trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 01, 2013, 10:38:09 am »
mnie jedyne co drażni to niemyślący klienci. Ludzie są skorzy kupować już przeczytane komiksy na allegro 40 zł + >10 zł kurier, kiedy za 40 zł + 6 zł przesyłki mają przesyłkę od wydawnictwa.to mnie boli, zamiast wesprzeć wydawnictwa to kasa krąży w zamkniętym obiegu.


drugie co - brak folii - najlepszy pomysł odnośnie kolekcji jak dotąd :smile:  Pochwyciłęm Narodziny Venoma w empiku i szczerze powiem - zaniosę swojego Essentiala X-Men vol2 do antykwariatu, co by zdobyć coś grosza na Dark Phoenixa z WKKM. Tylko dlaczego Mroczna Phoenix?! Jak już to Albo Dark Phoenix, albo Mroczna Feniks i robimy Rudą z Rouge, Cyklopa z Summera i Sztorm z Ororo.




Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 01, 2013, 10:50:32 am »
Nikt mam nadzieje nie będzie propował piractwa i złodziejstwa. Jak chcesz sobie poczytać komiksy, to sobie kup.


Idealista ... tak się składa, że kupuję komiksy i kupowałem jak wydawało TM SEMIC, nie uważam by czytanie komiksów online było złodziejstwem, to jest takie samo złodziejstwo jak słuchanie muzyki z Youtube zamiast pójście i kupienie płyty... poza tym zauważ co się wokół Ciebie dzieje, ta machina jaką jest dzsiejszy show-busines... to jedna wielka koopa, autor robi jedna piosenkę, którą się maksymalnie promuje po to tylko żeby wyciągnąć z ludzi kasę za pełną płytę na której jest 1  fajny kawałem i byle co. To samo się dzieje z komiksami uważam, że jeżeli przeczytam online komiks i mi się spodoba to i tak go kupię przykład wolverine - origins.   

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 01, 2013, 10:56:02 am »
Tylko dlaczego Mroczna Phoenix?! Jak już to Albo Dark Phoenix, albo Mroczna Feniks i robimy Rudą z Rouge, Cyklopa z Summera i Sztorm z Ororo.

Mroczna Phoenix, bo jedynie drugie słowo jest tu pseudonimem. Epitet "Dark" pojawia się tylko na okładce i w tytule X-Men #135 i nie pada z ust żadnego z bohaterów historii  :wink:

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 01, 2013, 10:57:57 am »
Widzieliście ze nr. 1 znowu jest w kioskach.  Kolekcja upada, że szukaja kolejnych klientów reaktywując nr. 1.Dlaczego nie ma informacji o następnych numerach?

Nie dramatyzuj. Brak informacji o numerze, którzy ma się ukazać za miesiąc i wrzucenie do kiosków zalegających na magazynie nr 1 nie świadczy jeszcze o upadku kolekcji. Jakby na to nie patrzeć - ona wciąż jeszcze startuje. Dopiero wczoraj skończył się okres promocyjny na prenumeratę, więc nie ma co panikować - 5 wydanych numerów daje wydawcy zbyt mały pogląd, żeby podejmować tak daleko idące środki. Widać zmniejszenie nakładu, ale jak już wcześniej tu pisano - taki krok był wkalkulowany w kolekcję od początku.
 
Po prostu skończy się na dostępności tylko przez prenumeratę szybciej niż zakładano. I wówczas nakład będzie jedynie taki, by pokryć prenumeratorów. Czy on będzie opłacalny, czy nie - to inny temat. Ale Hachette jest gigantem kolekcjonerek, więc może dociągnąć kolekcję do końca. Chyba wszyscy na to liczymy.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 01, 2013, 11:06:13 am »
Mroczna Phoenix, bo jedynie drugie słowo jest tu pseudonimem. Epitet "Dark" pojawia się tylko na okładce i w tytule X-Men #135 i nie pada z ust żadnego z bohaterów historii  :wink:


Idąc tym tokiem - Captain America: Śnieżny Żołnierz ;) Albo robimy Kapitan Ameryka: Śnieżny Żołnierz, albo Captain America: Winter Soldier. "Dark" jest epitetem, ale takim samym jak Amazing Spider-Man.



