Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline picemi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:26:12 pm »
Chodzi właśnie o to, że nie ,,jakikolwiek". A poza tym jest chyba subtelna różnica między WKKM, a Thorgalem. Nie sądzisz?
tak zgadzam się - różnica jest również między spidermanem a she-hulk. Nie sądzisz ?
Użyłem słowa potencjalnie i tą liczbę podzieliłem przez dwa

Offline picemi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:30:37 pm »
A co Egmont dystrybuował w kioskach?
i może to dawno było ale asteriksy - w pewnym momencie się wycofali i przeszli na księgarnie (po 24 tomie serii niebieskiej)... hmmm ciekawe dlaczego

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:30:44 pm »
ja tam w środku to komiksy widziałem
mój problem polega na tym, że ja z kolei nie widziałem "Fantasy Komiks" w kiosku.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:31:12 pm »
A co Egmont dystrybuował w kioskach?
Trejdów - jeśli nie liczyć "Gigantów" i "Mamutów" - żadnych. Choć jakiś Graves czy inna Ystad-znawca tego, co się w Polsce ukazuje- mógłby jakieś "Star Warsy" znaleźć, co były wydaniem zbiorczym. I hej, nie wiem czy w jakimś okresie "Asteriksów" nie można było kupić w kiosku. Ale tak sobie tylko spekuluje.
Zeszytów - całkiem sporo.

Offline picemi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:32:06 pm »
mój problem polega na tym, że ja z kolei nie widziałem "Fantasy Komiks" w kiosku.
Może to ten brak reklamy ? albo uzależnienie od sklepów internetowych ? przez pół roku były w kiosku
a ja to nawet komiksowe hity tam widziałem
i różne odmiany star wars - to wszytko też chyba egmont ? prawda ?

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:33:51 pm »
a ja to nawet komiksowe hity tam widziałem
i różne odmiany star wars - to wszytko też chyba egmont ? prawda ?
Dobra. Wygrałeś.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:35:55 pm »
tak zgadzam się - różnica jest również między spidermanem a she-hulk. Nie sądzisz ?
Jeśli oba są wydaniami HC lub TPB to nie ma żadnej. Thorgal jest wydawany cyklicznie od wielu lat, ma swoją markę, jest rysowany przez naszego rodaka i przetrwa jeszcze długie lata. WKKM to jednorazowy wypust, składający się z różnych historii. Nie każdy chce zbierać całość. Poza tym kosztuje 40 złotych, a nie 30 jak Podałeś i niestety ale ja nie przecierpię odcisków kilkunastu palców na moim komiksie. To w końcu ma być Wielka Kolekcja,a nie jakieś odrzuty.

Offline picemi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:38:30 pm »
Jeśli oba są wydaniami HC lub TPB to nie ma żadnej. Thorgal jest wydawany cyklicznie od wielu lat, ma swoją markę, jest rysowany przez naszego rodaka i przetrwa jeszcze długie lata. WKKM to jednorazowy wypust, składający się z różnych historii. Nie każdy chce zbierać całość. Poza tym kosztuje 40 złotych, a nie 30 jak Podałeś i niestety ale ja nie przecierpię odcisków kilkunastu palców na moim komiksie. To w końcu ma być Wielka Kolekcja,a nie jakieś odrzuty.
może dla Ciebie maximumcarnage, dla mnie czy dla każdego kto tu napisał choć jeden post ale
Dla PRZECIĘTNEGO CZŁOWIEKA NIE MA RÓŻNICY MIĘDZY KACZOREM DONALDEM, WKKM, THORGALEM, BATMANEM czy JAKIMKOLWIEK KLASYKIEM EUROPEJSKIM - i taka jest smutna prawda
A TO JEST GŁÓWNY TARGET WYDAWNICTA - KOLEKCJI WOZÓW STRAŻACKICH NIE KUPUJĄ TYLKO STRAŻACY!!
Na ceny się powołujesz ? to może spójrz i na objętość ??
WKKM nie ma tradycji ale ma reklamę - popytaj znajomych o thorgala i WKKM - ciekawe ile osób będzie wiedziało co to thorgal a ile co to WKKM
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 11:45:40 pm wysłana przez picemi »

