jeden z tytułów Hickmana, a Uncunny idzie jakby na uboczu nie mając wpływu na inne serię tak jakby działo się w zupełnie innym świecie. A o X-Men to lepiej w ogóle nie mówić, bo te twory bendisa po prostu wołają o pomstę do nieba.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2014, 11:08:19 am wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline kosmoski

Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2014, 06:37:03 pm »
Mnie boli to co zrobili z kosmosem... Nova z dzieciakiem w roli głównej z infantylną fabułą, Guardians jakieś takie bez polotu, jedynie Infinity w miarę fajnie się czytało.

Dobrze się czyta polecanego już Daredevila, nowa seria z Black Widow też jest całkiem sympatyczna. Śledzę również Secret Avengers, o ile pierwsze numery były bez szału, to obecne potrafią wciągnąć. No i liczę na All New X-Factor :smile:

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2014, 07:50:17 pm »
Praktycznie każdy lepszy/zdolniejszy scenarzysta stara się trzymać na uboczu, tzn. biorą się z reguły za serię mniej popularne, poboczne, które raczej nie biorą dużego albo żadnego udziału w centrum wydarzeń. Nikt nie chce się babrać w to coś, co wymyśla niejaki axel alonso i jego kumple redaktorki. A tak poza tym rysunki też w większości tytułów, nawet tych flagowych, są strasznie badziewne.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2014, 08:14:11 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2014, 07:31:46 pm »
Ja nie zamierzam przestawać kupować ani Punishera (bom fanboj, a i graficznie mi to siedzi), ani Hawkeye'a (wiadomo), ani Thunderbolts (bo ciągle liczę, że z tego kotła powstanie coś dobrego. mało który zestaw herosów ma takie predyspozycje).

Nowa Ms Marvel, choćby nie wiem jak była dobra, to jednak nie jest Carol Danvers. Wszelkie X-Meny i Avengersi - tak jak pisali poprzednicy - za trudno się w tym połapać, odpuszczam od kopa.

Offline kosmoski

Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 24, 2014, 08:41:03 pm »
Ja nie zamierzam przestawać kupować ... Thunderbolts (bo ciągle liczę, że z tego kotła powstanie coś dobrego. mało który zestaw herosów ma takie predyspozycje).

męczenniku, przecież to nie dość że słabe graficznie (zrezygnowałem w czasie Infinity) to i strasznie durne fabularnie...

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 24, 2014, 09:58:52 pm »
To się w pale nie mieści, żeby zrobić taką kupę z serii o drużynie (anty)bohaterów, w której w skład wchodzą takie kozaki jak Deadpool, Frank i Rulk. Podejrzewam, że ten tytuł nadal istnieje tylko dzięki takim ludziom jak Emeryt. Swoją drogą nieźle zjechano ten komiks ostatnio na Avalonie podczas rozdawania Zvalonow.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 24, 2014, 10:24:17 pm »
To się w pale nie mieści, żeby zrobić taką kupę z serii o drużynie (anty)bohaterów, w której w skład wchodzą takie kozaki jak Deadpool, Frank i Rulk. Podejrzewam, że ten tytuł nadal istnieje tylko dzięki takim ludziom jak Emeryt. Swoją drogą nieźle zjechano ten komiks ostatnio na Avalonie podczas rozdawania Zvalonow.
Nie zapominaj o Venomie! Zresztą, sam tercet DP, Frank i Venom to mogłoby być fajne militarne superhero. Dużo Uzi i pistoletów.

Nie dość, że ta seria niejako wyprała zupełnie charakter tych postaci, to jeszcze przynosi wstyd poprzednim seriom o Thunderbolts.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 24, 2014, 10:33:49 pm »
Ostatnio to ponoć dołączył do nich Ghost Rider. W tej wersji ponoć nie jeździ na motorze, a w jakimś vintydżowym kabriolecie. Szkoda, że i ta postać się zmarnuje w tej serii...
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2014, 10:51:14 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline Piotruposz

Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 24, 2014, 11:50:54 pm »
W tej wersji ponoć nie jeździ na motorze, a w jakimś vintydżowym kabriolecie.

Fakt. Zmienił środek lokomocji:




http://www.comicbookresources.com/?page=preview&id=20372

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 25, 2014, 08:27:35 am »
Boże przenajświętszy! Co się stało z jego... czaszką?! Marvel nawet już to spier...lił.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 25, 2014, 10:36:26 am »
Ja nie zamierzam przestawać kupować (...) Thunderbolts, bo ciągle liczę, że z tego kotła powstanie coś dobrego. mało który zestaw herosów ma takie predyspozycje.
W ten sposób tylko utrzymujesz wydawcę w przekonaniu, że to co robi teraz z Thudnerbolts jest w porządku. Ludzie w Marvelu myślą sobie: "Skoro ludzie to kupują to znaczy, że im się podoba i nie musimy nic zmieniać". Już nie raz wprost się przyznali, że dla nich jedyną opinią z jaką naprawdę się liczą są wyniki sprzedaży. Czytelnicy głosują portfelami. Kupujesz - popierasz, nie kupujesz - nie popierasz. Tysiące fanów, kupujących komiks mimo, że uznają go za gówno jedynie podtrzymuje gównianość serii. A jak seria nie będzie schodzić to się ją skasuje i zacznie jeszcze raz od nowego numeru pierwszego z innymi autorami i innym podejściem.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2014, 10:41:15 am wysłana przez Anionorodnik »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: MARVEL NOW! wasze opinie
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 25, 2014, 10:51:12 am »
W ten sposób tylko utrzymujesz wydawcę w przekonaniu, że to co robi teraz z Thudnerbolts jest w porządku. Ludzie w Marvelu myślą sobie: "Skoro ludzie to kupują to znaczy, że im się podoba i nie musimy nic zmieniać". Już nie raz wprost się przyznali, że dla nich jedyną opinią z jaką naprawdę się liczą są wyniki sprzedaży. Czytelnicy głosują portfelami. Kupujesz - popierasz, nie kupujesz - nie popierasz. Tysiące fanów, kupujących komiks mimo, że uznają go za gówno jedynie podtrzymuje gównianość serii. A jak seria nie będzie schodzić to się ją skasuje i zacznie jeszcze raz od nowego numeru pierwszego z innymi autorami i innym podejściem.

"Liczby nie kłamią" - axel alonso, czytaj: "skoro ludzie to kupują, to musi im się podobać, więc dorzuce wam tego crapu jeszcze więcej".

 

anything