Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 389838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 31, 2013, 11:42:33 am »
Pytałem ogólnie czy komiksy będą foliowane, więc pewnie dotyczy to kiosków i prenumeraty.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 31, 2013, 11:47:33 am »



Hehehe kolega co zrobił kariere  zawsze mi powtarzał - najlepiej się zarabia na kolekcjonerach, łykną byle g*&^% tak powtarzał :badgrin: Tu nawet nie tyle chodzi o koszt bo to jest pare groszy tylko o to, że ktoś by musiał 2 dni to foliowac. Tak więc pewnie koszt oddelegowania pracownika. Choć w drukarniach usługi foliowania z pewnością sa tez automatycznie dostępne.


Co do kompletności Dark Phoenix saga - na allegro jest w dobrej cenie, ja tam zakupiłem. X-men essential 2 - 33zł co prawda czarno biały  ale cena i tak jest korzystna bo komiks jest grubaśny.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:26:49 pm »
A może napisać do tej pani także z prośbą o podanie tytułu następnego komisku po Dark Phoenix? Może odpowiedzieć krótko, byle treściwie :)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:33:36 pm »
A ja myślę, że zanim wrzuciliście tego print screena, mogliście zamazać nazwisko tej pracownicy i jej dane kontaktowe... Możecie narobić komuś bez powodu sporego zamieszania i nieprzyjemności w pracy.

Ja zawsze tak robię, jak dostane prywatnego e-maila...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline SilentBob

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:37:33 pm »
Dla mnie to jest oczywiste, że nie będą w folii. Dlaczego? Bo jak była tekturka, to komiks musiał być do niej przyklejony. Nie mogli przecież nałożyć kleju na okładkę, przecież tak by zniszczyli sprzedawany produkt. A teraz jak nie ma tekturki, to po co folia? Większość pism i gazet w kioskach jest bez folii.
...

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:39:19 pm »
A ja myślę, że zanim wrzuciliście tego print screena, mogliście zamazać nazwisko tej pracownicy i jej dane kontaktowe... Możecie narobić komuś bez powodu sporego zamieszania i nieprzyjemności w pracy.

Ja zawsze tak robię, jak dostane prywatnego e-maila...
Ale co to by dało, skoro mail i jej nazwisko były udostępnione na forum dużo wcześniej? Poza tym uważam, że klient powinien mieć możliwość porozmawiania z kimś kompetentnym. Hachette to w końcu nie jest firma - widmo.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:43:00 pm »
Większość pism i gazet w kioskach jest bez folii.
Jeśli chodzi o wydania kolekcjonerskie to większość jest jednak foliowana. Tekturka nie jest elementem niezbędnym. Nie mam zamiaru biegać po kioskach żeby znaleźć egzemplarz nadający się do użytku. Jeśli chodzi o kwestie promocyjne, to można rzucić jeden egzemplarz do przeglądania ale nie wszystkie.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:54:34 pm »
Dla Katowiczan dobra wiadomość - na dworcu w saloniku prasowym co 2 tygodnie leży spora sterta nowych tomów WKKM ;) Wszystkie w świetnym stanie.

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 31, 2013, 01:17:49 pm »
A ja myślę, że zanim wrzuciliście tego print screena, mogliście zamazać nazwisko tej pracownicy i jej dane kontaktowe... Możecie narobić komuś bez powodu sporego zamieszania i nieprzyjemności w pracy.

Ja zawsze tak robię, jak dostane prywatnego e-maila...
Jaki to prywatny mail skoro piszę do biura obsługi? Skoro podała mi że folii już nie będzie to nie jest to widocznie żadna tajemnica handlowa.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 31, 2013, 01:37:36 pm »
Okładka piątego tomu powinna wyglądać tak:



a jego ostatnia strona tak (kliknij aby powiększyć):



 :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2013, 01:44:18 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 31, 2013, 01:45:51 pm »
W sumie okładka podoba mi się bardziej, dobra robota ;). Jest rewelacyjna. Czytając Birth Of Venom od razu zwróciłem na nią uwagę. Uważam, że powinni ją wykorzystać jako motyw wiodący tego tomu.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 31, 2013, 01:48:25 pm »
Ale co to by dało, skoro mail i jej nazwisko były udostępnione na forum dużo wcześniej? Poza tym uważam, że klient powinien mieć możliwość porozmawiania z kimś kompetentnym. Hachette to w końcu nie jest firma - widmo.

Zauważyłem teraz, dlatego napisałem.

Cytuj
Jaki to prywatny mail skoro piszę do biura obsługi? Skoro podała mi że   folii już nie będzie to nie jest to widocznie żadna tajemnica handlowa.

Pisałeś prywatnie i odpowiedź była do Ciebie skierowana i raczej nie ma znaczenia, że to Biuro Obsługi. Tajemnica może nie, ale wiesz, że teraz każdy się czepia o wszystko i robi pracownikom problemy.

Już nieważne, ja tam zawsze na wszelki wypadek zamazuje takie dane, mam spokojne sumienie, że nikt nie będzie miał problemu żadnego, poza tym czemu mam podawać kogoś dane do sieci.

Ok, wróćmy do samej kolekcji :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 31, 2013, 02:45:45 pm »
Okładka piątego tomu powinna wyglądać tak:



a jego ostatnia strona tak (kliknij aby powiększyć):



 :lol: :lol: :lol:
Co do okładki to trochę śmieszne, że wybrano tę autorstwa McFarlanea, podczas gdy w wydaniu Hachette mamy jego rysunki przez kilkanaście stron. Okładka ta miała sens w nieokrojonym, oryginalnym wydaniu.
Co do polecanych lektur, to Zapomniałeś dodać Spider-mana 5/1990.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 31, 2013, 02:55:32 pm »
Okładka jest taka, a nie inna bo tom nazywa się "Narodziny Venoma" więc musiał być na niej Brock. Poza tym McFarlane lepiej się sprzedaje więc jego nazwisko na okładce powinno zachęcić więcej osób do zakupu. I rzeczywiście na początku wielu z nas ostrzyło sobie zęby na ten tom właśnie spodziewając się rysunków jego autorstwa.

W "Polecanych lekturach" wstawiłem tylko te zeszyty z Venomem, których akcja rozgrywa się po zeszytach zawartych w wydaniu Hachette.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 31, 2013, 03:10:38 pm »
Czepiacie się. Sprawdźcie definicję:

1. The emergence and separation of offspring from the body of the mother.
    The act or process of bearing young; parturition: the mare's second birth.
    The circumstances or conditions relating to this event, as its time or location

2.    The set of characteristics or circumstances received from one's ancestors; inheritance: strong-willed by birth; acquired their wealth through birth.
    Origin; extraction: of Swedish birth; of humble birth.
    Noble or high status: persons of birth.

3. A beginning or commencement.

W związku z tym nie widzę powodu by kombinować z okładką. W wydaniu Hatchette mamy dokładnie to co obiecał tytuł: okoliczności prowadzące do narodzenia i narodziny Venoma. Ni mniej ni wiecej
A wkomponowywanie okłądek z Carnage i z hologramem to już przegina. Co to ma wspólnego z narodzinami Venoma? Równie dobrze można było okładkę tej serii z mandragory wkleić. Albo tego teraz ongoinga co leci w Ameryce. Litości.