Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2013, 09:23:42 am »

Co do dyskusji stare vs. nowe, nie mam tutaj zdecydowanego stanowiska. Podobają mi się nowe scenariusze, które są bardziej dojrzałe i "down to Earth". Czytelnik jest traktowany poważniej, a target jest raczej 18+. Brak tej uroczej naiwności z dawnych lat, co sprawia, ze rzecz jest bliższa krwiobiegu. Z kolei w starych historiach kocham warstwę graficzną, która jest dla mnie kwintesencją amerykańskiego komiksu. Brak komputerowej ingerencji, klasyczne sylwetki bohaterów, kolorystyka - to jest to, co kocham najbardziej. Nie neguję w żaden sposób nowego podejścia do tworzenia komiksowych rysunków. Ona też ma swoje miejsce i czas. Dlatego cieszy mnie, że obok takich historii jak X-Men: Gifted, czy Iron Man: Extremis dostaję Birth Of Venom, Wolverine, czy Dark Phoenix Saga. To jest esencja marvelowych potrzeb;)
Nie jestem specjalnym miłośnikiem komiksów superbohaterskich i nie śledzę ich na bieżąco. Jednak to, na co trafiam i co przyciąga moją uwagę sprawia wrażenie, jakby twórcy świadomie nawiązywali do stylu lat osiemdziesiątych (np. nowy "Swamp Thing" i "Animal Man"), albo ostentacyjnie podkreslali, że sa "unplugged", że ich siłą jest para w łapie a nie komputerowe wsparcie (Tim Sale, Oeming, Miller, bracia Moon i Ba, Guera, Sean Philips, Gianfelice i masa innych). Oczywiście, wiem, że komputer tam jest, ale jest wykorzystywany w sposób dyskretny.
Ostatno zaskoczył mnie David Mazzucchelli swoim "Asteriosem Polypem" - człowiek, który narysował "Batman. Year One" bawi się tutaj zmieniając style, konwencje, pomysły, wprowadza nawet grafik komputerową, ale w przewrotny sposób.

Aha, witamy na forum.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2013, 09:24:47 am »
Venom nadchodzi :smile:



zdjęcie "skradzione" z dziennika Geeka.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:46:17 am »
Mnie też brak folii zdenerwował.
 
Pytałem gościa w kiosku czy tylko jeden egzemplarz dostał. Powiedział, że zmniejszyli nakład. Był to salonik prasowy Kolportera.
 
Powiedział mi tez "fajnie wydane, ale cena odstrasza kupujących". Z tego, co się dowiedziałem, to ludzie, którzy kupili np. numery 1 czy 2 już nie brali pod uwagę Iron Mana, bo był za drogi.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline samurajack

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:52:06 am »
To co piszesz jest bardzo niepokojące czy to oznacza ze dla przecietnego zjadacza chleba cena 39.90 jest az tak wysoka ? (wychodzi na to że tak ) U mnie w kiosku były 3 egzemplarze pozatym widze te komiksy w co drugim kiosku i tak sie zastanawiam czy czasami za jakis czas nie bedziemy widzieli kolekcji w tanich książkach czas pokaże.

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:52:34 am »
Komiksy dla mojego zamówienia od numeru 3 dziś poszły do działu pakowania, konsultantka powiedział, że poczta przyśle je najpewniej poniedziałek na pewno wtorek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:59:13 am »
Trochę to śmieszne, że ludzie uważają taką cenę za wysoką, skoro nawet Mucha uznała, że nie mogą z nią konkurować i wycofują się z rynku :) Taki Civil War u Muchy kosztuje koło 60-70 zł, a WKKM będzie po 39,90. Skąd więc narzekania, że cena wysoka?
 
 

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:03:41 pm »

Powiedział mi tez "fajnie wydane, ale cena odstrasza kupujących". Z tego, co się dowiedziałem, to ludzie, którzy kupili np. numery 1 czy 2 już nie brali pod uwagę Iron Mana, bo był za drogi.

Cena jest absolutnie adekwatna do jakości. Rozumiem jednak, że może przerażać kogoś kto nie kupuje komiksów regularnie, a jedynie od święta. Wystarczy spojrzeć na ceny wydań konkurencji by zrozumieć, że oferta jest bardzo atrakcyjna. Mimo wszystko dzisiejsze ,,pokolenie minecrafta" woli wywalić ciężką kasę na promocje na steamie niż kupić jakiś fajny komiks. Znak czasów.
 

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:04:34 pm »
Trochę to śmieszne, że ludzie uważają taką cenę za wysoką, skoro nawet Mucha uznała, że nie mogą z nią konkurować i wycofują się z rynku :smile: Taki Civil War u Muchy kosztuje koło 60-70 zł, a WKKM będzie po 39,90. Skąd więc narzekania, że cena wysoka?
 
 
zapewne stąd że komiksy to zabawadla dzieci, a kaczor donald kosztuje mniej niż dyche :roll:
Cena jest absolutnie adekwatna do jakości. Rozumiem jednak, że może przerażać kogoś kto nie kupuje komiksów regularnie, a jedynie od święta. Wystarczy spojrzeć na ceny wydań konkurencji by zrozumieć, że oferta jest bardzo atrakcyjna. Mimo wszystko dzisiejsze ,,pokolenie minecrafta" woli wywalić ciężką kasę na promocje na steamie niż kupić jakiś fajny komiks. Znak czasów.
 
sam często wole wydać kilka złotych na steamie, bo nie samymi komiksami człowiek żyje. Poza tym nie kkażdy gracz musi lubić komiksy.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:06:38 pm »
Cóż, dla odwiedzającego saloniki prasowe cena 39.99 zawsze będzie wysoka, bo nie po takie rzeczy się tam chodzi;) Generalnie, w Polsce komiks stał się towarem ekskluzywnym, zatem dopóki nie wrócą do łask zeszytówki, nie spodziewajmy się jakiegoś boomu. Oczywiście wszyscy na tym forum wiemy, że WKM jest tej kasy warta, ale to my. Nie ma u nas już/jeszcze mody na masowe kupowanie komiksów, dlatego pomysł wydawania WKM od początku był ryzykowny. Ja mam tylko nadzieję, że nie przerwą w pół serii (albo nawet wcześniej).

