Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #300 dnia: Luty 01, 2013, 10:24:40 pm »
Nie, nikt tak nie sądzi. Zestaw jest dokładnie taki sam, różni się kolejnością wydawania i w przypadku Polski numeracją. Twierdzisz, że brak oryginalnej numeracji to mała strata. Ja jednak wolałbym ustawić tomy na półce w takiej kolejności w jakiej były publikowane. Poza tym chciałbym żeby Polska nie była jedynym krajem, w którym WKKM jest pozbawiona tego ,,smaczku". Ktoś to w końcu wymyślił nie dlatego, że tak mu się podobało ale także ze względów praktycznych.

Wcześniej akurat Anionorodnik napisał, że: "To może oznaczać, że rzeczywiście u nas będą jakieś zmiany w doborze   tytułów. Oryginalne numery na grzbietach pozwalają na ustawienie tomów   na półce w kolejności od najstarszego do najnowszego. Jeśli u nas będą   jakieś nowe historie, a jeszcze nie wiedzą jakie i z jakiego roku to nie   mogli dać takiej zmyślnej numeracji."
A potem Amsterdream podchwycił temat. Więc jednak są osoby, które obawiają się, że u nas pójdą inne tytuły.
W kwestii numeracji - wszystko to kwestia oczekiwań. Dla mnie akurat nie ma znaczenia, że tom wydany dziesięć lat wcześniej niż inny stoi 10 cm na prawo od niego, zamiast 15 na lewo, o ile treść i wydanie są takie, jak powinny być. Ale rozumiem, że to może mieć dla kogoś wartość - niemniej to tylko smaczek.





Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #301 dnia: Luty 01, 2013, 10:26:46 pm »
Ale rozumiem, że to może mieć dla kogoś wartość - niemniej to tylko smaczek.

I nie widzisz w tym nic złego, że tylko polska kolekcja jest tego ,,smaczku" pozbawiona?

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #302 dnia: Luty 01, 2013, 10:27:58 pm »
Uważam kolejność tomów na półce za istotną, tym bardziej, że grafiki na grzbietach nie zawsze podsuwają co jest w danym tomie. Nie będzie kolejności wg daty wydania, nie będzie kolejności alfabetycznej, ale pozostanie kolejność cyferkowa z uzasadnieniem "bo tak" :b


Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #303 dnia: Luty 01, 2013, 10:30:09 pm »
Uważam kolejność tomów na półce za istotną, tym bardziej, że grafiki na grzbietach nie zawsze podsuwają co jest w danym tomie. Nie będzie kolejności wg daty wydania, nie będzie kolejności alfabetycznej, ale pozostanie kolejność cyferkowa z uzasadnieniem "bo tak" :b


Dokładnie :biggrin: . To chyba najlepsze podsumowanie całej sytuacji.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #304 dnia: Luty 01, 2013, 10:30:27 pm »
Proszę więc o wykładnię.
Rozumiem, ze "suchy" tekst na forum bez calej tej otoczki rozmowy jak gestykulacja, mimika twarzy, intonacja itp. czasem nie pozwala na wlasciwe odebranie intencji danej wypowiedzi. Czasem tez brak wlasciwego odbioru nie zalezy od wyzej wymienionych czynnikow, a od zdolnosci interlokutora.
Czasem tez rozmycie wlasciwego kontekstu danej wypowiedzi jest zaburzone ze wzgledu na wieloaspektowosc prowadzonej rozmowy na forum, ale w tym przypadku chyba raczej to nie to.
 
Upraszczajac: wchodze na forum, czytam, czytam i czytam, i widze, ze przez ostatnie kilkanascie lub kilkadziesiat stron przewijaja sie opinie, ze kolekcja jest do dupy (bo to, bo tamto), to sie zastanawiam po jakiego grzyba osoby, ktore takie a nie inne opinie wyglaszaja, chca kupowac te kolekcje. A takie opinie na pewno nic nie wnosza do tzw. "dyskusji"
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #305 dnia: Luty 01, 2013, 10:35:49 pm »

Upraszczajac: wchodze na forum, czytam, czytam i czytam, i widze, ze przez ostatnie kilkanascie lub kilkadziesiat stron przewijaja sie opinie, ze kolekcja jest do dupy (bo to, bo tamto), to sie zastanawiam po jakiego grzyba osoby, ktore takie a nie inne opinie wyglaszaja, chca kupowac te kolekcje. A takie opinie na pewno nic nie wnosza do tzw. "dyskusji"

To chyba jednak Ty nie rozumiesz. Takie opinie wnoszą dużo więcej do dyskusji niż bicie piany i rozpływanie się nad wspaniałością kolekcji. Jeśli przeczytasz moje posty to zobaczysz, że chwalę WKKM za cenę, jakość wydania, ale wytykam równocześnie braki. Gdyby wcielić w życie twoje reguły, to nie byłaby dyskusja tylko pieśni pochwalne.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #306 dnia: Luty 01, 2013, 10:36:14 pm »

I nie widzisz w tym nic złego, że tylko polska kolekcja jest tego ,,smaczku" pozbawiona?

