Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 391968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 30, 2013, 03:22:40 pm »
czy wyjdą wszystkie zależy od warunków/kosztów licencji. Gdy musza placic za kazdy numer fee marvelovi, moga dojść do momentu w którym dalsza dystrybucja będzie nieopłacalna.
Jeśli opłata licencyjna jest już poniesionym kosztem za całość kolekcji. Beda sie starac zminimalizować straty.



Bardzo mądra uwaga. 80% od tego zależy czy już to opłacili i jaka maja umowe (kara od odstąpienia itd.)
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 30, 2013, 03:24:30 pm »
Myślałem, że to lepiej wygląda w 300milionowej ojczyźnie komiksu z rekordowymi wydatkami społeczeństwa na rozrywke. Prawie wszystko poniżej 100k sztuk nakładu. U nas w latach 80tych takie nakłady po 50 tys. były.
Wait... what? Czy chodzi Ci o to, że w Polsce w latach 80-tych amerykańskie superhero miały po 50 tysięcy nakładu czy może masz coś zupełnie innego na myśli?

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 30, 2013, 03:29:55 pm »
Wait... what? Czy chodzi Ci o to, że w Polsce w latach 80-tych amerykańskie superhero miały po 50 tysięcy nakładu czy może masz coś zupełnie innego na myśli?

z tego co ja sie tutaj dzisiaj dowiedzialem to mialyby chyba z MILION O_o'

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 30, 2013, 03:36:53 pm »
A jakie były niby trykociarskie komiksy w PL w latach 80tych ? Ten niebieski superman czarno biały może, albo elektra ale i tak wątpie.


o Tytusa mi chodziło czy Kajka.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 30, 2013, 04:07:17 pm »
Wait... what? Czy chodzi Ci o to, że w Polsce w latach 80-tych amerykańskie superhero miały po 50 tysięcy nakładu czy może masz coś zupełnie innego na myśli?
Marcin Rustecki w wywiadach mówił, że pierwsze numery Spider-Mana i Punishera sprzedały się po 100 tysięcy egzemplarzy.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 30, 2013, 04:10:02 pm »
Marcin Rustecki w wywiadach mówił, że pierwsze numery Spider-Mana i Punishera sprzedały się po 100 tysięcy egzemplarzy.
A mówił coś o drugich numerach?

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 30, 2013, 04:16:33 pm »
Marcin Rustecki w wywiadach mówił, że pierwsze numery Spider-Mana i Punishera sprzedały się po 100 tysięcy egzemplarzy.

o, to prawie polowa nakladu jednego "Domana"  :shock:
i tyle samo co "Tomek Grot"  :badgrin:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 30, 2013, 04:38:08 pm »
Marcin Rustecki w wywiadach mówił, że pierwsze numery Spider-Mana i Punishera sprzedały się po 100 tysięcy egzemplarzy.
A mówił coś o drugich numerach?

Marcin Rustecki w wywiadzie dla Alei Komiksu:
Cytuj
(...) Pierwsze numery [Spider-Mana i Punishera] sprzedały się po 100 tysięcy egzemplarzy. Wydaje się, że   wszyscy razem uczyliśmy się komiksu w Polsce. My i czytelnicy. Dla obu   stron była to sprawa nowa, nawet eksperymentalna. Nowe horyzonty,   otwarte przestrzenie. Zero tradycji i doświadczeń. (...)

Na początku były to nakłady około 40 tysięcy. Może „Alf”, ze względu na   popularny serial TV wydawany był w nieco większym nakładzie. Problemem   stało się zjawisko zjadania własnego ogona. Za dużo wydawaliśmy.
 
Sukces z pierwszym „Spider-manem” i „Punisherem” nigdy  się nie   powtórzył. Generalnie był to nakład 40 tysięcy i wszystko co sprzedało   się ponad 50 procent było sukcesem. Z nakładami raczej schodziliśmy w   miarę upływu czasu i ilości wydawanych tytułów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 06:25:07 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 30, 2013, 04:56:46 pm »

WKKM bardzo mnie cieszy i bez względu na to czy się projekt uda czy nie będę się przy niej świetnie bawił. co do terminów z jakim hachette polska wysyła prenumeraty nie podoba mi się takie traktowanie klienta, który zdecydował się ba bezpośrednie związanie się z wydawnictwem. Prenumerator powinien być traktowany priorytetem dlaczego hachette wysyła paczki dopiero po ukazaniu się numeru w kioskach, uważam, że jak nie wcześniej powiniśmy mieć paczki w tym samym dniu (no chyba, że poczta zawali). będę  dalej pisał do hachette i może zgwałcę telefonicznie Panią z infolini, ale o swoje trzeba dbać
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 09:42:13 pm wysłana przez graves »

Offline oes

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 30, 2013, 06:22:31 pm »
kurcze w internecie, w różnych miejscach użytkownicy jedni mówią że rozmawiali z hachette i już wysyłka jest realizowana, inni zaś jak ja bo też dzwoniłem mają informacje, że w następnym tygodniu, już nie wiadomo nic, ale to wielki nietakt ze strony hachette, że nadal nie mamy przesyłki

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 30, 2013, 06:24:27 pm »
Wybaczcie panowie, ale nie mogłem się powstrzymać...