Po kreskówkach na Fox Kids zawsze mi się kojarzyło, że Phoenix był w formie męskoosobowej, może temu mi nie pasuje.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 01, 2013, 11:07:56 am »
Wiele wątków zostało dziś poruszonych. Jednym z ciekawszych jest kwestia nakładu. Ani Mucha ani Hachette nie ujawnia takich danych. Na facebooku Muchy, na pytanie o nakład Civil War padła odpowiedź iż jest to ,,tajemnica handlowa". Szczerze mówiąc zdziwiło mnie takie postawienie sprawy. W końcu każdy może sobie sprawdzić w jakim nakładzie wychodzą poszczególne gazety, w jakim nakładzie wychodzą książki. Nie może jednak sprawdzić w jakim nakładzie wychodzą komiksy. Coś, co nie było tajemnicą za czasów TM-Semic, o czym można było się dowiedzieć na stronach klubowych, nagle stało się tajemnicą i tematem tabu. Najbardziej przejrzysty jest chyba w tej kwestii Egmont.
Co do WKKM, to jednak wstrzymałbym się z tezą iż spowoduje ona boom komiksowy na polskim rynku. Musicie sobie bowiem uzmysłowić, że Hachette wyda kolekcję i na tym koniec. Skoncentruje się na czymś innym. Takie wydawnictwa jak Mucha czy Egmont wydają nowe numery cyklicznie i odgrywają dużo większą rolę w popularyzacji komiksu. Nie są jedynie na tu i teraz, ale także na przyszłość. Dlatego po początkowej niechęci, spowodowanej dosyć wysoką ceną, postanowiłem kupować komiksy z tych wydawnictw. Kupiłem Civil War, Marvels, House of M. Wiem, że mają wyjść w kolekcji ale wcale mi to nie przeszkadza. Bo trzeba pomyśleć o tym, że wraz z końcem WKKM, trzeba będzie gdzieś kupować nowe wydania. Dlatego też kupię i ,,Court of Owls" i ,,Czterech jeźdźców apokalipsy", co i Wam gorąco polecam.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 01, 2013, 11:17:37 am »

 
Po prostu skończy się na dostępności tylko przez prenumeratę szybciej niż zakładano. I wówczas nakład będzie jedynie taki, by pokryć prenumeratorów.
Zastanów się nad tym co napisałeś. Jeśli by tak było, oznaczałoby to koniec WKKM. Prenumeratorzy wcale nie zagwarantują, że wezmą wszystkie numery do końca. W każdej chwili mogą się wycofać. A co z klientami, którzy kupują w powszechnej dystrybucji, tj. w kioskach, salonikach prasowych? Mnie prenumerata całkowicie nie urządza. Zdarza się, że nie ma mnie w domu przez miesiąc i nie mam możliwości odebrania komiksu. Myślę, że jest więcej osób takich jak ja, które nie mają czasu na wyczekiwanie na prenumeratę.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2013, 11:22:31 am wysłana przez maximumcarnage »

Offline LBD

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 01, 2013, 11:27:35 am »

Idąc tym tokiem - Captain America: Śnieżny Żołnierz :wink: Albo robimy Kapitan Ameryka: Śnieżny Żołnierz, albo Captain America: Winter Soldier. "Dark" jest epitetem, ale takim samym jak Amazing Spider-Man.



Po kreskówkach na Fox Kids zawsze mi się kojarzyło, że Phoenix był w formie męskoosobowej, może temu mi nie pasuje.

A nie 'zimowy' żołnierz, jeśli już? ;-)

Offline andrewk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 01, 2013, 11:30:34 am »
Mnie irytuje ich polityka informacyjna. Skoro teraz nie ma folii oraz tekturki z tyłu nie będziemy wiedzieć jaki będzie następny numer? Chyba, że Dark Phoenix będzie ostatnim i zwijają działalność...

Realista

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 01, 2013, 11:36:44 am »
Dokładnie. Mam takie samo przeczucie, że następny komiks będzie ostatni.

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 01, 2013, 11:41:51 am »
Wtedy Avengers wydane w sierpniu będzie na wagę złota :)ale wątpie jak wykupili licencje to będą chcieli zmniejszyć poniesione straty, a tak naprawdę to nie wiemy czy straty jakiekolwiek są :)

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 01, 2013, 11:57:31 am »
Hachette po prostu samo nie wie, co chce wydać jako tom 7 i tyle. Gdyby wiedzieli, dodaliby to, aktualizując ostatnio stronę. Nie dodali = nie wiedzą. Chyba, że to jakiś cudowny "zabieg marketingowy" mający na celu nie-mam-pojęcia-co.
 
Co może decydować o kolejności? Sam nie wiem, skoro *z założenia* klient i tak ma kupić wszystkie tomy. Nie ma chyba również mowy o wybieraniu komiksu pod względem tego, czy jest "fajny", bo to zbyt abstrakcyjne. Każdy ma inne gusta. Rozumiem, że na początku stawia się na rozpoznawalność. Sądzę, że pierwsze 6 tomów dotyczyły postaci jak najbardziej znanych, więc może pora wreszcie wydać coś, co w Polsce nie jest znane dzięki TM-Semic i stąd te wahania? To oczywiście tylko takie moje dywagacje. Prawda jest taka, że Hachette nie rozpieszcza swoich klientów, a szczególnie prenumeratorów. Podanie zapowiedzi 3-4 tomów to wg mnie minimum bycia w porządku. W innym przypadku to przypomina - zamiast relacji zaufany sprzedawca i wierny klient - relację "gówno nas obchodzą wasze oczekiwania, mamy marvelowy monopol, a wy kupujcie w ciemno i pakujcie się w kolekcję, bo i tak nie ma konkurencji".

