trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 395977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1185 dnia: Marzec 18, 2013, 10:00:16 am »

Nigdy nie pisałem, że Wolverine nie przypadł mi do gustu, bo odebrałem go jako ramotkę. Napisałem tylko, że "chyba zbyt mocno się zestarzał", a to nie do końca tak samo. Moje rozczarowanie tym albumem wynikło chyba ze zbyt wygórowanych oczekiwań, bo zawiódł mnie zarówno w warstwie narracyjnej, jak i graficznej. Ale o tum już pisałem.
 
A trącający mocno klimatami retro Venom przypadł mi bardzo do gustu


Z czym Venom jest taki retro ? Że nie ma telefonów komórkowych ? Mroczna Feniks też daje rade, oba te komiksy miażdżą takiego Thora.


Za to Wolvie był przereklamowany po prostu. Nastawiłem się na drugie Weapon X, a dostałem Star Treka 1 sezon. Nie oznacza to, że  jest to słabe ale po prostu archaiczne. Scenki jak ojciec Mariko pobił Logana drewnianym bokkenem, albo pijany Wolvie usypia wcześniej pokonując mistrza zapasów bez niczego, karykaturalnie i komicznie przedstawiony japoński świat przestępczy Ustawiamy fazery na ogłuszanie i się teleportujemy na obcą planete bez skafandrów ! Ten sam klimat, ale "sami sobie są  winni" odebrałbym ten komiks jako dość fajny gdybym wcześniej nie słyszał, że to niby arcydzieło.


Moja klasyfikacja WKKM :
1. Venom
2. X-men Obdarowani
3. X-men Mroczna feniks
4. Hulk niemy krzyk
5. Spider Powrót do domu
6. Wolverine
7. Extremis
8. Thor za zakończenie a właściwie cliffhanger ! Nie mogli dodać jak w Tm semic strone z innego komiksu, bydlaki :biggrin:
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1186 dnia: Marzec 18, 2013, 11:12:21 am »
Ale z drugiej strony ramotka to właśnie pozycja, która "zbyt mocno się zestarzała" :smile:


Może faktycznie sam się tu trochę zapętliłem :smile: Zamiast "zestarzał się" powinienem był napisać "spowszedniał", bo miałem na myśli to, że tematy, które w latach 80 mogły wydawać się nowe i świeże w komiksach (poszukiwanie własnej tożsamości, rozterki duchowe, etc) teraz już nie są tak odkrywcze, bo nie takie rzeczy już w komiksie mieliśmy od tamtej pory. A to właśnie nie to samo, co "ramotka" :smile:   
 
Lecz to i tak nie było powodem, dla którego Wolverine niezbyt mi się podobał. To jeszcze bym mógł przełknąć. Ale o swoich wrażeniach już pisałem ileśtam postów wcześniej. Wolverine jest po prostu komiksem dobrym, ale nic ponadto - a już na pewno nie takim, jakim go większość przedstawia.   
 
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 11:29:27 am wysłana przez Jaxx »

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1187 dnia: Marzec 19, 2013, 03:23:46 pm »
Dziś otrzymałem numer 6 i 7. I tak zrezygnowałem z prenumeraty ale podzielę się informacjami.
Paczka nadana 15.03.2013 r. czyli po premierze tomu nr 8. Obrazek na grzbiecie układa się nierówno tzn. tom 6 i 7 są jakby wyżej - nie marudzę tylko wskazują na fakt.
Komiksy w stanie idealnym - zero rys, rysek, wgnieceń czy obić.

Jak pisałem wcześniej jeżeli komiksy przestaną być dostępne w kioskach albo Hachette zacznie przysyłać paczki w max. tydzień (a nie trzy jak teraz) to pewnie wrócę do prenumeraty. Na razie dziękuję.

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1188 dnia: Marzec 19, 2013, 03:24:43 pm »
Mały offtop; ] ktoś z forumowiczów na Pyrkon wybiera?Jak nie to zapraszam do Poznania;) Będzie trochę o komiksach i marvelowych i dc'owych.Co ciekawe jedno z spotkań będzie dotyczyć sukcesu X-men:Chris'a Claremont'a :wink:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1189 dnia: Marzec 19, 2013, 04:18:18 pm »
Co ciekawe jedno z spotkań będzie dotyczyć sukcesu X-men:Chris'a Claremont'a :wink:
Gdyby Chris uświetnił to spotkanie swoją osobą to bym pojechał.  :wink:

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1190 dnia: Marzec 19, 2013, 05:03:29 pm »
Cytuj
Gdyby Chris uświetnił to spotkanie swoją osobą to bym pojechał.  :wink:
bez przesady comicon to to nie jest

Offline freshmaker

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1191 dnia: Marzec 19, 2013, 06:13:12 pm »
co ma wyjsc po thorze?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1192 dnia: Marzec 19, 2013, 06:17:57 pm »
co ma wyjsc po thorze?
Avangers Dissasembled czyli Upadek Avengers.
Buk, Hodor i Dziczyzna

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1193 dnia: Marzec 19, 2013, 07:33:35 pm »
Mały offtop; ] ktoś z forumowiczów na Pyrkon wybiera?Jak nie to zapraszam do Poznania;) Będzie trochę o komiksach i marvelowych i dc'owych.Co ciekawe jedno z spotkań będzie dotyczyć sukcesu X-men:Chris'a Claremont'a :wink:

Ja się wybieram na wykład o rozróżnianiu bohaterów DC i Marvela w piątek. Nawet nie chodzi o treść, bo radzę z tym sobie, ale nie byłem jeszcze nigdy na żadnym (ŻADNYM!!!) spotkaniu/konwencie/festiwalu komiksowym, więc wstyd nie skorzystać jak jest na miejscu, a niestety w ten weekend mam "okołoszkolne" zajęcia, więc tylko to mi zostało. Ale z przyjemnością zobaczę jak takie spotkanie wygląda z bliska, bo do tej pory to tylko zdjęcia oglądałem.

