Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #630 dnia: Luty 13, 2013, 10:04:16 am »
Z wątku WKKM na forum Avalonu, kilka minut temu:

Na razie aktualizacji brak: http://www.kolekcjakomiksow.pl/opis.php
Poczekamy, zobaczymy.


Ja bym to rozumiał tak, że nie będzie kartoników z zapowiedziami, karteczek wkładanych do komiksów, czy jakichś osobnych list z zapowiedziami w prenumeratach. To nie wyklucza, że BOK nie będzie podawać takich informacji, jeżeli ktoś się o to zapyta.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #631 dnia: Luty 13, 2013, 10:15:00 am »
Ktoś czytał już tę historię o Hulku? Wiadomo dlaczego tytuł zbioru 370-377 zapożyczono z zeszytu 369?
Bo osoby odpowiedzialne za zawartość tomów w edycji brytyjskiej są niezdecydowane i leniwe.

Lenistwo:
1) W "Narodzinach Venoma" informacje o autorach i wykorzystanych zeszytach są niekompletne.
2) Na okładce "Mrocznej Phoenix" w miejscu gdzie na oryginalnej okładce był kod kreskowy dorysowano bardzo nieudolnie nogę Logana.

Niezdecydowanie:
1) Wśród autorów "Wolverine'a" wymienieni są Paul Smith i Bob Wiacek, którzy nie rysowali tej historii, ale jej ciąg dalszy z The Uncanny X-Men #172-173. Znak, że Hachette rozważało dołączenie tych dwóch zeszytów?
2) W The Incredible Hulk #369 Hulk walczył z Freedom Force. W zeszytach #370-377 ta grupa już się nie pojawia, ale walka ta według opisu "Niemych krzyków" jest zawarta w tym tomie (mimo, że niżej podano, że tom zawiera tylko zeszyty #370-377). Czy tak samo jak w przypadku "Wolverine'a" zastanawiali się nad dodaniem zeszytu #369?

(kliknij, aby powiększyć)
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2013, 10:19:24 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #632 dnia: Luty 13, 2013, 11:39:01 am »
Anionorodnik: " Wśród autorów "Wolverine'a" wymienieni są Paul Smith i Bob Wiacek, którzy nie rysowali tej historii, ale jej ciąg dalszy z The Uncanny X-Men #172-173. Znak, że Hachette rozważało dołączenie tych dwóch zeszytów?"
 
 Gdyby tak właśnie zrobili, zyskaliby przynajmniej jednego dodatkowego klienta. Jako posiadacz wersji z Egmontu odpuściłem sobie ten tom kolekcji. A przy dodatku o którym wspominasz komiks nabyłbym bez wahania.

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #633 dnia: Luty 13, 2013, 12:29:45 pm »
Raczej znak tego, że te dwa zeszyty są w amerykańskim wydaniu zbiorczym (dane za Amazonem).

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #634 dnia: Luty 13, 2013, 02:58:39 pm »
Raczej znak tego, że te dwa zeszyty są w amerykańskim wydaniu zbiorczym (dane za Amazonem).
Tylko w niektórych jego edycjach. Ostatnio w Marvelu panuje moda na wznawianie starszych wydań zbiorczych w wersji rozszerzonej o dodatkowe zeszyty. Pierwsze sześć edycji TPB tej miniserii (wydane w latach 1987-2006) zawierało tylko Wolverine #1-4:


Uncanny X-Men #172-173 dodano w siódmym wydaniu TPB (2009) i pierwszym wydaniu HC (2006 w ramach linii "Marvel Premiere Classic Hardcovers" z dwiema okładkami do wyboru):


Podejrzewam, że osoba pisząca stopkę do tego tomu przepisała ją z któregoś z nowszych wydań nie sprawdzając czy rzeczywiście pokrywa się ona z zawartością tomu.

