trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 396553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1290 dnia: Marzec 25, 2013, 03:14:48 pm »
Czy jestem jedyną osobę która nie jest zadowolona z tytułu 10 WKKM ?Póki co strasznie monotematyczna ta kolekcja.To jest już trzeci zeszyt o Spider-manie.Póki co na 10 zeszytu zaledwie 4 nie było o Spider-manie lub X-men.Dobra ,rozumiem że te postacie są najbardziej znane ale z innych krajach WKKM było naprawdę różnorodne.Powiedzcie mi kiedy będzie nam dane ujrzeć w WKKM np. Captain America,Daredevil,Fantastic Four,1602(na które mocno czekam) lub chociaż Ghost Ridera ?

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1291 dnia: Marzec 25, 2013, 03:15:53 pm »
Wg informacji z infolinii w nr 10 dostaniemy Spider Man: Ostatnie Łowy Kravena.

Dla mnie bomba. Chociaż wystrzelają się z dobrych Spider-Manów na początek kolekcji :smile:
 
Niestety, brak informacji, co będzie dalej...


Jak dla kogo. Tysiące ludzi to ma w domu jeszcze, a kolejne tysiące jak ja mają od deski do deski przeczytane wiele razy (łowów miałem 4 komplety!).
Łowy Kravena, Weapon X, Torment i Zabójczy Żart to były komiksy "bardzo reklamowane" na stronach klubowych jako najlepsze TM-Semic zarówno w listach jak i przez Marvel Arka. Także dla większości czytelników Ostatnie Łowy pewnie będą DUŻYM dublem.


Ale bardzo dziękujemy Jax'ie za ustalenie !
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1292 dnia: Marzec 25, 2013, 03:33:40 pm »
Odnoszę wrażenie, że kolejność tytułów wynika z ankiety dołączonej do pierwszego tomu:

Proszę wskazać pięć najbardziej atrakcyjnych tytułów:
Amazing Spider-Man: Powrót do domu
Avengers Disassembled: Upadek Avengers
The Amazing Spider-Man: Venom
● Captain America: Winter Soldier
The Uncanny X-Men: Dark Phoenix
● Avengers Forever Pt 1
Wolverine
● The Ultimates: Super Human
● Secret War
● Daredevil: Born Again
Astonishing X-Men: Obdarowani
Iron Man: Extremis
Thor: Reborn
Hulk: Silent Screams
● Captain Britain: A Crooked World
Spider-Man: Kraven's Last Hunt
● Captain America: The New Deal
● New X-Men: E is for Extinction
● Avengers: Forever Pt 2
● She Hulk: Single White Female
(Wypisałem tytuły w taki sam sposób jak w ankiecie)

Te tomy to pierwsza dwudziestka w UK w innej kolejności. Co ciekawe w tej ankiecie pominieto "Marvels", który w UK wyszedł jako tom 15. She-Hulk wyszła w UK jako tom 21.

Podejrzewam, że wszytkie tytuły z tej ankiety ukażą się w Polsce. Pewnie sporo osób wychowanych na TM-Semic zaznaczyło swoje ulubione historie (reszty mogli nie znać) dlatego dostajemy na początku same klasyki. Pamiętam, że widziałem też na którymś forum komentarz w stylu "Oczywiście zaznaczyłem wszystko z X-Men".
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2013, 03:51:02 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1293 dnia: Marzec 25, 2013, 04:51:30 pm »
A czy ktoś z dzwoniących spytał czy podana zostanie więcej, niż JEDNA zapowiedź?

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1294 dnia: Marzec 25, 2013, 05:17:35 pm »
A czy ktoś z dzwoniących spytał czy podana zostanie więcej, niż JEDNA zapowiedź?

Tak, zapytałem o dalsze i Pani poinformowała, że więcej zapowiedzi na dzień dzisiejszy nie ma.

Jak dla kogo. Tysiące ludzi to ma w domu jeszcze, a kolejne tysiące jak ja mają od deski do deski przeczytane wiele razy (łowów miałem 4 komplety!).

Dlatego napisałem "dla mnie bomba". Na pewno będą osoby zadowolone z tego wyboru, jak i te, które będą zawiedzione. Wszystko to kwestia gustu i oczekiwań - ja osobiście nie czytałem (albo nie pamiętam) tej historii, a Wasze peany mnie bardzo zachęciły. Ale wcześniej czy później i tak byłby wydany, więc to przecież nie aż taki wielki problem. Kolekcja się nie kończy, więc nie ma co się denerwować :)

I jak zaznaczyłem - wystrzelają się ze Spider-Mana i dalsze komiksy już będą mniej "monotematyczne", jak to ktoś tu ujął.

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1295 dnia: Marzec 25, 2013, 05:58:03 pm »
Wszystko to kwestia gustu i oczekiwań - ja osobiście nie czytałem (albo nie pamiętam) tej historii, a Wasze peany mnie bardzo zachęciły.

Nie napalaj się, to przeciętna historia ze słabymi rysunkami.
(wygłupiam się, ale jak człowiek za bardzo się nakręci, to może się rozczarować)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1296 dnia: Marzec 25, 2013, 06:40:08 pm »
Nie napalaj się, to przeciętna historia ze słabymi rysunkami.
(wygłupiam się, ale jak człowiek za bardzo się nakręci, to może się rozczarować)

Racja, ale już za późno - stało się :smile: Wszędzie dookoła tylko wychwalają Kravena, to i siłą rzeczy oczekiwania idą w górę. Ale do Pająka mam wielki sentyment i trochę taryfy ulgowej, więc nie powinno być źle :smile:

Mam nadzieję, że Kraven's Last Hunt tłumaczy ktoś inny niż Sidorkiewicz, bo nie podchodziły mi zazwyczaj jego przekłady.

Kravena tłumaczy Marek Starosta.
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2013, 07:08:49 pm wysłana przez Jaxx »

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1297 dnia: Marzec 25, 2013, 07:31:16 pm »
Tak, zapytałem o dalsze i Pani poinformowała, że więcej zapowiedzi na dzień dzisiejszy nie ma.

Dzięki. Porzucam jakiekolwiek nadzieje, że Hachette zaznajomi kupujących z zawartością kolekcji. To śmieszne.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1298 dnia: Marzec 25, 2013, 08:39:33 pm »
Dzięki. Porzucam jakiekolwiek nadzieje, że Hachette zaznajomi kupujących z zawartością kolekcji. To śmieszne.

Poprzednio też tak było - przy okazji nr 5, infolinia podała tytuł tylko nr 7, a kilka dni później pojawiły się zapowiedzi 8 i 9. Więc poczekajmy do końca tygodnia i zobaczymy. Można zadzwonić jeszcze raz w środę, po premierze Avengers i zapytać, czy pojawiły się tytuły kolejnych albumów. 

Co oczywiście nie zmienia faktu, że takie podejście jest poniżej krytyki - o czym wielokrotnie wszyscy tu pisali.

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1299 dnia: Marzec 25, 2013, 09:22:35 pm »
Ja swoje Ostatnie Łowy Kravena z semica dawno temu sprzedałem za grube miliony  :wink: , więc cieszę się, że tak szybko wydadzą to w WKKM. Prawdziwa perełka w opowiadaniach o pająku.
Hicior numer 1 z całej kolekcji.
 
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1300 dnia: Marzec 26, 2013, 01:21:30 am »
Pytanie tylko częściowo dotyczy WKKM, ale nie krzyżujcie, bo żywcem nie wiem gdzie je zadać...  :roll:
Jak się ma fabularnie i czasowo Astonishing X-Men (wyd. WKKM/Mucha) względem "X-Men: Phoenix-Endsong/Warsong"? Jest jakaś prosta zależność czasowa między tymi dwoma seriami, tzn. "Phoenix..." dzieje się po "Astonishing 1-4", czy też te historie są od siebie całkowicie niezależne?
P.S. Dobrze widzę? 12 stron nt. komiksu amerykańskiego i żadnego wątku poświęconego klasycznemu "X-Men"?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Wukau

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1301 dnia: Marzec 26, 2013, 02:03:42 am »
Właśnie przeczytałem dark phoenix i zapewne zostanę zlinczowany za to co powiem  :p ale kompletnie mi nie podszedł ten komiks... Rysunki są genialne i trudno się do nich przyczepić, jednak historia mi się, nie, nie podobała, ale strasznie zanudziła. Może historia już się zestarzała i nie podobają mi się rozwiązania jakie zostały tu zastosowane (nic mnie nie zaskoczyło), a może po prostu jej nie zrozumiałem (liczę na tą drugą opcję). Dlatego pytam, co wam się w tym komiksie, aż tak podobało, gdyż mi osobiście dużo bardziej podeszła historia astonishing x men?

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1302 dnia: Marzec 26, 2013, 07:03:25 am »
Właśnie przeczytałem dark phoenix i zapewne zostanę zlinczowany za to co powiem  :razz: ale kompletnie mi nie podszedł ten komiks... Rysunki są genialne i trudno się do nich przyczepić, jednak historia mi się, nie, nie podobała, ale strasznie zanudziła. Może historia już się zestarzała i nie podobają mi się rozwiązania jakie zostały tu zastosowane (nic mnie nie zaskoczyło), a może po prostu jej nie zrozumiałem (liczę na tą drugą opcję). Dlatego pytam, co wam się w tym komiksie, aż tak podobało, gdyż mi osobiście dużo bardziej podeszła historia astonishing x men?


Klimat, rysunki, objętość, klasyczność. Oczywiście również sentyment - rajcuje mnie to, że czuje się znowu jak w 1992 roku (1/1992 Dark Feniks saga w Tm-semic) Armand Van Helden - I Want Your Soul (bohater teledysku przenosi sie do 1992)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 07:09:33 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline strz1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1303 dnia: Marzec 26, 2013, 09:01:22 am »
Wukau - może też być tak, że nie lubisz zbyt starych historii i nie oszukujmy się ale przekład pl zwiększa nieco ich infantylność. A może ja po prostu wole oryginały ;) Co nie zmienia faktu, że dla mnie DP to jedna z najlepszych komiksowych historii. Za to nie podszedl mi za specjalnie Wolverine i nie podobał mi się Hulk.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1304 dnia: Marzec 26, 2013, 09:36:49 am »
Dwie informacje z infolinii, dla zainteresowanych:
 
1) Prenumeraty 8-9 będa wysyłane po świętach. Co prawda potwierdziła to po sprawdzeniu mojego nazwiska, ale raczej można to zastosować do wszystkich prenumeratorów.
 
2) W przyszłym tygodniu powinny być dalsze zapowiedzi kolejnych numerów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 10:24:00 am wysłana przez Jaxx »

 

anything