trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 31, 2013, 08:43:05 pm »

Jak sprawa dostepnosci wyglada w waszych rejonach ? Myślicie, że ta kolekcja sprzedaje się tak dobrze (na 2gi dzień już w centrach miast nie ma) czy tak słabo (nie sprowadzają).
Mogłeś zapytać w tych ośmiu salonikach i dwóch empikach, czy dostali dużo i się sprzedało, czy mało i leży. Byłeś u źródła i milczałeś, a tu zadajesz pytania tym, którzy mogą jedynie gdybać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2013, 08:47:30 pm wysłana przez N.N. »

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 31, 2013, 08:48:02 pm »
W jednym saloniku rozmawiałem i babka mówiła, że pierwszy numer kupowali a potem rezygnowali. W innych się już wstydziłem :biggrin: Ale widać po jedynce, że przesadzili. Zrozumiałe, że chcieli żeby komiks leżał na początku wszędzie - ale to nawet głupio wygląda te naręcza Powrotu do domu upchniete na półkach - nie wiem po ile będa musiały chodzić na allegro. Obstawiam, że 5 zł.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2013, 08:58:39 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 31, 2013, 09:03:39 pm »
W Bytomiu, sytuacja wygląda tak, że w każdym kiosku jest jeden Venom i 5 Spiderów, w Inmedio w Agorze jest Venomów cały stos i dwa razy więcej pierwszego tomu. Jak szukałem Wolverine'a to wszędzie słyszałem, że wraz z Venomem Wolverine'a oddawali do zwrotów, ale że mam się nie przejmować, bo pewnie to puszczą jeszcze raz tj pierwszy numer.


ps jak widziałem to nikt nie kupował w Bytomiu WKKM oprócz mnie :D komiksy znikają z chwilą przyjścia następnego numeru.

Offline R4ve

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 31, 2013, 09:31:04 pm »
To chyba żaden problem. Na allu, a także na konwentach, w antykwariatach i targach można sporo Semików dostać. bez problemu i stosunkowo niewielkim wysiłkiem można odzyskać swoją kolekcję. Albo zdecydować się na wypasione edycje oryginalne, na twardo i w kredzie, nierzadko z bonusami i bajerami, w opasłych tomach. Polecam!


No, własnie problem :). Raz z czysto logistycznego punktu; prawie wszytko bym musiał z Allegro ściągać. U mnie praktycznie nie ma antykwariatów już, a te co się ostały dawno nie miały żadnych komiksów - poza Kaczorem Donaldem etc. A często wartość komiksu jest mniejsza niż przesyłki. Dwa, poza kilkoma numerami specjalnymi i tu kilka mam na myśli 2 :), nie pamiętam co miałem dokładnie. Nawet już nie pamiętam, z jakich dokładnie lat były to roczniki, kupując to mniej więcej w latach 1994-96 miałem 14-16 lat, a wtedy było ważne co jest w środku a nie, który numer z którego roku.
Dlatego dla mnie ta kolekcja Hachette jest kapitalnym wręcz rozwiązaniem.
Poza tym nie muszę jęczeć, że coś już mam...

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 31, 2013, 09:48:02 pm »
Skoro nie chcesz się pakować w kompletowanie semików - spoko! Polecam Ci się rozejrzeć również po sklepach komiksowych (z tytułami polskimi i zagranicznymi) - w naprawdę atrakcyjnych cenach da się wybrać sporo dobrego stuffu.

Offline Heimdall89

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 31, 2013, 10:18:59 pm »
Witam, to mój 1 post na owym forum. Zarejestrowałem się, ponieważ zaciekawił mnie temat. Mam więc pytanie:

- Wiadomo już, jaki komiks zostanie wydany po Mrocznej Phoenix ?

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 31, 2013, 10:30:01 pm »
Witam, to mój 1 post na owym forum. Zarejestrowałem się, ponieważ zaciekawił mnie temat. Mam więc pytanie:

- Wiadomo już, jaki komiks zostanie wydany po Mrocznej Phoenix ?
Nie bardzo. Są różne spekulacje.

Offline Heimdall89

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 31, 2013, 10:41:34 pm »
Tzn ? Jakie pozycje są najbardziej obstawiane ? :wink:

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 31, 2013, 10:50:01 pm »
Jak na razie dostajemy to, co składa się na pierwszą dziesiątkę (nic dalszego) kolekcji w UK, tylko w innej kolejności. Wydaje mi się więc, że będziemy mieć nadal inną kolejność, ale wątpię by np. wydano u nas coś, co w UK wyszło jako tom 25. Jeśli chodzi o wróżenie z fusów, to niżej jest lista tytułów z UK z kolejnością ich wydawania u nich i u nas. Wytłuszczone pozycje to przewijające się na forum typy.

