Autor Wątek: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)  (Przeczytany 82275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:09:03 pm »
Timof ostatnio wydał "Zapętlenie", a nie wiem czy Daniel Chmielewski łapie się na tę listę "klasyków". "Wyspa kamieni" czy "Spust" to też chyba nie są klasyki.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:12:34 pm »
Pozwalam. Robienie sensacji z literówki w tych czasach nie przystoi...Ale to inteligentni ludzie sami rozumieją
Inteligentni ludzie takich literówek nie robią. :roll:

Ale, ale, bo się dyskusja rozwodni: masz jakieś konkretne kontrargumenty przeciwko crowdfundingowi, czy po prostu boli Cię, że ktoś zarabia (da, zarabia, bo przecież płacę za coś) na tym co lubi? A jak już się powołujesz na sytuacje "życiowe", że niby w życiu to nie ma tak, że artyści dostają kasę z góry od ludzi i w ogóle - to wpisz sobie googlach słowo "mecenat". Łał! Ludzie sponsorowali sztukę już od tak dawna. Niesamowite, nie?

Offline a5000

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:19:04 pm »
Nic mnie nie boli, wręcz gratuluje, tylko się zastanawiam czy to tylko "dym i lustra " czy coś więcej. Trzymam kciuki i kibicuje żeby to było coś więcej


Zresztą o co jest kłótnia, ja uważam że to desperackie chwytanie się brzytwy, inni uważają,że nie i tak czas rozsądzi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2014, 08:00:40 pm wysłana przez fragsel »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:57:39 pm »
Co do idei wg mnie wypacza  wolny rynek i daje złudne nadzieje, to, że znajomi wspomoga nie oznacza że ten komiks jest cokolwiek wart na szerzą skale
Kupując komiks którego nie czytałeś prawie nigdy nie możesz być pewien czy to coś co przemówi właśnie do Ciebie. Do mnie przemówiły Niesłychane Losy Ivana Kotowicza, więc wspieram.to!  I nie jestem znajomym twórców. Miałem możliwość z góry sprawdzić część tego komiksu - tak, dla mnie ten komiks jest "cokolwiek wart".

My tu gadu-gadu, a tymczasem Niesłychane Losy Ivana Kotowicza mają już 101%! :biggrin:

Offline a5000

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:26:59 pm »
No to świetnie ale wg mojego skromnego zdania rynek komiksowy w Polsce powinien sie opierać na czymś więcej niż tylko honorowym dadkom

Offline maximumcarnage

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:31:19 pm »
dadkom

Kolejna literówka. Jeszcze jedna i zostaniesz wyautowany.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2014, 07:37:07 pm wysłana przez maximumcarnage »

Lokus

  • Gość
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:35:32 pm »
Kolejna literówka.
I brzydkie dwa double-posty.

Cieszę się na "Niesłychane Losy Ivana Kotowicza", dorzucałem się :) "Kij w Dupie" też świetnie sobie radzi - 233%

Offline a5000

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:44:51 pm »
Jeśli rynek komiksowy w Pl ma się opierać na datkach to moje literówki to najmniejszy problem. dobrze że twórcy maja wiele facebookowych znajomości bo inaczej byłoby ciężko.Zawsze z litości wspomogą znajomego  i jak oni mają konkurować z za granicą?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2014, 07:53:57 pm wysłana przez a5000 »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:58:38 pm »
To musi być prowokacja. Tacy ludzie nie istnieją.

Offline a5000

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 14, 2014, 08:03:48 pm »
dobrze , że instnieja tacy co płacą za nieistniejący produkt

Offline turucorp

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 14, 2014, 08:05:44 pm »
Jeśli rynek komiksowy w Pl ma się opierać na datkach to moje literówki to najmniejszy problem. dobrze że twórcy maja wiele facebookowych znajomości bo inaczej byłoby ciężko.Zawsze z litości wspomogą znajomego  i jak oni mają konkurować z za granicą?

Przepraszam, ale nie rozumiem.
Datki to charytatywne wspieranie, darowizna, czyli wlasciwie odwrotnosc crowdfundigu, w ktorym dostajesz to za co zaplaciles.
Krajowy rynek komiksowy opiera sie na normalnych zasadach wydawniczych, crowdfunding stanowi zaledwie drobna jego czesc.
Co to ma wspolnego z "konkurowaniem z zagranica"? (piszemy razem a nie osobno)

Offline a5000

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 14, 2014, 08:09:24 pm »
To,że wg mnie komiks który dobrze przędzie na rynku  rodzimym , byłby dobrym materiałem eksportowym, a przy tym sposobie sprzedazy nawet nie wiadomo czy on sobie dobrze poradzi na rodzimym poletku


Przyznajcie że napędzacie sławy kolegom którym zamarzyło się narysować komiks, dziewczyna zadowolona i zadanie spełnione.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2014, 08:21:57 pm wysłana przez fragsel »

Offline misiokles

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 14, 2014, 08:21:58 pm »
dobrze , że instnieja tacy co płacą za nieistniejący produkt

W ten sposób podważasz istnienie idei mecenatu, która trwa od dobrych kilku wieków.

Offline a5000

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 14, 2014, 08:27:16 pm »
Nie wiem , może i podważam jakbyś wymienił dokonania mecenatu w ostatnich powiedzmy 100 lat. Wieem że dawniej były inne czasy.

Offline turucorp

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 14, 2014, 08:33:23 pm »
To,że wg mnie komiks który dobrze przędzie na rynku  rodzimym , byłby dobrym materiałem eksportowym, a przy tym sposobie sprzedazy nawet nie wiadomo czy on sobie dobrze poradzi na rodzimym poletku

Wybacz, ale Twoje zalozenia sa bledne i nie maja zadnego potwierdzenia w rzeczywistosci.
Komiksy, ktore dobrze sobie radza na rynku, czyli takie, ktore maja spore naklady i kilka wznowien to min. "Wilq", "Osma czara" i "Osiedle Swoboda", na chwile obecna sa przymiarki do wydania "OS" na zachodzie, ale specyfika tych komiksow (i wielu innych), powoduje, ze zachodni, potencjalni wydawcy boja sie ryzyka. To, ze cos nas sprzedaje sie dobrze, najczesciej wynika z pewnej specyfiki i unikatowosci, ktora jednak stanowi spora przeszkode przy "podbijaniu zachodu".
Kolejna sprawa to, ze "radzenie sobie na rodzimym poletku" ma niewiele wspolnego z kasa, obawiam sie, ze projekty crowdfundingowe sa w stanie wygenerowac wieksze zyski dla autora niz tradycyjna publikacja.
Obawiam sie, ze wymysliles sobie cos i zamiast spokojnie nabrac powietrza w pluca i pomyslec z dwie minutki, postanowiles natychmiast podzielic sie swoim oburzeniem na forum.
Sugeruje zimny prysznic i szklanke czegos mocniejszego, do rana ci przejdzie.
A jak nie, to zapraszam rano do dalszej dyskusji, tylko przygotuj jakies bardziej racjonalne i sprawdzone argumenty, bo ssanie palca niszczy naskorek, a "wydaje mi sie" nie jest zadnym argumentem.

 

anything