Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #570 dnia: Luty 10, 2013, 08:17:33 pm »
Po lekturze Venoma dochodzę do wniosku, że teraz jak najszybciej powinno się wydać Secret Wars bo co kilka stron był odnośnik do tego komiksu. Wkurzające było też, że tak naprawdę genezę Venoma zawarto na stronie opisującej zeszyty nie zawarte w kolekcji.

Wg mnie Dark Phoenix się raczej nie starzeje, ale to była pierwsza dłuższa historia komiksowa jaką czytałem jako dzieciak (bo TM Semikowi X-men mieli na początku szczęście do niewielkiej ilości cięć, zmian i przeskoków), więc mogę być nieobiektywny.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #571 dnia: Luty 10, 2013, 08:53:26 pm »
A co sądzicie o zbliżającym się Dark Phoenix? Czy to klasyk z grupy A (czyt. ponadczasowy klasyk nad klasykami) czy B (czyt. klasyk, który w dzisiejszych czasach już nie bawi)? Moja znajomość X-Men jest na tyle pobieżna, że zastanawiam się nad tym, czy ta historia będzie atrakcyjna dla kogoś, kto zetknie się z nią pierwszy raz?
Nie chcę wywoływać zbyt wysokich oczekiwań, ale moim zdaniem "Mroczna Phoenix" jest zdecydowanie najlepszą historią z pierwszych sześciu tomów WKKM. I jest to dość powszechna opinia. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że nie znajdziesz w internecie negatywnej recenzji tego komiksu. Dark Phoenix Saga zajęła pierwsze miejsce jako najbardziej spektakularna historia w ramach głosowania na Avalonie. A cały run X-Men Claremonta i Byrne'a zajął drugie miejsce w rankingu 100 najlepszych komiksowych runów, który został opublikowany w serwisie Comic Book Resources (pierwsza lokata przypadła "Sandmanowi" Gaimana).

Po lekturze Venoma dochodzę do wniosku, że teraz jak najszybciej powinno się wydać Secret Wars bo co kilka stron był odnośnik do tego komiksu.
"Secret Wars" to niestety klasyk klasy "C". Rysunki słabe, momentami wręcz jakby rysowane na kolanie. Fabuła płytka jak filmy Michaela Baya. Nawalanka dla mało wymagających dzieci. Jedynie motyw z wszechpotężnym Doomem był w porządku. To już "Infinity War" z Mega Marvela było o niebo lepsze (i to w wersji pociętej).

Wkurzające było też, że tak naprawdę genezę Venoma zawarto na stronie opisującej zeszyty nie zawarte w kolekcji.
Nie do końca rozumiem. Możesz rozwinąć tę myśl? Przecież Ediego Brocka pokazano od jego debiutu w Amazing Spider-Man #298. Z wcześniejszego wątku z czarnym kostiumem też żadnego istotnego elementu nie pominięto (nie licząc "Secret Wars" oczywiście).

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #572 dnia: Luty 10, 2013, 08:57:18 pm »
Wkurzające było też, że tak naprawdę genezę Venoma zawarto na stronie opisującej zeszyty nie zawarte w kolekcji.

@Dembol_ czy chodzi Ci o Brocka i Sin Eatera? to nie zostało nigdzie wcześniej opisane. Michelinie to wymyślił. to zupełna nówka. brock to zupełnie nowy charakter
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 09:05:30 pm wysłana przez fragsel »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #573 dnia: Luty 10, 2013, 09:08:26 pm »
Wszystko zależy od Twojego gustu. Przeczytasz i sam stwierdzisz. Dla mnie jest to zdecydowanie, jak to ująłeś ,,klasyk z grupy A". Jeśli coś mnie nudzi, to bardziej historie współczesne. Historie z lat 80tych i 90tych zawsze lubiłem i moim zdaniem to najlepszy czas, jeśli chodzi o Marvela.

Patrząc na wykaz zrobiony przez Anionorodnika z lat 80 mamy tylko 10 albumów i 7 z lat 90. Reszta, czyli przeważająca większość, to albumy, które ukazały się po roku 2000. Więc jeśli WKKM ma prezentować najlepsze dokonania Marvela z ostatnich 40 lat, to można z tego wysnuć wniosek, że to, co najlepsze ukazało się właśnie po roku 2000... Jak się do tego ustosunkować? Komiksy z nowej ery są lepsze, niż starsze? Bardziej dojrzałe, lepiej rysowane, z bardziej wyrazistymi postaciami i dialogami?

Oczywiście takie wybory są bardzo subiektywne, zdaniem Carnage'a najlepsze są lata 80, ktoś inny powie,  że 90, a Ci którzy zaczęli przygodę z Marvelem po roku 2000 nazwą klasyki pokroju Venoma, Dark Phoenix czy Wolverina ramotką i będą trzymać się Bendisa i Straczyńskiego. Ja póki co się nie wypowiem, bo na razie znam tylko TM-Semicowe Marvele (liczę, że WKKM to zmieni), ale jakie jest Wasze zdanie? Dlaczego w WKKM jest więcej nowych komiksów? Faktycznie są one lepsze, niż te starsze? A może taki a nie inny dobór tytułów ma tylko na celu zainteresowanie nowych czytelników światem Marvela, których starsze tytuły, rysowane starymi technikami i z fabułą "staro-szkolną" raczej by odrzucały?

Offline Ryba2111

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #574 dnia: Luty 10, 2013, 09:09:28 pm »
@Dembol
Kilkanaście lat później dokładną historię Brocka i Sin Eatera napisał Zeb Wells w "Venom: Dark Origin", jednak polecam trzymać się od tego komiksu z daleka. Miałka fabuła i brzydkie rysunki Mediny.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #575 dnia: Luty 10, 2013, 09:22:53 pm »
Patrząc na wykaz zrobiony przez Anionorodnika z lat 80 mamy tylko 10 albumów i 7 z lat 90. Reszta, czyli przeważająca większość, to albumy, które ukazały się po roku 2000. Więc jeśli WKKM ma prezentować najlepsze dokonania Marvela z ostatnich 40 lat, to można z tego wysnuć wniosek, że to, co najlepsze ukazało się właśnie po roku 2000... Jak się do tego ustosunkować? Komiksy z nowej ery są lepsze, niż starsze? Bardziej dojrzałe, lepiej rysowane, z bardziej wyrazistymi postaciami i dialogami?


Nie można wysnuć takiego wniosku. Moim zdaniem są tu po prostu historie, na które najłatwiej było uzyskać licencje i które najmniej kosztowały. Jeśli mówimy o X-Men to brakuje mi chociażby ,,Age of Apocalypse" czy też ,,X-Cutioners song". Moim zdaniem te starsze komiksy są zdecydowanie lepsze, w szczególności jeśli chodzi o rysunki. Ja jestem fanem klasycznej kreski i ,,dzieła" pokroju ,,Iron Man Extremis" po prostu mnie odrzucają. Tak naprawdę to dałoby się zbudować kolekcję wyłącznie z historii wydanych w XX wieku i na pewno by na tym nie ucierpiała.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #576 dnia: Luty 10, 2013, 10:18:45 pm »
Historie z lat 80tych to najlepszy czas, jeśli chodzi o Marvela.

Fixed for ya

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #577 dnia: Luty 10, 2013, 10:26:25 pm »
@Dembol_ czy chodzi Ci o Brocka i Sin Eatera? to nie zostało nigdzie wcześniej opisane. Michelinie to wymyślił. to zupełna nówka. brock to zupełnie nowy charakter
Tak. Była historia "Death of Jean DeWolff" i myślałem, że w niej pojawia się Brock i cała otoczka (opisana na stronie sprzed pojawienia się Venoma w ASM), a potem dopiero wystąpił w ASM. Musiał mnie zmylić film albo jakaś inna wersja...