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1194 dnia: Marzec 19, 2013, 08:28:53 pm »
Cytuj
Ja się wybieram na wykład o rozróżnianiu bohaterów DC i Marvela w piątek. Nawet nie chodzi o treść, bo radzę z tym sobie, ale nie byłem jeszcze nigdy na żadnym (ŻADNYM!!!) spotkaniu/konwencie/festiwalu komiksowym, więc wstyd nie skorzystać jak jest na miejscu, a niestety w ten weekend mam "okołoszkolne" zajęcia, więc tylko to mi zostało. Ale z przyjemnością zobaczę jak takie spotkanie wygląda z bliska, bo do tej pory to tylko zdjęcia oglądałem.
Również się wybieram na ten wykład.A sam konwent na pewno ci się spodoba.Dużo ciekawych spotkań,wykładów,sklepów a raczej straganów z komiksami,książkami itd no i oczywiście dużo fajnych ludzi.

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1195 dnia: Marzec 19, 2013, 09:29:26 pm »
Ja się wybieram na wykład o rozróżnianiu bohaterów DC i Marvela w piątek. Nawet nie chodzi o treść, bo radzę z tym sobie, ale nie byłem jeszcze nigdy na żadnym (ŻADNYM!!!) spotkaniu/konwencie/festiwalu komiksowym, więc wstyd nie skorzystać jak jest na miejscu, a niestety w ten weekend mam "okołoszkolne" zajęcia, więc tylko to mi zostało. Ale z przyjemnością zobaczę jak takie spotkanie wygląda z bliska, bo do tej pory to tylko zdjęcia oglądałem.

Z góry uprzedzam, że informacje są na prawdę do bólu podstawowe i przeznaczone dla osób wcześniej nie zastanawiających się nad takimi rzeczami :) Ja mogę osobiście zaprosić na moje pozostałe prelekcje:
- 19:00 w sobotę - Chcę zacząć kupować komiksy!
 - 12:00 w niedzielę - Ekranizacje Batmana – co dalej?
 - 16:00 w niedzielę - Z animacji na komiks - „Adventure Time” oraz „Bravest Warriors”




Żeby nie było offtopicu, niedawno zapoznałem się z Thorem, który bardzo mi się spodobał. Chętnie bym przeczytał resztę w polskiej edycji, no ale cóż... Swoją drogą, nie wiedziałem, że akcja toczy się po Civil War zatem miałem pozytywna niespodziankę na początku w spotkaniu ze Starkiem :)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1196 dnia: Marzec 20, 2013, 01:18:34 am »
Przeczytałem w końcu Extremis.
Historia dobra+, nieco niespiesznie prowadzona. Ogólnie wydaje mi się nieco lepsza niż 5 Koszmarów, Tajna Wojna, Wróg Publiczny, Avengers Disassembled (m.in. takie nowsze Marvele ostatnio czytałem; nie porównuję ze starszymi historiami). Może mi się bardziej podobało, bo niektórzy narzekali.
Rysunki b. fajne, choć często wyglądają jakoś tak statycznie.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Qwant

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1197 dnia: Marzec 20, 2013, 08:55:18 am »
Rysunki b. fajne, choć często wyglądają jakoś tak statycznie.

Miałem ten sam problem czytając Czarną Orychideę oraz Misterium (które akurat jest na allegro za 5,80zł). Rysując bardzo realistycznie rysownik nie może sobie pozwolić na dodawanie różnych elementów dynamizujących rysunek (jak kreski oznaczające ruch) - może to dlatego.

Jednak w Extremis wcale mi to nie przeszkadzało;
1) w scenach walki rysunki są rozmyte, to je "ożywia"; ponadto odlatujące na boki elementy (kawałki szkła, fragmenty samochodów) pełnią role tych kresek symbolizujących ruch
2) taka kreska pasuje mi do konwencji. Iron Man opiera się na technologii i takie bogate w "szczegóły techniczne" rysunki moim zdaniem uwiarygadniają kreację świata przedstawionego.

Podsumowując: Mimo iż jestem fanem raczej prostej i nierealistycznej kreski (Persepolis, Usagi), Extremis bardzo przypadł mi do gustu.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1198 dnia: Marzec 20, 2013, 11:18:58 am »
Obrazek na grzbiecie układa się nierówno tzn. tom 6 i 7 są jakby wyżej - nie marudzę tylko wskazują na fakt.

Ciekawe, u mnie jest wszystko idealnie równo. Czyżby rzut z II druku?
 
Podoba mi się za to sformułowanie "nie marudzę, tylko wskazuję fakt" - bardzo asekuracyjne określenie. Widzisz fragsel, co narobiłeś? :)

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1199 dnia: Marzec 20, 2013, 12:01:48 pm »
Jednak w Extremis wcale mi to nie przeszkadzało;
1) w scenach walki rysunki są rozmyte, to je "ożywia"; ponadto odlatujące na boki elementy (kawałki szkła, fragmenty samochodów) pełnią role tych kresek symbolizujących ruch

Sceny walki mi się akurat podobały :)
Może ten rysunek jest tak realistyczny, że aż za bardzo. Wygląda prawie jak zdjęcia i człowiek sobie myśli "niby tak ładnie, a czegoś jednak brakuje". Wrażenie statyczności powoduje np. to, że postaci mówiące mają często zamknięte usta.
Ale, jak pisałem, mnie się rysunki podobały, wolę takie, niż jakieś przypominające szkice na odwal się (oczywiście zależy od konwencji komiksu).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

 

anything