Byłbym w siódmym niebie gdyby w kolekcji ukazał się tom "The Uncanny X-Men: From the Ashes" (The Uncanny X-Men #168-176, cały run Paula Smitha):



Zabiłbym za polskie wydanie tego komiksu. Dla mnie te zeszyty są takim samym majstersztykim jak "Dark Phoenix Saga":
Spoiler: pokaż
Kitty Pryde - "Professor Xavier is a jerk!", debiut Madelyne Pryor, debiut Morlocków, Storm kontra Callisto - walka na noże, Rogue dołącza do X-Men, Wolverine i Rogue kontra Silver Samurai i Viper, niedoszły ślub Logana i Mariko, powrót Masterminda, Storm zmienia wygląd (skórzane punkowe ciuchy i irokez), "powrót" Dark Phoenix, ślub i miesiąc miodowy Scotta i Madelyne. Wow!
Wbrew powszechnej opinii to nie "Dark Phoenix Saga", a właśnie zeszyty rysowane przez Paula Smitha uczyniły z X-Men bestseller i tytuł numer 1 w ofercie Marvela. John Byrne sam parę razy wspominał, że zeszyty rysowane przez niego, mimo że były świetne, sprzedawały się mizernie.

Kilka Claremontowo-Smithowych delicji (kliknij, aby powiększyć - UWAGA SPOILERY!):

« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2013, 04:14:43 pm wysłana przez Anionorodnik »

Deg

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #635 dnia: Luty 13, 2013, 03:39:08 pm »
Wchłonąłem wczoraj "Extremis" i jestem pozytywnie zaskoczony. Po przeczytanych tutaj opiniach na temat tego komiksu spodziewałem się gniota straszliwego, tymczasem chociaż na kolana nie powala, przyczepić się też nie mam do czego. Zgrabnie opowiedziana historia, chwilami nawet wciągająca, a i rysunki nie są złe, choć ten styl również nie należy do moich ulubionych. Osobiście jestem zadowolony, że taka pozycja pojawiła się w kolekcji, chociażby jako przykład, że i w ten sposób się w Marvelu rysuje.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #636 dnia: Luty 13, 2013, 03:43:37 pm »
Byłbym w siódmym niebie gdyby w kolekcji ukazał się tom "The Uncanny X-Men: From the Ashes" (The Uncanny X-Men #168-176, cały run Paula Smitha):



Zabiłbym za polskie wydanie tego komiksu. Dla mnie te zeszyty są takim samym majstersztykim jak "Dark Phoenix Saga":
Spoiler: pokaż
Kitty Pryde - "Professor Xavier is a jerk!", debiut Madelyne Pryor, debiut Morlocków, Storm kontra Callisto - walka na noże, Rogue dołącza do X-Men, Wolverine i Rogue kontra Silver Samurai i Viper, niedoszły ślub Logana i Mariko, powrót Masterminda, Storm zmienia wygląd (skórzane punkowe ciuchy i irokez), "powrót" Dark Phoenix, ślub i miesiąc miodowy Scotta i Madelyne. Wow!
Wbrew powszechnej opinii to nie "Dark Phoenix Saga", a właśnie zeszyty rysowane przez Paula Smitha uczyniły z X-Men bestseller i tytuł numer 1 w ofercie Marvela. John Byrne sam parę razy wspominał, że zeszyty rysowane przez niego, mimo że były świetne, sprzedawały się mizernie.


No szkoda, że nie dali więcej takich staroci, np zamiast komiksów wydanych wcześniej przez Muchę Comics. From the Ashes, Days of Future Past, czy Good Loves, Man Kills.

Offline R4ve

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #637 dnia: Luty 13, 2013, 03:57:22 pm »
I ja się przyznam, że nie przypominam sobie abym miał komiksowego Hulka w rękach.
Dobra wiadomość szczerze mówiąc. Z wszystkich do tej pory wydanych pozycji chyba ta, będzie największą ciekawostką w moim przypadku.

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #638 dnia: Luty 13, 2013, 04:25:26 pm »
Zakupiłem właśnie Phoenix Sagę i uważam, że to jeden z lepszych komiksów z tej kolekcji.
U mnie w mieście z kolporterów X-meni zostali wykupieni momentalnie.   
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #639 dnia: Luty 13, 2013, 04:53:53 pm »
U mnie w mieście z kolporterów X-meni zostali wykupieni momentalnie.
To chyba nie jest żaden sukces, zważywszy że rzucają po jednym egzemplarzu.
Co do mojego egzemplarza, to okładka jest zbita w 2 miejscach, poza tym są pozostałości po niechlujnie oderwanej naklejce podobnej do cen naklejanych w niektórych sklepach. Foliowanie to konieczność. Komiksy nie wytrzymują trudów transportu. Jutro dzwonię do Hachette z ,,gorącymi słowami podziękowania".

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #640 dnia: Luty 13, 2013, 05:02:44 pm »
Jutro dzwonię do Hachette z ,,gorącymi słowami podziękowania".
I po kiego grzyba?
Jak to kupiłeś w kiosku to po co kupowałeś?
A jak w prenumeracie to reklamuj. Co osiągniesz telefonem? jakąś wewnętrzną satysfakcję z tego, że na kogoś nakrzyczysz? Maila lepiej wyślij - bardziej dyplomatyczne zagranie.
A w ogóle to reklamacja, reklamacja i jeszcze raz reklamacja. Zapakuj w kartonik, owiń folią i  ślij. Muszą Ci kasę odesłać.
Ślij, ślij, ślij. Wszystko inne to po prostu polskie pieniactwo albo jakieś dziwne maczo zagranie.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #641 dnia: Luty 13, 2013, 06:29:00 pm »
To chyba nie jest żaden sukces, zważywszy że rzucają po jednym egzemplarzu.
Co do mojego egzemplarza, to okładka jest zbita w 2 miejscach, poza tym są pozostałości po niechlujnie oderwanej naklejce podobnej do cen naklejanych w niektórych sklepach. Foliowanie to konieczność. Komiksy nie wytrzymują trudów transportu. Jutro dzwonię do Hachette z ,,gorącymi słowami podziękowania".


haha powodzenia! Przecież było pisane wielokrotnie, że to tylko INFOLINIA! nic nie wskórasz durnym telefonem.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #642 dnia: Luty 13, 2013, 06:33:17 pm »
To chyba nie jest żaden sukces, zważywszy że rzucają po jednym egzemplarzu.
Co do mojego egzemplarza, to okładka jest zbita w 2 miejscach, poza tym są pozostałości po niechlujnie oderwanej naklejce podobnej do cen naklejanych w niektórych sklepach. Foliowanie to konieczność. Komiksy nie wytrzymują trudów transportu. Jutro dzwonię do Hachette z ,,gorącymi słowami podziękowania".
U mnie, w osiedlowym saloniku Kolportera położonym nieco na uboczu, przy niezbyt ruchliwej ulicy były 3 egzemplarze "Mrocznej Phoenix" (1 z brzydką rysą na okładce, 2 w stanie idealnym). Do tego powrócił 1 egzemplarz "Obdarowanych" (razem z tekturką i folią).

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #643 dnia: Luty 13, 2013, 06:47:26 pm »
Nie wiem po ile egzemplarzy było Dark Phoenix ale fakt jest, że nie ma już ani jednego a wcześniejsze numery jeszcze leżą.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #644 dnia: Luty 13, 2013, 07:16:32 pm »

Byłbym w siódmym niebie gdyby w kolekcji ukazał się tom "The Uncanny X-Men: From the Ashes" (The Uncanny X-Men #168-176, cały run Paula Smitha):


I o właśnie takie komiksy mi chodziło, kiedy kilka dni temu pytałem, jakich historii zabrakło w WKKM. Dzięki, Anionorodnik, tytuł ląduje w moim kajeciku jako "do nabycia".

Jeżeli znasz jeszcze jakieś takie wartościowe pozycje, strzelaj tytułami.

W ogóle widzę, że jesteś nieźle obeznany w universum Marvela i w ogóle w kolekcji WKKM. Wiem już, do kogo uderzać, jak będę miał jakieś pytania :)