Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #660 dnia: Luty 14, 2013, 12:12:45 pm »
No, no, lepiej się zastanów. Silent Screams to jedna z najlepszych historii z Zielonym w roli głównej i świetny komiks generalnie. Ekranizacjami (z których jedna była całkiem udana) się nie sugeruj. Któż przy wyborze komiksu sugeruje się ekranizacjami?

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #661 dnia: Luty 14, 2013, 12:36:02 pm »
Póki co z Alei Komiksu, ale nie podają swoich źródeł:

http://komiks.nast.pl/nowosci/18450/Hulk-Thor-i-Avengers/

Strzelałbym, że z infolinii.

Hmm, zostałem "Zbieraczem zwłok"... dzięki, I guess :wink:
Tutaj okladki: http://polski-geek.blogspot.com/
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #662 dnia: Luty 14, 2013, 12:38:44 pm »
Hej, wersja z Nortonem była bardzo w porządku. Byłem bardzo zadowolony po lekturze tego filmu.

A i dodam swój głos za Extremis - jestem zachwycony tą historią. Fabuła, kreska, kompozycja stron (cudowna wariacja wokół trzech poziomych kadrów).

Wolverine'a znałem w oryginale. Nie zachwycił mnie wtedy. Teraz mnie oczarował. A Venom - ot, czytadełko. Nie padam na kolana, ale i nie jestem zawiedziony.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #663 dnia: Luty 14, 2013, 12:39:00 pm »
No to jak Geek potwierdza tomy 8 i 9, to znaczy, że jest to raczej pewne.
 
Anionorodnik, startuj z zestawem okładek do każdego albumu i opisu co, jak i z czym :smile:

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #664 dnia: Luty 14, 2013, 12:47:42 pm »
No to jak Geek potwierdza tomy 8 i 9, to znaczy, że jest to raczej pewne.
...Geek kopiuje info z Alei...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #665 dnia: Luty 14, 2013, 12:49:53 pm »
No to jak Geek potwierdza tomy 8 i 9, to znaczy, że jest to raczej pewne.
 
Anionorodnik, startuj z zestawem okładek do każdego albumu i opisu co, jak i z czym :smile:

Tylko niech da to w spoiler bo ja mimo wszystko wolę sobie te okładki obejrzeć jak już będę trzymał komiks w łapach.

Dobrze, że kilka lat temu sprzedałem Avengers Disassembled z Muchy :smile:

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #666 dnia: Luty 14, 2013, 12:58:35 pm »
...Geek kopiuje info z Alei...

Geek ma fuchę w Hachette - robi im korekty do WKKM. Jeżeli informacja jest prawdziwa, potwierdza ją.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #667 dnia: Luty 14, 2013, 01:29:34 pm »
No to jak Geek potwierdza tomy 8 i 9, to znaczy, że jest to raczej pewne.
 
Anionorodnik, startuj z zestawem okładek do każdego albumu i opisu co, jak i z czym :smile:

Z komentarzami odnośnie Thora i Avengers na razie się wstrzymam  :wink:
Jeśli chodzi o Hulka to myślę, że okładki zeszytów sporo mówią o tym jakiego rodzaju historii można spodziewać się w tym tomie i czego oczekiwać po rysunkach. Ja oceniam ten klasyk nieco wyżej od "Narodzin Venoma", ale nie tak wysoko jak "Mroczną Phoenix". Peter David pisze świetne dialogi. Jeśli macie okazję przeczytać Mega Marvel 1/1995 (The Incredible Hulk #390-393, 395-396) z TM-Semica, to możecie sprawdzić czego spodziewać się po "Niemym krzyku", bo to także była historia z Hulkiem autorstwa Petera Davida i Dale'a Keowna, tyle że z dalszych zeszytów.

TOM 7 - THE INCREDIBLE HULK: NIEMY KRZYK
The Incredible Hulk #370-377 (Czerwiec 1990 - Styczeń 1991)
Scenariusz: Peter David, rysunki: Dale Keown

Dodatki: Peter David (2 strony), Dale Keown (2 strony), różne wyglądy Hulka (2 strony)
Objętość: ok. 200 stron (8 x 23 strony)


Kliknij, aby powiększyć:



Ultimate Graphic Novel Collection - Incredible Hulk - Silent Screams

Jeśli jeszcze wam mało to tu macie recenzję The Incredible Hulk #368-401 (uwaga spoilery!). Tytuł artykułu chyba mówi sam za siebie: "GOOD COMICS: Comics You Should Own - The Incredible Hulk #368-401".

Tak przy okazji wspomnę, że Peter David (obecnie scenarzysta serii z mutantami pt. X-Factor) pod koniec grudnia miał udar. W tej chwili korzysta z rehabilitacji i wraca do zdrowia. O jego stanie i o tym jak można mu pomóc możecie przeczytać na jego blogu.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2013, 02:49:47 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline crewone98

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #668 dnia: Luty 14, 2013, 03:37:57 pm »
Chciałbym zauważyć że Avengers w UK wydano jako 16-sty album, także u nas w pierwsza dziesiątka będzie różniła się już nie tylko kolejnością.

Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #669 dnia: Luty 14, 2013, 04:06:28 pm »
Na Hulka to chyb sobie przerwę zrobię. Na niechęć do tej postaci wpłynęły chyba obie niedane jednak ekranizację.   :sad:
Ale... ale... ale... nieeee noooo...
Peter David to gwarancja świetnych dialogów, a Dale Keown to rysunki o jakich można tylko pomarzyć w obecnym Marvelu. To wydanie to przekrój całej hulkowej dekady, bo będą i zielenie i szarości i wszystkie ważne gamma postacie w jednym miejscu. Ale rozumiem, że się obawiasz kupna, bo wtedy zapałasz miłością do dwunastoletniego runu PADa i będziesz musiał wydać kupę kasy na te ze 140 komiksów  :wink:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #670 dnia: Luty 14, 2013, 04:07:31 pm »
Zastanawia mnie jedna rzecz. Jaki jest (z biznesowego, ekonomicznego i technicznego punktu widzenia) sens wydawania AVENGERS DISASSEMBLED w ramach kolekcji? Zmiana dotycząca 4 tomu względem pierwszego, testowego rzutu dawała do zrozumienia, że komiks raczej w skład kolekcji nie wejdzie. Skoro były już egzemplarze AVENGERS z czwartym grzbietem, to trzeba było puścić ten tom jaki czwarty jak kolekcja już ruszyła. Jakoś byśmy to przeżyli. A oni nie - zrobili Wolviego z tym grzbietem, a teraz będą drukować nowy nakład Mścicieli z grzbietem nr. 9 :/ Zupełnie bez sensu, chyba że ja go nie dostrzegam.

W USA Avengersi wydani w wakacje, z grzbietem numer cztery, szybko staliby się kolekcjonerskim białym krukiem. Ale nie na polskim rynku. Zwłaszcza, że wydanie od MUCHY jest jeszcze dostępne, ba, od dziś przecenione na...39 zł :wink:

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #671 dnia: Luty 14, 2013, 06:36:25 pm »
Cytuj
Dobry czas, żeby powtórzyć sobie Hulka z MM  numery 390-393 395-396 więc historia ciut ciut po tym co będzie za dwa tygodnie w kioskach
Ech, mam nadzieję, że będzie jednak lepszy od MM 1/95. To oczywiście tylko moje zdanie, ale zaliczam ten komiks do jednego z gorszych MM. Dla mnie osobiście scenariusz i tocząca się akcja były... no cóż... trochę infantylne, dialogi tez mnie za bardzo nie przekonały i uważam je za dość sztuczne. Oczywiście było kilka plusów - np. Hulk nie wydawał się tu za bardzo omnipotętny co generalnie mocno przeszkadza mi przy tej postaci (a nawiązanie do Supermana na stronie 20 to prawdziwa perełka  :smile:  ), lepsza była tez ostatnia historia (ta potyczka z radzieckimi herosami). Rysunki no cóż - dla mnie do przełknięcia, ale z klasyki zdecydowanie wolę np. Supermana z początku lat 90 od Semica. Reasumując mam nadzieję, że Silent Screams będą lepsze, szczególnie jeśli chodzi o scenariusz  :roll: .
... a tak przy okazji - raczej odpuszczam sobie Dark Phoenix ze względu na posiadane TM-Semiki... (nie powiem, chętnie bym sobie kupił i przeczytał na kredzie... ale nie chcę wydawać 40 zł na komiks, który jednak już mam, tym bardziej, że są i i nne komiksowe wydatki :wink: ), ale... cały czas się jeszcze trochę waham nad ostateczną decyzją. Czy ktoś posiadający oba wydania i porównując je pokusiłby się o krótką radę - kupować (wydając 40 zeta) czy nie? :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2013, 06:39:42 pm wysłana przez mack3 »