Cytuj
NIE MA FOLII!!!

Cytuj
NIE MA PACZKI!!!

Cytuj
NIE MA KOMIKSÓW W KIOSKACH!!!

Kilka godzin później...

A co ma ZUS do tego, o czym pisałeś poprzednio? Choćby do 16-letniego Anglika, który za dwa lata będzie menadżerem?




Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 30, 2013, 07:04:28 pm »
To ja może rzucę takim dziwnym offtopem :cool:  i powiem coś na temat Birth Of Venom. Oj, jest toto poszatkowane, ale trzeba przyznać, że udało im się stworzyć coś, co nie przypomina na szczęście monstrum Frankensteina. Całość ma charakter dokumentu pewnej epoki w dziejach komiksu o Spider Manie. Widzimy jak to wyglądało, jakie z kostiumem były problemy i dokąd ostatecznie cały ten ambaras doprowadził. To czego nie udało się pomieścić na tych 200 stronach, sympatycznie przedstawiono w formie krótkiego streszczenia przed konkretnym rozdziałem. To jest ok. Tak jak mówię, dostaliśmy pewną esencję i jeśli nie dało się inaczej, zrobiono to dobrze. Na pewno postawiłem właśnie na półce coś, co tam się znaleźć powinno. Teraz czekam na kolejny klasyk, który na szczęście pojawi się już za 2 tygodnie. Świetnie.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:04:13 pm »
Kilka spostrzeżeń. Na początek, aby uniknąć offtopu, napiszę że moje egzemplarze także ,,nie posiadają folii". To stwierdzenie jest być może dosyć śmieszne, gdy się je czyta na forum lecz sam zaistniały fakt jest bardzo irytujący. Świadczy to nie tylko o niedbałości wydawnictwa ale i o niepoważnym podejściu do klientów. Brak tekturki raczej nikomu nie przeszkadza ale wypadałoby zabezpieczyć jakoś komiks przed uszkodzeniem. Może też wynikać to z sytuacji, o której pisano w poprzednich postach, czyli że Hachette się przeliczyło a teraz tnie koszta. Wypadałoby chyba jednak zawiadomić o tym klientów, a nie stawiać ich przed faktem dokonanym. Co do samej historii ,,Narodziny Venoma", byłoby chyba lepiej przedstawić ją w całości, nawet kosztem wydania 2 tomów. To w końcu klasyka, a w Polsce nie było jeszcze kompletnego wydania.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:21:59 pm »
Marcin Rustecki w wywiadach mówił, że pierwsze numery Spider-Mana i Punishera sprzedały się po 100 tysięcy egzemplarzy.

Mogły się sprzedawać w nawet tryliardowych nakładach, ale nie w latach 80-tych. OSIEMDZIESIĄTYCH!

No i warto pamiętać, że nakład sam w sobie, liczba wydrukowanych egzemplarzy nijak się ma do sprzedaży. A nakłady były przestrzelone - do dziś Semiki walają się w w dumpingowych cenach po allegro. Zresztą, Anionorodnik przytoczył liczby - te 20 tysięcy, jak górny pułap, wydaje się rozsądną liczbą.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:25:36 pm »
Co do samej historii ,,Narodziny Venoma", byłoby chyba lepiej przedstawić ją w całości, nawet kosztem wydania 2 tomów. To w końcu klasyka, a w Polsce nie było jeszcze kompletnego wydania.
Zgadzam się całkowicie. Problem folii mi dynda. Jak będę chciał mieć zafoliowany egzemplarz, to pójdę do empiku - tam mają urządzenie do foliowania i zapakują mi egzemplarz jak trza. Ale z dokupieniem brakujących fragmentów historii jest gorzej. Po pierwsze - to już stara historia. Po drugie - po wydaniu przez Hachette fragmentów nikt inny już w Polsce reszty nie wyda.
Po trzecie: fatalnie w zbiorach wygląda tom w twardej okładce + kupka zeszytów (bo tak by to wyglądało, gdyby udało się zebrać tę całość).
Jeśli cha-cha-chette ma w planach więcej takich bryków-wycinanek-sygnałów to chciałbym zaprotestować.

 

anything