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:48:36 pm »
może dla Ciebie maximumcarnage, dla mnie czy dla każdego kto tu napisał choć jeden post ale
Dla PRZECIĘTNEGO CZŁOWIEKA NIE MA RÓŻNICY MIĘDZY KACZOREM DONALDEM, WKKM, THORGALEM, BATMANEM czy JAKIMKOLWIEK KLASYKIEM EUROPEJSKIM - i taka jest smutna prawda
A TO JEST GŁÓWNY TARGET WYDAWNICTA - KOLEKCJI WOZÓW STRAŻACKICH NIE KUPUJĄ TYLKO STRAŻACY!!
Na ceny się powołujesz ? to może spójrz i na objętość ??
WKKM nie ma tradycji ale ma reklamę - popytaj znajomych o thorgala i WKKM - ciekawe ile osób będzie wiedziało co to thorgal a ile co to WKKM
Większość moich znajomych wie co to Thorgal, niewielu zna WKKM. Wątpię też, że ktoś kto czyta Thorgala nie widzi różnicy między nim, a Kaczorem Donaldem. A co do targetu, to chyba słabego cela miało Hachette sądząc po ilości prenumerat i numerach zalegających na półkach.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:50:28 pm »
A co do targetu, to chyba słabego cela miało Hachette sądząc po ilości prenumerat i numerach zalegających na półkach.

Huh, a Ty skąd masz dane o ilości prenumerat i ilości zalegających na półkach komiksów?

Offline picemi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:52:59 pm »
Większość moich znajomych wie co to Thorgal, niewielu zna WKKM. Wątpię też, że ktoś kto czyta Thorgala nie widzi różnicy między nim, a Kaczorem Donaldem. A co do targetu, to chyba słabego cela miało Hachette sądząc po ilości prenumerat i numerach zalegających na półkach.
Czytaj ze zrozumieniem!!

1. O Targecie napisałem w pierwszym dzisiejszym poście (niemiarodajne badanie rynkowe).
2. Nie mówię o ludziach czytających komiksy (których będzie de facto poniżej 1 % populacji Polski) a o przeciętnym człowieku do którego reklama mogła dotrzeć

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:54:47 pm »
Huh, a Ty skąd masz dane o ilości prenumerat i ilości zalegających na półkach komiksów?
Dokładnych danych nie posiadam. Czerpię wiadomości z postów na forum oraz obserwacji. Jeśli w Empikach leży po kilkanaście sztuk pierwszego numeru, to raczej szału nie było.

Offline picemi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:56:28 pm »
Dokładnych danych nie posiadam. Czerpię wiadomości z postów na forum oraz obserwacji. Jeśli w Empikach leży po kilkanaście sztuk pierwszego numeru, to raczej szału nie było.
Szału nie było bo skoro w 3 województwach zaopatrywało się 16 to i wydawnictwo mogło 5 krotnie nakład przestrzelić.
Poza tym posty na forum są tak samo miarodajne jak obserwacje

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:57:41 pm »
Czytaj ze zrozumieniem!!

1. O Targecie napisałem w pierwszym dzisiejszym poście (niemiarodajne badanie rynkowe).
2. Nie mówię o ludziach czytających komiksy (których będzie de facto poniżej 1 % populacji Polski) a o przeciętnym człowieku do którego reklama mogła dotrzeć
1. Innymi słowy przeliczono się z nakładem.
2. Tak sobie myślę, że przeciętny człowiek, nawet bez reklamy, zna postać Thorgala.

Offline picemi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:59:44 pm »
1. Innymi słowy przeliczono się z nakładem.
2. Tak sobie myślę, że przeciętny człowiek, nawet bez reklamy, zna postać Thorgala.
na jakiej podstawie tak twierdzisz ??
światem rządzi telewizja - a tam go nie było
poza tym to "Twoje myślenie" ja znam mnóstwo osób które nie znają Thorgala a reklamę w telewizji widzieli
myślisz swoimi kategoriami a nie każdy w ten sam sposób myśli
Niech się może ktoś inny na ten temat wypowie
CZY PRZECIĘTNY CZŁOWIEK W POLSCE ZNA THORGALA ??

 

anything