Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #330 dnia: Luty 02, 2013, 06:41:29 am »
Ale tak serio - ja np. przykuwam dużą uwagę do takich rzeczy i np. drażni mnie w posiadanych książkach z MAGa z "Uczty Wyobraźni", że napis na grzbiecie był drukowany błędnie (tj. z dołu do góry) i jeszcze bym to przeżył (bo na rynku stale pojawiają się książki z taką wadą), to nie mogę znieść, że w pewnym momencie wydawnictwo zaczęło drukować tytuły na grzbietach poprawnie... wyobraź sobie jak to teraz wygląda...
Krotki offtop: ten uklad nie jest bledny. Fakt, ze norma PN-78/N-01222/08reguluje uklad tytulu i nazwiska autora na rzecz wersji od gory do dolu, ale tradycja, badania psychologiczne i inne regulacje i zalecenia, ktore powstawaly na przestrzeni lat, roznie mowia.
Z punktu widzenia kompozycji (tudziez estetyki) to lepiej wydaje sie miec tytuly poukladane w jednym porzadku.
To samo tyczy sie numeracji kolekcji itp, ale nie jest to zaden przymus :) i ustawiac sobie mozna jak sie komu zywnie podoba :P Osobiscie bym wolal tytul danego albumu kolekcji na grzbiecie, a nie jakis obrazek. Ale jest jak jest i przyjmuje to na klate :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #331 dnia: Luty 02, 2013, 10:07:42 am »
W kwestii innej zawartości WKKM na polskim rynku: naprawdę sądzicie, że Hachette przygotowuje jeden, stały komplet komiksów na świat i drugi komplet, specjalnie na nasz rynek? Przecież to mało prawdopodobne, chociażby ze względów licencyjnych - mieliby wykupywać osobne na Polskę i osobne na świat?
Wysunąłem hipotezę, że inna numeracja na grzbietach może oznaczać zmiany w dobrze tytułów, ale nie znaczy to, że się pod nią podpisuję.  :biggrin: Moim zdaniem będziemy mieć identyczny zestaw jak w UK.

Cytuj
Raczej po prostu stwierdzili, że nam to wszystko jedno, jeżeli chodzi o numerację. Albo, że jesteśmy przyzwyczajeni do numeracji narastającej albumów i zaczęcie kolekcji od nr 20 wprowadziło by zamieszanie.
Też tak uważam.

Cytuj
Jeszcze odnośnie tytułów wg wikipedii - ta lista nie jest potwierdzona przez Hachette. Jest nawet taka uwaga powyżej listy:

Additionally, customer support provided a list of books to be published from issue seven onwards.[4] Although it is unverified, it has proven accurate at least as far as issue 33.


Powinieneś zacytować jeszcze wcześniejsze zdanie:

Only the first six issues were officially announced, but each issue   features a further reading section which advertised future books and   their volume number, though not release number.


W UK dalsze tomy i ich numery na grzbietach są ujawniane wśród "Polecanych lektur" (wyróżniony żółtą czcionką tekst "Volume XX in the Ultimate Marvel Graphic Novels Collection"). W ten sposób ujawniono już wszystkie 60 tomów. Lista podana przez brytyjską obsługę klienta to lista według kolejności   wydawania. Ponieważ nie wszystkie tomy zostały jeszcze wydane, kolejność   ta jest nie do końca potwierdzona. Na razie zgodziła się do 33 tomu.



Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz w związku z oświadczeniem Muchy:
Cytuj
W związku z pojawiającymi się coraz częściej   pytaniami związanymi z Wielką Kolekcją Komiksów Marvela, Mucha   oświadczyć musi, co następuje:
 
 Mucha otrzymała od agenta   Marvela, firmy Panini, zlecenie na opracowanie zawartości (tak zwany   prepress) polskiego wydania Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela.   Niestety, Mucha nie ma żadnego wpływu na zawartość kolekcji. Nie mamy   również licencji na tytuły Marvela,   które wydawaliśmy w latach 2008-2010 (warunki umowy wygasły i w tej   chwili możemy jedynie sprzedawać egzemplarze znajdujące się w   magazynie).
 
