trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 01, 2013, 01:30:00 pm »
Na podstawie braku folii i zapowiedzi wieścić upadek kolekcji? :smile: Przypominam, że angielska strona do dzisiaj nie została zaktualizowana. Wątpię też żeby Hachette miało realne dane sprzedaży nawet pierwszego tomu.

Druga sprawa folia...czy jak ktoś kupował np. Batmana - Najlepsze opowieści, też miał pretensje do Egmontu czy Empiku o to, że nie ma folii?? Normalna sprawa, że nie ma.

Mój egzemplarz miał folie i każdy komiks w HC jaki kupowałem od Egmontu na przestrzeni ostatnich kilku lat był w folii.

Cytat: Jaroslaw_D link=topic=34968.msg1211849#msg1211849   date=1359722801
Jak kupujesz w kiosku,   wybierasz ten najmniej zniszczony, choć jak tak oglądam tego "Venoma",   to nie widać na nich zniszczeń.

Słowo klucz - jak kupujesz w kiosku. Do mnie numery 2 i 3 przyszły podniszczone, porysowane, poobcierane.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 01, 2013, 01:49:47 pm »

Mój egzemplarz miał folie i każdy komiks w HC jaki kupowałem od Egmontu na przestrzeni ostatnich kilku lat był w folii.

Ja kupowałem w Empiku i folii nie miał...

Cytuj
Słowo klucz - jak kupujesz w kiosku. Do mnie numery 2 i 3 przyszły podniszczone, porysowane, poobcierane

Prawda...pisałem o osobach bez prenumeraty. Traktowanie prenumeratorów przez Hachette to zupełnie inna para kaloszy.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 01, 2013, 01:55:33 pm »
Ja kupowałem w Empiku i folii nie miał...

Bo zapewne ktoś ją zdarł.

A paczkę z Wolvim i Venomem to chyba dostaniemy jak w kioskach pojawi się Dark Phoenix :roll:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 01, 2013, 01:58:17 pm »
Bo zapewne ktoś ją zdarł.

Zapewne pracownicy Empiku, bo jest u nich na stanie kilka sztuk różnych Batmanów i żaden nie ma folii...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 01, 2013, 02:05:03 pm »
Ja kupowałem w Empiku i folii nie miał...
Bo zapewne ktoś ją zdarł.
Zapewne pracownicy Empiku, bo jest u nich na stanie kilka sztuk różnych Batmanów i żaden nie ma folii...
Przypomnę to, o czym pisałem wcześniej: pracownicy empiku sami foliują towar. W jednym wypadku była, bo zafoliowali, w drugim - tego nie zrobili.
Egmont najprawdopodobniej w ogóle o tym foliowaniu nie wiedział.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 01, 2013, 02:11:27 pm »
Przypomnę to, o czym pisałem wcześniej: pracownicy empiku sami foliują towar. W jednym wypadku była, bo zafoliowali, w drugim - tego nie zrobili.
Egmont najprawdopodobniej w ogóle o tym foliowaniu nie wiedział.

I tym optymistycznym akcentem możemy zakończyć dyskusję na temat foliowania komiksów z Egmontu ;) Dzięki za wyjaśnienie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 01, 2013, 02:11:50 pm »
Kupowałem w sklepie gildii więc pudło. Egmont od kilku lat foliuje wszystkie komiksy, które wydaje w HC (i chwała im za to).

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 01, 2013, 02:28:41 pm »
Kupowałem w sklepie gildii więc pudło. Egmont od kilku lat foliuje wszystkie komiksy, które wydaje w HC (i chwała im za to).
Rzeczywiście pudło. Nie mogę sobie teraz przypomnieć, co ostatnio kupowałem z Egmontu i gdzie. W mojej pamięci jednak pojawiają się wyłącznie komiksy bez folii (co nie oznacza, że jej nie było, a raczej to, że przywiązuję do folii mała wagę).
Przy okazji chciałbym Cię prosić o odpowiedź na pytanie, które 21 stycznia zadałem w temacie "Nowości komiksowe na blogach". Dla mnie to ważna sprawa (dużo wazniejsza od folii na komiksach). Chciałbym móc ją bardziej szczegółowo przegadać.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2013, 04:23:05 pm wysłana przez N.N. »

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 01, 2013, 02:44:58 pm »
Mucha Comics nie foliuje swoich komiksow, egmont foliuje.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 01, 2013, 04:36:39 pm »
Odnośnie wysyłek do prenumeratorów: przedwczoraj zamawiałem prenumeratę, dzwoniłem do Hachette i dostałem informację, że komiksy w tym tygodniu nie będą wysłane, bo już seria na ten tydzień jesli chodzi o wysyłkę poszła - stąd wniosek, że zapewne wysyłają raz w tygodniu i to pewnie jakoś na początku... (?)

Offline andrewk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 01, 2013, 06:30:37 pm »
To po co rzucają tom 1. jeszcze raz? To z wydaniem testowym  w sierpniu po raz 3 znajduje się na rynku przynajmniej w niektórych województwach

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 01, 2013, 06:35:57 pm »
To z wydaniem testowym  w sierpniu po raz 3 znajduje się na rynku przynajmniej w niektórych województwach
I z pewnością nie ostatni.

Realista

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 01, 2013, 07:33:18 pm »
Dlatego rzucają ponieważ sprzedaż była dramatycznie słaba - minimalizacja strat na zasadzie "a może jeszcze ktoś się skusi". Nie najlepiej świadczy o ilości sprzedanych sztuk rzucenie trzeci raz tego samego tytułu w tak niskiej cenie, prawda? Bo nie nie jest to dodruk, taki naiwny to ja nie jestem żeby tak myśleć. Musiało być słabo. Bardzo.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 01, 2013, 07:44:08 pm »
Może nie mieli rozeznania w jakich nakładach sprzedają się komiksy w naszym kraju i nadrukowali pierwszego tomu od cholery jakby to były czasy PRL-u.  :biggrin: Kolejne tomy pewnie wydrukowali już w rozsądniejszej ilości. Poczekajmy i zobaczmy czy i one będą rzucone jeszcze raz.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2013, 07:55:22 pm wysłana przez Anionorodnik »

Realista

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 01, 2013, 07:57:08 pm »
No cóż, już kiedyś przerabialiśmy podobny scenariusz, aż mnie dziwi, że ktoś znów startuje z tym pomysłem pomny klęski "Dobrego Komiksu" wydawanego przez Axel Springer. A były to komiksy po 5 zł, nie po 40 w twardej oprawie z 5 kolorami i lakierem punktowym na okładce. Wydaje mi się, że ktoś przeszacował komiksowy "rynek kolekcjonerski" w Polsce. Po raz kolejny. Wtedy nie wierzyłem, że to się uda i teraz też nie wierzę. Chciałbym bardzo ale nie wierzę. Będę miał na półce kolejne "białe kruki" obok CDN i innych kwiatków. Bo znając Hachette to prędzej zmieli zwroty niż da niższą cenę.

 

anything