Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #510 dnia: Luty 07, 2013, 05:57:22 pm »
Czy jest ktoś kto nie dostał jeszcze numeru 4 i 5? bo nie wiem czy się denerwować. :)

Offline R4ve

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #511 dnia: Luty 07, 2013, 06:21:26 pm »
Czy jest ktoś kto nie dostał jeszcze numeru 4 i 5? bo nie wiem czy się denerwować. :smile:


Np. ja. Pomimo, że cierpliwości mi natura nie odmówiła, i mogę konkurować z buddyjskim mnichem 14 poziomu to i ja muszę przyznać niestety, że organizacja tej całej prenumeraty jest naprawdę słabo przeprowadzona. Figurki Marvela (choć to inne wydawnictwo i inna para kaloszy), też nie były wzorowo przesyłane, ale zwykle pod koniec miesiąca dostawałem przesyłkę.
Skoro tak do wszystkich się rozdzwoniły dzwonki, albo zostały awiza w skrzynce, to i ja myślałem, że wczoraj, a dziś to na 100% pocztowy kurier wpadnie i do mnie, ale tak się nie stało.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #512 dnia: Luty 07, 2013, 06:28:55 pm »
Sporo osób dostało wczoraj, mi tom 4 i 5 z torbą przyszły dziś. Podejrzewam, że i Ty dostaniesz dziś lub jutro :smile:
Tomy zawinięte w bąbelkową folię dodatkowo potraktowaną taśmą klejącą, przyszły w stanie idealnym (w przeciwieństwie do tomów 2 i 3 z poprzedniej paczki).

Offline alkohochlik8

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #513 dnia: Luty 07, 2013, 07:53:59 pm »
Mi również 4 i 5 tom dziś przyszedł.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #514 dnia: Luty 07, 2013, 08:09:53 pm »
pod klatką obok czekał dzisiaj kurier 5 minut. wiem, że to mało prawdopodobne, ale jak się czyta tylko o tym cały tydzień, to człowiek wierzy, że w tym kartonie co miał w ręku były 3 komiksy.
A jak do mnie dzisiaj przyszło "W indiańskim Zamku" Karola Maya, to w pierwszej chwili sobie pomyślałem: Co? Bez kubka? Masakra jakaś.

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #515 dnia: Luty 07, 2013, 08:13:58 pm »
Wreszcie odebrałem wtorkowe awizo, no i jestem bardzo zadowolony. 3 komiksy kubek, oczywiście stan idealny :] Tak jak pisałem tak tez uważam, seria bardzo fajnie zaczyna wyglądać. Szanuje swój czas i to że paczka dojdzie do mnie raz w miesiącu i moge ja odebrac na swojej poczcie kiedy chce a nie szukać sie z terminami kuriera jest bardzo dla mnie wygodne.
 :cool:

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #516 dnia: Luty 07, 2013, 09:11:05 pm »
pod klatką obok czekał dzisiaj kurier 5 minut. wiem, że to mało prawdopodobne, ale jak się czyta tylko o tym cały tydzień, to człowiek wierzy, że w tym kartonie co miał w ręku były 3 komiksy.
A jak do mnie dzisiaj przyszło "W indiańskim Zamku" Karola Maya, to w pierwszej chwili sobie pomyślałem: Co? Bez kubka? Masakra jakaś.
A ja dziś odebrałem dwie przesyłki (Book Depository) z pracami Davida Wiesnera w środku. A wczoraj - "The Bird King" Shauna Tana. Bez kubka. A szkoda, bo kubek z obrazkiem Tana musiałby wyglądać naprawdę super.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #517 dnia: Luty 07, 2013, 10:05:36 pm »
Emerycie a w jakiej konfiguracji dostałeś paczkę? Ja akurat czekam na drugą paczkę z numerami 4 i 5 + torba, z tego co widzę tu większość osób dostaje cały czas tą wersję z kubkiem.
Nr 4 i 5 + torba. Numery 2 i 3 wraz z kubkiem dostałem już jakiś czas temu.
Komiksy w bąbelkowej, stan mint.
Torba ma feler - w miejscu zszywu jest dziura (prawie na palec), sposób uszycia nie pozwala na naprawę domowym sposobem. Jeszcze nie wiem czy reklamować, bo i tak jest mi ona na cholerę potrzebna.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #518 dnia: Luty 07, 2013, 10:49:40 pm »
namówiłem żonę, żeby zamówiła dla nas 3 duże kubki. Nic na to nie poradzę, ale podświadomie liczę, że w środku znajdę gratisowy komiks

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #519 dnia: Luty 07, 2013, 10:56:20 pm »
To miało być śmieszne? :)

Offline Komediant

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #520 dnia: Luty 07, 2013, 11:14:41 pm »
Żarty matematyka, niezrozumiałe dla niewtajemniczonych.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #521 dnia: Luty 08, 2013, 07:16:40 am »
Żarty matematyka, niezrozumiałe dla niewtajemniczonych.
czytaj: wszystkich prócz autora. ;-)

czytam Wolviego - dobrze kojarzę, że najnowszy film ma być na podstawie tego komiksu?

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #522 dnia: Luty 08, 2013, 07:25:29 am »
Żarty matematyka, niezrozumiałe dla niewtajemniczonych.
Raczej niezrozumiale dla tych, co dystansu nie znajduja.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #523 dnia: Luty 08, 2013, 07:41:24 am »
Przejrzałem na szybko Venomka (wczoraj przyszedł, musiałem się pofatygować na pocztę osobiście, ale cóż tam, ważne, że w końcu jest) i zdumiały mnie różnice w tłumaczeniu zeszytu Web of Spider-Man, który wcześniej był w TM-Semic jako 5/90. Już nawet nie mówię tutaj o stylistyce tekstu, bo wiadomo, że ta będzie inna przy innym tłumaczu, ale o sam sens wypowiedzi. W jednym miejscu trafiłem na KOMPLETNIE inny tekst, niż w starym wydaniu - chodzi mi o moment, kiedy Peter zastanawia się nad dotarciem do Reeda Richardsa i użyciem miotacza dźwięków, aby pozbyć się kosmity. W wydaniu z TM-Semic w tej scenie symbiot podsuwa myśli Peterowi, każąc mu trzymać się z dala od dzwonu. Nie wiem, czy gdziekolwiek indziej było podane, że symbiot moze podsuwać mu myśli jak jego własne, ale jeżeli nie, to wówczas TM-Semic niejako zmieniło sobie charakter kosmity, dodając coś, czego w oryginale nie było. Rozumiem konieczność nadania przejrzystości tekstu, który może być niezrozumiały dla osób niewtajemniczonych w Marvel Universe, ale tak daleko idące zmiany to chyba nie był dobry krok. I tu właście zastanawia mnie jedna rzecz - ile jeszcze było takich wkładów własnych w zeszyty TM-Semicu? Bo zaraz się może okazać, że mieliśmy błędne pojęcia o niektórych postaciach. W takim świetle wznowienia WKKM dublujące TM-Semic są jak najbardziej potrzebne, bo pokażą nam te zeszyty dużo bardziej zbliżone do oryginału.
 
Oczywiście i tak TM-Semic pozostaje kultowym wydawnictwem - gdyby nie oni, kto wie, jak by dziś wyglądał rynek superbohaterski. Zakładając, że nikt inny by się za to nie wziął :)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #524 dnia: Luty 08, 2013, 08:08:29 am »
Z tego co pamiętam Wróblewski gdzieś na Stronach Klubowych bodajże wspominał, że niekiedy, by zachować spójność, nawet wycinali kadry i zmieniali ich ułożenie na stronie. Bo te wycięte zawierały odniesienia niezrozumiałe dla polskiego czytelnika, lub do zdarzeń, które TM-Semic nie publikowało.

 

anything