1. The Amazing Spider-Man: Coming Home (u nas 1)
2. Uncanny X-Men: Dark Phoenix (u nas 6)
3. Iron Man: Extremis (u nas 3)
4. The Ultimates: Super-Human
5. The Amazing Spider-Man: Birth of Venom (u nas 5)
6. Thor: Reborn
7. Captain America: Winter Soldier
8. The Incredible Hulk: Silent Screams
9. Wolverine: Wolverine (u nas 4)
10. Astonishing X-Men: Gifted (u nas 2)

EDYCJA:
Haha... wyniuchałem schemat, patrzcie na kolejność wydań oryginalnych i polskich:
1 - 1
10 - 2
3 - 3
 9 - 4
5 - 5
 2 - 6...
...zgadza się co drugi tom, więc teraz... 7 - 7, czyli Winter Soldier?*

*A tak serio, niech nikt nie bierze tego wywodu na poważnie. Po prostu się wygłupiam x)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2013, 11:04:25 pm wysłana przez Piotruposz »

Offline picemi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 31, 2013, 11:03:45 pm »
Thorgal jest znany od 1978 roku w Polsce. Dorastałem na Thorgalu wydanym w Relaxie, zanim jeszcze zobaczyłem pierwszy album wydany przez KAW. Przez ostatnie 20 lat jest to komiks, który schodzi w Polsce najlepiej z wszystkich.
Spider-man jest znany w Polsce od 1990. Więcej ludzi zna go z filmów - ale czytanie to zupełnie co innego.
Jak rozmawiam ze znajomymi, to nikt nie skaził się czytaniem głupich komiksów amerykańskich, ale wszyscy na dźwięk słowa "komiks" przypominają sobie przeczytane w dzieciństwie: Tytus, Kajko i Kokosz i Thorgal (ten fajny komiks o wikingu, który teraz kupują dla swoich dzieci) :smile:
ok poddaje się - może ja jako jedyny na tym forum obracam się w środowisku antykomiksowym, ludzi dla których komiks to komiks nie ważne czy to kaczor donald, thorgal spiderman, ludzi dla których telewizja jest głównym medium, jakaś patologia czy coś ? nie wiem widocznie trafiłem na jakąś specyficzną niszę i komiks rzeczywiście jest medium przemawiającym do każdego polaka.. Szkoda tylko że nakłady komiksów przeczą temu co teraz piszę..

Offline marwoj85

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 01, 2013, 06:58:05 am »
A wiadomo coś kiedy wysyłka będzie??

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 01, 2013, 07:50:38 am »


ps jak widziałem to nikt nie kupował w Bytomiu WKKM oprócz mnie :biggrin: komiksy znikają z chwilą przyjścia następnego numeru.


E no, Bytom to spore miasto ktoś się znalazł jeszcze :) Jeżeli odsyłają wraz z przysłaniem nowych numerów to potężną zagadką pozostaje dla mnie No 1. Bo jego aż przybyło. Powiem wam, że czesto kupuje 1sze numery różnych kolekcji (bo są w dość atrakcyjnych cenach) ale czegoś takiego jak z WKKM nie widziałem nigdy, takich stosów zalegających.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 01, 2013, 08:29:28 am »
Mi kasjerka wyjaśniła, że pierwsze numery przyszły ponownie chyba z chwilą tomu 4, więc faktycznie im to musi fest na hurtowniach zalegać, skoro wysyłają jeszcze raz, a dalej nikt tego nie kupuje, powoli się zastanawiam czy kupować czy czekać, aż będą w taniej książce za 5 zł  :lol:

Offline marwoj85

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 01, 2013, 08:45:27 am »
powoli się zastanawiam czy kupować czy czekać, aż będą w taniej książce za 5 zł  :lol:
No ja chyba jeszcze odbiorę ze 2-3 paczki i pozniej poczekam jak sprawa się potoczy w razie czego bedzie można z wydawnictwa zakupić brakujące

Offline Mati29

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 01, 2013, 08:53:02 am »
zastanawiasz sie nad kupnem swietnie wydanego komiksu w cenie 15 PLN? Nic dziwnego, że rynek wygląda tak jak wygląda. A fakt, że wciaz zalegają "Coming Home" świadczy tylko o tym, że rynek nie jest tak elastyczny cenowo jak tu wszyscy deklarujecie. Za 40 nie kupie, ale za 30 kupowałbym w ciemno...
Przygotowano wiekszy naklad pierwszego Spidermana niejako testując elastyczność cenową nabywców. Okazuje się ze mimo ponad dwukrotnie nizszej ceny od standardowego wydania jego sprzedaż kuleje.
Macie odpowiedz na swoje marzenia senne o masowych zeszytach w niskiej cenie. Nie ma popytu. A kolekcjonerzy kupia i za 40 i pewnie za 50