Pozostaje też kwestia ludzi, którzy nie chcą mieć na półce urwanego obrazka - bo dla niektórych może to być irytujące - i chcieliby wiedzieć, co wejdzie w skład kolekcji żeby ostatecznie zdecydować, czy kupować.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 01, 2013, 12:00:38 pm »
Zastanów się nad tym co napisałeś. Jeśli by tak było, oznaczałoby to koniec WKKM. Prenumeratorzy wcale nie zagwarantują, że wezmą wszystkie numery do końca. W każdej chwili mogą się wycofać. A co z klientami, którzy kupują w powszechnej dystrybucji, tj. w kioskach, salonikach prasowych? Mnie prenumerata całkowicie nie urządza. Zdarza się, że nie ma mnie w domu przez miesiąc i nie mam możliwości odebrania komiksu. Myślę, że jest więcej osób takich jak ja, które nie mają czasu na wyczekiwanie na prenumeratę.

Padało tu wiele razy wcześniej, że każda kolekcja Hachette po jakimś czasie jest dostępna jedynie w prenumeratacie. I że tym razem będzie podobnie. Nie wiem, czy tak jest w rzeczywistości i czy są takie plany. Zdaję sobie z tego sprawę, że pokrycie nakładem tylko prenumeraty wiązałoby się z możliwością upadku kolekcji, ale jeżeli przeszliby na taki kanał dystrybucji, to wówczas ci, którzy kupowaliby w kioskach, też zmuszeni byliby przejść na prenumeratę. I w efekcie wyszłoby na mniej więcej to samo (taka sama ilość sprzedaży kontra mniejsze koszta dystrybucji) , bo jak widać na przytoczonych wyżej przykładach odnośnie Venoma - dla przypadkowych kupców cena jest odrzucająca. Odsetek tych osób, którzy dalsze numery kupowaliby przypadkowo, bo akurat trafią na egzemplarz w kiosku/empiku byłby raczej znikomy i na pewno nie wpływałby na sprzedaż kolekcji jako całości.
 
Poza tym można przecież kupować bezpośrednio u Hachette jako numery archiwalne, a nie od razu jako prenumerata.
 
Gdyby nie ryzyko powyższego, sam nigdy bym nie brał prenumeraty - czekanie na przesyłkę i otrzymywanie komiksów dużo później, niż one ukazują się w kioskach jednak mnie irytuje. A jeśli za jakiś czas faktycznie mają się ograniczyć do prenumeraty, to bez sensu byłoby z niej teraz rezygnować.
 
Oczywiście ile w tym prawdy, nie wiem. Za mało znam Hachette jako wydawcę kolekcjonerek, by móc stwierdzić to z całą pewnością. Ale ryzyko przecież takie jest.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 01, 2013, 12:02:43 pm »
Wiele wątków zostało dziś poruszonych. Jednym z ciekawszych jest kwestia nakładu. Ani Mucha ani Hachette nie ujawnia takich danych.
Dzisiaj najczęściej drukuje się komiksy w nader niskich nakładach i dodrukowuje się je w miarę potrzeby. Wyjątkiem są sytuacje, gdy wydawca podpisuje umowę na ograniczony nakład lub ogranicza go specjalnie, żeby nadać publikacji walor kolekcjonerski. Tam, gdzie żadnych ograniczeń nie ma, a komiks sprzedaje się dobrze, trudno powiedzieć, jaki właściwie jest nakład, bo moźe on rosnąć z każdym dodrukiem.
Inna sprawa, że dystrybutorzy tego, co pojawia się w kioskach, z góry określają minimalny nakład tego, co wezmą do dystrybucji. Możesz spróbować się dowiedzieć, jaki to naklad.

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 01, 2013, 12:03:23 pm »
Myślę że nie trzeba się denerwować.
Seria jest wydawana i na pewno będzie wydana do połowy kolekcji. Wydawca jest dużym graczem i wlicza sobie w budżet  projekty. To że jedna kolekcja ,,sprzeda się" a inna ,,padnie" jest wliczone. Nie ma co się denerwować na zapas skoro nic tak naprawdę nie wiemy.
Licencje też zobowiązują do wydania konkretnej ilości komiksów więc tutaj pewnie też mają przymus wydania iluś tam numerów.


Szkoda tylko że nie ma folii ale wydawnictwo pewnie uważa, że książki też folii nie mają i komiksy w twardej okładce jej nie potrzebują. Mimo wszystko dla prenumeratorów być powinny w folii. Czekam ciągle na 3,4,5 numer więc jak przyjdzie to się wypowiem.
 To że nie podają kolejnych numerów to oczywiście zabieg marketingowy by ludzie nie wybierali między np.8 a 9 numerem,  bo 9 jest np. fajniejszy. Tylko by brali całość.

 

anything