Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 391661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline westchnienie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 03, 2013, 12:50:17 pm »
No trudno, dołączę do tych manowców, na jakie zaprowadziła dyskusja nt WKKM, bo i tak post zniknie w ich odmętach  :smile:

Tzw. komiksy superbohaterskie kupuję bardzo okazjonalnie, biorąc pod uwagę ich subiektywną wartość czytelniczą (a z dawnych czasów zachował mi się sentyment do Silver Surfera), więc wyłącznie ze względu na promocyjną cenę przyszło mi się zapoznać z pierwszymi tomami WKKM i... dalej kupuję.

Mimo zasygnalizowanych poszatkowań, tomy są spójne i pozwalają osobom z zewnątrz (a do takich się zaliczam) wczuć się w uniwersum Marvela, bohaterów... Dla mnie to taki odpowiednik współczesnych bajek, tyle, że dla dorosłych, a w WKKM stanowiących na dodatek swoisty wybór 'the best of'. Swoją drogą, pierwszy (i zarazem reklamujący WKKM) tom polskiej kolekcji był dla mnie trafiony - głowny bohater po osobistej tragedii i od razu wpada się w wir wydarzeń, konsekwencji. 

Moim zdaniem nie ma obaw, że Hachette nie skończy kolekcji - a nawiązując do ostatnich postów, obawiam się, że takich miłośników polskiej poezji jest duuuużo mniej, niż czytelników komiksów (aluzja do jednej z kolekcji Hachette). Tomy kupuję sobie w empiku, gdzie mam pewność, że dostanę na czas oraz bez uszkodzeń (Venom bez folii był w idealnym stanie). Z moich regularnych obserwacji wynika, że faktycznie prenumeratorzy czekają na zwroty (na premierę Wolverine wyczyszczono wszystkie poprzednie tomy). Zaś pierwszy tom Spidermana w superpromocyjnej cenie i superdodatkami pojawił się na nowo i w dużej liczbie razem z Venomem...
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 01:39:14 pm wysłana przez westchnienie »

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 03, 2013, 01:05:19 pm »

100% racji ja również uważam, że to nie piractwo, albo piractwo takiej jak słuchanie klipów na Youtubie. dzięki dreadnought za link.
Czy ty masz pojęcie ile wytwórni współpracuje z YouTubem i zarabia kasę na odtworzeniach ich muzyki albo po prostu robi sobie w ten sposób sporą reklamę? Co prawda niektóre w ogóle się nie zgadzają na publikację ich muzyki (nie wiem czy to wciąż aktualne, ale WB Music bodajże z tym ostro walczyło) i w ten sposób odpowiednie algorytmy blokują dźwięk w filmach.

I wiesz, Ty sobie możesz uważać, że to nie jest piractwo, ale prawo będzie mówić coś zupełnie innego.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #362 dnia: Luty 03, 2013, 01:11:03 pm »

I wiesz, Ty sobie możesz uważać, że to nie jest piractwo, ale prawo będzie mówić coś zupełnie innego.

Możesz powołać się na konkretne przepisy?

Realista

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #363 dnia: Luty 03, 2013, 01:14:32 pm »
Nie jestem wychowany na TM Semicu. Wychowałem się na Relaxie (od pierwszego numeru kiedy to miałem 7 lat i komiksach z lat 70./80. (Tytusy, Kleksy (świat Młodych) Funky, Yans, Komiks Fantastyka itd - to mnie kształtowało) TM Semic to już nie była moja bajka, (niektóre rzeczy mnie bawiły np. Lobo). Wreszcie Egmont trafił w 10. DK od razu przypadł mi do gustu, potem grupy translacyjne ze swoimi archiwaliami dały mi możliwość zobaczenia co w ameryce piszczy i teraz Kolekcja Marwela. Traktuję kolekcję sentymentalnie, szczególnie ostatni Venom przypomina mi naiwne seriale z lat 80. Ta stylistyka, kicz, drętwe rozmowy Spidermana z Cat (kto tak rozmawia z kobietą ?!!!!), dziecięca naiwność... wciągnęło mnie :smile: ))) Kupuję dalej!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #364 dnia: Luty 03, 2013, 01:16:42 pm »
Jestem przekonany, że w Polsce dużo więcej osób robi na drutach niż czuta komiksy. Na dowód powiem, że są w komiksach sceny pokazujące robienie na drutach, a wydzierganych na drutach scen czytania komiksów nie ma. :???: ??: ??:

"Zadziwiający Sweter-Man: Wydziergana Sieć". To by było coś!  :biggrin:

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #365 dnia: Luty 03, 2013, 01:19:40 pm »
Możesz powołać się na konkretne przepisy?

Karane prawem nie jest pobieranie treści (poza programami komputerowymi) już po oficjalnej premierze filmu,  albumu itp.


http://badzbardziejswiadomy.pl/


chyba dotyczy to również komiksów.

Realista

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #366 dnia: Luty 03, 2013, 01:22:36 pm »
Panowie, tu o kolekcji Marwela jest. Proponuję, założyć wątek "Czy Jezus by czytał komiksy ściągane z netu i co zrobić z grzesznikami, którzy to robią" i tam toczyć dyskusję.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 03, 2013, 01:26:16 pm »
Panowie, tu o kolekcji Marwela jest. Proponuję, założyć wątek "Czy Jezus by czytał komiksy ściągane z netu i co zrobić z grzesznikami, którzy to robią" i tam toczyć dyskusję.

Słusznie. Mamy już na forum stosowny wątek:

"Piraci filmowi, komiksowi i ściąganie z netu..."