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:09:33 pm »
sam często wole wydać kilka złotych na steamie, bo nie samymi komiksami człowiek żyje. Poza tym nie kkażdy gracz musi lubić komiksy.
A nie każdy fan komiksów musi lubić gry. Nie chodzi mi o to by nie kupować gier, czy też nie czerpać z nich przyjemności. Młodzi ludzie jednak w większości skupiają się jedynie na grach. Wystarczy spojrzeć na listę najchętniej oglądanych kanałów na youtube. Wzrost popularności gier, ich łatwa dostępność przyczynia się do gorszych wyników sprzedaży komiksów. Gdybyś zapytał dzieciaka co chce dostać na urodziny, to wiadomo jaka będzie odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 12:14:32 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:10:21 pm »
Cóż, dla odwiedzającego saloniki prasowe cena 39.99 zawsze będzie wysoka, bo nie po takie rzeczy się tam chodzi;) Generalnie, w Polsce komiks stał się towarem ekskluzywnym, zatem dopóki nie wrócą do łask zeszytówki, nie spodziewajmy się jakiegoś boomu.
próba przywrócenia tej słynnej zeszytówki była już niejednokrotnie -.- począwszy od Dobrego komiksu jakieś 8 lat temu (nie pamiętam dokładnie) aż po Komiksowe Hity Egmontu całkiem niedawno. Oba upadły. O konstrukcie nie będę wspominał, a Orzeł się jakoś sprzedaje, ale w kiosku go nie widziałem.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:12:02 pm »
Cóż, dla odwiedzającego saloniki prasowe cena 39.99 zawsze będzie wysoka, bo nie po takie rzeczy się tam chodzi;) Generalnie, w Polsce komiks stał się towarem ekskluzywnym, zatem dopóki nie wrócą do łask zeszytówki, nie spodziewajmy się jakiegoś boomu. Oczywiście wszyscy na tym forum wiemy, że WKM jest tej kasy warta, ale to my. Nie ma u nas już/jeszcze mody na masowe kupowanie komiksów, dlatego pomysł wydawania WKM od początku był ryzykowny. Ja mam tylko nadzieję, że nie przerwą w pół serii (albo nawet wcześniej).

Widać, że kolekcja wzbudza ogromne emocje i zainteresowanie, więc myślę, że jest duża szansa doprowadzić ją do końca. Poza tym padało tu wiele razy, że Hachette z uruchomionymi kolekcjami ciągnie do końca tak czy inaczej, zatem możemy raczej być o to spokojni. Ciekawi mnie natomiast ta druga, którą teraz testują w UK - czy i ona się u nas ukaże, po zakończeniu WKKM.

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:13:23 pm »

A nie każdy fan komiksów musi lubić gry.

i taki fan komiksów nie gier nie wyda hajsu na steamie
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:17:07 pm »
Orzeł się jakoś sprzedaje, ale w kiosku go nie widziałem.
W Empiku leży mnóstwo numerów.

Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:21:16 pm »
Mnie też brak folii zdenerwował.
 
Pytałem gościa w kiosku czy tylko jeden egzemplarz dostał. Powiedział, że zmniejszyli nakład. Był to salonik prasowy Kolportera.
 
Powiedział mi tez "fajnie wydane, ale cena odstrasza kupujących". Z tego, co się dowiedziałem, to ludzie, którzy kupili np. numery 1 czy 2 już nie brali pod uwagę Iron Mana, bo był za drogi.


Mieszkam w Kolbuszowej (podkarpacie) po kioskach leżą "niedobitki" numerów 1-2, najwięcej leży ironmana (pewnie z tego powodu że od Ironman kosztował 39,99)  cena ta nie jest odstraszająca dla kolekcjonerów którzy i tak wydają po 600 PLN miesięcznie na komiksy (no bo w końcu każdy z nas potrafi wydać dużo na swoje hobby) natomiast osoba która nie miała, lub miała bardzo małą styczność z komiksem nie wyda tyle (mówię tu o dzieciakach) My wszyscy na forum wspominamy lata 90 czyli dziś średnio mamy kolo 25-30 lat i nas na to stać. Za naszych czasów zeszyt x-men lub spide'a kosztował 4 PLN więc grono dzieciaków jakimi byliśmy było na to stać tym bardziej, że były to mięsięczniki. Dziś kolekcja to 40 X2 80 PLN na miesiąc więc grupa docelowa jaką są dzieciaki odpada. Dlatego nie dziwi mnie słaba rotacja po kioskach - to jest kolekcja dla fanów, a większość osób z forum pozamawiała prenumeratę. Ważne też jest, że w latach 90 nie było tylu kanałów z bajkami dziś dzieciaki oglądają x-menów spidera w łatwiejszy bardziej przyswajalny sposób w telewizji, komiks już jest drogi i wymaga czytania a niestety czytanie w nowoczesnym społeczeństwie jest passe.


Podsumowując kolekcja pewnie ma wzięcie ale bardziej poprzez prenumeratę niż tradycyjną sprzedaż boję się natomiast o kontynuowanie tego typu projektów, jeżeli hachette na tym w Polsce nie zarobi wątpię aby była kontynuacja jaka ma miejsce w UK.