 Marvel może sprzedawać prawa do publikacji   tytułów, które wydawaliśmy. Sprzedało firmie Hachette Polska. Z tychże   powodów, a także biorąc pod uwagę fakt, że nie jesteśmy w stanie   konkurować z cenami albumów Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, album   WOJNA DOMOWA (Civil War) będzie najprawdopodobniej naszą ostatnią   pozycją z Marvel Comics - przynajmniej dopóki Kolekcja Hachette będzie   ukazywać się na rynku.

Ktoś się zastanawiał na które komiksy Marvela z WKKM stracili już licencję więc zrobiłem małą listę:

2007 - Astonishing X-Men: Gifted
2008 - Astonishing X-Men: Dangerous
2009 - Marvels
2010 - Secret War
2010 - Avengers: Disassembled

2011 - New Avengers: Break Out
2012 - House of M
2013 - Civil War

Zakładając, że na wszystkie tytuły licencję mają 2-letnią, to na New Avengers: Break Out stracą ją w tym roku, na House of M w przyszłym, a na Civil War w 2015. WKKM kończy się gdzieś w lutym-marcu 2015.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #332 dnia: Luty 02, 2013, 11:29:58 am »

W UK dalsze tomy i ich numery na grzbietach są ujawniane wśród "Polecanych lektur" (wyróżniony żółtą czcionką tekst "Volume XX in the Ultimate Marvel Graphic Novels Collection"). W ten sposób ujawniono już wszystkie 60 tomów. Lista podana przez brytyjską obsługę klienta to lista według kolejności   wydawania. Ponieważ nie wszystkie tomy zostały jeszcze wydane, kolejność   ta jest nie do końca potwierdzona. Na razie zgodziła się do 33 tomu.


Może i masz rację. Może chodzi tu tylko o niepotwierdzoną kolejność, nie zaś tytuły same w sobie. Mnie taki zestaw satysfakcjonuje, więc nie mam nic przeciwko, jeżeli ta lista miałaby faktycznie taka się utrzymać do końca.

Niemniej, Hachette wspominało, żeby nie ufać Wikipedii w kwestii tytułów - i teraz pytanie, czy miało na myśli kolejność, czy zawartość?

Druga sprawa: na blogu Polskiego Geeka osoba podająca się za Tomasza Sidorkiewicza (tłumacza) wspomniała, że pracują nad tytułami, których nie ma na tej liście. Jak się do tego ustosunkować? Wspomniał, że kolekcja jest w trakcie tworzenia i wiele się zmieni. Oczywiście mogła to być tylko ściema.

Kurcze, na zachodzie wszystko jasne, a u nas poruszamy się w sferze domysłów i nadziei...

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #333 dnia: Luty 02, 2013, 11:40:41 am »

Druga sprawa: na blogu Polskiego Geeka osoba podająca się za Tomasza Sidorkiewicza (tłumacza) wspomniała, że pracują nad tytułami, których nie ma na tej liście. Jak się do tego ustosunkować? Wspomniał, że kolekcja jest w trakcie tworzenia i wiele się zmieni. Oczywiście mogła to być tylko ściema.

A może to przymiarki do tej drugiej marvelowskiej serii  :wink:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #334 dnia: Luty 02, 2013, 11:43:18 am »
Krotki offtop: ten uklad nie jest bledny. Fakt, ze norma PN-78/N-01222/08reguluje uklad tytulu i nazwiska autora na rzecz wersji od gory do dolu, ale tradycja, badania psychologiczne i inne regulacje i zalecenia, ktore powstawaly na przestrzeni lat, roznie mowia.
Z punktu widzenia kompozycji (tudziez estetyki) to lepiej wydaje sie miec tytuly poukladane w jednym porzadku.
To samo tyczy sie numeracji kolekcji itp, ale nie jest to zaden przymus :smile: i ustawiac sobie mozna jak sie komu zywnie podoba :P Osobiscie bym wolal tytul danego albumu kolekcji na grzbiecie, a nie jakis obrazek. Ale jest jak jest i przyjmuje to na klate :smile:

To ciekawe, co piszesz. Ja odwoływałem się właśnie do polskiej normy wydawniczej. Nadal będę się upierał, że to błąd, a nie indywidualność wydawcy :razz:
Gdy książka leży poziomo, powinno dać się odczytać tytuł bez wykręcania głowy, o.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #335 dnia: Luty 02, 2013, 11:45:28 am »
Nie Hachette tylko Mucha, a Sidorkiewicz też jest z Muchy. Myślę, że zwyczajnie wciskają nam kit, bo boją się o sprzedaż własnych komiksów, a szczególnie nowości jak "House of M" i "Civil War", które wyszły w ostatnich miesiącach.

Poczytałem trochę czeskiego forum (po przepuszczeniu strony przez translator Google  :biggrin: ) i tam też mają niezły cyrk. Kolekcja ruszyła oficjalnie pod koniec grudnia, a nie ma jeszcze ani strony, ani reklamy w TV. Ponadto tomy z testu są o pół centymetra wyższe od tych z oficjalnego rzutu więc tym co nabyli je wcześniej obrazek się nie zgadza.

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #336 dnia: Luty 02, 2013, 11:58:19 am »
z tego co widzialem u swojego chrzesniaka z Anglii to on dostaje do domu numery komiksow marvela nie po kolei. Mial numery z pierwszej dziesiatki ale mial tez dalsze numery z trzeciej czy czwartej dzisiatki. Ciekawy jestem jakby takie rozwiazanie sprawdzilo sie na naszym rynku

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #337 dnia: Luty 02, 2013, 12:05:26 pm »
z tego co widzialem u swojego chrzesniaka z Anglii to on dostaje do domu numery komiksow marvela nie po kolei. Mial numery z pierwszej dziesiatki ale mial tez dalsze numery z trzeciej czy czwartej dzisiatki. Ciekawy jestem jakby takie rozwiazanie sprawdzilo sie na naszym rynku

Czy Ty w ogóle przeczytałeś 2-3 ostatnie strony tego wątku? Przecież właśnie w ostatnich postach to tego dotyczy najgorętsza wymiana zdań.

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #338 dnia: Luty 02, 2013, 12:16:40 pm »
Czy Ty w ogóle przeczytałeś 2-3 ostatnie strony tego wątku? Przecież właśnie w ostatnich postach to tego dotyczy najgorętsza wymiana zdań.

Przeczytalem. I z tego co widze sa dwie opcje:

- ty nie przeczytales uwaznie tego co ja napisalem, czyli ze numery ktore przychodza do niego(chrzesniaka) maja na grzbiecie napisane np 1, 2 10, 18, 24 itd... czyli dopoki nie bedziesz mial wszystkich numerow to bedziesz mial dziury w obrazku

- ja nie zrozumialem tego co pisza osoby w poprzednich odpowiedziach, choc wydaje mi sie ze pisza o tym ze pierwsze numery np 1-10 to sa lata 70te, kolejne numery to lata 80-te.

Jesli jest inaczej to prosze o sprostowanie mnie

pozdrawiam


Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #339 dnia: Luty 02, 2013, 12:28:52 pm »
Przeczytalem. I z tego co widze sa dwie opcje:

- ty nie przeczytales uwaznie tego co ja napisalem, czyli ze numery ktore przychodza do niego(chrzesniaka) maja na grzbiecie napisane np 1, 2 10, 18, 24 itd... czyli dopoki nie bedziesz mial wszystkich numerow to bedziesz mial dziury w obrazku

- ja nie zrozumialem tego co pisza osoby w poprzednich odpowiedziach, choc wydaje mi sie ze pisza o tym ze pierwsze numery np 1-10 to sa lata 70te, kolejne numery to lata 80-te.

Jesli jest inaczej to prosze o sprostowanie mnie

pozdrawiam

Wyjaśniam. Numery na grzbietach kolekcji Hachette oznaczają datę publikacji oryginału w USA, i tak np. Iron Man: Demon in a bottle jest oznaczony nr 1 gdyż został wydany w 1979 roku i jest to najstarszy tom kolekcji. Siege jest oznaczony nr 60 gdyż jest to najnowszy tom kolekcji, wydany w 2010 roku. Po ustawieniu numerów od 1 do 60, czyli od najstarszego do najnowszego otrzymasz grafikę na grzbietach. Numery te nie oznaczają kolejności wydawania przez Hachette stąd też nic dziwnego, że obok numeru 37 będziesz miał nr 1. Powyższe uwagi nie dotyczą polskiej kolekcji. U nas numery na grzbietach oznaczają kolejność ich wydawania przez Hachette.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #340 dnia: Luty 02, 2013, 12:29:14 pm »
Cytat: horror link=topic=34968.msg1212014#msg1212014   date=1359807400
Jesli jest inaczej to prosze o sprostowanie mnie
Małe nieporozumienie. Nie ma problemu.