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #578 dnia: Luty 10, 2013, 10:31:42 pm »
Nawalanka dla mało wymagających dzieci.
Dokładnie o to chodzi. Brakuje mi właśnie takich rozrywkowych bezpretensjonalnych nawalanek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #579 dnia: Luty 10, 2013, 10:32:41 pm »

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #580 dnia: Luty 10, 2013, 10:47:23 pm »
"Secret Wars" to niestety klasyk klasy "C". Rysunki słabe, momentami wręcz jakby rysowane na kolanie. Fabuła płytka jak filmy Michaela Baya. Nawalanka dla mało wymagających dzieci. Jedynie motyw z wszechpotężnym Doomem był w porządku. To już "Infinity War" z Mega Marvela było o niebo lepsze (i to w wersji pociętej).
Anionorodnik, dzieki za utwierdzenie w przekonaniu, że Tajne Wojny można sobie śmiało darować. Nie mam nic przeciwko płytkim nawalankom, ale kiepskich rysunków nie trawię. W tej kategorii dam szanse World War Hulkowi - co prawda głupie to jak nie wiem co, ale jaki rozmach! Dla ponad 200 stron smashowania i okładki Fincha chyba warto.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #581 dnia: Luty 11, 2013, 12:27:51 am »
"Secret Wars" takie złe nie jest, przesadzacie. Na pewno lepsze od "A vs. X". a Mike Zeck jednak daje radę. Trzyma fason.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #582 dnia: Luty 11, 2013, 06:43:28 am »
Nigdy nie zaczytywałem się w historiach o mutantach, więc zapytam. Dark Phoenix zostało już kiedyś wydane przez TM Semic w Polsce? Jest to jedyne wydanie w naszym języku? Czy to jest jedna zamknięta całość bez żadnych cięć? I ostatnie - ile stron liczy sobie ta historia?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #583 dnia: Luty 11, 2013, 07:21:09 am »
"Dark Phoenix" opublikowano u nas dwukrotnie. Po raz pierwszy w ramach dwumiesięcznika "X-Men" (TM-Semic) nr 4/1992 (listopad 1992 r.) i 1/1993 (styczeń 1993 r.). Ponownie po tę opowieść sięgnęła Mandragora (choć tak naprawdę już wówczas Demart) publikując wiosną 2007 r. drugi tom "Essential X-Men" zawierający (w odróżnieniu od poprzedniej) czarno-białą wersję tej opowieści.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #584 dnia: Luty 11, 2013, 07:25:49 am »
Nigdy nie zaczytywałem się w historiach o mutantach, więc zapytam. Dark Phoenix zostało już kiedyś wydane przez TM Semic w Polsce? Jest to jedyne wydanie w naszym języku? Czy to jest jedna zamknięta całość bez żadnych cięć? I ostatnie - ile stron liczy sobie ta historia?

Tak, było wydane przez TM-Semic. Przejrzyj ten wątek, wszystko co chcesz wiedzieć, jest już tu podane.
 
 
Nie można wysnuć takiego wniosku.

Wniosek można wysunć każdy, także i taki.  Czy on jest właściwy czy nie - to inny temat. Ja słysząc o tej kolekcji "najlepsze komisky z ostatnich 40 lat" i widząc 3/4 tytułów datowanych po 2000 roku właśnie tak to odebrałem - że nowe komiksy są lepsze. A czy rzeczywiście są - to coś zupełnie innego.
 
Zatem inaczej: jakie Waszym zdaniem komiksy powinny się znaleźć w takim zestawieniu, jakich tu najbardziej brakuje? Z dowolnych lat?
 
"Secret Wars" to niestety klasyk klasy "C". Rysunki słabe, momentami wręcz jakby rysowane na kolanie. Fabuła płytka jak filmy Michaela Baya. Nawalanka dla mało wymagających dzieci. Jedynie motyw z wszechpotężnym Doomem był w porządku. To już "Infinity War" z Mega Marvela było o niebo lepsze (i to w wersji pociętej).

Tak się zastanawiam na ile Secret Wars różni się od Planet Hulk, w każdym aspekcie. Zarys fabuły jest zbliżony (nawalanka na obcej planecie). Secret Wars ma przewagę zbieraniny wszystkich klasycznych postaci Marvela, a Planet Hulk? Właśnie on wydaje mi się tutaj słaby - dwa albumy o tym, jak Hulk tłucze się z potworami na arenie?
 
Ktoś zna oba komiksy i pokusi się o porównanie?