trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 389786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:03:46 am »
na jakiej podstawie tak twierdzisz ??
światem rządzi telewizja - a tam go nie było
Po pierwsze wątpię. Po drugie, Rosiński był pokazywany wielokrotnie w polskiej telewizji. Po trzecie, jest jeszcze przekaz ustny.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:06:36 am »
Dokładnych danych nie posiadam. Czerpię wiadomości z postów na forum oraz obserwacji. Jeśli w Empikach leży po kilkanaście sztuk pierwszego numeru, to raczej szału nie było.

Aha.

Czyli empirycznie spekulujesz na podstawie danych będących ledwie niereprezentatywnym wycinkiem całości, próbce zbyt małej, aby coś wiarygodnego powiedzieć? I to jeszcze odnosisz się do numeru pierwszego, który poszedł w znacznie większym nakładzie?

Pffff...

I jeszcze to

(O Thorgalu!)

światem rządzi telewizja - a tam go nie było

Złote usta!

Gdzie Ci fani kruczowłosego wikinga, kiedy ich potrzeba?

Offline picemi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:10:07 am »
Po pierwsze wątpię. Po drugie, Rosiński był pokazywany wielokrotnie w polskiej telewizji. Po trzecie, jest jeszcze przekaz ustny.
OK ja Twoich teorii nie pojmuje.
Pierwszy argument - Wątpię - nie mam pomysłu jak go podważyć - wygrałeś
Drugi argument - Masowa Reklama - a był w telewizji - niech będzie na Twoją korzyść (pomińmy fakt że ktoś kto się nie interesuje komiksem nie wie kto to Rosiński tak jak Ty pewnie nie wiesz kto to np Sebastian Kawa)
Trzeci argument - no wymiękam poprzez przekaz ustny to przez te ponad 20 lat pobytu Thorgala w Polsce to już na pewno każdy wie co to;) (WKKM - też chyba może mieć przekaz ustny)

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:11:46 am »
Aha.

Czyli empirycznie spekulujesz na podstawie danych będących ledwie niereprezentatywnym wycinkiem całości, próbce zbyt małej, aby coś wiarygodnego powiedzieć? I to jeszcze odnosisz się do numeru pierwszego, który poszedł w znacznie większym nakładzie?



Dokładnie. Jeśli Hachette upubliczniło dane w ramach racjonalnego poznania, to je opublikuj. Ja mogę jedynie spekulować opierając się na empirii.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:12:55 am »
Ty pewnie nie wiesz kto to np Sebastian Kawa)

Pilot szybowcowy. Mam nieco szersze zainteresowania. Nie siedzę cały dzień przy komiksach.

Offline picemi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:13:15 am »
Aha.

Czyli empirycznie spekulujesz na podstawie danych będących ledwie niereprezentatywnym wycinkiem całości, próbce zbyt małej, aby coś wiarygodnego powiedzieć? I to jeszcze odnosisz się do numeru pierwszego, który poszedł w znacznie większym nakładzie?

Pffff...

I jeszcze to

(O Thorgalu!)

Złote usta!

Gdzie Ci fani kruczowłosego wikinga, kiedy ich potrzeba?
i tu jest sedno mc dużo spekuluje a te spekulacje przeradza w fakty dokonane

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:13:32 am »

CZY PRZECIĘTNY CZŁOWIEK W POLSCE ZNA THORGALA ??
Dwadzieścia tysięcy ludzi zna go na 100%. Jeśli zaś przyjmiemy, że jeden egzemplarz komiksu czyta cała rodzina (w moim wypadku: 4 osoby), to możemy dojść do 60-80 tysięcy ludzi, ktorzy go czytają. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w latach osiemdziesiątych ukazywał się on w nakładzie wyższym to możemy dojść i do 200 tysięcy, a jeśli uwzględnimy tych, co nie czytali, ale słyszeli o Rosińskim (np. widzieli go w telewizji) może dojdziemy i do miliona Polaków. Czy wszyscy są przeciętni? Nie wiem. Moje dzieci na pewno nie.
Napisz, co rozumiesz pod słowem "przeciętny"?

Offline picemi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:14:55 am »
Pilot szybowcowy. Mam nieco szersze zainteresowania. Nie siedzę cały dzień przy komiksach.
na google to każdy potrafi  sprawdzić - poza tym nawet jeśli wiedziałeś to ja mówię o ogóle ludności a Ty się ciągle obracasz w swoim wąskim gronie i zachowujesz się jakby inni ludzie nie istnieli

Offline picemi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:16:12 am »
Dwadzieścia tysięcy ludzi zna go na 100%. Jeśli zaś przyjmiemy, że jeden egzemplarz komiksu czyta cała rodzina (w moim wypadku: 4 osoby), to możemy dojść do 60-80 tysięcy ludzi, ktorzy go czytają. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w latach osiemdziesiątych ukazywał się on w nakładzie wyższym to możemy dojść i do 200 tysięcy, a jeśli uwzględnimy tych, co nie czytali, ale słyszeli o Rosińskim (np. widzieli go w telewizji) może dojdziemy i do miliona Polaków. Czy wszyscy są przeciętni? Nie wiem. Moje dzieci na pewno nie.
Napisz, co rozumiesz pod słowem "przeciętny"?
Pisząc przeciętny chodziło mi o dokładnie o to:
CZY WIĘCEJ LUDZI SŁYSZAŁO O THORGALU CZY O WKKM ??

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:16:25 am »
Hachette żadnych tego typu danych nie upubliczniło - głupotą zatem byłoby próbować powiedzieć coś, co nie mijało się ze stanem prawdziwym. Po co zatem to robić?

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:18:41 am »
na google to każdy potrafi  sprawdzić - poza tym nawet jeśli wiedziałeś to ja mówię o ogóle ludności a Ty się ciągle obracasz w swoim wąskim gronie i zachowujesz się jakby inni ludzie nie istnieli
Nie mogę odpowiadać za ogół. Mówię tylko w swoim imieniu. Może jeszcze w imieniu kilku osób, które dobrze znam.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:18:52 am »
Pisząc przeciętny chodziło mi o dokładnie o to:
CZY WIĘCEJ LUDZI SŁYSZAŁO O THORGALU CZY O WKKM ??
Moja odpowiedź na Twoje pytanie" WIĘCEJ SŁYSZAŁO O THORGALU (i co więcej: WIECEJ GO WIDZIAŁO NA WŁASNE OCZY, a nawet PRZECZYTAŁO)

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:20:36 am »
Hachette żadnych tego typu danych nie upubliczniło - głupotą zatem byłoby próbować powiedzieć coś, co nie mijało się ze stanem prawdziwym. Po co zatem to robić?
Jeśli powiedziałem głupotę to przepraszam. Jak sam stwierdziłeś, opierałem się na empirii. Być może błędnie.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:22:09 am »
Pisząc przeciętny chodziło mi o dokładnie o to:
CZY WIĘCEJ LUDZI SŁYSZAŁO O THORGALU CZY O WKKM ??
Cytuj

Na młot Thora!

Mówisz o Thorgalu! Thorgalu - narodowej świętości, ikonie komiksu, marce klasy Wyborowej, Malucha albo kiełbasy podwawelskiej!

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:24:01 am »
Mówisz o Thorgalu! Thorgalu - narodowej świętości, ikonie komiksu, marce klasy Wyborowej, Malucha albo kiełbasy podwawelskiej!
Z tą podwawelską to przegiąłeś.

 

anything