Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 398712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #900 dnia: Luty 25, 2013, 07:36:36 pm »
Pamiętam tego Spider-Mana. Do dziś tamten numer wydaje mi się jakiś taki dziwaczny - Hulk szary i inteligenty, do tego wymieniający się z Bannerem trybem dzień/noc. Zupełnie nie pasowało mi to do postaci Hulka, jak z resztą i do teraz mi się to kłóci.

Poza tym sam Spider też był jakiś dziwny. Jednym uderzeniem wykopał go na orbitę, a potem poleciał po niego, żeby go ściągnąć, bo ruszyło go sumienie. I to poleciał jak Superman. I obaj przez chwilę byli na orbicie... Do dziś nie pojmuję, o co tam chodziło. Może przegapiłem jakieś numery, a może to był efekt wybiórczych historii, praktykowany przez TM-Semic.

To nie ten. Ty mówisz o Spider-man 7/92. I chyba naprawdę przegapiłeś jakiś numer, i był to 6/92. Podczas tzw Acts of Vengeance Spider-Man zdobył nowe moce. We wspomnianym przez Ciebie odcinku zresztą wyjaśnili, że to tzw Captain Universe (stary i znany Marvelowski motyw sięgający serii Micronauts)
6/96 to zupełnie inna sprawa i Hulk jak najbardziej zielony
i jeszcze zielony się pojawił w Spider man 8-9/93 podczas tzw zemsty Sinister Six i W Heroes Reborn: Iron Man (MM chyba 19) i Heroes return, ale to tak jakby inna wersja, chociaż nie do końca
szary hulk z okresu krótko przed spiderman 6/92 pojawił się też we wspólnej przygodzie z Loganem w Essential Wolverine vol 1 (wyd. Mandragora)


EDIT:

Aha jeszcze jedno:
Pamiętam tego Spider-Mana. Do dziś tamten numer wydaje mi się jakiś taki dziwaczny - Hulk szary i inteligenty, do tego wymieniający się z Bannerem trybem dzień/noc. Zupełnie nie pasowało mi to do postaci Hulka, jak z resztą i do teraz mi się to kłóci.


Prawdopodobnie w najbliższą środę wszystko się rozjaśni  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 07:59:52 pm wysłana przez fragsel »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #901 dnia: Luty 25, 2013, 08:13:49 pm »
To nie ten. Ty mówisz o Spider-man 7/92. I chyba naprawdę przegapiłeś jakiś numer, i był to 6/92

Prawdopodobnie w najbliższą środę wszystko się rozjaśni  :biggrin:


Całkiem prawdopodobne, że umknął mi jakiś numer - wtedy byłem w podstawówce, to i nie na każdy numer było człowieka stać :) No i teraz jak tak myślę, to do 96 roku to chyba nawet nie dojechałem z TM-Semicami... Gdzieś w połowie 95 skończyłem z myślą, że jeszcze kiedyś chciałbym wrócić (i bach, WKKM się trafiło :) ) A uwaga o Captain Universe też chyba mi umknęła...

Tak czy inaczej, od zawsze Hulk wydawał mi się bardzo niespójną postacią w Universum Marvela - raz zielony, raz szary, raz zamieniał się z Bannerem w napadach wściekłości, raz w trybie dzień/noc. A gdzieś chyba nawet natrafiłem, że zamieniali się swobodnie, jak kto chciał i komu było wygodnie. A w Planet Hulk z tego co zrozumiałem z opisów, to chyba w ogóle Hulk ma cały czas kontrolę...

Bardzo liczę, że "Niemy krzyk" jakoś to wszystko uporządkuje. Niechby chociaż część :) 

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #902 dnia: Luty 25, 2013, 08:43:41 pm »
Tak czy inaczej, od zawsze Hulk wydawał mi się bardzo niespójną postacią w Universum Marvela - raz zielony, raz szary, raz zamieniał się z Bannerem w napadach wściekłości, raz w trybie dzień/noc. A gdzieś chyba nawet natrafiłem, że zamieniali się swobodnie, jak kto chciał i komu było wygodnie. A w Planet Hulk z tego co zrozumiałem z opisów, to chyba w ogóle Hulk ma cały czas kontrolę...

