Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 30, 2013, 01:29:01 pm »
Cry me a river

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 30, 2013, 01:30:20 pm »
Ten topik mógłby zasłynąć z tez, które na forum pojawiały się niejednokrotnie i były najczęściej (wielokrotnie) obalane. Mój subiektywny wybór, co bardziej smakomiwtych kąsków w tej kategorii:

Czemu jeszcze nikt na to nie wpadł?



Nie chodzi mi o kwestie wypuszczenia ich znów (po raz trzeci, czy czwarty) do kiosków, lecz o popyt na nie. To jest rzecz totalnie już abstrakcyjna, bo się nie sprawdził. Nie wysuwałem postulatu - pisałem, że nie ma szans, tak czy siak. 

Offline Mati29

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 30, 2013, 01:32:25 pm »
HALO panowie nie było folii na moim komiksie  :sad:

a propos czytania ze zrozumieniem

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 30, 2013, 01:35:37 pm »
Nie do końca rozumiem o czym piszesz - z tego...

w Polsce komiks stał się towarem ekskluzywnym, zatem dopóki nie wrócą do łask zeszytówki, nie spodziewajmy się jakiegoś boomu.

... wynika prosta zależność: wracają zeszytówki - komiks staje się towarem masowym - jest boom na komiks. Ale teraz piszesz, że nie ma tego popytu (czy też boomu) na zeszytówki, więc one nie wrócą. Ale jeśli wrócą - to będzie?

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 30, 2013, 01:40:18 pm »
Nie do końca rozumiem o czym piszesz - z tego...

... wynika prosta zależność: wracają zeszytówki - komiks staje się towarem masowym - jest boom na komiks. Ale teraz piszesz, że nie ma tego popytu (czy też boomu) na zeszytówki, więc one nie wrócą. Ale jeśli wrócą - to będzie?


Bo w tym przypadku kieruje mną brak złudzeń. Boom jest możliwy tylko w przypadku powrotu zeszytówek (GENERALNIE). Nie doszło do niego u nas mimo kilku takich prób, co znaczy, że polski rynek dla komiksowej masówki jest stracony.

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 30, 2013, 01:46:04 pm »
Boom jest możliwy tylko w przypadku powrotu zeszytówek (GENERALNIE). Nie doszło do niego u nas mimo kilku takich prób, co znaczy, że polski rynek dla komiksowej masówki jest stracony.

dla komiksowej masowki ktorego typu?
komiksow spod znaku "action comics" czy ogolnie?

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 30, 2013, 01:48:41 pm »
dla komiksowej masowki ktorego typu?
komiksow spod znaku "action comics" czy ogolnie?


"action...", chociaż w innych przypadkach rzecz nie przedstawia się chyba inaczej? No, chyba, ze o czymś nie wiem.

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 30, 2013, 01:58:43 pm »
"action...", chociaż w innych przypadkach rzecz nie przedstawia się chyba inaczej? No, chyba, ze o czymś nie wiem.

niestety wydawcy w niektorych przypadkach nie ujawniaja wynikow, niemniej wiele wskazuje, ze chociazby "TRiA" czy "Thorgal" sa sprzedawane w znaczaco wyzszych nakladach, niektore sposrod "nowych-niszowych" tez schodza na pulapie, ktory sugeruje, ze moglyby zamieszac przy dystrybucji "kioskowo-zeszytowej"

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 30, 2013, 02:04:48 pm »
niestety wydawcy w niektorych przypadkach nie ujawniaja wynikow, niemniej wiele wskazuje, ze chociazby "TRiA" czy "Thorgal" sa sprzedawane w znaczaco wyzszych nakladach, niektore sposrod "nowych-niszowych" tez schodza na pulapie, ktory sugeruje, ze moglyby zamieszac przy dystrybucji "kioskowo-zeszytowej"


Tak, ale tu może chodzić o target. O ile "Thorgal" mógłby ewentualnie sprawdzić się w tej kioskowej formie, o tyle pozycje ambitniejsze raczej nie, bo to towar już raczej księgarski. W kiosku jest miejsce dla superherosów... Oczywiście, tam gdzie się to przyjęło, czytaj - nie w Polsce;) U nas nawet fala komiksowych filmów nie zmieniła sytuacji.

