Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #600 dnia: Luty 11, 2013, 04:37:16 pm »
Kiedy wychodzi Dark Phoenix? Jutro?
Chciałbym potwierdzić, ale niestety w środę.

Offline morgh

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #601 dnia: Luty 11, 2013, 07:46:31 pm »
ktoś oprócz mnie jeszcze nie dostał przesyłki z 4 i 5 tomem?

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #602 dnia: Luty 11, 2013, 08:25:18 pm »
ktoś oprócz mnie jeszcze nie dostał przesyłki z 4 i 5 tomem?
ja -.-
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #603 dnia: Luty 11, 2013, 11:48:26 pm »
Kurcze idea WKKM w moim przypadku (tzn. zupełnego laika komiksowego) sprawdza się w 100%.
Nigdy wcześniej nie miałem, nazwijmy to świadomej, styczności z komiksami.
Oczywiście w dzieciństwie TM Semici się przewinęły przez moje półki/szuflady/ba nawet ręce, ale jakoś nie wspominam tego epizodu z takim sentymentem jak większość tu piszących. Toteż do komiksów podszedłem jako do zupełnie nowego, nie znanego mi medium. Dodam tylko, że książki czytam w ilościach hurtowych, a w mojej głowie utarło się (jak się później okazało zupełnie idiotyczne) przekonanie, że komiksy to ta "łatwiejsza" forma przekazu. Byłem przekonany, że obrazy w połączeniu z tekstem nie dadzą takiego efektu jak dobrze skonstruowana powieść.

Tak tylko chciałem się podzielić spostrzeżeniami świeżaka po pierwszych tomach kolekcji.

TOM 1 - kupiłem z powodu ceny, w porywie chwilowego zaciekawienia. Historia w miarę ok, kreska średnio przypadła mi do gustu (może poza scenami akcji i walki). Ale co najważniejsze zainteresowałem się kolekcją jako całością.

TOM 2 - dostałem w prezencie; świetna historia, bardzo ciekawa kreska (jedynie miejscami obniżająca loty np. logan w kostiumie wygląda czasem jakby rysowany był od niechcenia). Po tej historii byłem już kupiony.

Na kolejne tomy zdecydowałem się w prenumeracie. Po krótkim rekonesansie na rynku komiksowym, którego przecież zupełnie nie znałem, zorientowałem się że 80 zł. za 3 tomy w HC to naprawdę niezła okazja, a jeżeli kolejne części będą chociaż trzymał poziom 2 pierwszych to już będzie dobrze.

I tak w paczce kilka dni temu otrzymałem tom 3,4,5.

TOM 3 - pierwsze dwie strony mnie zaciekawiły z powodu nietypowej kreski, a potem z każdą stroną czułem się jakby coraz mniej duszy było w tym komiksie i skończyłem go ostatecznie czytać z bardzo mieszanymi uczuciami. Szkoda bo na Iron Mana bardzo czekałem, jako fan R D Jr i jego filmowej kreacji.

TOM 4 -  no i to jest dla mnie przełom. Sytuacja zupełnie odwrotna niż przy Extremis. Z początku kreska nie przypadła mi do gustu, jakoś od razu old school do mnie nie trafił... do czasu. Pomimo, iż ta część objętościowo ustępuje poprzednim, to czytam ją najdłużej. Jest dla mnie po prostu zbyt dobra, żeby przeczytać ją "na raz". Dawkuję sobie 1 zeszyt na 2 dni. I po prostu teraz nie potrafię zrozumieć jak kreska Millera mogła mi się z początku nie podobać. A sama historia to kawał dobrej sensacyjnej robory, bez zbędnego biadolenia o ratowaniu świata i starć na kosmiczną skalę. Został mi jeszcze ostatni zeszyt ale na razie to historia Logana trafia do mnie najbardziej!

Do przeczytania zostaje jeszcze TOM 5, ale jak uda mi się nie przedawkować, to skończę go czytać dopiero jak dotrze do mnie paczka z Dark Phoenix i tajemniczym tomem 7.

Są książki, po których przeczytaniu żałuję, że już się skończyły, że już nigdy nie przeczytam ich po raz pierwszy. Oczywiście wracam do nich, ale ten pierwszy raz (ekhemm) jest jedyny w swoim rodzaju.

W sumie to się cieszę, że wcześniej nie miałem styczności z komiksami, bo było nie było, to teraz każdy kolejny tom kolekcji jest dla mnie zupełnie nową historią.

Takie tam nocne przemyślenia mi się włączyły...
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 12:15:07 am wysłana przez opall »

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #604 dnia: Luty 11, 2013, 11:53:59 pm »
Tak tylko chciałem się podzielić spostrzeżeniami świeżaka po pierwszych tomach kolekcji.
Strasznie sympatyczne jest to, co napisałeś. Aż się zacząłem zastanawiać jak to ze mną było (i kiedy) na początku.
Dzięki za ten post

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #605 dnia: Luty 12, 2013, 08:47:42 am »
Opall natchnął i mnie do podzielenia się emocjami :)
 
Tom 1 był dla mnie pierwszym komiksem o superbohaterach ze stajni Marvela od lat 90tych i czasów TM-Semicu. I zapewne to wpłynęło na mój odbiór tego komiksu, bo komiks bardzo mi się podobał - był takim właśnie "powrotem do domu", na stare śmieci. Przy końcu każdej części cieszyłem się, że nie muszę czekać miesiąc na następny numer, a wystarczy jedynie przewrócić stronę :smile: Historia była w porządku, dobrze wyważona i poprowadzona. Jedynie co mnie trochę mierziło to rysunki Johna Romity JR. Jakieś takie... koślawe miejscami, niedbałe. Mało szczegółowe. Do tego stopnia nie spodobał mi się jego styl, że zawiesiłem zamiar kupna Wroga Publicznego, którego on też rysował. Może przekonam się do niego po następnych jego albumach w WKKM. Śmieszne jest to, że przeglądając szkice na końcu albumu długi czas dziwiłem się, jak szkic może być może być taki dobry, a rysunek po nałożeniu kolorów taki średni. Dopiero niedawno zauważyłem, że to nie są szkice Romity :smile:
 
Tom 2 zostawiłem sobie na później. Jeżeli są tam smaczki nawiązujące do Dark Phoenix, to przeczytam to po tomie 6.
 
Tom 3 - cóż, chyba będę jedyny, któremu styl graficzny Extremis się podobał. To w ogóle mój pierwszy komiks z Iron Manem, więc może to także wpłynęło na mój osąd, ale ten album czytało mi się jakoś tak... filmowo. Jakbym miał już 3 część filmu przed oczami (która nawiasem mówiąc zaczerpnie wątki z tej historii). Sama fabuła może nie najwyższych lotów, ale potrafiła wciągnąć i miała swój wymiar. Zabrakło może trochę głębszych emocji (szkielet fabularny w sumie dość oklepany), ale znów - jak na mój prywatny debiut Iron Mana uznaję go za udany. Kurier już niesie mi Pięć Koszmarów - zobaczymy, jak będzie tam.
 
Tom 4 i 5 - wciąż czekają na półce. Podobnie jak opall będę je dawkował - szczególnie Venoma. Chociaż kto wie, może jak już zacznę czytać, nie znajdę w sobie siły, by odłożyć na później :smile: 
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 08:51:42 am wysłana przez Jaxx »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #606 dnia: Luty 12, 2013, 10:41:01 am »
Odnośnie "Narodzin Venoma", znalazłem taki oto 30-minutowy dokument (o ile się nie mylę dodatek z DVD "Spider-Mana 3"). Autorzy komiksów ze Spider-Manem (m.in. Tom DeFalco i Ron Frenz) wypowiadają się na temat genezy czarnego kostiumu i historii przedstawionych w tym tomie. Rewelacja!

Spider-Man: Saga Of The Black Costume Part 1
Spider-Man: Saga Of The Black Costume Part 2
Spider-Man: Saga Of The Black Costume Part 3
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 02:14:59 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline morgh

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #607 dnia: Luty 12, 2013, 11:15:00 am »
ja -.-


ugh mkai, to ja poczekam do piątku zanim zacznę wydzwaniać z pomniejszym opieprzem ;-)
wolę trochę poczekać, cobym nie dostał dwóch przesyłek ;-P

Offline R4ve

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #608 dnia: Luty 12, 2013, 08:00:03 pm »
ktoś oprócz mnie jeszcze nie dostał przesyłki z 4 i 5 tomem?


Ja swoją odbierałem dopiero wczoraj. Chociaż wysłana została 4 lutego. Także cierpliwości. Ostatnim razem 2 i 3 część, przyszły do mnie szybciej niż do większości tutaj piszących.
Widać karma nie lubi zbytnich odchyleń i wyrównała rachunek przy tej paczce.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #609 dnia: Luty 12, 2013, 11:05:20 pm »
Widać karma nie lubi zbytnich odchyleń i wyrównała rachunek przy tej paczce.


Karma?



JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #610 dnia: Luty 13, 2013, 05:51:52 am »
I niema wiadomości o siódmym tomie.
A Dark Phoenix strasznie zakurzone  :evil:

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #611 dnia: Luty 13, 2013, 06:29:08 am »
Czyżbyśmy o zawartości kolejnych tomów mieli dowiadywać się dopiero w dniu kupienia ich w kiosku...

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #612 dnia: Luty 13, 2013, 07:30:56 am »
JanT: "I niema wiadomości o siódmym tomie."
 
 No to słynna pani z infolinii będzie miała przerąbane ;)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #613 dnia: Luty 13, 2013, 07:37:15 am »
Odnośnie legendarnej pani z infolinii - rozmawiałem z nią w poniedziałek na zupełnie inny temat i przy okazji zapytałem, czy wiadomo już, co będzie w 7 tomie. Pani powiedziała "chwileczkę, sprawdzę", potem coś pomruczała do siebie, jakby szukając w bazie i powiedziała, że jeszcze nie. Dodała potem, że na dniach powinna ta informacja się ukazać i że nie ma problemu, żeby dzwonić na dniach do nich - jak tylko będą miały w systemie tą informację, to ją podadzą. Tak więc ona jest tego świadoma, że ją będą o to bombardować.
 
Jako że ta infolinia jest jedna dla wszystkich kolekcji, pani odbierająca telefony może posiłkować się tylko informacją, która wyświetli się jej w systemie. Ona nie obsługuje tylko WKKM - tak więc nie ma co na nią naskakiwać z krzykiem :smile:
 
Zamierzam zadzwonić do nich po 9:00. Zobaczymy, czy już coś będzie wiadome.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #614 dnia: Luty 13, 2013, 07:50:25 am »
Odnośnie legendarnej pani z infolinii

To jej zdjęcie z liceum:


I udało się...

A potem ktoś mądry na górze postanowił wydawać komiksy i te niecierpliwe dzieciaki zaczęły wydzwaniać z byle duperelą. Masakra.


Ahh. Gdyby tak można się było załapać na infolinię Egmontu....