W UK numery umieszczone na grzbietach nie odzwierciedlają kolejności w jakiej poszczególne tomy pojawiają się w sprzedaży. Numery te służą czemuś innemu, a mianowicie możliwości ustawienia komiksów na półce w kolejności od tego stworzonego najwcześniej ("Iron Man: Demon in a Bottle" z roku 1979) do tego stworzonego najpóźniej ("Siege" z roku 2010). Lista, którą wstawiłem parę stron wcześniej obrazuje jak taki chronologiczny szereg będzie wyglądał po skompletowaniu całej kolekcji. W Polsce niestety numery na grzbietach to po prostu kolejność w jakiej komiksy pojawiają się w kioskach.

EDIT: Kurde. Maximumcarnage mnie ubiegł...  :biggrin:

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #341 dnia: Luty 02, 2013, 12:54:19 pm »
ok. dzieki

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #342 dnia: Luty 02, 2013, 01:48:21 pm »
To ciekawe, co piszesz. Ja odwoływałem się właśnie do polskiej normy wydawniczej. Nadal będę się upierał, że to błąd, a nie indywidualność wydawcy :razz:
Gdy książka leży poziomo, powinno dać się odczytać tytuł bez wykręcania głowy, o.
Spoko, rzecz gustu, mi to bez roznicy :) Przyznam, ze nawet nie zwracalem nigdy na to uwagi, a kasiazek w swoim zyciu zlozylem wiele :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #343 dnia: Luty 02, 2013, 03:22:41 pm »
Uff sporo czytania od wczoraj :smile: Jestesmy najlepsi na całej gildii, 4-6 stron wątku dziennie przybywa.


Co do cyklu wydawniczego - pracowałem w drukarnii, co prawda była to drukarnia za granicą i drukowaliśmy katalogi. Opierała sie ona na swoich "stałych klientach" np. sieci handlowe, którzy cyklicznie coś drukowali - każdy miał zaklepany termin i wszystkie były zajęte.
Na 100% maja opracowane już numery do co najmniej 12tego. Także moim zdaniem nie ma obaw, że na 6tym tomie kolekcja się skończy. Avengersi muszą poleciec co mieli nr 4 w 1szej edycji i wszystko to co mają przygotowane.
Zwłaszcza, że w empiku widziałem Hachette Tygrys  130. Model do sklejania - cena numeru 25zł ... tylko, że na allegro ma się za 25zł parowypraskowy model w całości (mała skala) a tu widziałem 1 wypraske z czesciami i broszurke. I dojechali z tym prawie już do końca (ma byc 140 numerów).
A z WKKM przecież wypuścili serie próbną ! Po coś to było. Jedynke - nakład przestrzelili w kosmos ale mieli to wliczone w koszty.


Zrobiłem własnie research na forach modelarskich o Hachette. Ogólnie firma jest mieszana z błotem przez modelarzy (zła relacja cena - jakość i nie dbanie o klientów) ale co dla nas interesuje (bo uznaliśmy, że relacja cena do jakość jest dla komiksiarzy zadowalająca) - doprowadzali kolekcje do końca. Wiadomo, że to nie to samo i nie muszą zagwarantować wydania "wszystkich części" (żeby w ogóle było możliwe zbudowanie takiego statku) ale przypadku zamknięcia serii po kilku numerach nie było. Tym bardziej o tych minimalnie kilkanascie numerów możemy być spokojni.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2013, 03:39:27 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Piniooo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #344 dnia: Luty 02, 2013, 04:00:30 pm »
Nie panikujcie. Sami się nakręcacie. Mogę się założyć o całą moją kolekcję, że z wkkm dojdą do samego końca bez mrugnięcia.
Wystarczy, że w swojej historii wydawniczej tylko raz przerwaliby jakikolwiek model lub inne ustrojstwo to już nigdy nikt więcej by u nich nic nie kupił. Każdy następny model zostałby olany przez modelarzy, każda następna kolekcja książek została by olana przez czytaczy itd.
Na prawdę nie srajcie ogniem. Relax. Btw. Wydaj mi się, że ta kolekcja jest ich najlepszym strzałem od lat. Proszę nie piszcie tylko skąd to wiem i żebym poparł to jakimiś faktami i tabelkami. Po prostu tak czuję. I've got a feeling.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2013, 04:06:06 pm wysłana przez Piniooo »