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 03, 2013, 01:39:54 pm »
To ja przeniosłem mój post do tematu o piratach.

Realista

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 03, 2013, 02:03:46 pm »
A wracając do Kolekcji, czy zauważyliście że Comics Code w latach 80. zrobił z komiksu coś strasznego? Nawet postrzelonego policjanta nie można było pokazać (t.5 Venom). Krwi mało. O drętwych gadkach Parkera z kobietami nie wspomnę. A w Iron Manie (t.3) łby sobie urywają, krew się leje, brak znaczka i nic :). Dobrze, że obrońcy moralności nie czytają teraz komiksów i za całe zło świata obarczają gry komputerowe bo pewnie kolekcja w naszym kraju nie wyszła by nigdy.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 03, 2013, 02:51:44 pm »
A wracając do Kolekcji, czy zauważyliście że Comics Code w latach 80. zrobił z komiksu coś strasznego? Nawet postrzelonego policjanta nie można było pokazać (t.5 Venom). Krwi mało. O drętwych gadkach Parkera z kobietami nie wspomnę. A w Iron Manie (t.3) łby sobie urywają, krew się leje, brak znaczka i nic :smile: . Dobrze, że obrońcy moralności nie czytają teraz komiksów i za całe zło świata obarczają gry komputerowe bo pewnie kolekcja w naszym kraju nie wyszła by nigdy.

W tamtym czasach dużą część czytelników stanowiły małe dzieci więc nic dziwnego, że autorzy się hamowali. Dziś większość amerykańskich komiksiarzy to osoby dorosłe, ewentualnie osoby zbliżające się do tego okresu więc twórcy komiksów nawet z Marvela czy DC wręcz epatują przemocą, za którą często nie kryje się żadna głębsza myśl. Mark Waid (obecnie piszący "Daredevila" i "Indestructible Hulk") ostatnio wyraził swoją opinię na ten temat tak:
Cytuj
“The grimness is just absurd. It’s ‘how do we out-grim each other, how do we out-violence each other.’ Don’t get me wrong. I’m not offended because I want comics to be like they were when I was a kid. I don’t care. I don’t want comics to be like they were when I was a kid because I still have my comics. If I need that I’ll go look at those. What I need is for comics to not cheapen out and just do what they think a bunch of bloodthirsty 15-year-old fans want. Stop trying to gross us out with blood and violence. It’s just cheap. It’s bad storytelling. I’m not offended on a moral or ethical level, I’m just offended on a creativity level. There are other ways to create tension and drama than to have somebody stabbed through the back with a sword.”

Co ciekawe seks nadal jest tam w gruncie rzeczy tematem tabu. Wypruwanie flaków i herosi zabijający przeciwników bez mrugnięcia okiem są okej, a pokazanie cycka, nawet kobiety karmiącej piersią, już nie. Ciekaw jestem co w tej sytuacji znajdziemy w startującym niedługo ongoingu z Image Comics pt. "SEX", ze scenariuszem Joe Casey'a i rysunkami Piotra Kowalskiego (nasz rodak; ten od "Gaila" i słynnych na forum Gildii i nie tylko "pleców konia").



Ale dobra, bo offtopuję...
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 04:51:54 pm wysłana przez Anionorodnik »

Realista

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 03, 2013, 04:54:20 pm »
I prawidłowo. Brawa dla Kowalskiego, bo zgnębiony był lokalnie straszliwie (nasi rodacy mają to we krwi).

 A tak w sumie to niby cycka nie pokażą, a jednak coraz bardziej skromne stroje superbohaterek już za dużo nie zasłaniają. Takie niedopowiadzenia pewnie już pozostaną bo granica jest już blisko :) Amerykanie generalnie chyba tak mają, że flaki są ok (najlepiej rosyjskie, talibskie lub arabskie) a pokojowy cycek w komiksie to obraza dla tego purytańskiego kraju (no chyba że duży, sztuczny i przesłonięty flagą USA) - cóż "co kraj to obyczaj" jak to stare przysłowie pszczół mówi.

Offline graves

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 03, 2013, 06:12:59 pm »
Zamykając temat o translacjach, napiszę dla osób, które są nowe na tym forum - zamieszczanie linków do translacji lub skanów - karane jest ostrzeżeniami lub nawet banem. Takie mamy tutaj zasady.
Linki poleciały i niektóre posty też.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Realista

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 03, 2013, 06:43:49 pm »
Taki COMICS CODE 2013 Made in Poland, jak się nie mówi to znaczy, że nie ma problemu. Takie zasady.  :badgrin:

Offline Gulumbulum

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #374 dnia: Luty 03, 2013, 11:27:44 pm »
Ostatni numer kolekcji był dla mnie swego rodzaju wehikułem czasu. Czytając/oglądając go miałem przed oczyma szczenięce lata, gdy wypatrywałem na sklepowych wystawach kolejnego numeru spidermana, a gdy takowy się pojawił, to po "wysępieniu" kasy od mamy biegłem z wypiekami na twarzy do kiosku. Pamiętam pierwsze "spotkanie" z Venomem, ta historia wbiła mnie w fotel; później były następne, a po pewnym czasie na dokładkę dostałem jeszcze bardziej pokręconego Carnage! Oczywiście po latach odbieram to już całkiem inaczej, ale fala wspomnień bezcenna ;-)
P.S. Dla dowcipnych; a propos wehikułu to nie chodziło mi o to, że dalej wydaję pieniądze mamy na komiksy, obecnie bawię się za swoje ;-)

 

anything