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #672 dnia: Luty 14, 2013, 06:47:09 pm »
Czy ktoś posiadający oba wydania i porównując je pokusiłby się o krótką radę - kupować (wydając 40 zeta) czy nie? :smile:
Moim zdaniem warto kupić. Tak się składa, że mam właśnie oba wydania i jakoś mi to nie przeszkadza. Zawsze fajnie mieć historię w jednym tomie i w HC. Poza tym można porównać tłumaczenia.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #673 dnia: Luty 14, 2013, 07:05:14 pm »
... a tak przy okazji - raczej odpuszczam sobie Dark Phoenix ze względu na posiadane TM-Semiki... (nie powiem, chętnie bym sobie kupił i przeczytał na kredzie... ale nie chcę wydawać 40 zł na komiks, który jednak już mam, tym bardziej, że są i i nne komiksowe wydatki :wink: ), ale... cały czas się jeszcze trochę waham nad ostateczną decyzją. Czy ktoś posiadający oba wydania i porównując je pokusiłby się o krótką radę - kupować (wydając 40 zeta) czy nie? :smile:
A to zależy od kilku aspektów :) Jeśli nie będziesz zbierał całej kolekcji a wydanie semicowskie Ciebie zadowala lub jeśli po prostu wolisz wydać kasę na inne tytuły (bo budżet jest ograniczony) to sobie odpuść. W tej drugiej opcji ("dziura budżetowa") chyba lepiej kupić sobie inny interesujący Ciebie tytuł.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #674 dnia: Luty 14, 2013, 07:25:35 pm »
... a tak przy okazji - raczej odpuszczam sobie Dark Phoenix ze względu na posiadane TM-Semiki... (nie powiem, chętnie bym sobie kupił i przeczytał na kredzie... ale nie chcę wydawać 40 zł na komiks, który jednak już mam, tym bardziej, że są i i nne komiksowe wydatki :wink: ), ale... cały czas się jeszcze trochę waham nad ostateczną decyzją. Czy ktoś posiadający oba wydania i porównując je pokusiłby się o krótką radę - kupować (wydając 40 zeta) czy nie? :smile:

W wydaniu TM-Semic pominięto poniższą stronę. Sory, że nie z polskiego wydania, ale nie chcę niszczyć mojego tomu miażdżąc go na szybie skanera :roll:
 (kliknij, aby powiększyć):

No i oczywiście brakuje kompletu oryginalnych okładek. Tłumaczenia obu wydań są równie dobre, bez błędów (choć muszę zaznaczyć, że "Mroczną Phoenix" przeczytałem dopiero do połowy). W wydaniu Hachette przekład jest bardziej słowo w słowo; w TM-Semicu momentami upraszczali teksty, żeby zmieścić się w dymku. Różnice są w tłumaczeniu tytułów członków Hellfire Clubu. W TM-Semicu mamy "White Queen", a w Hachette "Biała Królowa". W TM-Semicu przypisy kierujące do wcześniejszych zeszytów to teksty typu "inne przygody" lub "dawno temu"; w wyd. Hachette mamy podane konkretne zeszyty np. "X-Men #108".

O oprawie graficznej się nie wypowiem, bo nie ma co się oszukiwać, że Hachette absolutnie wygrywa (rekonstrukcja kolorów idealna, tak jak to wygląda na skanie, który załączyłem). Ja też mam "Dark Phoenix Sagę" w zeszytach TM-Semic i nie wahałem się ani sekundę, że chce mieć tą historię tak elegancko wydaną (nie licząc nogi Logana na okładce  :biggrin: ). Chociaż TM-Semica muszę pochwalić za biografie Claremonta i Byrna, których nie ma w WKKM oraz za to, że oprócz "DPS" zeszyty zawierały urywki Giant-Size X-Men #1 i X-Men #94-96, 100-101, które pełniły rolę podobną do sekcji "Echa z przeszłości" w WKKM.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2013, 08:02:50 pm wysłana przez Anionorodnik »

 

anything