Widzę, ale piszę, że da się to jeszcze przeżyć.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #307 dnia: Luty 01, 2013, 10:37:54 pm »
Widzę, ale piszę, że da się to jeszcze przeżyć.
Pewnie, że się da. Jak większość rzeczy. Chodzi mi jednak o  różnicę w podejściu do klienta.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 01, 2013, 10:40:30 pm »

Upraszczajac: wchodze na forum, czytam, czytam i czytam, i widze, ze przez ostatnie kilkanascie lub kilkadziesiat stron przewijaja sie opinie, ze kolekcja jest do dupy (bo to, bo tamto), to sie zastanawiam po jakiego grzyba osoby, ktore takie a nie inne opinie wyglaszaja, chca kupowac te kolekcje. A takie opinie na pewno nic nie wnosza do tzw. "dyskusji"

Ja nie widziałem ani jednego postu, że kolekcja jest do dupy. Więcej jest za to obaw, że się przedwcześnie skończy, albo że coś z niej wykroją/zabiorą.
Jest natomiast dużo narzekań na samą formę jej sprzedaży, to fakt - ale takie będą zawsze, bo wiadomo, że jeden chciałby to, a drugi tamto, a wszystkim się nie dogodzi.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 01, 2013, 10:43:48 pm »

To chyba jednak Ty nie rozumiesz. Takie opinie wnoszą dużo więcej do dyskusji niż bicie piany i rozpływanie się nad wspaniałością kolekcji. Jeśli przeczytasz moje posty to zobaczysz, że chwalę WKKM za cenę, jakość wydania, ale wytykam równocześnie braki. Gdyby wcielić w życie twoje reguły, to nie byłaby dyskusja tylko pieśni pochwalne.
Pozowole sobie nie skomentowac, bo jednak mam wrazenie, ze dalej nie rozumiesz tego co wczesniej napisalem.
I prosze nie wmawiaj mi, ze przedstawilem wczesniej jakies reguly dyskusji w moich ostatnich wypowiedziach, bo jakos sobie tego nie przypominam.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 01, 2013, 10:44:42 pm »
wchodze na forum, czytam, czytam i czytam, i widze, ze przez ostatnie kilkanascie lub kilkadziesiat stron przewijaja sie opinie, ze kolekcja jest do dupy (bo to, bo tamto), to sie zastanawiam po jakiego grzyba osoby, ktore takie a nie inne opinie wyglaszaja, chca kupowac te kolekcje. A takie opinie na pewno nic nie wnosza do tzw. "dyskusji"

To nie wiesz, że marudzi się łatwo, a chwali trudno? :wink:

Przecież padało wiele pozytywnych opinii o kolekcji: ładne wydanie, przystępna cena. Dobór historii i ich jakość to bardzo osobliwa kwestia i tu bywa różnie. Wszyscy marudzą, bo tak to juz wygląda na forach. Dawno nikt nie pisał o numeracji, napisała teraz jedna osoba i posypała się lawina. Na tym to polega. Ktoś rzuca temat, a wtedy inni dorzucają swoje 3 grosze.
Masz rację ze spostrzeżeniem o braku przymusu, jednak wymieniane "wady" w stosunku do zalet są tak małe, że tylko odsetek zainteresowanych zrezygnuje z kolekcji. Chociaż mimo iż trzeba przyznać, że w obliczu sąsiadów zabieg z numeracją jest bardzo zagadkowy i wydaje się nieprzemyślany, to kolekcja ta jest bardzo fajna i tyle. Jak to ze zbiorami bywa - ma mocniejsze i słabsze strony.
A marudzenie? Taka już nasza cecha. Narodowa podobno! ^^

To może teraz niech każdy napisze post o zaletach kolekcji? Dacie radę? xD

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 01, 2013, 10:46:30 pm »
Ja nie widziałem ani jednego postu, że kolekcja jest do dupy.
Jak pisalem to bylo uproszczenie, ktore ma zobrazowac niezadowolenie (kolekcja "niekompletna", brak wlasciwej numeracji, itp.).
Buk, Hodor i Dziczyzna

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 01, 2013, 10:46:46 pm »


To może teraz niech każdy napisze post o zaletach kolekcji? Dacie radę? xD
Jest fajna, bo jest

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 01, 2013, 10:49:11 pm »
Jest fajna, bo jest

Nawet nie wiesz ile śmiechu Twój post we mnie wywołał. Bardzo mi się podoba zaleta, którą dostrzegłeś i jest chyba najmocniejszą.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 01, 2013, 10:49:43 pm »
To nie wiesz, że marudzi się łatwo, a chwali trudno? :wink:

Przecież padało wiele pozytywnych opinii o kolekcji: ładne wydanie, przystępna cena. Dobór historii i ich jakość to bardzo osobliwa kwestia i tu bywa różnie. Wszyscy marudzą, bo tak to juz wygląda na forach. Dawno nikt nie pisał o numeracji, napisała teraz jedna osoba i posypała się lawina. Na tym to polega. Ktoś rzuca temat, a wtedy inni dorzucają swoje 3 grosze.
Masz rację ze spostrzeżeniem o braku przymusu, jednak wymieniane "wady" w stosunku do zalet są tak małe, że tylko odsetek zainteresowanych zrezygnuje z kolekcji. Chociaż mimo iż trzeba przyznać, że w obliczu sąsiadów zabieg z numeracją jest bardzo zagadkowy i wydaje się nieprzemyślany, to trzeba przyznać, że kolekcja ta jest fajna i tyle. Jak to ze zbiorami bywa - ma mocniejsze i słabsze strony.
A marudzenie? Taka już nasza cecha. Narodowa podobno! ^^

To może teraz niech każdy napisze post o zaletach kolekcji? Dacie radę? xD
Wiem, ze padlo wiele pozytywnych komentarzy nt. kolekcji i rowniez merytorycznych tresci nt. jej zawartosci i to sie chwali. Ale wiesz, jak wchodzisz na forum i przegladasz ostatnie posty i widzisz takie a nie inne opinie i wiesz, ze to niczego w kolekcji i polityce wydawcy razej nie zmieni, to zastanawiasz sie najzwyczajniej "po co?" :smile:
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything