Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 04, 2013, 03:35:52 pm »

Z ciekawości sam zadzwoniłem na infolinię, moja paczka z nr 4 i 5 została wysłana i na dniach będzie u mnie w domu.
Ciekawe, co będzie, jak paczka nie przyjdzie na dniach? Piszę, bo wcześniej wypowiadały się tu osoby, które od pani na infolinii dostały podobne zapewnienia już jakiś czas temu i nadal czekają na przesyłkę.

Offline crewone98

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 04, 2013, 03:39:50 pm »
Witam wszystkich Forumowiczów, śledzę wątek od samego początku przez 127 stron jednak dopiero teraz założyłem konto:]

Jestem prenumeratorem kolekcji. Pierwszy album udało się kupić w kiosku jeszcze latem, kolejne dwa numery przyszły do mnie po pół roku. Czekam cały czas na 4 i 5 komiks, dzwoniłem w tej sprawie dzisiaj do wydawnictwa. Potwierdzono że paczka została już wysłana i będzie w tym tygodniu, oraz to że około tygodniowy poślizg w dostawie dla prenumeratorów w stosunku do pojawienia się komiksu w sklepie to będzie standard. Szkoda.

Mimo wszystko z niecierpliwością czekam na kolejne numery, są one wydane na wysokim poziomie i naprawdę przystępnej cenie. Komiksy uwielbiam przede wszystkim czytać i oglądać a nie kolekcjonować, więc nie potrzebuję grafiki na grzbiecie, twardej oprawy i folijki.

Najbardziej czekam na Daredevila Born Again i Spider-Man Blue, oraz Ostatnie Łowy Kravena co by przeżyć jeszcze raz tą świetną historię tym razem w wydaniu na kredzie.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 04, 2013, 03:43:57 pm »
Ja byłem  trochę zawiedziony jak przyszedłem po pracy do domu.  Byłem pewny, że bedzie awizo na 80zł.
Venom wyszedł w środe, więc najpóżniej we wtorek go rozwozili. Jakby nawet w środe wysyłali prenumerate to już by była dzisiaj. Widocznie czekali na zwrot Wolverinów niesprzedanych żeby nam je wysłać.
Rezygnuje z prenumeraty na pewno ale myśle czy kupowac Dark Phoenix. Bo to będzie perwersyjne już - ksiązki wyrzucam bo nie mam miejsca w domu, a będe kupował komiks, który już mam (x men essential 2).  Troche inna ale podobna sytuacja z Łowami Kravena czy Weapon X - uczyłem się ich na pamięć.  Miałem po  3 egzemplarze każdego.
W TM semic było to samo zresztą z prenumeratą , tez czekałem jak głupi jak już było w kioskach. Ale najgorsza prenumerata była w Egmoncie - zapłaciłem za Asterixy około 1998roku - 50zł za chyba 6 numerów i do dziś ich nie dostałem.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 03:48:59 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 04, 2013, 04:17:45 pm »
Nie wiedziałem, że nadejdą czasy gdy będę wyczekiwał AWIZO. W piątek ktoś wrzucił ulotkę do skrzynki. Jak ją zobaczyłem nawet nie chciałem iść po klucz do domu parę pięter w górę, tylko od razu wyciągnąć. Tak byłem podniecony wizją tych komiksów.


I co?


20 minut mi zajęło wydostanie dłoni ze skrzynki i nasmarowanie jej masłem z kanapek ze szkoły aby dowiedzieć się, że nowe drzwi z progiem, dzwonkiem, futryną oraz alarmem kosztują 1200 zł i jest możliwość spłaty w ratach...

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 04, 2013, 04:25:10 pm »
Troche jak ArachnoArek to napisałeś :)


Zdarzyło im się w WKKM jakąś plansze  wywalić już ze środka komiksu ?
O co chodzi z pocięciem Dark Phoenix ?
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 04, 2013, 04:25:46 pm »

20 minut mi zajęło wydostanie dłoni ze skrzynki i nasmarowanie jej masłem z kanapek ze szkoły aby dowiedzieć się, że nowe drzwi z progiem, dzwonkiem, futryną oraz alarmem kosztują 1200 zł i jest możliwość spłaty w ratach...


haha, smarowałeś rękę masłem, hahaha :)

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 04, 2013, 04:31:50 pm »

haha, smarowałeś rękę masłem, hahaha :smile:


zimno na dworze, wsadziłem rękę, utknęła, lekko spuchła i kapa.


Ja mam jedno pytanie co do Narodzin Venoma na przykładzie klatki z innego komiksu:



Czy występują w odświeżonych komiksach przebarwienia i wystąpienia kolorów poza kontury tak jak tutaj na dolnym dymku i fryzurze gościa, czy wszystko jest poprawione cyfrowo i ładnie wyretuszowane?

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 04, 2013, 04:43:07 pm »
Niestety kolory są remasterowane.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 04, 2013, 04:57:32 pm »


20 minut mi zajęło wydostanie dłoni ze skrzynki i nasmarowanie jej masłem z kanapek ze szkoły aby dowiedzieć się, że nowe drzwi z progiem, dzwonkiem, futryną oraz alarmem kosztują 1200 zł i jest możliwość spłaty w ratach...

Dobre :biggrin: Hachette powinno zwrócić za kanapki, a jeśli nie, to przynajmniej za masło :smile:

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 04, 2013, 05:24:39 pm »
ksiązki wyrzucam
Oddaj do biblioteki.
Niestety kolory są remasterowane.
Nie przesadzajmy. Zazwyczaj wychodzi im to na zdrowie. O ile nowi koloryści nie zaczynają się bawić gradientami i innymi komputerowymi efektami. Z tego co widać tutaj: http://www.blastoffcomics.com/2012/05/the-dark-phoenix-saga-needs-no-introduction/ i tutaj: Ultimate Graphic Novel Collection - UnCanny X-Men 'Dark Phoenix'. powinno być dobrze.
O co chodzi z pocięciem Dark Phoenix ?
Nie jest pocięte. Dostajemy całą historię od początku do końca.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 04, 2013, 06:29:40 pm »
Porównanie reprodukcji kolorów "Dark Phoenix Sagi", w różnych wydaniach (kliknij, aby powiększyć):



Ostatni obrazek to kolory komputerowo zremasterowane i taką wersję wykorzystuje się w obecnie publikowanych edycjach tej historii. Niewątpliwie także w wydaniu Hachette.

W szóstym tomie na bank dostaniemy niepociętą historię. Plotki o skrótach najprawdopodobniej wynikają z tego, że w jednej z najnowszych edycji "DPS" w USA, ("30th Anniversary Edition" z 2010 roku; 352 strony) Marvel dodał parę bonusowych historii: http://www.mycomicshop.com/search?TID=20845981



W tym wydaniu oprócz standardowych zeszytów The X-Men #129-137 (1980) pojawiły się także:

The X-Men #138 (1980) -
Spoiler: pokaż
pogrzeb Jean Grey
; Scott wspomina całą historię X-Men, aż do tego momentu (scen. Chris Claremont, rys. John Byrne) - zawsze zastanawiało mnie dlaczego ten zeszyt nigdy nie był włączany do "Dark Phoenix Sagi" :shock: .

Classic X-Men #43 - back-up story (1990)
-
Spoiler: pokaż
Jean w zaświatach spotyka Śmierć
(scen. Chris Claremont, rys. Mike Collins)

Bizarre Adventures #27 - 1st story (1981) -
Spoiler: pokaż
Sara, siostra Jean, odwiedza jej grób i wspomina ich wspólną przygodę
(scen. Chris Claremont, rys. John Buscema)

Phoenix: The Untold Story (1984) - The X-Men #137 z oryginalnym niewykorzystanym zakończeniem, w którym
Spoiler: pokaż
Jean nie popełnia samobójstwa, ale zostaje pozbawiona mocy przez naukowców z imperium Shi'ar
. Jim Shooter, ówczesny redaktor naczelny Marvela w ostatniej chwili polecił narysowanie zakończenia od nowa. W nowej wersji
Spoiler: pokaż
Jean ginie (w The X-Men #135 unicestwiła mieszkańców planety D'Bari więc należała się jej kara śmierci)
. Ponadto komiks ten zawierał "The Dark Phoenix Tapes" - transkrypt nagrania ze spotkania, na którym autorzy i redakcja wspominają jak powstała ta historia i dlaczego zmieniono zakończenie.

What If #27 (1981) - historia przedstawiająca jak potoczyłyby się losy X-Men gdyby
Spoiler: pokaż
Jean nie zginęła na Księżycu
(scen. Mary Jo Duffy, rys. Jerry Bingham)
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 06:57:40 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #401 dnia: Luty 04, 2013, 06:57:33 pm »
Czyli w szóstym numerze WKKM będzie opowieść o Hellfire Club oraz Dark Phoenix z oryginalnych pierwszych pięciu numerów Tm-Semic wydanych w Polsce? Bo jako tako sama Dark Phoenix Saga w Polsce miała dwa zeszyty (czyli cztery oryginalne).

