Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 389913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #540 dnia: Luty 08, 2013, 11:13:18 am »
Emeryt i LBD
Jak najbardziej wiem o co wam chodzi, ale uważam że powinni to jaśniej napisać na stronie. Bo w tym momencie w przypadku konfliktu z upierdliwym klientem są jak dla mnie na przegranej pozycji.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #541 dnia: Luty 08, 2013, 01:04:18 pm »
Emeryt i LBD
Jak najbardziej wiem o co wam chodzi, ale uważam że powinni to jaśniej napisać na stronie. Bo w tym momencie w przypadku konfliktu z upierdliwym klientem są jak dla mnie na przegranej pozycji.


Dziwi mnie tylko, że dosłownie wszędzie te 2 numery są dostępne w cenie jaka widnieje nad kodem kreskowym. Rozumiałbym to jeszcze jakby ten towar był na wyginięciu ale skoro sami je ponownie reanimują z promocyjną ceną w okresie, który już mało wspólnego ma z  " promocyjnym " to dziwne.


Nie będę darł kotów o 35 złociszy i bawił się w odsyłanie i kombinowanie tych samych komiksów na nowo ale to taka mała uwaga dla osób, które będą szykowały kasę dla kuriera za te 2 numery.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #542 dnia: Luty 08, 2013, 01:25:24 pm »

Dziwi mnie tylko, że dosłownie wszędzie te 2 numery są dostępne w cenie jaka widnieje nad kodem kreskowym. Rozumiałbym to jeszcze jakby ten towar był na wyginięciu ale skoro sami je ponownie reanimują z promocyjną ceną w okresie, który już mało wspólnego ma z  " promocyjnym " to dziwne.

Źle opisany regulamin albo pomyłka. Powinni to poprawić na stronie.

Nie będę darł kotów o 35 złociszy i bawił się w odsyłanie i kombinowanie tych samych komiksów na nowo ale to taka mała uwaga dla osób, które będą szykowały kasę dla kuriera za te 2 numery.

35 zł + 1 komiks gratis w prenumeracie :)


Śledzę ten temat i cieszy fakt, że kolekcja wywołuje takie emocje - to znak, że ludzie chcą czytać dobre amerykańskie produkcje. Kto wie może doczekamy się kiedyś nowego gracza kioskowego, który podejdzie do tematu rozważniej niż Dobry Komiks?

A cóż można takie zarzucić Dobremu Komiksowi? Dobór tytułów świetny, jakość i cena rewelacyjna, objętość stron porządna, ilość wydawanych tytułów miesięcznie w sam raz. Naprawdę nie wiem co można im zarzucić. Moim zdaniem to najlepiej wydawane zeszytówki w naszym kraju. I tak własnie powinien wyglądać Tm- Semic. Ale myślę że mimo tych zmian Tm Semic i tak by zbankrutował. W Polsce zeszytówki się nie sprzedają. No może poza Star Wars - komiks ( chociaż pierwsza wersja czyli Gwiezdne-Wojny komiks została zawieszona)
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 01:34:21 pm wysłana przez Cringer »

Offline chmiel

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #543 dnia: Luty 08, 2013, 01:27:41 pm »
Z mojego punktu widzenia: nie do końca właściwy dobór tytułów i przestrzelenie z nakładami, których niezadowalająca sprzedaż (i tak duża jak na rynek komiksowy) skłoniła właściciela do zamknięcia projektu.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #544 dnia: Luty 08, 2013, 01:53:59 pm »
Imho Ty zrąbałeś z zamówieniem kolego, bo jeśli na telefonie powiedziałeś "Chciałbym zamówić przesyłkę z numerem 1 i 2" to zamówiłeś numery archiwalne czyli tak jak piszą na stronie. Dlatego powienieneś rzec "Chciałbym zamówić prenumeratę od 1 numeru" a po otrzymaniu przesyłki zrezygnować. Prawo jest w 100% po ich stronie.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #545 dnia: Luty 08, 2013, 02:32:16 pm »
Imho Ty zrąbałeś z zamówieniem kolego, bo jeśli na telefonie powiedziałeś "Chciałbym zamówić przesyłkę z numerem 1 i 2" to zamówiłeś numery archiwalne czyli tak jak piszą na stronie. Dlatego powienieneś rzec "Chciałbym zamówić prenumeratę od 1 numeru" a po otrzymaniu przesyłki zrezygnować. Prawo jest w 100% po ich stronie.
mylisz się. Zwróć uwagę że mają informacyjny bałagan na ten temat w faqu w tym momencie prawo staje po stronie klienta.
Powtarzana cena komiksów to Tom 1 - 14,90 zł. Tom 2 - 29,99zl.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #546 dnia: Luty 08, 2013, 02:59:42 pm »


Pytania 1, 2, 3 dotyczą kolekcji ogólnie.