To wszystko przez polski tryb wydawniczy. Jak się to czyta po kolei a nie skokowo to wszystkie te zmiany maja sens.

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #903 dnia: Luty 26, 2013, 10:13:16 am »
Kurcze jak na razie najbardziej w kolekcji czekałem na TOM 5 - Narodziny Venoma i.... jednocześnie na tej części najbardziej się zawiodłem. Może to przez to, że miałem zbyt duże oczekiwania. Przemawiała do mnie koncepcja, że nie będzie to "Venom: The best of" tylko ukazanie genezy postaci Venoma, ale to nie o koncepcję tomu chodzi, a o jego zawartość. Kreska pierwszych zeszytów nie jest taka zła, ale scenariusz? Infantylny to za mało powiedziane, bo czasem i takie naiwne historie dobrze się czyta. Fabuła jeszcze znośna, ale dialogi są po prostu głupkowate. Ocenę tomu ratuje tylko ostatni zeszyt z, moim zdaniem, świetnymi rysunkami T. McFarlane'a i niegorszym poprowadzeniem historii przez D. Michelinie. Całość ocenił bym na 5/10 (pierwsze zeszyty na 3 ostatni na 7).

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #904 dnia: Luty 26, 2013, 10:20:05 am »
Opallu, po prostu od tamtej pory (tj. połowy lat osiemdziesiątych) konwencja uległa znacznej ewolucji (sori za banalne konstatacje). "Strażnicy", "The Ultimates" i masa innych przełomowych tytułów zrobiły swoje. Odrobina przymrużenia oka w takich przypadkach niezbędna. Swoją drogą z jutrzejszym "Hulkiem" powinno być nieco lepiej. Jak już wyżej wspominano, to był dobry czas dla tej serii.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2013, 10:29:23 am wysłana przez Nawimar »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #905 dnia: Luty 26, 2013, 11:23:59 am »
Kreska pierwszych zeszytów nie jest taka zła, ale scenariusz? Infantylny to za mało powiedziane, bo czasem i takie naiwne historie dobrze się czyta. Fabuła jeszcze znośna, ale dialogi są po prostu głupkowate.

Możesz wymienić jakiś elementy fabuły, który według ciebie są infantylne? Albo zacytować, któryś z tych głupkowatych dialogów? Postawiłeś tezę, ale jej nie uargumentowałeś.

Nie twierdzę, że komiksy te nie są infantylne. To zrozumiałe. W tamtych czasach znaczną część czytelników stanowiły dzieci więc co w tym dziwnego? Dziś sytuacja jest trochę inna bo większość amerykańskich komiksiarzy to ludzie w wieku 20-30 lat (czyli tak jak u nas).

Jak ktoś kupuje "Kaczora Donalda" czy "Czarodziejki W.i.t.c.h." to raczej nie spodziewa się lektury na miarę Hemingwaya.  :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2013, 06:28:39 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #906 dnia: Luty 27, 2013, 09:43:10 am »
No i mamy nr 7 w kioskach, ale tak się zastanawiam - dlaczego w tytule jest samo Hulk? Skoro był Amazing Spider-Man, Uncanny X-Men i Astonishing X-Men, to dlaczego tu nie zostawiono Incredible Hulk?

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #907 dnia: Luty 27, 2013, 10:55:32 am »
Panowie,
miałem wczoraj przyjemność mieć prelekcję przed filmem "Comic-Con Episode IV Fan's Hope", ktory po polsku nazywa się "Comic Con. Epizod V Fani kontratakują". Miałem też przyjemność brac udział w dyskusji po filmie. Na sali nie było ani jednego miłośnika komiksu, ale ludzie przez godzinę rozmawiali i nie chcieli wychodzić z kina, bo to świetny film o ludziach, ktorzy mają swoje pasje. Obejrzyjcie, będziecie mniej pierduł pisać na forum.
Strasznie mnie zasmucił ten film, komiksy upchnięte gdzieś na tyłach, cieszące się małym zainteresowaniem. Teraz to tylko gierki i filmy tam się liczą.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #908 dnia: Luty 27, 2013, 12:47:46 pm »
A propos tłumaczeń i tytułów na okładce, przypomniał mi się fragment wywiadu z Marcinem Rusteckim, red. naczelnym TM-Semic:

Cytuj
A propos eksperymentów, pamiętam że na początku nazwy super-bohaterów i super-łotrów były tłumaczone na Polski. Potem jednak zaniechano tej praktyki - dlaczego?
 
Powody były rożne. Osobiście uważałem, że tłumaczenie super-bohaterów skomplikuje sprawę w miarę, gdy poznawaliśmy ich coraz więcej - tu   przykład: Kingpin tłumaczony był jako „Ważniak”, potem „Ważniakiem” stal się ”The Main Man”, czyli Lobo. „Człowiek Pająk” wydaje się   tłumaczeniem naturalnym, więc używaliśmy do końca obu określeń, ale już „The Punisher” stawia opór – „Pogromca” to nie „The Punisher”.   „Karciciel”? I don't think so.
 
Poza tym kwestia loga. Każde logo było „trade mark”, czyli zastrzeżone. Trzeba by stworzyć polskie wersje dla każdego bohatera... i czekać na akceptacje z Marvela lub DC. Karkołomne zadanie.
 
Powiedziałem sobie, że skoro nie ma takich możliwości, niech dzieciaki sięgają do słowników, niech sami bawią się w tłumaczenia, może zechcą uczyć się angielskiego. W Skandynawii tłumaczono wszystko, ale oni mieli   możliwości techniczne w obróbce filmów i długoletnie tradycje w   tłumaczeniu bohaterów, choć paradoksalnie skandynawski czytelnik znał angielski. My zaczęliśmy od „górnego C” z możliwościami i tradycjami "mniej niż zero".
Zastanawiam się jak to wygląda teraz.




EDIT: Przy okazji gdyby kogoś interesowała dostępność siódmego tomu w Łodzi:
EMPIK (centrum handlowe "Galeria Łódzka") - 12 sztuk (żadna nie uszkodzona)
INMEDIO (centrum handlowe "Galeria Łódzka") - 1 sztuka (nie uszkodzona)
KOLPORTER (salonik przy mało ruchliwej ulicy) - 1 sztuka (nie uszkodzona)
KOLPORTER (salonik przy bardzo mało ruchliwej ulicy) - 3 sztuki (żadna nie uszkodzona) <-- tu zawsze kupuję.

W Empiku widziałem też ok. 10 sztuk "Encyklopedii bohaterów Marvela" (czy jak to się tam zwało) i 4 sztuki integrala "Białego Orła".
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2013, 01:04:42 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #909 dnia: Luty 27, 2013, 01:40:48 pm »
W Katowicach na dworcu też sporo WKKM. Wszystko w idealnym stanie. A teraz taki mały offtop: ten nasz "Biały Orzeł" wart jest posiadania?

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #910 dnia: Luty 27, 2013, 02:10:27 pm »
ten nasz "Biały Orzeł" wart jest posiadania?
Jest on raczej ,,niskich lotów" komiksem, ale warto mieć jako ciekawostkę ornitologiczną.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #911 dnia: Luty 27, 2013, 02:21:00 pm »
Jest on raczej ,,niskich lotów" komiksem, ale warto mieć jako ciekawostkę ornitologiczną.
A to ciekawostka :) pierwszy raz musze sie zgodzic z przedmowca ;)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #912 dnia: Luty 27, 2013, 02:27:39 pm »
Nowy komiks już zakupiony i jak zwykle brak żadnej wzmianki o kolejnych tytułach.To co cieszy to na pewno "grubość" zeszytu.Dla tych którzy w przypadku ilości Wolverine'a po raz trzeci mogą się cieszyć; ]

Offline RemiRose

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #913 dnia: Luty 27, 2013, 03:27:47 pm »
Może mi ktoś powiedzieć ile stron ma Hulk: Niemy Krzyk.
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #914 dnia: Luty 27, 2013, 03:49:14 pm »
7 zeszytów po ok. 20 stron. Czyli coś koło 150 z dodatkami. Może o kilka więcej jeśli zeszyty były grubsze.

 

anything