trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 389692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 01, 2013, 09:24:24 am »
Mi kasjerka wyjaśniła, że pierwsze numery przyszły ponownie chyba z chwilą tomu 4, więc faktycznie im to musi fest na hurtowniach zalegać, skoro wysyłają jeszcze raz, a dalej nikt tego nie kupuje, powoli się zastanawiam czy kupować czy czekać, aż będą w taniej książce za 5 zł  :lol:


Jak tak dużo osób będzie czekało to szybko się to zrealizuje  :neutral: Ja tak kupowałem wielkie bitwy historii (polski osprey) po 10-11zł a teraz w Auchan leżą w koszach po 4.99.


A post powyżej słuszny, "Powrót do domu" pokazuje, że czasy masowego komiksu w PL minęły chyba już bezpowrotnie.  15zł za ten album to bardzo dobra cena, mało która książke można za tyle kupić - a ludzie nie sa zainteresowani. Choć też na pewno zniechęca ich to zaleganie. Pamietam dobrze jak matka miała opory mi kupić Transformers 1/1991 bo było ich pełno na takim stojaku w porównaniu do innych komiksów i mówiła "patrz nikt tego przeciez nie kupuje". Na szczęście go uparcie chciałem.


Żyjemy w dobie torrentów, oglądania on-line i darmowych gier. Mam zamiar korzystać i z dobrodziejstw współczesności jak i z oldschoolowych papierowych komiksów. Idea trade paperback podoba mi sie bardzo i jeżeli będa tylko w dobrych cenach to będe kupował.


Pisząc tego posta zostałem awansowany na ... służącego  :???:
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Mati29

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 01, 2013, 09:36:51 am »

Pisząc tego posta zostałem awansowany na ... służącego  :???: ??:

gratulacje! :)

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 01, 2013, 09:52:52 am »
Najwidoczniej dobór tytułu zrobił swoje. W końcu to II wydanie (a w przypadku dwóch pierwszych epizodów III) nie tak znowuż dawno wydanego komiksu. Ciekaw jestem jak sprawy będą się miały w przypadku "Wolverine'a"...

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 01, 2013, 09:57:11 am »
Żal człowieka ściska jak czyta się takie posty - "jak będzie za 5 zł to kupię". Kapitalne wydanie - twarda okładka, dobry papier, objętość i do tego niezła historia - to wszystko za niecałe 15 zł. I nadal są tacy, co marudzą. Najlepiej dać im za darmo, a wtedy pewnie by narzekali, że "be, bo nie ma folii".
 
Przy takim podejściu nie ma chyba co oczekiwać, że projekty takie jak WKKM mają szansę powodzenia na naszym rynku. I że w ogóle, komiksów w ładnym wydaniu będzie teraz więcej, bo WKKM rozrusza rynek. A już na pewno możemy zapomnieć o II edycji. Szkoda, bo WKKM to chyba najlepsze, co mogło się nam trafić na poletku komiksów Marvela i jak widać, mało osób to docenia.
 

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 01, 2013, 10:03:36 am »
Żal człowieka ściska jak czyta się takie posty - "jak będzie za 5 zł to kupię". Kapitalne wydanie - twarda okładka, dobry papier, objętość i do tego niezła historia - to wszystko za niecałe 15 zł. I nadal są tacy, co marudzą. Najlepiej dać im za darmo, a wtedy pewnie by narzekali, że "be, bo nie ma folii".
 


Żartobliwie bowman pisał przecież z tymi 5zł. Ale jest to całkiem realne, że wylądują w taniej książce - pierwsze numery na 99%. Tylko jest właśnie ten problem, że jak za mało ludzi będzie kupowac po cenie regularnej 40zł to po wydaniu 10 albumów zamkną kolekcje. Także myślę, że kupie nawet Dark Phoenix mimo, że ją mam w Essentialu. Zalezy mi żeby wyszło jak najwięcej numerów, może nawet pozostane przy prenumeracie.


Wydawnictwa publikują takie informacje jeżeli wydawanie przestaje się opłacać, że mogą to być ostatnie numery. Tak było w Tm-semic, Magii  i mieczu  oraz innych czasopismach, które czytałem. Ale oczywiście nikt nikogo nie zna w Hachette ani Musze. Jeździcie na te konwenty a nie możecie żadnych informacji u źródła zaczerpnąć  :wink:  Przy czym jeźeli będzie juź naprawde źle, że sprzedażą to się zapewne dowiemy.


Ale ktoś tam obliczał po numerach na paczkach, że prenumeratorów samych może być więcej niż 2000.To jest potęźna liczba. Dla ilu ludzi mogą wysyłac taki model statku do ksładania ze 100 numerów z kolekcji - dla 800 ? Wystarczy, że będzie ponad 1000 prenumeratorów to kolekcja wytrzyma wiele numerów.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2013, 10:17:15 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 01, 2013, 10:11:51 am »
Jeżeli żartobliwie, to zwracam honor - nie wyczułem ironii, czy żartu. A post wówczas kieruję do tych, którzy faktycznie tak myślą i tak do tego podchodzą.
 
 

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 01, 2013, 10:15:39 am »
Nie chodziło mi o tom 1 za 15 zł :smile: Piszę tylko jak według mnie ta kolekcja może się skończyć. Oczywiście tego nie chcę, głupio byłoby wydać tyle kasy, żeby potem zobaczyć jak bardzo tracą na wartości :D Choć frajda przy czytaniu jest bezcenna :)
ps. Dobrze sobie zdaje sprawę, że x-men tom 2 był już kiedyś wydany przez Muchę i kosztował dwa razy tyle, wiem, że 40 zł to nie wiele jak na tak dobre wydanie, przy Venomie tak dobrze nie bawiłem się od czasów tm-semic czytając komiks. Swoim postem chciałem tylko zauważyć, że nikt oprócz tych co znają cenę rynkową komiksów raczej nie kupi "książeczki dla dzieci za 40 zł, bo tak wśród nie zainteresowanych komiksy są odbierane. Myślę, że tm-semic odniosło jako taki sukces (10 lat na rynku), bo można było kupić komiks za kilka złotych, a teraz raz na dwa tygodnie wychodzi tom składający się z 6-7 numerów za 40 zł. Cena ta sama, wydanie lepsze, ale łatwiej ludziom nie zainteresowanym zainteresować się czymś za kilka złotych, łatwiej zaryzykować kupienie czegoś w ciemno, dzieciak z kieszonkowym 10 zł na pewno sobie takie komiksu nie kupi. Ja w dzieciństwie mogłem sobie pozwolić na "co któryś numer" tm-semic. Głupio zakładać, że komiksami z WKKM zainteresuje się tylko pokolenie tm-semic, takie coś nie wiem czy ma prawo wypalić. Odnoście folii, myślę, że dobra zagrywka z tym, że zniknęła. Ludzie zaglądną do środka i może lepiej się sprzeda, z drugiej strony trochę się naszukałem, żeby znaleźć w idealnym stanie Venoma.
Ja na razie, zamierzam kupować, bo dzięki tej kolekcji wróciłem to swoim zbiorów z przed lat.

Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 01, 2013, 10:18:52 am »

Jeździcie na te konwenty a nie możecie żadnych informacji u źródła zaczerpnąć  :wink: Przy czym jeźeli będzie juź naprawde źle, że sprzedażą to się zapewne dowiemy.




Bo widzisz, uzyskać jakiekolwiek informacje jest z.... scie ciężko, ostatnio nawet pokusiłem się o telefon własnie do Pani Moniki podając się za "członka" wielkiego forum gdzie tysiące użytkowników śledzi WKKM i z prośbą o odpowiedź na wszystkich nas nurtujące pytania. Pani Monika nie powiem była bardzo uprzejma nawet podała email do siebie, niestety moja wiadomośc pozostała bez odzewu, a była to już 7 z rzędu. Niestety źródło nie chce gadać ...


Ps: troche pozatematem była kiedyś taka strona komiksyonline.pl gdzie można było za free czytać komiksy (coś na zasadzie filmyonline.pl) niestety szybko stronę zdjęto znacie adresy podobnych stron ?
 

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 01, 2013, 10:22:27 am »
O coś takiego mi bardziej chodzi:
- komiksiarz udzielający się w fandomie - Marek co teraz tłumaczycie ?
- Marek z Muchy - Winter Soldier i robimy poprawki w Marvels.


To nie sa jakies tajemnice bankowe.

Part man, part machine - all cybercommando.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 01, 2013, 10:24:23 am »
Jedno pytanie: przyszła do was już paczka 3,4,5? :biggrin:

Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 01, 2013, 10:26:12 am »

To nie sa jakies tajemnice bankowe.




ty tak myslisz i ja tak myśle, ludzie w hachette, już niekoniecznie, nieprzekonanych nie przekonasz, niechętnych nie zachęcisz a w hachette ... nieczego się nie dowiesz.

Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 01, 2013, 10:27:09 am »
Jedno pytanie: przyszła do was już paczka 3,4,5? :biggrin:


do mnie jeszcze nie ale ktoś pisał, że ma być w przyszłym tygodniu...

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 01, 2013, 10:27:55 am »
Nikt mam nadzieje nie będzie propował piractwa i złodziejstwa. Jak chcesz sobie poczytać komiksy, to sobie kup.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 01, 2013, 10:30:02 am »
Najbardziej mnie draźni nie podawanie do wiadomości nakładu - w PRL wszędzie był nakład, w każdej publikacji. Może komiksów w Polsce wcale nie wychodzi tysiąc tylko dużo więcej i dlatego ukrywają.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline andrewk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 01, 2013, 10:36:45 am »
Widzieliście ze nr. 1 znowu jest w kioskach.  Kolekcja upada, że szukaja kolejnych klientów reaktywując nr. 1.Dlaczego nie ma informacji o następnych numerach?