Cytuj
PYTANIE 3. Ile będzie kosztował jeden tom?
ODPOWIEDŹ: Tom 1 - 14,90 zł. Tom 2 - 29,99 zł. Cena kolejnych tomów będzie niezmienna i stała dla każdego tomu, niezależnie od jego objętości, i wyniesie 39,99 zł.


Następnie jest 4 dotyczące prenumeraty.+


Cytuj
PYTANIE 4. Czy można kolekcję zaprenumerować od dowolnego numeru?
ODPOWIEDŹ: Tak, przy czym oferta promocyjna dotyczy tylko prenumeraty od tomu 2 lub 3.


Pytanie piąte dotyczy zamawiania numerów archiwalnych i brzmi ono:


Cytuj
PYTANIE 5. Czy można zaprenumerować wybrane tomy?
ODPOWIEDŹ: Niestety, nie. Można natomiast zamawiać wydane już tomy, które zostaną wysłane za zaliczeniem pocztowym. Zapłaci Pani/Pan przy odbiorze 39,99 zł + 6 zł za koszty przesyłki. Oczywiście można zamawiać dowolną ilość tomów,  a koszty wysyłki doliczane są do paczki.
a nie
Cytuj
ODPOWIEDŹ: Niestety, nie. Można natomiast zamawiać wydane już tomy, które zostaną wysłane za zaliczeniem pocztowym. Zapłaci Pani/Pan Tom 1 - 14,90 zł. Tom 2 - 29,99 zl. Cena kolejnych tomów przy odbiorze to 39,99 zł + 6 zł za koszty przesyłki. Oczywiście można zamawiać dowolną ilość tomów,  a koszty wysyłki doliczane są do paczki.


Zamówił numer pierwszy i drugi jako archiwalny, a archiwalne numery kosztują 39,99 zł.
Za to prenumerata i kupowanie komiksów w kiosku to NIE JEST kupowanie numerów archiwalnych i są po niższej - promocyjnej cenie.
Równie dobrze możesz mówić "Jest napisane, że tom pierwszy kosztuje 14,90! Nie ma nic o kosztach przesyłki!". To nie jest dekalog, gdzie pierwszy punkt jest najważniejszy i niepodważalny.
To jest haczyk, na który się złapałem nie raz w innym wydaniu :wink:


Cena za tom 1 tj. 14,90 zł i cena za tom 2 tj. 29,99 zł to ceny promocyjne.


Cytuj
PYTANIE 8. W moim kiosku nie ma już pierwszego numeru? Gdzie mogę go kupić i w których kioskach będą dostępne kolejne numery?
ODPOWIEDŹ: Przykro nam, że nie udało się Pani kupić pierwszego numeru. Może jednak Pan/Pani złożyć zamówienie  u nas, za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta tel. (22) 48 75 333 lub 608 921 455. Zrealizujemy je w ciągu 30 dni. Można także zamawiać kolejne numery, jeśli nie uda się ich kupić w kiosku. Do ceny egzemplarza doliczamy jednak wówczas 6 zł opłaty pocztowej. Skontaktujemy się z dystrybutorem prasy  w Pani mieście/ miejscowości w celu zwiększenia nakładu przeznaczonego do sprzedaży w Pani kiosku lub w kioskach okolicznych.

Zauważcie iż wcześniej ktoś pisał, że za prenumeratę od 1 numeru zapłacił mniej niż powinien.

Pytanie do pokrzywdzonego klienta: w rozmowie telefonicznej poprosiłeś o:

- jednorazowe zamówienie 1 i 2 tomu?
- prenumeratę od 1 numeru?
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 03:22:28 pm wysłana przez zielone_biurko »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #547 dnia: Luty 08, 2013, 03:07:29 pm »
popieram zielone_biurko. dla mnie też jest to całkiem jasne.

