Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #450 dnia: Luty 06, 2013, 11:36:54 am »
Ja też dziś dostałem swoje komiksy 2 i 3. Oba w folii, kubek cały. Paczka nadana 04.02.
Trochę się naczekałem ale w sumie warto: 2 komiksy, kubek i wysyłka  w cenie 39,99zł.
A no i od razu zadzwoniłem i zrezygnowałem z dalszej prenumeraty, bez problemów.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2013, 11:45:37 am wysłana przez bld »

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #451 dnia: Luty 06, 2013, 11:46:43 am »
Może poszli po rozum do głowy. Ja dostałem zamówiony komiks w takim samym kartonie, bez folii, przez co nieźle się obił z racji wolnego miejsca :roll:

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #452 dnia: Luty 06, 2013, 11:48:52 am »
Ależ tam u nich bajzel. Jednym wysyłają tak, innym inaczej... Ja np. dostałem kubek z nr 1-3 na początku stycznia i był ładnie zapakowany w kartoniku wyłożonym folią bąbelkową. Z komiksów jedynie Iron Man był w folii i też na nim zostały ślady kleju w postaci kropek na tylnej okładce - sporo się namęczyłem, aby je usunąć, ale w końcu się udało i teraz wygląda ok.
 
Jeżeli faktycznie 4-5 są jeszcze nie wysłane, to robi się z tych wysyłek jedna wielka parodia. Może się to unormuje później, kiedy już wszyscy będa dostawać to samo w tym samym czasie.

Offline marwoj85

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #453 dnia: Luty 06, 2013, 11:49:59 am »
Mam pytanie czy jak ktoś otrzymał numery 4-5 dostał tą "Ekstra torbę" ?

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #454 dnia: Luty 06, 2013, 11:52:47 am »
Staję się pieniaczem  :lol:  i tworzę do nich maila z opisem mojego (i pewnie wielu z Was) niezadowolenia odnośnie zabezpieczenia komiksów. A niech mają!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Deg

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #455 dnia: Luty 06, 2013, 12:08:29 pm »
Też już mam, numery 3, 4 i 5 + kubek (cały). Wszystkie komiksy w stanie idealnym, bardzo dokładnie owinięte folią bąbelkową, nie miały prawa się wysunąć  :biggrin:
W sumie wszystko gra, ale dlaczego nie owinęłi też kubka?!  :lol:

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #456 dnia: Luty 06, 2013, 12:13:14 pm »
W sumie wszystko gra, ale dlaczego nie owinęłi też kubka?!
Mój był w pudełku i mu to nie pomogło.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 06, 2013, 12:23:34 pm »
Czyli na razie wysłali paczki nr 1 z kubkiem, Ci z przesyłką nr 2 (torbą) nadal czekają. Prawdopodobnie jeszcze nie wszystkie przelewy do nich spłynęły, może potem to wszystko się jakoś unormuje i następne paczki będą przychodziły szybciej.

Edit: Na innym forum ktoś napisał, że przyszła mu już paczka z torbą.

Ja prenumeratę wziąłem tylko dlatego bo wtedy wiem, że cała kasa za każdy egzemplarz spływa do wydawnictwa i bardziej przyczyniam się do tego, że kolekcja dociągnie do 60 tomu. Niektórzy chyba nawet nie zdają sobie sprawy, że kioski i saloniki prasowe mają 50% marży a empiki to chyba nawet 55%, odjąć 5% podatku VAT, Hachette na kioskowych klientach zarabia zaledwie jakieś 18-19zł na egzemplarzu. Jak do mnie komiksy w paczce nr 2 dojdą w idealnym stanie to jednak zostanę przy prenumeracie.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2013, 12:30:37 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #458 dnia: Luty 06, 2013, 12:30:02 pm »
Czyli na razie wysłali tym, dla których była to pierwsza przesyłka, Ci z przesyłką nr 2 (torbą) nadal czekają. Prawdopodobnie jeszcze nie wszystkie przelewy do nich spłynęły, może potem to wszystko się jakoś unormuje i następne paczki będą przychodziły szybciej.
Ja prenumeratę wziąłem tylko dlatego bo wtedy wiem, że cała kasa za każdy egzemplarz spływa do wydawnictwa i bardziej przyczyniam się do tego, że kolekcja dociągnie do 60 tomu. Niektórzy chyba nawet nie zdają sobie sprawy, że kioski i saloniki prasowe mają 50% marży a empiki to chyba nawet 55%, odjąć 5% podatku VAT, Hachette na kioskowych klientach zarabia zaledwie jakieś 18-19zł na egzemplarzu. Jak do mnie komiksy w paczce nr 2 dojdą w idealnym stanie to jednak zostanę przy prenumeracie.

mylisz pojęcie "zarabia" z "robi obrót"
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #459 dnia: Luty 06, 2013, 12:33:16 pm »
Masz rację, realnie zarabia jeszcze mniej, chodziło mi tylko o kasę jaka spływa do wydawnictwa. Tak czy inaczej masowa rezygnacja z prenumerat to niestety będzie strzał we własną bramkę, takie kolekcje zawsze utrzymują przede wszystkim prenumeratorzy.

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #460 dnia: Luty 06, 2013, 12:54:51 pm »
Masz rację, realnie zarabia jeszcze mniej, chodziło mi tylko o kasę jaka spływa do wydawnictwa. Tak czy inaczej masowa rezygnacja z prenumerat to niestety będzie strzał we własną bramkę, takie kolekcje zawsze utrzymują przede wszystkim prenumeratorzy.

Pewnie mniej, ale w prenumeracie pokrywają koszt paczki pocztowej (po podwyżkach od stycznia to nie tak mało) i gratisów. Więc też im koszty dochodzą.

Z drugiej strony osoba odpowiedzialna za zarządzanie projektem powinna poszukać w internecie informacji jaki jest feedback i wyciągnąć wnioski z informacji od klientów.
Jeśli tego nie zrobi, to sorry ja nie będę utrzymywał ich lekceważącego podejścia. To jest biznes. Jeśli w prenumeracie od numeru powiedzmy 6 płacisz tyle samo i czekasz dłużej, to chyba nie ma sensu się w to pakować, no chyba że ktoś nie ma dostępu do Empików, zaopatrzonych saloników prasowych etc.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 06, 2013, 01:05:12 pm »
Pewnie mniej, ale w prenumeracie pokrywają koszt paczki pocztowej (po podwyżkach od stycznia to nie tak mało) i gratisów. Więc też im koszty dochodzą.
Takie firmy mają podpisane specjalne umowy z pocztą/kurierami, koszt pakowania i wysyłki na pewno nie przekracza 10zł (a zapewne jest jeszcze dużo niższy).

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 06, 2013, 01:15:57 pm »
Z drugiej strony osoba odpowiedzialna za zarządzanie projektem powinna poszukać w internecie informacji jaki jest feedback i wyciągnąć wnioski z informacji od klientów.

Osoba odpowiedzialna za zarządzanie projektem podejmująca decyzje na podstawie informacji znalezionych w Internecie powinna być natychmiast zwolniona z pracy nad tym projektem.
Wiem, że nie wszyscy mamy więcej niż 30 lat, dlatego zdaję sobie sprawę, że dla niektórych to szok, ale są inne sposoby badania rynku niż przeglądanie forów internetowych (nadmienię jeszcze, że lepsze sposoby)
Gdybym ja podejmował decyzję o swoich krokach zawodowych na podstawie forów internetowych zamiast robić sprawdziany i próbne matury rozdawał bym ciasteczka i gotowe rozwiązania prac domowych.

Jeśli tego nie zrobi, to sorry ja nie będę utrzymywał ich lekceważącego podejścia. To jest biznes.

No właśnie. To jest biznes. Tu się kalkuluje chłodno, a większość piszących w tym wątku swoje decyzje opiera na emocjach i robi z tego coś osobistego, jakby wam ktoś z Hatchette ojca harmonią zabił.
To było zabawne, dopóki myślałem, że się zmawiacie w jakąś grupę podejmującą wspólne działania. Skoro to nie wypaliło to porezygnujcie już z tych prenumerat, poodwołujcie już te zamówienia, przestańcie już to kupować. Od miesiąca tylko o tym piszecie. Bądźcie jak sufrażystki w jednym z odcinków "Młodego Indiany Jonesa": "Mniej słów, więcej czynów".

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 06, 2013, 01:34:44 pm »
Osoba odpowiedzialna za zarządzanie projektem podejmująca decyzje na podstawie informacji znalezionych w Internecie powinna być natychmiast zwolniona z pracy nad tym projektem.
Wiem, że nie wszyscy mamy więcej niż 30 lat, dlatego zdaję sobie sprawę, że dla niektórych to szok, ale są inne sposoby badania rynku niż przeglądanie forów internetowych (nadmienię jeszcze, że lepsze sposoby)
Gdybym ja podejmował decyzję o swoich krokach zawodowych na podstawie forów internetowych zamiast robić sprawdziany i próbne matury rozdawał bym ciasteczka i gotowe rozwiązania prac domowych.

No właśnie. To jest biznes. Tu się kalkuluje chłodno, a większość piszących w tym wątku swoje decyzje opiera na emocjach i robi z tego coś osobistego, jakby wam ktoś z Hatchette ojca harmonią zabił.
To było zabawne, dopóki myślałem, że się zmawiacie w jakąś grupę podejmującą wspólne działania. Skoro to nie wypaliło to porezygnujcie już z tych prenumerat, poodwołujcie już te zamówienia, przestańcie już to kupować. Od miesiąca tylko o tym piszecie. Bądźcie jak sufrażystki w jednym z odcinków "Młodego Indiany Jonesa": "Mniej słów, więcej czynów".

Poważnie, powinna zostać zwolniona? Mam ponad 30 lat, i skończyłem marketing. Na co dzień mam do czynienia z obsługą klientów i marketingiem w branży IT.
Każda forma sprawdzenia feedbacku jest dobra. Nie tak trudno rozkminić że ludzie są wkurw**ni że czekają długo na paczki, że kubki rozbite (dobro dodane w promocji), że brakuje podstawowych informacji czytając o tym np. na tym forum i spróbować to poprawić? Forum o tak długim stażu i ponad 130 stron topicu kilkudziesięciu użytkowników to Twoim zdaniem nic nie znacząca, nie reprezentatywna próba klientów?

To wg. Ciebie wydawnictwo miało się o tym dowiedzieć gdzie? W starej ankiecie sprzed wysyłek? Nie mając fanpage w dobie social media (śmiech)? Czytając 20 maili które dostało od klientów?

Jeśli jesteś nauczycielem to nie dziwię się że masz małe pojęcie na ten temat, no bo skąd, przecież nie z komiksów

A propo pisania o wszystkich aspektach WKKM, także organizacyjnych to ludzie piszą bo wielu z nich ten tamat dotyczy i lubią wymienić poglądy. Jeśli Cię to nie bawi to nie zaglądaj do tego tematu, tylko nie wiem przyłóż się do edukacji młodych ludzi, sprawdzania klasówek, bo niestety poziom ich ogarnięcia życiowego i wiedzy spada z każdym rokiem.

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #464 dnia: Luty 06, 2013, 01:44:28 pm »
No właśnie. To jest biznes. Tu się kalkuluje chłodno, a większość piszących w tym wątku swoje decyzje opiera na emocjach i robi z tego coś osobistego, jakby wam ktoś z Hatchette ojca harmonią zabił.

Dokładnie. Dodam jeszcze, że dziwi mnie podejście ludzi, którzy wolą tracić czas na chodzenie po kioskach/empikach byle mieć wcześniej. Jeszcze jak ktoś nie pracuje to mogę to zrozumieć, ale reszta powinna swój wolny czas trochę bardziej cenić.

Każda forma sprawdzenia feedbacku jest dobra. Nie tak trudno rozkminić że ludzie są wkurw**ni że czekają długo na paczki, że kubki rozbite (dobro dodane w promocji), że brakuje podstawowych informacji czytając o tym np. na tym forum i spróbować to poprawić? Forum o tak długim stażu i ponad 130 stron topicu kilkudziesięciu użytkowników to Twoim zdaniem nic nie znacząca, nie reprezentatywna próba klientów?

130 stron i rozmawia wciąż te same 20 osób, z czego tylko połowa narzeka. Bardzo reprezentatywne grono dla wydawnictwa, które może już zebrało 1000+ prenumeratorów. Fajnie żeby nas tutaj słuchali, ale od skończenia jakichś 10 lat wiedziałem już że nie jestem pępkiem świata. ;)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain