trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 392097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #345 dnia: Luty 02, 2013, 04:49:30 pm »
Mogę się założyć o całą moją kolekcję, że z wkkm dojdą do samego końca bez mrugnięcia.



A co masz w kolekcji i o co chciałbyś się założyć ? Ja mówie, że nie wyjdzie 60 albumów tylko mniej.
A kolekcje ksiązkowe już nie wychodziły do końca, przy czym oni pisza zawsze planujemy wydac około x tomów i podają jakieś tytuły. Kolejność i tytuły w kolekcji mogą ulec zmianie.
Kolekcja zakończy się we wrześniu-październiku 2013 moim zdaniem - ale aż tak dokładnie nie będe się zakładał :)

Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Piniooo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #346 dnia: Luty 02, 2013, 05:32:00 pm »

A co masz w kolekcji i o co chciałbyś się założyć ? Ja mówie, że nie wyjdzie 60 albumów tylko mniej.
A kolekcje ksiązkowe już nie wychodziły do końca, przy czym oni pisza zawsze planujemy wydac około x tomów i podają jakieś tytuły. Kolejność i tytuły w kolekcji mogą ulec zmianie.
Kolekcja zakończy się we wrześniu-październiku 2013 moim zdaniem - ale aż tak dokładnie nie będe się zakładał :)



Poczekamy zobaczymy. Pozdro.

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #347 dnia: Luty 02, 2013, 05:46:47 pm »
A Waszym zdaniem kiedy zakonczy się kolekcja?
Na ktorym tomie?

Podawajcie swoje typy!

Na tej podstawie wyciągniemy średnią i wszystko będzie już jasne, kiedy kolekcja się zakonczy - zdolności profetyczno-gdybaniowe to najważniejszy wyznacznik.

Typujcie  też przy ktorym tomie prenumeratorzy zaczną się wykruszać i przy ktorym tomie wydawnictwo zmięknie i zacznie dorzucać folię w gratisie.

Ołł jeee... już czekam na komentarze.
Co za dyskusja, co za sensacja. Te pościgi, te wybuchy!

Wasze opinie posłużą Hachette do wycofania się z rynku w odpowiednim momencie!

Zwycięzca sondazu dostanie w prezencie zestaw do lobotomii i toster!
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2013, 06:08:53 pm wysłana przez endriu84 »

Offline Slayer777

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #348 dnia: Luty 02, 2013, 06:23:02 pm »
myślę że dojdzie do końca, jeśli będą wydawane tomy po trzeciej przesyłce dla prenumereatowów...

mam też pytanie, kiedy będzie wysyłana 2 paczka. Pytam gdyż mi pierwsza przyszła dopiero tydzień temu ( małe zawirowanie w wydawnictwie ), z tego powodu straciłem orientację...
Proszę o odpowiedź, może ktoś już dostał. Jak będą wysyłane kolejne.

Offline seether83

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #349 dnia: Luty 02, 2013, 07:55:18 pm »
Sporo tu piszecie o końcu kolekcji a wydawnictwo nic w tej sprawie nie pisało.
Jeśli nawet kolekcja by nie dotrwała do końca to myślę, że i tak fajnie, że się pojawiła.
Jak większość osób tutaj wychowałem się na komiksach jakie ukazywały się w latach 90-tych.
Po upadku Tm-Semic zaprzestałem kupna komiksów, jakieś dwa lata temu trafiłem na necie na tłumaczenia komiksów amerykańskich przez grupy translacyjne i miłość do komiksów znów odżyła. Jednak to dzięki tej kolekcji znów się poczułem jak mały dzieciak gdy wpadł mu w ręce nowy komiks. Dzisiaj zamówiłem w sklepie gilda nowego Batmana od Egmontu który ma się ukazać w marcu. Nie wiem na ile osób ta kolekcja podziała jak na mnie, że zechcą wrócić do kupna komiksów, ale myślę że kilkoro takich osób przybędzie i za to można być wdzięcznym wydawnictwu Hachette.

Niestety co do wydawcy mam jedno spore zastrzeżenie. Mianowicie totalnie nie szanuje swoich klientów. Jest dla mnie nie do pomyślenia by w obecnych czasach wydawca nie ułatwiał swoim klientom kontaktu z nim. W latach 90-tych można było do Tm-Semic napisać list, często te listy były publikowane w komiksach na stronach klubowych wraz z odpowiedziami. Fan komiksu czuł, że jest ważny i że się liczy dla wydawcy co jest bardzo ważne. W obecnej dobie internetu kontakt między wydawcą a odbiorcą jest bardzo prosty czego przykładem jest Mucha Comics które ma swój profil na Fb. Takie miejsce do wymiany informacji z czytelnikami i między nimi mogło by się tylko wydawnictwu przysłużyć.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 02, 2013, 09:17:06 pm »
 
Cytuj
"jakieś dwa lata temu trafiłem na necie na tłumaczenia komiksów amerykańskich przez grupy translacyjne"
A to ciekawe, mógłbys podac adres?