A tak w ogóle: ktoś postulował odesłanie i powtórną prenumerate od pierwszego numeru. Można zamówic prenumeratę od pierwszego, gdy już 5 wydali?
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 03:10:39 pm wysłana przez fragsel »

Offline Pablos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #548 dnia: Luty 08, 2013, 03:13:17 pm »
Wiem, że temat już ograny ale muszę się pochwalić. Paczuszka dotarła - tom 4 i 5 stan komiksów idealny.  :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:  Torebka posłuży mi jako śniadaniówka do pracy.
Wysyłka była 4-go i tym razem nie miałem żadnego numeru na kartonie.


Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #549 dnia: Luty 08, 2013, 04:11:02 pm »
Pytanie do pokrzywdzonego klienta: w rozmowie telefonicznej poprosiłeś o:

- jednorazowe zamówienie 1 i 2 tomu?
- prenumeratę od 1 numeru?


Nie, nie. Ja w pełni świadomie zamawiałem te nr jako archiwalne, moim jedynym błędem było nie zapytanie o ich cenę. Nie czuję się do końca też pokrzywdzony bo brałem taką możliwość pod uwagę a prenumeraty wolałem nie zamawiać mając już nr 3 i 4 ( różnie te paczki chodzą a wstrzelenie się w jej anulowanie mogłoby nie wyjść ). Samo prenumerowanie też nie wchodziło w grę bo nie lubię tego oczekiwania.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #550 dnia: Luty 08, 2013, 04:38:25 pm »

No to strzeliłeś faux paus, bo:
1. wymówić prenumeratę możesz zawsze,
2.
Ja również dostałem dzisiaj przesyłkę - numery od 1 do 3 i kubek ( doszedł w całości ). I mam pytanie odnośnie ceny, zapłaciłem 55 zł czyli za 1 i za 3 numer. 2 był gratis. Czy wcześniej to nie 3 numer ( czyli najdroższy ) był darmowy ? Wydaje mi się, że pani na infolinii mówiła mi w grudniu, że 45 zł zapłacę. Może ktoś potwierdzić moje przypuszczenia ?

Mądry Polak po szkodzie ;)

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #551 dnia: Luty 08, 2013, 05:56:30 pm »
Cena za tom 1 tj. 14,90 zł i cena za tom 2 tj. 29,99 zł to ceny promocyjne.

Hmm, ja bym się kłócił. To nie są ceny promocyjne. To są ceny okładkowe. Płacić cztery dychy za komiks z okładkową 14,90, prosto od wydawcy? Absolutnie mi się to nie podoba. Wprowadzanie klienta w błąd. A to podpada pod UOKIK.

Offline freshmaker

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #552 dnia: Luty 09, 2013, 07:40:54 am »
zacząłem czytać venoma - matko! co za ramotka! właściwie jedyne interesujące momenty dla mnie to pojawienie się vulturionów (pamiętam ich z tm-semic) i końcówka macfarlanea. ten komiks się powinien nazywać "skąd wziął się czarny kostium". venoma w nim jak na lekarstwo.

no i swietna torba wyladawala na balkonie - smierdzaca chinszczyzna.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #553 dnia: Luty 09, 2013, 07:56:58 am »
gadacie o zakupie archiwalnych numerów po cenach normalnych (z drugiej strony.... do tej poryw każdej filmowej kolekcji spotkałem się z tym, że za pierwszy numer który się przegapiło (był przeważnie za 9,90) trzeba było płacić zwykłą cenę- 29,90... tak więc to logiczne i normalne że tak się robi...), a zapominacie o najważniejszej kwestii!

CENA! OD wydania "próbnego" cena różni się o 9 groszy! (z 39,90 na 39,99). To jest totalne dymanie komiksowego klienta! Bez wazeliny! Jak tak można!?
Zbieram zapisy na marsz przed siedzibą Haczet. Każdy przynosi swoją pochodnię i kaptur, Nie zapomnijcie o zapalniczkach. Widły mile widziane. Myślałem, że brak folijki to już przegięcie, ale 9 groszy?!!! Nie możemy na to pozwolić!


(tak, cały mój wpis to głupi sarkazm - jakby ktoś nie zauważył)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline freshmaker

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #554 dnia: Luty 09, 2013, 08:05:09 am »
jeszcze ciekawostka - dostałem paczkę z prenumeratą jako pakiet, czyli listonosz od razu przynosi awizo i trzeba dy*ać na pocztę. poprzednią przytargał kurier poczty.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons