trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oes

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:21:31 pm »
dzwoniłem do nich i pani poinformowała, że paczka zostanie wysłana w poniedziałek i dotrze do połowy tygodnia(zamówiłem od 3-ego numeru), ćwiczą naszą cierpliwość, oj ćwiczą:) :smile:

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:24:40 pm »
W Empiku leży mnóstwo numerów.
nie chodze do Empiku, nie ma go w mojej miejscowości. W kolpolterach go nie widziałem, a jest u mnie ich pełno.
Salonow Empiku jest oko 190, podczas gdy kolpoltera jest kilkanaście, czy kilkadziesiąt razy więcej, do czego dochodzą kioski Ruchu.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:32:00 pm »
Nie ma powodów do siania paniki tylko dlatego, że jacyś ludzie komiks za 40 złotych jest za drogi. Pierwszy komiks w kolekcji był tani jak barszcz, bo miał za zadanie przyciągnąć uwagę jak najszerszego grona odbiorców: i zrobił to, jak widać chociażby na forum. Z tego grona część uznała, że skorzysta z okazji i kupi sobie komiks za grosze i od początku nie planowała kupowanie niczego więcej. Wydawca to musiał sobie zaplanować i z góry obliczył, o ile zmniejszy nakład po podniesieniu ceny.
Hachette w tej chwili nie ma jeszcze wszystkich informacji z rynku (Empik np. rozlicza się z wydawcami po pół roku), nie można więc twierdzić, że w wydawnictwie tym podjeto jakieś decyzje na podstawie wyni9ków sprzedaży. Na razie obserwujemy działania, ktore zostały zaplanowane z góry i wliczone w koszty.

Offline oes

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:36:00 pm »
poza tym myślę, że jest nas w polsce wystarczająca ilość miłośników, aby kolekcja przetrwała.
Niejeden uśpiony fan lub tchnięty sentymentem sięgnie po prenumeratę, wierzę w to ogromnie (jako namacalny przykład daje siebie):):) dla mnie cena jest bardzo atrakcyjna a to bardzo:)

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:36:48 pm »

czytanie w nowoczesnym społeczeństwie jest passe.

 

Dosyć śmiała teza. Ciekawe w takim razie jak to ,,nowoczesne społeczeństwo" będzie pozyskiwać informacje.  Niedługo cofniemy się do epoki kamienia łupanego. Już teraz ponad połowa młodzieży szkolnej ma problem ze zrozumieniem tekstu.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:39:51 pm »
Kolekcja przetrwa, bo Hachette i Deagostini ciągnąc swoje klekcje do końca. A z resztkami, które wracają puszczają np. po roku reedycje i do kiosków trafiają równolegle np. numer 1 i 25;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:43:44 pm »
Widać, że kolekcja wzbudza ogromne emocje i zainteresowanie, więc myślę, że jest duża szansa doprowadzić ją do końca. Poza tym padało tu wiele razy, że Hachette z uruchomionymi kolekcjami ciągnie do końca tak czy inaczej, zatem możemy raczej być o to spokojni. Ciekawi mnie natomiast ta druga, którą teraz testują w UK - czy i ona się u nas ukaże, po zakończeniu WKKM.

W UK pierwsza kolekcja jest w połowie. Tydzień temu wyszedł tom 29. Ponadto brytyjscy czytelnicy znają już komplet tytułów, bo w każdym tomie w sekcji "Polecane lektury" mieli nie tylko komiksy spoza kolekcji, ale także zapowiedzi dalszych tomów.

Ta nowa kolekcja to najwyraźniej test. Hachette założyło dla niej dwie niemal identyczne strony. Jedyna różnica to informacja o cenie za tom:

http://www.mightiestcollection.com/ (£9.99)
http://www.mightiestheroes.com/ (£10.99)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:48:43 pm »
O kosztach już była dyskusja, cena, biorąc pod uwagę średnie zarobki w Polsce, mała nie jest. Jest też druga strona medalu, że stosunek ceny do jakości jest naprawdę bardzo dobry. Nie da się wszystkim cenowo dogodzić to zrozumiałe. My chcielibyśmy płacić mniej, wydawca zarabiać jak najwięcej i tworzy się błędne koło.

Według mnie jest inny problem. Wydaje mi się, że więcej osób skłoniłoby się na kolekcję, gdyby była wydawana raz w miesiącu. Każdy by wtedy wysupłał to 40zł na album, ale przy dwutygodniowej częstotliwości, dla wielu osób jest już to problem. 80zl przy takich, a nie innych zarobkach i wydatkach, jest dla sporej części społeczeństwa ceną zaporową. Ja sam, musiałem zrezygnować z zakupu wszystkich numerów, na rzecz tylko wybranych jak ten dzisiejszy.

Podejrzewam, że tak będzie wyglądała sprzedaż tej kolekcji. Fanatycy i ci zamożniejsi kupią wszystkie numery, a reszta będzie kupowała pojedyncze sztuki, które będą najbardziej dla nich interesujące.