Offline alkohochlik8

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #402 dnia: Luty 04, 2013, 06:58:50 pm »
Jak w końcu jest z tym płaceniem za 4-5 numer szykować 80 zł dla listonosza, czy nie?  :roll:

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #403 dnia: Luty 04, 2013, 07:01:14 pm »
nie

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #404 dnia: Luty 04, 2013, 07:18:57 pm »
Czyli w szóstym numerze WKKM będzie opowieść o Hellfire Club oraz Dark Phoenix z oryginalnych pierwszych pięciu numerów Tm-Semic wydanych w Polsce? Bo jako tako sama Dark Phoenix Saga w Polsce miała dwa zeszyty (czyli cztery oryginalne).
Dokładnie tak. Debiut Kitty Pryde i Dazzler. Walka z Hellfire Club. I dopiero na końcu faktyczna Dark Phoenix Saga. Całość to powtórka pierwszych pięciu zeszytów X-Men z TM-Semic (lub fragmentu drugiego tomu Essential X-Men z Mandragory, jak kto woli).

A skoro już mówimy o dublach, oto kolejne zestawienie z moich notatek odnośnie WKKM...

SPIS DUBLI W "WIELKIEJ KOLEKCJI KOMIKSÓW MARVELA":
TPB (tradepaperback) - wydanie w miękkiej okładce, HC (hardcover) - wydanie w twardej okładce

Wydane przez TM-SEMIC:
The Amazing Spider-Man: Birth of Venom (fragment, zeszyty, Spider-Man 5/1990, 3-4/1991)
Uncanny X-Men: Dark Phoenix (całość, zeszyty, X-Men 1-4/1992, 1/1993)
The Amazing Spider-Man: Kraven's Last Hunt (całość, zeszyty, Spider-Man 1-3/1994)
Weapon X (całość, TPB, Mega Marvel 4/1994)
Ultimate Spider-Man: Power and Responsibility (fragment, zeszyty, Ultimate Spider-Man 1-6/2002, 1/2003)
The Amazing Spider-Man: Coming Home (fragment; zeszyt, Amazing Spider-Man 1/2003)

Wydane przez EGMONT:
Wolverine Claremonta i Millera (całość, TPB, 2004)
Daredevil: Guardian Devil (całość, rozbita na dwa TPB, 2004)
The Ultimates: Super-Human (całość, rozbity na dwa TPB, 2004)
Marvel 1602 (całość, rozbita na dwa TPB, 2004)
Eternals: Neil Gaiman (całość, TPB, 2008)

Wydane przez MANDRAGORĘ:
Wolverine: Origin (całość, zeszyty i HC, 2002-2003, 2004)
The Punisher: Welcome Back, Frank - Part 1 & 2 (całość, zeszyty i HC, 2003-2005, 2006)
Ghost Rider: Road to Damnation (całość, zeszyty, 2006-2007)
Uncanny X-Men: Dark Phoenix (całość, czarno-biały HC, 2008)

Wydane przez AXEL SPRINGER (seria DOBRY KOMIKS):
New X-Men: E is for Extinction (całość, zeszyty, DK 9/2004, DK 15/2004)
The Amazing Spider-Man: Coming Home (całość, zeszyty, DK 18/2004, DK 24b/2004, DK 3/2004)
The Amazing Spider-Man: Revelations (fragment, zeszyt, DK 2/2005)

Wydane przez MUCHA COMICS (wydawnictwo przygotowujące tłumaczenia dla Hachette):
Astonishing X-Men: Gifted (całość, HC, 2007)
Astonishing X-Men: Dangerous (całość, HC, 2008)
Marvels (całość, HC, 2009)
Secret War (całość, HC, 2010)
Avengers: Disassembled (całość, HC, 2010)
New Avengers: Breakout (całość, HC, 2011)
House of M (całość, HC, 2012)
Civil War (całość, HC, 2013)

Jak w końcu jest z tym płaceniem za 4-5 numer szykować 80 zł dla listonosza, czy nie?  :roll:

Wpłacasz kasę na konto Hachette dopiero po otrzymaniu paczki. Razem z paczką dostaniesz stosowne blankiety.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2013, 02:21:38 pm wysłana przez Anionorodnik »

 

anything