Offline andrewk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 02, 2013, 09:17:35 pm »
Czasami jest tak , że wydawnictwo nie informuje, że tytuł pada. Miejmy nadzieje, że WKKM da radę i przyczyni się do wzrostu zainteresowania komiksem w Polsce.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 02, 2013, 09:20:14 pm »
  A to ciekawe, mógłbys podac adres?
Dla chcacego nic trudnego, wujek google powie Ci wszystko. A tak w ogole to takie pytania to na priva, bo kwestia tlumaczenia skanow jest tematem drazliwym.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 02, 2013, 11:05:33 pm »
W przerwie między dyskusją o folii, wysyłce prenumerat i zakończeniu kolekcji, zainteresowanych zapraszam do lektury. Popełniłem kilka zdań na blogu odnośnie "Narodzin Venoma". Uprzedzając oburzenie - tekst o folii (na blogu) nie jest skierowany do nikogo personalnie, także proszę nie brać tego do siebie konkretnie.

http://jaroslawd.blogspot.com/2013/02/recenzja-amazing-spider-man-narodziny.html
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2013, 11:10:42 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 03, 2013, 10:05:17 am »
mam prośbę do tych co złożyli prenumeratę od numeru 3-go piszcie kiedy dostaniecie paczkę z informacją kiedy składaliście prenumeratę, i z jakiego regionu pochodzicie, zobaczymy jak hachette realizuje paczki.


Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 03, 2013, 11:07:40 am »
Bez obaw, jutro - pojutrze będzie pełno postów - kto dostał obite, porysowane, bez folii itd.  :biggrin:  U mnie dochodzi duże ryzyko pozostawiania paczek u sąsiadów.
O TM grumik sobie myślcie co chcecie, ja myslę, że za darmo robią świetną robote. Choć to bezczelne bo nie zrobiliście dla światka komiksowego 1% tego co ekipy translatorskie. Po prostu polecam zapoznanie się z ich stroną - to jest bezcenne ujrzec Mega Marvela opublikowanego w 2012 roku. Strony klubowe nawet dają niekiedy  :wink: 


A jak sie przejedziesz po centrum Katowic to ciężko nie wieszczyć końca kolekcji. Nie widziałem nigdy (a kupuje 1sze numery róznych kolekcji) aż tylu niesprzedanych egzemplarzy 1szego numeru Czegokolwiek  - wygląda to żałośnie. Z drugiej strony prenumeratorów jest na tyle, że spokojnie wydadza przynajmniej to co mają przygotowane.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 11:18:47 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 03, 2013, 11:33:13 am »
A jak sie przejedziesz po centrum Katowic to ciężko nie wieszczyć końca kolekcji. Nie widziałem nigdy (a kupuje 1sze numery róznych kolekcji) aż tylu niesprzedanych egzemplarzy  - wygląda to żałośnie. Z drugiej strony prenumeratorów jest na tyle, że spokojnie wydadza przynajmniej to co mają przygotowane.

Przestańcie już siać panikę. Czy naprawdę musimy temat zakończenia kolekcji co dwa tygodnie wałkować od nowa? Już była o tym mowa, że najwyraźniej przesadzili z nakładem pierwszego tomu i próbują się pozbyć nadwyżek. Szum wokół kolekcji jeszcze w fazie testowej, masowe telefony i maile do Hachette i marketing szeptany na forach, blogach i kwejku zrobiły swoje i Hachette zapewne doszło do wniosku, że to będzie kolekcja ciesząca się zainteresowania jak żadna inna do tej pory. Spójrzcie co oni do tej pory wydawali. Nie sądzę, żeby inne ich kolekcje były popularniejsze od WKKM (Robienie na drutach?!?), a jakoś wszystko wydali do końca według planu.

EDIT: Shit! Zapomniałem, że nick autora kwejka ze spisem tomów w WKKM jest taki sam jak mój nick na forum Gildii. A więc wydało się czyje to dzieło  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 09:43:54 am wysłana przez Anionorodnik »

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 03, 2013, 11:35:32 am »
Nie sądzę, żeby inne ich kolekcje były popularniejsze od WKKM (Robienie na drutach?!?)
Jestem przekonany, że w Polsce dużo więcej osób robi na drutach niż czuta komiksy. Na dowód powiem, że są w komiksach sceny pokazujące robie nie na drutach, a wydzierganych na drutach scen czytania komiksów nie ma. :???:

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 03, 2013, 11:42:06 am »
Jestem przekonany, że w Polsce dużo więcej osób robi na drutach niż czuta komiksy. Na dowód powiem, że są w komiksach sceny pokazujące robie nie na drutach, a wydzierganych na drutach scen czytania komiksów nie ma. :???: ??:


 :lol:  Bardzo trafne ! Zresztą to wy gadacie, że komiksy musze być po 50zł bo jest drogie ich wydawanie i Marvel kasuje fure pieniędzy za licencje. Włóczka dołączana do gazety nie jest droga.
Part man, part machine - all cybercommando.

Realista

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 03, 2013, 11:56:39 am »
Wiadomo, że każdy kto się interesuje komiksem trafi na grupy translatorskie. Nie przeszkadza to nam, jak tu czytam, kupować komiksów. Rynek tzw "kolekcjonerski" wygenerowany jakiś czas temu wg mnie zrobił ogromne spustoszenie, oprawa stwardniała, papier skredział, wszystko jest "ekskluzywne", każdy gniot. Ceny kosmiczne. Żygać się chce. A komiks ma być masowy, bo to rozrywka popularna, dla mnie takie wydania jak Dobry Komiks to było to. Niestety czytelników brak. PS. Poza tym ekipy translatorskie wykasowują z serwerów tytuły które są wydawane w polsce. A co do robienia na drutach, to zapewne jest to 50 do 1 dla tych co robią na drutach. I chodzi mi o swetry.