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 30, 2013, 02:09:03 pm »
W kiosku jest miejsce dla superherosów... Oczywiście, tam gdzie się to przyjęło, czytaj - nie w Polsce;) U nas nawet fala komiksowych filmów nie zmieniła sytuacji.

mozna wiedziec na podst. czego doszedles do takich wnioskow?
bo wyniki sprzedazy np. we Francji wskazuja cos zupelnie przeciwnego niz Twoje tezy.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 30, 2013, 02:13:47 pm »
mozna wiedziec na podst. czego doszedles do takich wnioskow?
bo wyniki sprzedazy np. we Francji wskazuja cos zupelnie przeciwnego niz Twoje tezy.


We Francji, ok. Ale  ja wciąż mówię o Polsce.

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 30, 2013, 02:19:02 pm »
We Francji, ok. Ale  ja wciąż mówię o Polsce.

no to powtorze pytanie:
na podst. czego doszedles do wniosku, ze W POLSCE najlepiej powinny sprzedawac sie zeszytowe wydania amerykanskich komiksow, produkowanych dla tamtejszego masowego czytelnika, skierowane u nas do dystrybucji kioskowej?

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 30, 2013, 02:27:43 pm »
no to powtorze pytanie:
na podst. czego doszedles do wniosku, ze W POLSCE najlepiej powinny sprzedawac sie zeszytowe wydania amerykanskich komiksow, produkowanych dla tamtejszego masowego czytelnika, skierowane u nas do dystrybucji kioskowej?


U nas nie wykształciła się taka komiksowa kultura jak we Francji i w Belgii, gdzie komiks jest prawdziwym dziedzictwem kulturowym, Mimo wszystko chcielibyśmy się zbliżać bardziej ku Ameryce, a to królestwo "action comics", prawda?

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 30, 2013, 02:28:45 pm »
Bo w tym przypadku kieruje mną brak złudzeń. Boom jest możliwy tylko w przypadku powrotu zeszytówek (GENERALNIE). Nie doszło do niego u nas mimo kilku takich prób, co znaczy, że polski rynek dla komiksowej masówki jest stracony.
Gdzieś jakoś mogę się z tym zgodzić, ale za to z tym...
Cytuj
W kiosku jest miejsce dla superherosów... Oczywiście, tam gdzie się to przyjęło, czytaj - nie w Polsce;)

W kiosku - w masowej dystrybucji, na przykład w tak "superbohaterskim" kraju, jakim są Stany - niestety nie ma miejsca na żadne komiksy :/

Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 30, 2013, 02:34:03 pm »
niektórzy mogą się nie zgadzać z tym, że czytanie jest passe, nie zmienia to faktu że tak jest, ile to się mówi że nowe społeczeństwo ogranicza się do łatwiejszego przekazu jakim jest telewizja, era komórek i "sms" również zabija tendencję rozbudowanej komunikacji, która jest zastępowana "LOL-ami i innymi. Oczywiście jest znakomita mnogość ludzi, którzy uwielbiają książki, ale jest ich znacząco mniej niż tych którzy czytają 1 książkę rocznie lub nie... Dlatego uważam, że moja teza jest uzasadniona, jeżeli ktoś potrzebuje wykresów i statystyk to jego sprawa, tylko jak zobacvzy te statystki to jaką będzie miał pewność, że są one wiarygodne itp itd.


A wracając do tematu głównego WKKM przetrwa z pewnością ale nie sądzę, że będzie do końca dostępna w kioskach, stawiam na to, że sprzedaż skumuluje się w prenumeracie i butikach tematycznych jak kolporter czy  empik.


Kolekcja jej wydanie jest całkowicie adekwatne do ceny tylko cena nie jest adekwatna do najszerszej grupy docelowej jaką są nastki.


Ps. No jaja z tą folią niektórzy rezygnowali z prenumeraty na rzecz wydań w folii w kioskach. Ktoś powiedział, że hachette olewa nas i miał rację wysłałem kilka maili do wydawnictwa z prośbą o pewne informacje, do tej pory bez odpowiedzi... Cóż czasem trzeba brać życie jakim jest ...