Dla mnie szkoda, bo jak zauważyłem tą kolekcję w Anglii kiedyś to tak myślałem, że jak wydadzą u nas to kupie każdy numer. Niestety kwestie finansowe nie pozwolą. Także według mnie problemem bardziej jest częstotliwość wydawania, a nie cena komiksu, która jest naprawdę bardzo dobra jak za takie wydanie.

Warto pamiętać, że poza kolekcja wychodzą również inne ciekawe rzeczy, na które trzeba znaleźć w budżecie domowym środki.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:49:47 pm »
Dosyć śmiała teza. Ciekawe w takim razie jak to ,,nowoczesne społeczeństwo" będzie pozyskiwać informacje.  Niedługo cofniemy się do epoki kamienia łupanego. Już teraz ponad połowa młodzieży szkolnej ma problem ze zrozumieniem tekstu.
Zwróć uwagę na to, że z jednej strony próbujesz podważyć tezę, że czytanie jest passe, z drugiej - potwierdzasz ją przykładem o młodziezy szkolnej. Odpowiadając na Twoje pytanie zaryzykowałbym tezę, że nowoczesne społeczeństwo będzie dzielić się na tych, którzy opanowali trudną sztukę czytania ze zrozumieniem, dzięki czemu pokończą studia i zdobęda dobrze platne zawody. Reszta będzie wykonywać prace nie wymagające tej umiejetności: nawet kasjerka nie musi już umieć liczyć, bo kasa robi to za nią.

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:52:26 pm »
Dopiero co wróciłem z kiosku z nowym wkkm. Zacznę od tego że nie było ani kartonu,ani folii przy komiksie.Osobiście strasznie mnie to wkurzyło bo folia zawsze daje jakąś ochronę a z kartonu mieliśmy możliwość poznania kolejnych tytułów z kolekcji. Ewidentnie widać że Hachette ma nas w poważaniu. Najpierw zachęcenie niską ceną i dodatkiem w formie plakatu ,a teraz nie dość że cena poszła w górę (co akurat mi tak nie przeszkadza) to zmniejszenie kosztów wydatku.No serio czy ta głupia folia i karton był aż tak dużym wydatkiem? Strasznie mi się to nie spodobało.Jeżeli nie tylko mi to przeszkadza to proponuje jakiś mały spam firmie Hachette :] zwłaszcza że wciąż nie znamy kolejnych tytułów WKKM.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:54:26 pm »
Według mnie jest inny problem. Wydaje mi się, że więcej osób skłoniłoby się na kolekcję, gdyby była wydawana raz w miesiącu.

Wtedy zgromadzenie wszystkich numerów zajęłoby 5 lat. I nie chodzi mi tylko o kwestię oczekiwania na kolejny tom ale także o względy licencyjne.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:59:07 pm »
Wtedy zgromadzenie wszystkich numerów zajęłoby 5 lat. I nie chodzi mi tylko o kwestię oczekiwania na kolejny tom ale także o względy licencyjne.

To prawda wiąże się to z takim ryzykiem i problemami. To jest właśnie to, że ciężko tutaj odnaleźć tzw. złoty środek. Wydawnictwo podjęło taką decyzję, a my musimy się z nią pogodzić i możemy jedynie pomarudzić/pogdybać/podyskutować na forum.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 30, 2013, 01:04:53 pm »
Heh, a niektórzy rezygnowali z prenumerat, bo nie było folii...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 30, 2013, 01:07:37 pm »
Ten topik mógłby zasłynąć z tez, które na forum pojawiały się niejednokrotnie i były najczęściej (wielokrotnie) obalane. Mój subiektywny wybór, co bardziej smakomiwtych kąsków w tej kategorii:

dopóki nie wrócą do łask zeszytówki, nie spodziewajmy się jakiegoś boomu.

Czemu jeszcze nikt na to nie wpadł?

Za naszych czasów zeszyt x-men lub spide'a kosztował 4 PLN więc grono dzieciaków jakimi byliśmy było na to stać

Mit. Nie każdego było stać, żeby kupować tyle, ile by chciał, tak jak teraz nie stać każdego, żeby mógł sobie pozwolić na całość WKKM.

tym bardziej, że były to mięsięczniki.

Tak, to były miesięczniki, ale wychodziło ich kilka w każdym miesiącu.

czytanie w nowoczesnym społeczeństwie jest passe.

Chrum, chrum...

Wzrost popularności gier, ich łatwa dostępność przyczynia się do gorszych wyników sprzedaży komiksów. Gdybyś zapytał dzieciaka co chce dostać na urodziny, to wiadomo jaka będzie odpowiedź.

Brawurowa teza! Chętnie zapoznam się z twardymi danymi (badaniami, statystykami, czymkolwiek, co nie jest tylko czcząc opinią i prosta analogię) o tym, że wzrost popularność/sprzedaży gier przekłada się na gorsze wyniki sprzedaży komiksów.

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 30, 2013, 01:19:35 pm »
HALO panowie nie było folii na moim komiksie  :sad: