Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 01, 2013, 10:51:15 pm »
Jest fajna, bo jest
Dokladnie!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 01, 2013, 10:52:49 pm »
Ja jednak wolałbym ustawić tomy na półce w takiej kolejności w jakiej były publikowane.
I tak tez mozesz zrobic!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #317 dnia: Luty 01, 2013, 10:53:04 pm »
sie zastanawiam po jakiego grzyba osoby, ktore takie a nie inne opinie wyglaszaja, chca kupowac te kolekcje. A takie opinie na pewno nic nie wnosza do tzw. "dyskusji"
Chodzi mi o tę wypowiedź. Wskazuje ona iż o kolekcji należy wypowiadać się w samych superlatywach, gdyż negatywne opinie nic do dyskusji nie wnoszą. Poza tym poddajesz w wątpliwość wiarygodność osób, które kupują, a wytykają błędy.
Na swoim przykładzie powiem, że w miarę upływu czasu jestem coraz bardziej rozczarowany WKKM, co nie zmienia faktu, że będę kupował dalej. Taki po prostu mam charakter. Gdy coś zaczną, staram się to kontynuować. Nie poprzestanę na 5ciu tomach. Chcę mieć całość.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #318 dnia: Luty 01, 2013, 10:53:17 pm »

To może teraz niech każdy napisze post o zaletach kolekcji? Dacie radę? xD

No ba :smile: Całą listę nawet:

- kapitalne wydanie (twarda okładka, papier)
- cena
- zbiera jedne z najlepszych historii Marvela, dotąd rozsiane bądź niewydane w Polsce
- przywraca wspomnienia
- ma wartość kolekcjonerską
- rozbudza emocje oczekiwaniem na kolejny tom/zapowiedź wydawniczą
- ciekawe dodatki
- rysunek na grzbiecie (chociaż przycięty w stosunku do oficjalnej grafiki, to i tak będzie się ładnie prezentował)
- rozbudzi zainteresowanie innymi tytułami, których zabraknie w kolekcji
- komiksy dobrze leżą w dłoni :smile:   

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #319 dnia: Luty 01, 2013, 10:55:36 pm »
Chodzi mi o tę wypowiedź. Wskazuje ona iż o kolekcji należy wypowiadać się w samych superlatywach, gdyż negatywne opinie nic do dyskusji nie wnoszą. Poza tym poddajesz w wątpliwość wiarygodność osób, które kupują, a wytykają błędy.
Na swoim przykładzie powiem, że w miarę upływu czasu jestem coraz bardziej rozczarowany WKKM, co nie zmienia faktu, że będę kupował dalej. Taki po prostu mam charakter. Gdy coś zaczną, staram się to kontynuować. Nie poprzestanę na 5ciu tomach. Chcę mieć całość.
No i oczywiscie znow pudlo. Nic ttakiego nie pisalem, natomiast narzekanie nie wnosi nic do dyskusji.
 
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #320 dnia: Luty 01, 2013, 10:56:08 pm »
I tak tez mozesz zrobic!
Dobra, uściślam. Chciałbym je ustawić w takiej kolejności w jakiej zostały opublikowane w USA, a nie w jakiej wydaje je Hachette w Polsce.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #321 dnia: Luty 01, 2013, 10:58:10 pm »
Dobra, uściślam. Chciałbym je ustawić w takiej kolejności w jakiej zostały opublikowane w USA, a nie w jakiej wydaje je Hachette w Polsce.
Zorozumialem juz wczesniej o co Ci chodzilo, ale oczywiscie dalej tak mozesz zrobic!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #322 dnia: Luty 01, 2013, 10:59:17 pm »
Nic takiego nie pisalem, natomiast narzekanie nie wnosi nic do dyskusji.
Widocznie nie umiesz napisać w przejrzysty i zrozumiały sposób. Narzekanie jeśli jest połączone z wytknięciem błędów i odpowiednią argumentacją, jak najbardziej wnosi coś do dyskusji.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #323 dnia: Luty 01, 2013, 11:01:00 pm »
Zorozumialem juz wczesniej o co Ci chodzilo, ale oczywiscie dalej tak mozesz zrobic!
Nie mogę, gdyż numeracja nie jest zgodna z oryginalną datą publikacji. I jest to jak się okazuje ewenement występujący jedynie w Polsce.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #324 dnia: Luty 01, 2013, 11:03:41 pm »
Nie mogę, gdyż numeracja nie jest zgodna z oryginalną datą publikacji. I jest to jak się okazuje ewenement występujący jedynie w Polsce.
A ja dalej bede sie upieral, ze mozesz! Naprawde nie widze przeszkod.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #325 dnia: Luty 01, 2013, 11:07:15 pm »
A ja dalej bede sie upieral, ze mozesz! Naprawde nie widze przeszkod.
Jakoś mnie to nie dziwi. Podstawową przeszkodą jest fakt, iż tak ustawione tomy nie utworzyłyby grafiki widniejącej na grzbietach.

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #326 dnia: Luty 01, 2013, 11:18:13 pm »
A ja dalej bede sie upieral, ze mozesz! Naprawde nie widze przeszkod.

Fakt. Można poustawiać nawet do góry nogami i niebo się z tego powodu nie posypie :wink:

Ale tak serio - ja np. przykuwam dużą uwagę do takich rzeczy i np. drażni mnie w posiadanych książkach z MAGa z "Uczty Wyobraźni", że napis na grzbiecie był drukowany błędnie (tj. z dołu do góry) i jeszcze bym to przeżył (bo na rynku stale pojawiają się książki z taką wadą), to nie mogę znieść, że w pewnym momencie wydawnictwo zaczęło drukować tytuły na grzbietach poprawnie... wyobraź sobie jak to teraz wygląda...

I do czego dążę -> mimo wszystko najważniejszy (dla mnie) jest efekt wizualny, więc jeśli grafika się zgodzi, tj. pójdzie prostą linią miast zygzakiem (a widać pewne nierówności między moimi tomami 1 i 2) i cyfry pójdą od 1 do 60 - będę zadowolony. A jeśli ktoś nad estetykę przedkłada praktyczność, to chyba nie będzie miał problemu z ustawieniem jak mu pasuje, nie zważając na obrazek.

Nie chcę dalej marudzić, bo przedstawiłem wyżej, że przeżyję tę numerację i mi ona krzywdy nie zrobi, ale zwyczajnie jestem ciekaw takiej decyzji... Hachette, dlaczego?
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2013, 11:21:46 pm wysłana przez Piotruposz »

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #327 dnia: Luty 01, 2013, 11:33:16 pm »
Nie chcę dalej marudzić, bo przedstawiłem wyżej, że przeżyję tę numerację i mi ona krzywdy nie zrobi, ale zwyczajnie jestem ciekaw takiej decyzji... Hachette, dlaczego?

Jak przerwą kolekcję za jakiś czas, to przynajmniej będzie jakiś spójny fragment. Tak, wiem, że Hachette nigdy nie przerywa kolekcji (spokojnie, komiks to wyjątkowa sprawa i ma szanse to zmienić).

A mnie to raczej dynda ta grafika i kolejność tomów z nią związana, bo trzymam komiksy w szafkach.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #328 dnia: Luty 01, 2013, 11:41:33 pm »
Jak przerwą kolekcję za jakiś czas, to przynajmniej będzie jakiś spójny fragment.

Zdecydowanie jest to pewien plus. Mój kolega np. planuje przerwać kolekcję, gdy "uzbiera" Hulka, a ponieważ to bydle, to kolekcja skończyłaby się na jakichś 15 tomach, o.

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #329 dnia: Luty 02, 2013, 02:08:13 am »
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum :)

Jakieś wieści w sprawie prenumeraty?
Zamówiłem swoją 4 stycznia od numeru drugiego, więc powinienem dostać paczkę z 2-3. Niestety do dziś jej nie mam :(
Z Panią na infolinii kontaktowałem się już trzy razy, za każdym razem słysząc co innego:
1) telefon po zamówieniu - paczka będzie wysłana za tydzień, i będzie w drodze (!) kolejny tydzień;
2) telefon po dwóch tygodniach - paczka będzie wysłana pod koniec miesiąca;
3) paczka powinna dotrzeć na początku lutego;
Oczywiście Pani powiedziała że nie mam co liczyć na mailowe potwierdzenie wysyłki.

Kolekcja naprawdę świetna, pierwszy numer kupiłem kiosku, czwarty w Empiku, po weekendzie wybieram się po Venoma, a nadal nie mam numerów 2 i 3 :) Śmiech na sali i dezinformacja. Jako osoba pracująca w handlu internetowym w branży IT uważam że to jest po prostu nie do pomyślenia w roku 2013 by czekać miesiąc na wyprodukowany już produkt który jest w kraju. Niestety wydawnictwo sobie bardzo "używa" korzystając z faktu braku konkurencji w tym segmencie cenowym i produktowym. Małym pocieszeniem jest fakt że nie zapłaciłem z góry kilkuset złotych...

Czekam na paczkę i z prenumeraty oczywiście rezygnuję bo szkoda nerwów :(

Ktoś zamówił prenumeratę w podobnym okresie do mnie i już dostał towar? To jest wysyłane kurierem czy pocztą polską?

Pozdrawiam!

 

anything