Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 389644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 06, 2013, 08:00:29 pm »
Także dostałem dziś AWIZO . ja pierdzielę nie po to zamówiłem prenumeratę aby dy*ać na pocztę . wysłali to zwykłym listonoszem , na bank nie kurierem bo sam jestem kurierem i nie ma bata żeby powodem wydania awiza ł "duża paczka" . Co do jakości ok oba nr ( 4 i 5 ) owinięta bąbelkami i sklejone taśmą - luksus torba też ok ale nie żebym marudził za duża jak na kanapki do pracy a za mała na torbę np do sklepu :) Według takiej prawidłowości będziemy  ( prenumeratorzy ) dostawali towar tydzień po premierze drugiego numeru .

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 06, 2013, 08:44:49 pm »
Obawiam się, że tę "prawidłowość" możemy przekreślić, bo mi na przykład nie raczyli wysłać paczki. Albo listonosz nie raczył jej donieść. Ale wiadomo, Warszawa.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 06, 2013, 09:07:40 pm »
Ja prenumeratę wziąłem tylko dlatego bo wtedy wiem, że cała kasa za każdy egzemplarz spływa do wydawnictwa i bardziej przyczyniam się do tego, że kolekcja dociągnie do 60 tomu. Niektórzy chyba nawet nie zdają sobie sprawy, że kioski i saloniki prasowe mają 50% marży a empiki to chyba nawet 55%, odjąć 5% podatku VAT, Hachette na kioskowych klientach zarabia zaledwie jakieś 18-19zł na egzemplarzu. Jak do mnie komiksy w paczce nr 2 dojdą w idealnym stanie to jednak zostanę przy prenumeracie.


Gdzie w kiosku 50% marży ?  Niemożliwe, góra 30% to już duża marża. Dystrybutorzy i pośrednicy kasują kapuste.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 06, 2013, 09:17:25 pm »
Tak na marginesie macie tak samo jak ja ? grzbiety numerów wszystkie pasują tylko nie numer pierwszy jest o kilka milimetrów wyżej niż powinien


Gdzie w kiosku 50% marży ?  Niemożliwe, góra 30% to już duża marża. Dystrybutorzy i pośrednicy kasują kapuste.

Kioski i saloniki mają po kilka max 5% zysku na czasopiśmie/gazecie/komiksie ponieważ oni nie mają żadnego wkładu na to . dostają za free powiedzmy super express i jak się sprzeda to jest faktura jak nie to zwrot . moim zdaniem wydawca na jednym numerze zarabia tyle samo co w kiosku co i na prenumeracie z tym że prenumeratorzy są " stałymi klijętami " podejrzewam że jak ktoś będzie prenumerował do 10-16 komiksu dojedzie do końca i oni też tak myślą
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2013, 09:22:41 pm wysłana przez grandaaaa »

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #484 dnia: Luty 06, 2013, 09:38:45 pm »
Empiki mają na sto procent przynajmniej 50% marży. W kioskach i salonikach może nie jest to aż tak dużo, ale tutaj głównie zarabiają dystrybutorzy oraz ewentualni pośrednicy. z 30-40% na każdym egzemplarzu spokojnie uszczkną.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #485 dnia: Luty 06, 2013, 09:42:15 pm »
Kioski i saloniki mają po kilka max 5% zysku na czasopiśmie/gazecie/komiksie ponieważ oni nie mają żadnego wkładu na to . dostają za free powiedzmy super express i jak się sprzeda to jest faktura jak nie to zwrot .
Pisząc "kioski i saloniki" bierzesz pod uwagę jedynie kioskarza. Tymczasem między nim a wydawcą jest jeszcze firma, ktora ma te wszystkie kioski (np. "Kolporter"). Ta firma ma wkład (sieć punktów sprzedaży) i bierze sporą marżę.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #486 dnia: Luty 06, 2013, 09:48:28 pm »
Empiki mają na sto procent przynajmniej 50% marży. W kioskach i salonikach może nie jest to aż tak dużo, ale tutaj głównie zarabiają dystrybutorzy oraz ewentualni pośrednicy. z 30-40% na każdym egzemplarzu spokojnie uszczkną.
Empik ma 45% marzy i pewnie to tez zalezy jak sie dogadaja dwie strony. Jak duzy wydawca to pewnie ma wieksza sile negocjacyjna.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #487 dnia: Luty 06, 2013, 09:59:22 pm »
45% to mają właśnie ci duzi sprzedawcy.

Cytuj
Empik ma 60-65 procent marży na książce, sam ustala warunki jej sprzedaży oraz promocji i jeszcze płaci wydawcy z co najmniej półrocznym opóźnieniem. Ostatnio zaś coraz częściej jest to opóźnienie nawet rzędu 8-10 miesięcy" - mówi DZIENNIKOWI Nowakowski z Universitatis.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/160376,empik-to-gigant-na-glinianych-nogach.html

Offline Mariusz87

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #488 dnia: Luty 06, 2013, 10:00:17 pm »
Ja również dostałem dzisiaj przesyłkę - numery od 1 do 3 i kubek ( doszedł w całości ). I mam pytanie odnośnie ceny, zapłaciłem 55 zł czyli za 1 i za 3 numer. 2 był gratis. Czy wcześniej to nie 3 numer ( czyli najdroższy ) był darmowy ? Wydaje mi się, że pani na infolinii mówiła mi w grudniu, że 45 zł zapłacę. Może ktoś potwierdzić moje przypuszczenia ?

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #489 dnia: Luty 06, 2013, 10:30:44 pm »
Ja również dostałem dzisiaj przesyłkę - numery od 1 do 3 i kubek ( doszedł w całości ). I mam pytanie odnośnie ceny, zapłaciłem 55 zł czyli za 1 i za 3 numer. 2 był gratis. Czy wcześniej to nie 3 numer ( czyli najdroższy ) był darmowy ? Wydaje mi się, że pani na infolinii mówiła mi w grudniu, że 45 zł zapłacę. Może ktoś potwierdzić moje przypuszczenia ?


Normalnie zapłaciłeś. W każdym przypadku numer 2 był darmowy. Ja za paczkę z nr. 2 i 3 zapłaciłem 39,99zł.
Gdyby trzeci tom był darmowy zapłaciłbym 29,99zł czyli cenę okładkową drugiego tomu.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #490 dnia: Luty 06, 2013, 10:32:09 pm »
Ja również dostałem dzisiaj przesyłkę - numery od 1 do 3 i kubek ( doszedł w całości ). I mam pytanie odnośnie ceny, zapłaciłem 55 zł czyli za 1 i za 3 numer. 2 był gratis. Czy wcześniej to nie 3 numer ( czyli najdroższy ) był darmowy ? Wydaje mi się, że pani na infolinii mówiła mi w grudniu, że 45 zł zapłacę. Może ktoś potwierdzić moje przypuszczenia ?
Prenumerując tomy 1-3 lub 2-3 otrzymywało się za free tom drugi. Więc wszystko naliczyli Ci OK.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Deg

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 06, 2013, 10:42:25 pm »
Ja również dostałem dzisiaj przesyłkę - numery od 1 do 3 i kubek ( doszedł w całości ). I mam pytanie odnośnie ceny, zapłaciłem 55 zł czyli za 1 i za 3 numer. 2 był gratis. Czy wcześniej to nie 3 numer ( czyli najdroższy ) był darmowy ? Wydaje mi się, że pani na infolinii mówiła mi w grudniu, że 45 zł zapłacę. Może ktoś potwierdzić moje przypuszczenia ?
W tego typu promocjach najczęściej za darmo otrzymuje się najtańszy produkt, więc tu i tak masz dobrze. Ktoś też chyba wcześniej wspominał, że najkorzystniej zamówić prenumeratę od numeru 3  :wink:

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 07, 2013, 06:24:39 am »
Empik ma 60-65 procent marży na książce, sam ustala warunki jej sprzedaży oraz promocji i jeszcze płaci wydawcy z co najmniej półrocznym opóźnieniem. Ostatnio zaś coraz częściej jest to opóźnienie nawet rzędu 8-10 miesięcy" - mówi DZIENNIKOWI Nowakowski z Universitatis.
Generalnie za czasow jak wydawalem ksiazki, a bylo to bardzo male wydawnictwo, to Empik bral od nas 45% (jezli mnie pamiec mocno zawodzi to bylo to max. 50%), znam tez jedno wydawnictwo sredniej wielkosci, ktore Empikowi daje ok. 40%. Wiec to zalezy raczej od mozliwosci negocjacyjnych albo koloryzowania pewnych danych przez dziennikarzy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 07, 2013, 08:59:57 am »

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 07, 2013, 09:24:41 am »

Ale WkkM to nie książk,a tylko prasa właśnie...
No wlasnie znam wydawnictwo, ktore ma swoje tytuly na prasie i nie daja 60% marzy, blizej 40-45%.
Wiec to nie jest chyba wszystko takie stale i oczywiste.
 
EDIT: A wracajac do WKKM, to wlasnie czytam Wolverina (1 rozdzial) i znalazlem 4 literowki w tych kilku zromanizowanych wyrazach japonskich. Jednym slowem lipa: jest Watakush-wa, powinno byc Watakushi-wa, Kom-ban wa, winno Konban-wa, bokany, powinno byc bokeny (pomijam kwestie, ze nazwy boken to podobno w Japonii sie w ogole nie uzywa : ), gaigin, winno byc gaijin (na jednej stronie jest dobrze, na innej zle)...
Ciekawe czy te same bledy byly w wersji egmontowskiej.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2013, 10:00:05 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna