trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #645 dnia: Luty 13, 2013, 08:10:56 pm »
I o właśnie takie komiksy mi chodziło, kiedy kilka dni temu pytałem, jakich historii zabrakło w WKKM. Dzięki, Anionorodnik, tytuł ląduje w moim kajeciku jako "do nabycia".  Jeżeli znasz jeszcze jakieś takie wartościowe pozycje, strzelaj tytułami.
Myślę, że aby informacje o bieżących tomach nie tonęły pod nawałem polecanek i innych offtopowych rzeczy, można by przerobić wątek "WKKM - Najbardziej oczekiwane" na temat o rekomendacjach. Jak będę miał chwilę to napiszę tam coś o tytułach, których mi brakuje w kolekcji.

W ogóle widzę, że jesteś nieźle obeznany w universum Marvela i w ogóle w kolekcji WKKM. Wiem już, do kogo uderzać, jak będę miał jakieś pytania :smile:
W miarę możliwości będę kontynuował dzielenie się interesującymi informacjami i ciekawostkami  :wink:

A no właśnie...
Jak ktoś z was już zdążył wstępnie zapoznać się z "Mroczną Phoenix" to na pewno zauważył, że Chris Claremont lubi pisać, a w dodatkach nie ma o nim zbyt wiele informacji wykraczających po za genezę tej historii.

W zeszłym roku Chris przekazał cały swój pisarski dorobek (zgromadzone przez 40 lat scenariusze komiksów, notatki w notesach i na kserokopiach stron z komiksów, manuskrypty powieści, opowiadań i sztuk teatralnych itp.) bibliotece Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku.

Z tej okazji uczelnia ta zorganizowała 2-godzinne sympozjum, na którym Claremont podzielił się anegdotami, żartami i pouczającymi złotymi myślami na temat rzemiosła pisarskiego (nie tylko komiksowego). Opowiedział m.in. o tym jak trafił do Marvela i jak to się stało, że zaczął pisać przygody X-Men; wspomniał też o swojej wizji Magneto, genezie "X-Men & The New Teen Titans" (komiksowy crossover Marvela i DC) i "Mutant Massacre" oraz o tym jak zareagował na pomysł Jima Shootera, ówczesnego redaktora naczelnego Marvela, polegający na
Spoiler: pokaż
wskrzeszeniu Jean Grey po jej śmierci
w "Dark Phoenix Sadze".

W wystąpieniu partnerowała mu Louise Simonson (żona rysownika Walta Simonsona, redaktor "Uncanny X-Men" w latach 1980-1984, scenarzystka serii "Power Pack", "New Mutants", X-Factor", a także "Superman: The Man of Steel" opublikowanej u nas na łamach Supermana z TM-Semic).

Całe sympozjum możecie obejrzeć tutaj:
(coś dziwnie się embeduje - raz jest, a raz znika...)

Columbia University Libraries: Comic New York - A Symposium: Chris Claremont, Day 1, Keynote   
 
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2013, 04:04:08 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline andrewk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #646 dnia: Luty 13, 2013, 09:02:41 pm »
Kupiłem rano Dark Phoenix, ale jakby mniej na mieście. Nie było tego komiksu w paru miejscach gdzie do tej pory można było do tej pory kupić kolekcję. Zamiast tego tom 2 wszędzie :biggrin:

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #647 dnia: Luty 13, 2013, 11:20:16 pm »
Dobry czas, żeby powtórzyć sobie Hulka z MM :) numery 390-393 395-396 więc historia ciut ciut po tym co będzie za dwa tygodnie w kioskach :)

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #648 dnia: Luty 14, 2013, 12:17:16 am »
Skończyłem czytać TOM 4 i na usta ciśnie mi się jedno słowo - petarda. Kreska, historia i jej finał, klimat, Wolverine.... jak dla mnie na razie najlepsza część kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2013, 12:23:27 am wysłana przez opall »

Offline mr.lovecraft

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #649 dnia: Luty 14, 2013, 07:45:03 am »
Witam. Ja jestem do tej pory zadowolony z kolekcji. Extremis uwazam za jedną z lepszych. Bo, np. te starsze co były juz wydawane u nas znałem juz wcześniej i mam też z tamtych wydań. To co było kieyś w zeszytówkach nie przeszkadza mi za bardzo, że pojawia się w kolekcji, ale duble z ,np. much już tak. Jak na razie nie kupiłem jedynie 2 tomu, bo to mam juz. A tak w ogóle to zastanawiam sie nad kupnem Civil War. Doradzi ktoś czy kupic teraz czy się powstrzymac, bo ma to być w kolekcji. Kupiłem wczroaj 6 tom i przeglądając na szybko i porównując z zeszytem X-men 3/1992 zauważyłem różnice. W kolekcji jest dodatkowa strona, ktorej nie było w Tm-semic. Nie sa numerowane, ale to ta storna przed tym jak Wolverine wpada do sali z przeciwnikiem na plecach rozwalając drzwi. Nie wiem czy jest więcej takich rzeczy. Noga Wolverina z okładki to fuszerka straszna.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #650 dnia: Luty 14, 2013, 08:08:42 am »
Witam. Ja jestem do tej pory zadowolony z kolekcji. Extremis uwazam za jedną z lepszych. Bo, np. te starsze co były juz wydawane u nas znałem juz wcześniej i mam też z tamtych wydań. To co było kieyś w zeszytówkach nie przeszkadza mi za bardzo, że pojawia się w kolekcji, ale duble z ,np. much już tak. Jak na razie nie kupiłem jedynie 2 tomu, bo to mam juz. A tak w ogóle to zastanawiam sie nad kupnem Civil War. Doradzi ktoś czy kupic teraz czy się powstrzymac, bo ma to być w kolekcji. Kupiłem wczroaj 6 tom i przeglądając na szybko i porównując z zeszytem X-men 3/1992 zauważyłem różnice. W kolekcji jest dodatkowa strona, ktorej nie było w Tm-semic. Nie sa numerowane, ale to ta storna przed tym jak Wolverine wpada do sali z przeciwnikiem na plecach rozwalając drzwi. Nie wiem czy jest więcej takich rzeczy. Noga Wolverina z okładki to fuszerka straszna.

Co do Civil War, to już musisz sam sobie odpowiedzieć, czy chcesz tą historię już teraz za 80 zł, czy wolisz poczekać dwa lata i mieć ją w kolekcji za 39 zł. Ja poczekam na WKKM - jednak komplet albumów, bez dziur w obrazku grzbietowym to coś, na czym mi zależy - wtedy można mówić o kolekcji. Ale w moim przypadku dylematów kupić czy nie kupić dubla nie ma - z Muchy mam tylko Pięć koszmarów i Niepowstrzymanych, więc lecę wszystko po kolei.
 
No i cieszę się, że nie jestem jedyny, któremu Extremis się podobał - już myślałem, że może mam jakiś dziwny gust :smile:
 
TM-Semic generalnie miał dużo skrótów i przeinaczeń tekstu. Ja póki co porównywałem tylko 5/90 z Web of Spider-Man z #5 WKKM i tam ilość zmian i braków jest przytłaczająca. Jeżeli tak jest w większości serii TM-Semicowskich, to WKKM dublując je tylko wyświadcza nam przysługę :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #651 dnia: Luty 14, 2013, 08:29:56 am »

 
TM-Semic generalnie miał dużo skrótów i przeinaczeń tekstu. Ja póki co porównywałem tylko 5/90 z Web of Spider-Man z #5 WKKM i tam ilość zmian i braków jest przytłaczająca. Jeżeli tak jest w większości serii TM-Semicowskich, to WKKM dublując je tylko wyświadcza nam przysługę :smile:
Żeby stwierdzić czy wyświadcza nam ,,przysługę", to trzeba porównać z oryginałem, a nie wydaniem TM-Semic. Poza tym za bardzo uogólniasz. Te przeinaczenia  dotyczyły początkowych lat działalności wydawnictwa. Później było moim zdaniem Ok, a przynajmniej nie przeszkadzało mi to w odbiorze komiksów. Co do Civil War to nabyłem wydanie Muchy, nabędę także w WKKM. Jak już kiedyś napisałem, WKKM to projekt przejściowy, a Mucha na rynku pozostanie i może warto jej trochę pomóc.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2013, 08:42:11 am wysłana przez maximumcarnage »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #652 dnia: Luty 14, 2013, 08:54:27 am »
Żeby stwierdzić czy wyświadcza nam ,,przysługę", to trzeba porównać z oryginałem, a nie wydaniem TM-Semic. Poza tym za bardzo uogólniasz. Te przeinaczenia  dotyczyły początkowych lat działalności wydawnictwa. Później było moim zdaniem Ok, a przynajmniej nie przeszkadzało mi to w odbiorze komiksów. Co do Civil War to nabyłem wydanie Muchy, nabędę także w WKKM. Jak już kiedyś napisałem, WKKM to projekt przejściowy, a Mucha na rynku pozostanie i może warto jej trochę pomóc.

Na pewno z czasem to się poprawiło - jak piszę, porównywałem tylko jeden numer. Natomiast nie potrzebuję oryginalnego wydania, aby stwierdzić, że dodanie stron uprzednio brakujących jest przysługą :) Ale fakt, może zbyt mocne uogólnienie - niemniej nie zmienia to faktu, że wydania WKKM są pełniejsze i dokładniejsze niż TM-Semicowskie.
 
A Muchę chętnie wspomogę  - kupując albumy, których w WKKM nie będzie. Żałuję, że nie załapałem się na Rozdartych, tu nakład już się wyczerpał.

Offline mr.lovecraft

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #653 dnia: Luty 14, 2013, 08:56:54 am »
Nie wiem czemu Extremis nie podoba sie ludziom. Ciekawa historia i ilustracje Granova. Wcześniej znałem go jedynie z okładek. Wole tradycyjne rysunki, ale jego styl wygląda tu naprawde niezle i akurat pasuje do tej postaci.
Heh, dwa lata czekać na przeczytanie Civil War... Kolekcji pewnie nie przerwą, ale nie chce żałować, ze nie kupiłem czegoś i nie mam już takiej możliwości teraz. Miałem tak z Kingdom Come. Był jakis mały nakład. W sklepach już tego nie ma i jedynie na allegro widziałem, ale dużo droższe.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #654 dnia: Luty 14, 2013, 09:14:19 am »

niemniej nie zmienia to faktu, że wydania WKKM są pełniejsze i dokładniejsze niż TM-Semicowskie.
 

Z taką opinią też bym się wstrzymał. TM-Semic nie miało możliwości, z wiadomych względów, publikowania wszystkich historii w całości. Niektóre jednak wydało jako kompletne (Kravens last hunt, Maximum Carnage). Porównamy sobie na przykładzie ,,Ostatnich łowów Kravena". Poza tym chyba naturalnym jest iż WKKM powinna uczyć się na błędach poprzedników, a jak widać z opinii na forum, nie do końca jej to wychodzi. Tutaj też jest mnóstwo ,,kwiatków" w tłumaczeniach i niedokładności.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #655 dnia: Luty 14, 2013, 09:41:59 am »
Dodam tylko, że w początkach działaloności TM-Semic (czy może raczej Codemu) wpływ polskiej redakcji na zawartość komiksów ograniczał się jedynie do przekładu. Poza tym nie różniły się od swoich skandynawskich odpowiedników. Stąd wszelkie obiekcje należałoby raczej kierować pod adersem koncernu Bonier.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #656 dnia: Luty 14, 2013, 09:44:41 am »
My tu sobie gadu gadu a tu:

Kolejnymi komiksami w serii "Wielka kolekcja komiksów Marvela" mają być w   kolejności albumy zatytułowane: "Hulk. Niemy krzyk", "Thor. Odrodzenie"   i "Avengers. Upadek Avengers".   

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #657 dnia: Luty 14, 2013, 09:47:38 am »
My tu sobie gadu gadu a tu:

Kolejnymi komiksami w serii "Wielka kolekcja komiksów Marvela" mają być w   kolejności albumy zatytułowane: "Hulk. Niemy krzyk", "Thor. Odrodzenie"   i "Avengers. Upadek Avengers".
Z jakiego źródła pochodzi ta informacja?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #658 dnia: Luty 14, 2013, 09:52:53 am »
Póki co z Alei Komiksu, ale nie podają swoich źródeł:

http://komiks.nast.pl/nowosci/18450/Hulk-Thor-i-Avengers/

Strzelałbym, że z infolinii.

Hmm, zostałem "Zbieraczem zwłok"... dzięki, I guess ;)

Offline andrewk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #659 dnia: Luty 14, 2013, 11:38:15 am »
Na Hulka to chyb sobie przerwę zrobię. Na niechęć do tej postaci wpłynęły chyba obie niedane jednak ekranizację.   :sad: