trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 03, 2013, 11:31:14 pm »
Taki COMICS CODE 2013 Made in Poland, jak się nie mówi to znaczy, że nie ma problemu. Takie zasady.  :badgrin:

bynajmniej, proste zasady obowiazujace tutaj od wielu lat (a co? z tym tez masz problem?)

Realista

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 04, 2013, 12:17:39 am »
Ostatni tom faktycznie trąci myszą, ale i tak rysunkowo a zwłaszcza kolorystycznie daje radę. W sumie najmniej podobała mi się tu robota Mcfarlane'a, bardzie podobają mi się jego późniejsze prace. Sporo naszych rodzimych komiksowych "artystów" mogło by się uczyć od tych staruszków, tamci mają po prostu warsztat, solidny warsztat plastyczny, to podstawa. Czekam na 6 z niecierpliwością. Jak dla mnie WKKM to naprawdę strzał w dychę  :biggrin:  .

Offline marwoj85

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 04, 2013, 08:22:39 am »
Czy ktoś dostał już paczkę z numerami 4-5?

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 04, 2013, 08:58:27 am »
Przeczytałem "Narodziny Venoma". Faktycznie człowiek przenosi się w czasy młodości. Gdy co rusz trafiałem na gwiazdkę i tekst w stylu "Zajrzyj do <tutaj nazwa komiksu nigdy nie wydanego w Polsce>", wróciły wspomnienia, a ja poczułem się jakbym znowu czytał któryś z zeszytów nieodżałowanego TM-Semic:)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 04, 2013, 10:36:34 am »
Dwa pytania.

Pierwsze. Jacek Drewnowski przetłumaczył "Wolverine'a" Claremonta i Millera zarówno dla Egmontu (2004) jak i dla Hachette. Orientuje się, ktoś czy obie wersje przekładu są identyczne, czy może Drewnowski coś poprawił tak jak Sidorkiewicz przy "Obdarowanych"?

Drugie. Jak się nazywa czcionka, którą są literowane dialogi w WKKM? Zauważyłem, że stała się bardzo popularna w wydawanych w Polsce komiksach.

knypcio

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 04, 2013, 12:10:55 pm »
Krój pisma to bardzo prawdopodobnie Wild Words albo bardzo podobny projekt. Zgadzają litery, ale nie polskie kropki i kreski w ś, ć, ź i znaki diakrytyczne są trochę inne- obstawiam własne modyfikacje, ale kto wie.


Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 04, 2013, 01:00:09 pm »
ok, na własnej skórze poczułem brak folii :)
byłem dziś w Empiku w Kielcach po Venoma i niestety 1szt tylko była w salonie w stanie kiepskim :(
udałem się do większego Empiku i były 4szt, wybrałem najlepszą :)
w obu salonach po 6-8szt pierwszego tomu :)
Na przyszłość będzie kiepsko tak biegać po sklepach w poszukiwaniu egzemplarza w idealnym stanie :)

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 04, 2013, 01:21:53 pm »
ok, na własnej skórze poczułem brak folii :)
byłem dziś w Empiku w Kielcach po Venoma i niestety 1szt tylko była w salonie w stanie kiepskim :(
udałem się do większego Empiku i były 4szt, wybrałem najlepszą :)
w obu salonach po 6-8szt pierwszego tomu :)
Na przyszłość będzie kiepsko tak biegać po sklepach w poszukiwaniu egzemplarza w idealnym stanie :)
Trzeba było iść w dniu, w którym go wydali, a nie czekać, aż inni wykupią nieuszkodzone egzemplarze

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 04, 2013, 01:41:23 pm »
Trzeba było iść w dniu, w którym go wydali, a nie czekać, aż inni wykupią nieuszkodzone egzemplarze

Wtedy nie można byłoby pomarudzić na forum  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 04, 2013, 01:59:30 pm »
Wtedy nie można byłoby pomarudzić na forum  :wink:


Dokładnie, nie miałbym o co pomarudzić, a tak serio pracuję 10-18 więc nie bardzo mogę wyjść BO DZIŚ JEST DOSTAWA KOMIKSU z pracy :)
Mój post nawiązywał do idei przystępnej ogólnopolskiej dostępności tej serii i wpływu braku folii na możliwość bezstresowego zakupu egzemplarza w dobrym stanie, tym bardziej że taka sytuacja będzie się powtarzać co 2 tygodnie ;)

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #385 dnia: Luty 04, 2013, 02:10:49 pm »
Witam , pierwszy raz piszę bo mnie już szlag trafia prenumeratę zamówiłem przed świętami i to grubo przed jak wyszedł pierwszy tom , 27 grudnia ostałem 2 i 3 . Czekam na kolejne i masakra taki poślizg odnośnie kiosków że szok . Widzę że szanowne wydawnictwo ma prenumeratorów głęboko  d... . Mój charakter pacy  jej godziny nie pozwalają latać po kioskach ani empkiach więc prenumerata jest dla mnie idealnym rozwiązaniem ale opóźnienie już 2 numerów ( obawiam że więcej ) jest po prostu tragiczne

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #386 dnia: Luty 04, 2013, 02:16:36 pm »
Witam , pierwszy raz piszę bo mnie już szlag trafia prenumeratę zamówiłem przed świętami i to grubo przed jak wyszedł pierwszy tom , 27 grudnia ostałem 2 i 3 . Czekam na kolejne i masakra taki poślizg odnośnie kiosków że szok . Widzę że szanowne wydawnictwo ma prenumeratorów głęboko  d... . Mój charakter pacy  jej godziny nie pozwalają latać po kioskach ani empkiach więc prenumerata jest dla mnie idealnym rozwiązaniem ale opóźnienie już 2 numerów ( obawiam że więcej ) jest po prostu tragiczne


Mam to samo chłopie, na półce tomy 1, 4, 5.
Czekam na prenumeratę z numerem 2 i 3 zamówioną dokładnie miesiąc temu. Mam nadzieję że w tym tygodniu wreszcie dotrze.
Po odebraniu rezygnuję z niej, szkoda nerwów.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #387 dnia: Luty 04, 2013, 02:19:08 pm »
Nie rozumiem całego dramatu, przez wiele lat nie było tego wydawnictwa i każdy żył normalnie, teraz jak trzeba poczekać na przesyłkę tydzień dłużej niż jest w kiosku to koniec świata!? Przecież to nie jest jedzenie czy woda, bez której te kilka dni moglibyście nie przeżyć!
Z ciekawości sam zadzwoniłem na infolinię, moja paczka z nr 4 i 5 została wysłana i na dniach będzie u mnie w domu. Wyluzujcie, bo szkoda zdrowia

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #388 dnia: Luty 04, 2013, 02:31:49 pm »
Nie rozumiem całego dramatu, przez wiele lat nie było tego wydawnictwa i każdy żył normalnie, teraz jak trzeba poczekać na przesyłkę tydzień dłużej niż jest w kiosku to koniec świata!? Przecież to nie jest jedzenie czy woda, bez której te kilka dni moglibyście nie przeżyć!
Z ciekawości sam zadzwoniłem na infolinię, moja paczka z nr 4 i 5 została wysłana i na dniach będzie u mnie w domu. Wyluzujcie, bo szkoda zdrowia


nie o to chodzi , chodzi o dezorientację , gdyby było napisane że np prenumerata wysyłana jest pierwszym poniedziałkiem miesiąca to było by ok a tak o chaos 

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #389 dnia: Luty 04, 2013, 02:50:17 pm »

nie o to chodzi , chodzi o dezorientację , gdyby było napisane że np prenumerata wysyłana jest pierwszym poniedziałkiem miesiąca to było by ok a tak o chaos
Coś w tym jest...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything